Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το νοεμβριο το εχω ταχυτατο ωραια οθονη καλη καμερα μετρια αυτονομια. Κανενα κολλημα μονο ενα θεμα με το touch οταν σερφαρεις και κανεις scroll μια σελιδα μερικες φορες ενω κανεις scroll σου βγαινει tap. Αυτα
Ο σαρωτής δαχτυλικού αποτυπώματος λειτουργεί καλά; Όταν λες μέτρια αυτονομία; Για πόσες ώρες sot μιλάμε;

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω μετρησει ωρες αλλα αν το παιδευεις ολη μερα το βραδι θελει φορτιση. Ο σαρωτης δουλευει πολυ καλα με στεγνα χερια. Αν ειναι βρεγμενα η λιγο ιδρωμενα δυσκολευεται
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια με την μπαταρία είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σύγχρονίζει 7 mail, του κάνω πολύ βαριά χρήση και η μπαταρία κρατάει 16 με 18 ώρες. Με τα προηγούμενα τηλέφωνα που είχα, αν δεν τα μπρίζονα έστω και για λίγο στην διάρκεια της ημέρας ή που θα έφτανα οριακά στο σπίτι ή που θα έμενα στο δρόμο από μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είτε λόγω γκαζμαδιας, είτε λόγω ατυχίας δεν κατάφερα να κάνω την μεταφορά των μηνυμάτων από το ζ5 στο χζ1... Θα το πάω σε κάνα μαγαζί να μου πάρουν τα πιο εύκολα λεφτά της ζωής τους...

 

Επίσης κάποιος που να το έχει χωρίς τζαμακι και μεμβράνη;; Προσωπικά με χαλάει πολύ το τζάμι έτσι όπως είναι

 

 

Και κάτι τελευταίο. Πήγα να κάνω μεταφορά φώτο από το παλιό κινητό στην κάρτα μνήμης αλλά δεν κάνει τπτ.. Καμάρι ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είτε λόγω γκαζμαδιας, είτε λόγω ατυχίας δεν κατάφερα να κάνω την μεταφορά των μηνυμάτων από το ζ5 στο χζ1... Θα το πάω σε κάνα μαγαζί να μου πάρουν τα πιο εύκολα λεφτά της ζωής τους...

 

Επίσης κάποιος που να το έχει χωρίς τζαμακι και μεμβράνη;; Προσωπικά με χαλάει πολύ το τζάμι έτσι όπως είναι

 

 

Και κάτι τελευταίο. Πήγα να κάνω μεταφορά φώτο από το παλιό κινητό στην κάρτα μνήμης αλλά δεν κάνει τπτ.. Καμάρι ιδέα;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zegoggles.smssync

Αν εννοείς τα sms, κάνει backup και τις κλήσεις στο λογαριασμό gmail

Link to comment
Share on other sites

Και μετά μπορώ να τα περάσω στο νέο κινητό ?

 

Ναι, κάνεις σύνδεση ξανά στο νέο με το gmail και επιλέγεις restore

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μου πέρασε μόνο υα μηνύματα που έχω στείλει

 

Το χρησιμοποιώ σχεδόν 2 χρόνια, πάντα περνάει όλα τα μηνύματα και όλες τις κλήσεις

Έλεγξε στο gmail τι έχει πάρει backup, έχει δύο νέες κατηγορίες, SMS και Call log

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κολλημένα pixel θα είναι..Έχουν κάποιο χρώμα ή είναι μαύρα? Δοκίμασε μήπως στρώσει με την εφαρμογή dead pixel fix ή κάπως έτσι. Δυστυχώς οι όροι της εγγύησης σε σχέση με αυτό το θέμα δεν είναι ξεκάθαροι πια απ όσο γνωρίζω. Παλιά η sony έδινε ένα επιτρεπτό - νορμάλ ποσοστό. Αν είναι πάνω απο ένα πιστεύω οτι θα στο περάσουν πάντως. Πόσα είναι? Μπες στο service menu, και βάλε την οθόνη σε άσπρο ή μαύρο ώστε να μπορείς να τα εντοπίσεις ευκολότερα.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, όλα καλα τότε! Σημαντική κίνηση της sony αυτή. Γενικά στις εγγυήσεις έχει φερθεί σωστά τα τελευταία χρόνια.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Οι ίδιοι υπάλληλοι είναι...απλά τους έχουν κάνει "update" εδώ και λίγα χρόνια! Δεν παλευόταν η παλιά αρβάτο. Και ποιός δεν είχε άσχημες αναμνήσεις!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε ο ξαδερφος μου χθες απο κοσμοτε στα 299 που ετρεχε η προσφορα. :)
299??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω παρατηρήσει ένα εσωτερικό ράγισμα στην οθόνη του XZ1 μου περίπου 2,5 εκατοστά. Είναι κατακόρυφο, στο ύψος του power button, και περίπου στην ευθεία της μπροστινής κάμερας. Το κινητό δεν μου έχει πέσει ποτέ κάτω και γενικά το προσέχω σαν τα μάτια μου. Είμαι πεπεισμένος ότι το ράγισμα είναι στο εσωτερικό του γυαλιού, καθώς δεν παρατηρώ καμία ανωμαλία στις αντανακλάσεις που κάνει όπως το βλέπουμε κανονικά.

Εδώ και κανα δυο μέρες επίσης βλέπω και πρόσθετο ράγισμα στο κάτω άκρο αυτού που περιέγραψα παραπάνω, το οποίο σαν να σχηματίζει ένα τριγωνάκι.

Υπάρχει περίπτωση να δέχεται κάποια πίεση το γυαλί λόγω κατασκευής και να ραγίσει; Μήπως έπεσα σε ελλατωματικό κομμάτι; Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση, καλύπτομαι από εγγύηση; Ας απαντήσει κάποιος που είχε παρόμοιο περιστατικό, το λυπάμαι τόσο ωραίο κινητό... Και πάνω που ήθελα να το κάνω και κανένα μπάνιο έτσι για απολύμανση, τώρα φοβάμαι μην πάθει τίποτα.

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές post.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα xz1 από cosmote. πλέον δεν είναι διαθέσιμο.

Το cosmote branded έχει μείνει στην έκδοση 47.1.Α.2.281 με ενημερώσεις ασφάλειας αυγούστου ή κάτι κάνω λάθος;

Για το wifi calling έχετε θετική εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...