Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από σήμερα και γω πλέον κάτοχος τα σπάει μετάβαση από iPhone 7 plus το μόνο που δεν έχω βρει πως αναγνωρίζει η camera αν είναι το αντικείμενο ζώο ή φαγητό πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και γω πλέον κάτοχος τα σπάει μετάβαση από iPhone 7 plus το μόνο που δεν έχω βρει πως αναγνωρίζει η camera αν είναι το αντικείμενο ζώο ή φαγητό πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι?
Νομίζω το κάνει μόνο του

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και γω πλέον κάτοχος τα σπάει μετάβαση από iPhone 7 plus το μόνο που δεν έχω βρει πως αναγνωρίζει η camera αν είναι το αντικείμενο ζώο ή φαγητό πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι?

 

δεν χρειαζεται να κανεισ κατι το κανει μονο του,τωρα ποσ το κανει,τεχνικη νοημοσυνη λεγετε;););)

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και γω πλέον κάτοχος τα σπάει μετάβαση από iPhone 7 plus το μόνο που δεν έχω βρει πως αναγνωρίζει η camera αν είναι το αντικείμενο ζώο ή φαγητό πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι?
Σε σχέση με το 7αρι πως το βλέπεις το mate?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και γω πλέον κάτοχος τα σπάει μετάβαση από iPhone 7 plus το μόνο που δεν έχω βρει πως αναγνωρίζει η camera αν είναι το αντικείμενο ζώο ή φαγητό πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι?
Και αν δεν το κάνει σκαστου ένα restart γιατί μπορεί η AI να σκαλώσει. :p

Αντε ρε Κωτσοβολε τα ζώα μου αργά είσαι. Θα πάρω και γω τηλέφωνο αύριο να δω τι παίζει.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν το κάνει σκαστου ένα restart γιατί μπορεί η AI να σκαλώσει. :p

Αντε ρε Κωτσοβολε τα ζώα μου αργά είσαι. Θα πάρω και γω τηλέφωνο αύριο να δω τι παίζει.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρομοίως...

Link to comment
Share on other sites

Όχι και μάλιστα όταν είπα ότι είναι διαθέσιμο στη σελίδα σας τώρα μου λέει ναι σε ένα κατάστημα και του λέω όχι κάνετε λάθος είναι διαθέσιμο σε 3. Το κοιτάζει ξανά και μου λέει ναι έχετε δίκιο θα βάλω να σας σταλεί αύριο. Τώρα αν όντως θα μου σταλεί αύριο μένουν μερικές ώρες για να το μάθω.

 

Κάνα νεότερο?

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε τα vs και τον Κωτσοβολο και ας ασχοληθούμε με τα features του κινητού. Ας κάνω την αρχή.

 

Tips & Tricks

1. Αν σύρεις να ανοίξεις τα notifications με 2 δάχτυλα, τότε κάνει full expand

2. Στην stock εφαρμογή μηνυμάτων, μέσα στην συνομιλία, μπορείς να κάνεις pinch για zoom in - zoom out

 

 

Σημείωση : Όποιος θέλει να προσθέσει κάτι, ας κάνει copy paste πρώτα τα παραπάνω, συμπεριλαμβανομένης της σημείωσης.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Θα σημείωνα ότι θα έπρεπε να μπουν στο πρώτο μήνυμα του thread από κάποιον mod οι ρυθμίσεις για να μην χάνονται notifications καθώς είναι 3-4 τα βήματα που πρέπει να γίνουν. Κάτι τέτοιο είχε γίνει και στο Mate 9 και όποιος είχε τέτοιο πρόβλημα δεν χανόταν στο ψάξιμο των άπειρων μηνυμάτων.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτά τα βήματα ή σε ποιο post αναφέρονται;
Δεν έχω τη συσκευή στα χέρια μου για να πω με σιγουριά αλλά έχουν γραφτεί κατά καιρούς σε αυτό και σε αλλά νήματα της Huawei.

Είχα κάνει screenshot τα βήματα που είχε γράψει ο zananiro για το Mate 10 lite όταν το είχα στα υπόψιν και φαντάζομαι οτι θα είναι παρόμοια και για το Pro.

Τα credits πάνε σε αυτόν

 

Επίσης, για να εμφανίζονται οι αριθμοί των ειδοποιησεων πάνω στις εφαρμογές πρέπει να κάνουμε τα παρακάτω βήματα:

διαχείριση ειδοποιήσεων->τρεις τελιτσες πάνω δεξιά->ενδείξεις-> τρόπος εμφάνισης σήματος->μη αναγνωσμενα μηνύματα.c20898433a0bbd701fba3b210708c288.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Συμφωνώ απόλυτα.Και εγώ με 800 ευρώ σαν και σένα τα πήρα και με τόσα λεφτά περίμενα αυτά τα μικρά πραγματάκια που λες και άλλα ακόμη.Καμιά φορά σκέφτομαι ότι 10 -15 από εμάς εδώ μέσα να ρώταγαν θα φτιαχνόταν υπερκινητάρα....

Link to comment
Share on other sites

Έγινε τοποθέτηση tampered glass. Η αγορά έγινε από Amazon.

https://www.amazon.fr/gp/aw/d/B076MRJDXM/ref=ya_aw_oh_bia_dp?ie=UTF8&psc=1

 

Η αφή λειτουργεί χωρίς κανένα θέμα. Καθαρίζει πολύ εύκολα και γρήγορα.

Η θήκη σιλικόνης του κινητού δεν το επηρεάζει καθόλου στις άκρες του.

 

https://www.flickr.com/photos/125517666@N06/shares/zpAeW4

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

 

Συμφωνώ απόλυτα.Και εγώ με 800 ευρώ σαν και σένα τα πήρα και με τόσα λεφτά περίμενα αυτά τα μικρά πραγματάκια που λες και άλλα ακόμη.Καμιά φορά σκέφτομαι ότι 10 -15 από εμάς εδώ μέσα να ρώταγαν θα φτιαχνόταν υπερκινητάρα....

 

Βάλε φίλε μου το textra sms από το google play και θα με θυμηθείς. Η ανοησία είναι ότι παράλληλα θα τρέχει στο παρασκήνιο και η stock εφαρμογή αλλά αναβαθμίζεται ουσιαστικά το περιβάλλον χρήσης!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει animation Η στοκ εφαρμογή των μηνυμάτων

μηπως εχεις κλεισει κατι.απο το τηλ.η αναφερεται σε κατι αλλο που δεν καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

 

Βάλε φίλε μου το textra sms από το google play και θα με θυμηθείς. Η ανοησία είναι ότι παράλληλα θα τρέχει στο παρασκήνιο και η stock εφαρμογή αλλά αναβαθμίζεται ουσιαστικά το περιβάλλον χρήσης!

 

Και γω αυτην εχω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ειδοποιήσεων είμαι κομπλέ έρχονται όλα κανονικά ταχύτητα όλα καλά για multitasking σε σχέση με 7 plus κάμερα βλέπω mate καλύτερο και μπαταρία φοβερή το iPhone εκεί ήταν κλαψτα ευχαριστημένος νιοθω και το μπλε χρώμα τα σπάει αγορά από κωτσοβολο επίσης μέσα θήκη δώρο όλα καλά...
Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτην εχω
Τι λέει αυτό το πρόγραμμα?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει αυτό το πρόγραμμα?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αντικαθιστά τη στοκ εfαρμογή για τα sms

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει αυτό το πρόγραμμα?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αντικαθιστά τη στοκ εfαρμογή για τα sms
Ναι κ το θεωρώ πιο όμορφο κ εύχρηστο

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις ειδοποιήσεις έχει αλλάξει λιγάκι στο emui 8.0. Το σκέλος εφαρμογές - αγνόηση βελτιστοποιησεων είναι ίδιο αλλά στη μπαταρία πλέον υπάρχει το μενού Launch - εκκίνηση. Εκεί αν κατάλαβα καλά αν το αφήσεις στο auto τότε ρυθμίζει το κινητό αυτόματα τι κάνουν οι εφαρμογές στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα επειδή δεν το κανει καλά να χάνεις ειδοποιήσεις. Πρέπει να γυρίσει στο manual με επιλεγμένες και τις 3 διαθέσιμες επιλογές.

 

Το θέμα είναι πως τα έχω κάνει και τα 2 βήματα αλλά και πάλι κάποιες φορές ειδοποιήσεις δεν έρχονται στην ώρα τους

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Το swift keys έχει επιλογές για layout k resize.

 

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Βρίσκω μόνο αλλαγή για το ύψος του πληκτρολογίου και όχι για το πλάτος. Θέλω να μην φτάνει από τη δεξιά μεριά της οθόνης μέχρι την αριστερή ώστε να φτάνει ο αντίχειρας όλα τα γράμματα πιο εύκολα.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ το θεωρώ πιο όμορφο κ εύχρηστο

 

Sent from Mate 10 pro

Μήπως γεμίζουμε με προγράμματα που κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά? Δεν ξέρω & μόνο που είδα ότι έχει διαφημίσεις την απέκλεισα. Για τον ίδιο λόγο απέκλεισα & το Truecaller που είναι πολύ σοβαρή εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά αφήνω Λίνκ με το καλύτερο tempered glass που υπάρχει για την συσκευή, δεν καλύπτει όλη την οθόνη είναι λεπτό 0,2mm έχει εύκολη τοποθέτηση και δεν φαίνεται καν ότι φοράει κάτι ή συσκευή, το έχω δοκιμάσει στο παρελθόν στο oneplus 3 και ήμουν σίγουρος για την επιλογή μου

https://plusmobi.net/3MK-Γυαλί-προστασίας-tempered-glass-7H-fLEXIBLE-GLASS-3D-MATTE-COAT-για-HUAWEI-MATE-10-PRO?search=Mate%2010%20pro

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...