Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσοι το πηρατε το μετανιωσατε με τα προβληματα που εχει?

 

να σου πω οτι αρχιζει να μου λειπει το 7 plus που ειχα ....δεν μπορω να συνηθισω με τπτ το emui ...δεν εχω θεματα με τις ειδοποιησεις που αναφερουν αλλοι χρηστες .η μπαταρια του ειναι σαφως καλυτερη .για τις φωτο ,ναι ειναι καλυτερες ,ΑΛΛΑ στο βιντεο υστερε σε σχεση ι με το 7 plus που ειχα .θα δωσω λιγο χρονο....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο 8 ακόμα έχω θέμα με το Strava και με διαφορά widgets που κολλάνε πχ ρολόγια κτλ ειδικά αν χρησιμοποιήσω άλλο launcher.

 

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής ο stock launcher μου αρέσει οπότε μικρό το κακό αλλα το Strava είναι ένας σημαντικός λόγος που δεν θα έπαιρνα ξανά Huawei και λυπάμαι που ακόμα δεν έχει δοθεί κάποια λύση σε αυτό.

 

Οι άλλοι λόγοι είναι η επέκταση μνήμης και τα ακουστικά. Όσοι ακούτε συχνά μουσική και με καλά ακουστικά δεν σας ενοχλεί η έλλειψη του jack;

Αντίστοιχο του strava έχει ένας φίλος μια εφαρμογή τής Nike σε p8 & δουλεύει άψογα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τετοια θεματα υπηρχαν και στο Ματε 9? Γιατι μετα ξερω οτι ειχε παρει ενα update και λυθηκαν ολα. Λογικα κατι τετοιο θα γινει και εδω.. Ειναι αλλωστε μια συσκευη που ηδη εχει μεγαλη απηχηση δε γινεται να το αφησουν ετσι.
Μακάρι. Κρίμα τέτοια συσκευή & να αναφέρονται τέτοια προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

οσοι το πηρατε το μετανιωσατε με τα προβληματα που εχει?
Αν δεν έπαιζε η προσφορά και το δώρο για να μου πάει μία ή η άλλη οικονομικά από το S8 ίσως να το είχα μετανιώσει.Τώρα είμαι απλά ΟΚ

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το καλωδιο type-c - hdmi ειναι της 4smarts

4Smarts Regular USB 3.1 Cable USB-C male - HDMI male Μαύρο 2m

το βρηκα στη σελφον καλλιθεα

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο 8 ακόμα έχω θέμα με το Strava και με διαφορά widgets που κολλάνε πχ ρολόγια κτλ ειδικά αν χρησιμοποιήσω άλλο launcher.

 

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής ο stock launcher μου αρέσει οπότε μικρό το κακό αλλα το Strava είναι ένας σημαντικός λόγος που δεν θα έπαιρνα ξανά Huawei και λυπάμαι που ακόμα δεν έχει δοθεί κάποια λύση σε αυτό.

 

Οι άλλοι λόγοι είναι η επέκταση μνήμης και τα ακουστικά. Όσοι ακούτε συχνά μουσική και με καλά ακουστικά δεν σας ενοχλεί η έλλειψη του jack;

 

Την μη επεκτασιμότητα του αποθηκευτικού δεν τη θεωρώ προσωπικά μεγάλο θέμα

- όταν έχουμε 128gb υψηλής ταχύτητας αποθηκευτικό

- θύρα usb 3.0 (ή 3.1 ; ) για γρήγορη μεταφορά δεδομένων

 

Δηλαδή πιο πολύ θα με προβλημάτιζε η ανάγκη

- να κλείνω το κινητό

- να αφαιρώ την όποια θήκη

- να έχω πάντα πρόχειρη μια "καρφίτσα" για την εξαγωγή της βάσης sim/micro sd

- να κουβαλάω μετατροπέα microsd > SD ή USB για την αποθήκευση

- και το αντίστροφο πάλι...

 

...θα με άγχωνε να το "σκαλίζω" τόσο κι όλας, όταν είναι ακριβοπληρωμένο...

 

Αν είχαμε 32/64γίγα αποθηκευτικού χωρίς microsd, να έλεγα πως θα μπορούσε να υπάρξει θέμα....εδώ με 128γίγα και θύρα υψηλής ταχύτητας μεταφοράς, κάνεις πιο γρήγορα τη δουλειά σου με ένα usb3 καλώδιο, που δεν το χάνεις κι εύκολα κι ούτε είναι τόσο θέμα να το κουβαλάς.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έπαιζε η προσφορά και το δώρο για να μου πάει μία ή η άλλη οικονομικά από το S8 ίσως να το είχα μετανιώσει.Τώρα είμαι απλά ΟΚ

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

& εμένα από s7 με τιμολόγιο+ πώληση s7+ δώρο μου ήρθε μια η άλλη & πήγα σε hi end συσκευή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

απλα τωρα ειμαι με oneplus 3t ποτε δν ειχα το παραμικρο προβλημα.update συχνα ειμαι με oreo παροτι το εχω ενα χρονο.δν ξερω τι update δινει η huawei και ποσο συχνα.διαβαζω κολληματα αν βλεπεις βιντεο youtube και σ ερχεται μηνυμα messenger.εσεις που το εχετε ειδατε τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έπαιζε η προσφορά και το δώρο για να μου πάει μία ή η άλλη οικονομικά από το S8 ίσως να το είχα μετανιώσει.Τώρα είμαι απλά ΟΚ

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Ακριβώς αυτό. Όπως είχα ξαναγράψει στα 800 ευρώ χωρίς δώρο, θα προτιμούσα το note 8. Ειδικά η προσφορά στα 625 για το γκρι μαζι με το δώρο ήταν απαιχτη. Δυστυχώς το πήρα μια μέρα νωρίτερα. Η συσκευή βέβαια έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, ωραίο grip, πολύ καλή οθόνη. Για την μπαταρία δεν έχω να πω κάτι, βέβαια και με το s8 plus δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα. Παρόλο που είναι μικρότερη η διαχείριση της είναι εξαιρετική.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εχω κλεισει στα 623 και δν ξερω τι να κανω με αυτα που διαβαζω.

 

Πρόσεξε μόνο γιατί έχεις 72ώρες από την στιγμή της παραγγελίας, μετά μού είπαν ακυρώνεται αυτόματα...

 

...εγώ το παρήγγειλα τη Δευτέρα στα 663€ και μου είπαν πως τη Πέμπτη κάποια στιγμή θα ακυρωνόταν αυτόματα η παραγγελία, παρότι Δευτέρα-Τρίτη ήταν αργίες...

 

να μην σε αγχώσω, δλδ, κι εγώ που το παρέλαβα δεν το έχω ανοίξει ακόμη και παρακολουθώ το νήμα και τις γνώμες των χρηστών...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε μόνο γιατί έχεις 72ώρες από την στιγμή της παραγγελίας, μετά μού είπαν ακυρώνεται αυτόματα...

 

...εγώ το παρήγγειλα τη Δευτέρα στα 663€ και μου είπαν πως τη Πέμπτη κάποια στιγμή θα ακυρωνόταν αυτόματα η παραγγελία, παρότι Δευτέρα-Τρίτη ήταν αργίες...

 

να μην σε αγχώσω, δλδ, κι εγώ που το παρέλαβα δεν το έχω ανοίξει ακόμη και παρακολουθώ το νήμα και τις γνώμες των χρηστών...

Το κυριότερο πρόβλημα το οποίο έχει αναφερθεί είναι της επικοινωνίας. Εμένα προσωπικά viber, mail, κλήσεις & μηνύματα δουλεύουν άψογα. Τα υπόλοιπα που αναφέρονται είναι καθαρά αν χρησιμοποιείς συγκεκριμένες εφαρμογές. Η προσφορά του κωτσοβολου σε συνδυασμό με το δώρο & μία επικείμενη πώληση προηγούμενου κινητού έρχεται μία ή άλλη.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά το μόνο θέμα που έχω αντιμετωπίσει προσωπικά με το emui, είναι με accessibility με μια εφαρμογή. Τίποτα άλλο. Το Google maps που αναφέρει το παιδί, το χρησιμοποιώ εδώ και 10 μέρες ΌΛΗ ΜΈΡΑ και ούτε μια φορά δεν είχα θέμα, με το να σκοτώσει την εφαρμογή όταν το κλειδωνα.

 

Τώρα για τον φίλο που ενώ βγάζει το mate 10 pro σχεδόν για δωσιμο γτ ενώ είναι καλύτερο σε κάμερα, μπαταρία και δεν ξέρω κ γω τι άλλο γράφει, αλλά στο βίντεο του τα χαλάει, τι να πω; μάλλον είναι βιντεογραφος οπότε καλύτερα να αφήσει το 7 plus και να πάει σε v30.

 

Τι διαβάζουμε πλέον εδώ μέσα ρε παιδιά; κάποιοι πήρατε κινητό σχεδόν στα 450 αν πουλήσετε το δώρο, και έχετε και παράπονα;

Link to comment
Share on other sites

απλα τωρα ειμαι με oneplus 3t ποτε δν ειχα το παραμικρο προβλημα.update συχνα ειμαι με oreo παροτι το εχω ενα χρονο.δν ξερω τι update δινει η huawei και ποσο συχνα.διαβαζω κολληματα αν βλεπεις βιντεο youtube και σ ερχεται μηνυμα messenger.εσεις που το εχετε ειδατε τιποτα?
Αυτό διάβασα ότι λύθηκε μετά το update και τώρα λειτουργεί σωστά.

Πρόσεξε μόνο γιατί έχεις 72ώρες από την στιγμή της παραγγελίας, μετά μού είπαν ακυρώνεται αυτόματα...

 

...εγώ το παρήγγειλα τη Δευτέρα στα 663€ και μου είπαν πως τη Πέμπτη κάποια στιγμή θα ακυρωνόταν αυτόματα η παραγγελία, παρότι Δευτέρα-Τρίτη ήταν αργίες...

 

να μην σε αγχώσω, δλδ, κι εγώ που το παρέλαβα δεν το έχω ανοίξει ακόμη και παρακολουθώ το νήμα και τις γνώμες των χρηστών...

Τι εννοεις ακυρώνεται αυτόματα;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα οποίος έχει παραγγείλει από κωτσοβολο με παζάρι και το μετάνιωσε ας στείλει ένα πμ. Με ενδιαφέρει να το πάρω δεύτερη φορά.

 

Send from my Mate 10 pro.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ακυρώνεται αυτόματα;

Οι παραγγελίες που έγιναν με παραλαβή από κατάστημα ακυρώνονται σε 72 ώρες αν δεν έχεις πάει να παραλάβεις.

Όσες είναι με αποστολή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό διάβασα ότι λύθηκε μετά το update και τώρα λειτουργεί σωστά.

Τι εννοεις ακυρώνεται αυτόματα;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα πάρει τη Τετάρτη τηλέφωνο να ρωτήσω μέχρι πότε θα μπορούσα να πάω να παραλάβω (η παραγγελία είχε γίνει τη Δευτέρα) και μου είπαν πως είχα περιθώριο μέχρι τη Πέμπτη το απόγευμα, 72 ώρες από την υποβολή της παραγγελίας.

 

Τους έιπα πως Δευτέρα-Τρίτη ήταν κλειστά και πως δεν θα έπρεπε να προσμετρώνται στο συνολικό χρόνο, αλλα ο υπάλληλος απάντησε πως η ακύρωση γίνεται αυτόματα από το σύστημα.

 

Τώρα, τί να σου πω, δεν το έψαξα παραπάνω, αν δλδ πάει κανείς λίγο μετά αν θα έχει πράγματι ακυρωθεί ή θα μπορούσαν να του το δώσουν ή όχι...

 

Σαφώς βέβαια, αν καποιος έκανε τη παραγγελία τη Παρασκευή, θα είχε ακυρωθεί τη Τετάρτη; Δεν ξέρω, δεν νομίζω, αλλά είπα να μην πειραματιστώ να μάθω.

...περίμενα μήπως ξαναβγεί στα 623€, αλλά δεν το έβλεπα να ξαναγίνεται - ούτε θα μπορούσα να διασφαλίσω ότι εκείνη την ώρα θα ήμουν μπροστά στον υπολογιστή για να προλάβω - οπότε πήγα και το παρέλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο 8 ακόμα έχω θέμα με το Strava και με διαφορά widgets που κολλάνε πχ ρολόγια κτλ ειδικά αν χρησιμοποιήσω άλλο launcher.

 

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής ο stock launcher μου αρέσει οπότε μικρό το κακό αλλα το Strava είναι ένας σημαντικός λόγος που δεν θα έπαιρνα ξανά Huawei και λυπάμαι που ακόμα δεν έχει δοθεί κάποια λύση σε αυτό.

 

Οι άλλοι λόγοι είναι η επέκταση μνήμης και τα ακουστικά. Όσοι ακούτε συχνά μουσική και με καλά ακουστικά δεν σας ενοχλεί η έλλειψη του jack;

Με audio technica (μεγάλο μοντέλο) δεν θυμάμαι ποιο) μετάβαση από Meizu pro 5, s7 edge, mate 9 και τώρα στο 10 με διαφορά καλύτερο το Meizu στον ήχο καμία διαφορά Mate 10 με mate 9 πολύ καλό αποτέλεσμα. Το χειρότερο το s7 απλά τραγικό. Χαμηλή ένταση και πολύ μέτριος ήχος. Πάντως δεν έχω θέμα χαμηλής ποιότητας με τον αντάπτορα στο 10.

 

Send from my Mate 10 pro.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μια χαρά.

Το πήρα στα 799 με δώρο. Όποιος το έχει πάρει στα 6... με δώρο και δεν το θέλει ας στείλει. Το παίρνω άνετα δεύτερη φορά για την σύζυγο, που έπαθε πλάκα με την φωτογραφική του και γλυκοκοιταει το δικό μου...

Όλα τα άλλα που διαβάζω εδώ είναι.. Να είχαμε να λέγαμε....

Link to comment
Share on other sites

& εμένα από s7 με τιμολόγιο+ πώληση s7+ δώρο μου ήρθε μια η άλλη & πήγα σε hi end συσκευή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδη κι εγω με S7 ειμαι μπορεις να γραψεις ετσι πολυ επιγραμματικα τις πρωτες διαφορες που εχεις εντοπισει? ειτε θετικα ειτε αρνητικα.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μια χαρά.

Το πήρα στα 799 με δώρο. Όποιος το έχει πάρει στα 6... με δώρο και δεν το θέλει ας στείλει. Το παίρνω άνετα δεύτερη φορά για την σύζυγο, που έπαθε πλάκα με την φωτογραφική του και γλυκοκοιταει το δικό μου...

Όλα τα άλλα που διαβάζω εδώ είναι.. Να είχαμε να λέγαμε....

 

Ε δεν είναι έτσι. Καλό είναι να μην εθελοτυφλούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Αντιμετωπίζω ενα λιγο περιεργο θεμα με το viber.. Να πω οτι ουτε κι εγω μεχρι στιγμης 2-3 μερες που το εχω το κινητο εχω χασει καποια ειδοποιηση απο messenger viber whatsapp που δουλευω περισσοτερο.

Λοιπον το θεμα που εχω ειναι οτι ενω στην αρχη με το που το εβαλα ολα καλα εβλεπα τα αυτοκόλλητα που εχει και μπορουσα να κατεβασω κι οποια ηθελα την αμεσως επομενη μερα δεν μου ανοιγε καν εκει που μπορεις να τα κατεβασεις! Το εσβησα και το εβαλα παλι αλλα τζιφος.. Εκανα μια επαναφορα χθες βραδυ, το εστησα παλι απο την αρχη, βαζω viber στην αρχη ολα κομπλε μου εμφανιζει να κατεβασω κτλ και σημερα παλι δεν ανοιγει καν το store για τα αυτοκολλητα! Το viber να πω οτι εκτος αυτο απ οτι βλεπω δουλευει κανονικοτατα. παιζει καποια ασυμβατοτητα με το oreo μηπως? Γιατι σε p9 lite 2017 που εχει την 7αρα πανω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο

Edited by apollodelphi
Link to comment
Share on other sites

Επειδη κι εγω με S7 ειμαι μπορεις να γραψεις ετσι πολυ επιγραμματικα τις πρωτες διαφορες που εχεις εντοπισει? ειτε θετικα ειτε αρνητικα.
Επειδή είχα s7 s8. Δεν υπάρχει επαφή με αυτό που έχεις . Μη συγκρίνεις δυο ετών κινητό

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...