Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπαταρία μπορεί ονομαστικά να φαντάζει μικρή, όμως στην απόδοση έχω πάθει πλάκα.. καταπληκτική διαχείριση

 

http://oi63.tinypic.com/jii7sz.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες; Υπερτέλεια!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες; Υπερτέλεια!

 

δεν το λιώνω βέβαια, δεν παίζω παιχνίδια αλλά το έχω μόνιμα στο αυτόματο 4G/3G/2G δίκτυο και τα δεδομένα ενεργά 4-5 ώρες την ημέρα περίπου

Link to comment
Share on other sites

Το Compact πότε κυκλοφορεί έχουμε καμιά πληροφορία;

 

στο σκρουτζ είναι διαθέσιμο, λογικά όπου να ναι θα εμφανιστεί και στις μεγάλες αλυσίδες

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες οθόνη? Τι λες τώρα εξωπραγματικό αποτέλεσμα! Respect...

Με το Ζ5 compact με 3:10 πανηγυριζω! (Καλά είναι και 2 χρόνων)

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

στο σκρουτζ είναι διαθέσιμο, λογικά όπου να ναι θα εμφανιστεί και στις μεγάλες αλυσίδες
Ναι δεν το διευκρίνισα. Για επίσημα μιλούσα κανονικά στα μεγάλα καταστήματα. Είχα διαβάσει για Οκτώβριο και λέω μήπως ακούστηκε τίποτα. Έχουμε καμία επίσημη τιμή; Γιατί βλέπω η τιμή στο skroutz είναι πολύ κοντά στο κανονικό XZ1 και δεν είναι λογικό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το διευκρίνισα. Για επίσημα μιλούσα κανονικά στα μεγάλα καταστήματα. Είχα διαβάσει για Οκτώβριο και λέω μήπως ακούστηκε τίποτα. Έχουμε καμία επίσημη τιμή; Γιατί βλέπω η τιμή στο skroutz είναι πολύ κοντά στο κανονικό XZ1 και δεν είναι λογικό.

 

όντως δεν είναι λογικό.. το Z5 με το Ζ5 κομπακτ είχαν γύρω στα 150 ευρώ διαφορά απ όσο θυμάμαι.. υπομονή και θα δούμε σύντομα

 

τιμές SAR του XZ1:

http://oi67.tinypic.com/ncfl1z.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

 

Από εχθές είμαι κι εγώ κάτοχος αυτής της υπέροχης συσκευής και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!! Υπάρχει μια προσφορά σε μεγάλο κατάστημα που δίνει 20% επιστροφή της αξίας του προϊόντος στις κάρτες Eurobank μέχρι την Κυριακή, οπότε είναι ευκαιρία για όποιον ενδιαφέρεται να το αποκτήσει στα 560 ευρώπουλα (140 ευρώ έκπτωση τις εποχές αυτές δεν είναι λίγα!).

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω όμως τους ήδη κατόχους αυτής της συσκευής είναι δύο πράγματα:

1. Όταν βάζω πολύ δυνατά τη μουσική, το κάτω ηχείο σαν να "τρίζει" λίγο στις υψηλές συχνότητες.

2. Παρατηρώ στην οθόνη πολύ λεπτές διαγώνιες γραμμές. Τις βλέπω μόνο όταν φέρω το κινητό πολύ κοντά στα μάτια, και εκτείνονται σε όλο το μήκος της. Δεν είνια πολύ ευδιάκριτες, θέλει λίγο να παρατηρήσεις την οθόνη με άσπρο φόντο που φαίνεται καλύτερα.

Παρατηρούνται και στις δικές σας συσκευές, ή μόνο σε μένα τυχαίνουν αυτά;; :P

 

Όπως και να 'χει πάντως είμαι υπερευχαριστημένος με την αγορά μου, και ακόμα και ελλατώματα να είναι τα παραπάνω που ανέφερα, δεν είναι ικανά να με σύρουν μέχρι το service για έλεγχο!!

 

 

Υ.Γ.: Admin σε παρακαλώ βάλε το avatar του XZ1 στις διαθέσιμες επιλογές για να αναβαθμίσουμε το προφίλ μας!! :D

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

 

Από εχθές είμαι κι εγώ κάτοχος αυτής της υπέροχης συσκευής και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!! Υπάρχει μια προσφορά σε μεγάλο κατάστημα που δίνει 20% επιστροφή της αξίας του προϊόντος στις κάρτες Eurobank μέχρι την Κυριακή, οπότε είναι ευκαιρία για όποιον ενδιαφέρεται να το αποκτήσει στα 560 ευρώπουλα (140 ευρώ έκπτωση τις εποχές αυτές δεν είναι λίγα!).

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω όμως τους ήδη κατόχους αυτής της συσκευής είναι δύο πράγματα:

1. Όταν βάζω πολύ δυνατά τη μουσική, το κάτω ηχείο σαν να "τρίζει" λίγο στις υψηλές συχνότητες.

2. Παρατηρώ στην οθόνη πολύ λεπτές διαγώνιες γραμμές. Τις βλέπω μόνο όταν φέρω το κινητό πολύ κοντά στα μάτια, και εκτείνονται σε όλο το μήκος της. Δεν είνια πολύ ευδιάκριτες, θέλει λίγο να παρατηρήσεις την οθόνη με άσπρο φόντο που φαίνεται καλύτερα.

Παρατηρούνται και στις δικές σας συσκευές, ή μόνο σε μένα τυχαίνουν αυτά;; :P

 

Όπως και να 'χει πάντως είμαι υπερευχαριστημένος με την αγορά μου, και ακόμα και ελλατώματα να είναι τα παραπάνω που ανέφερα, δεν είναι ικανά να με σύρουν μέχρι το service για έλεγχο!!

 

 

Υ.Γ.: Admin σε παρακαλώ βάλε το avatar του XZ1 στις διαθέσιμες επιλογές για να αναβαθμίσουμε το προφίλ μας!! :D

Καλησπέρα και καλοδούλευτο φίλε μου :) δεν χρειάζεται να ανησυχείς για τίποτα από τα δύο.

Χθες είδα την συσκευή σου μαζί με το compact, έρχονται με εγκατεστημένο το Oreo και αναμένεται να το πάρει μέχρι τα Χριστούγεννα και το premium, όλα καλά.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

 

Από εχθές είμαι κι εγώ κάτοχος αυτής της υπέροχης συσκευής και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!! Υπάρχει μια προσφορά σε μεγάλο κατάστημα που δίνει 20% επιστροφή της αξίας του προϊόντος στις κάρτες Eurobank μέχρι την Κυριακή, οπότε είναι ευκαιρία για όποιον ενδιαφέρεται να το αποκτήσει στα 560 ευρώπουλα (140 ευρώ έκπτωση τις εποχές αυτές δεν είναι λίγα!).

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω όμως τους ήδη κατόχους αυτής της συσκευής είναι δύο πράγματα:

1. Όταν βάζω πολύ δυνατά τη μουσική, το κάτω ηχείο σαν να "τρίζει" λίγο στις υψηλές συχνότητες.

2. Παρατηρώ στην οθόνη πολύ λεπτές διαγώνιες γραμμές. Τις βλέπω μόνο όταν φέρω το κινητό πολύ κοντά στα μάτια, και εκτείνονται σε όλο το μήκος της. Δεν είνια πολύ ευδιάκριτες, θέλει λίγο να παρατηρήσεις την οθόνη με άσπρο φόντο που φαίνεται καλύτερα.

Παρατηρούνται και στις δικές σας συσκευές, ή μόνο σε μένα τυχαίνουν αυτά;; :P

 

Όπως και να 'χει πάντως είμαι υπερευχαριστημένος με την αγορά μου, και ακόμα και ελλατώματα να είναι τα παραπάνω που ανέφερα, δεν είναι ικανά να με σύρουν μέχρι το service για έλεγχο!!

 

 

Υ.Γ.: Admin σε παρακαλώ βάλε το avatar του XZ1 στις διαθέσιμες επιλογές για να αναβαθμίσουμε το προφίλ μας!! :D

Πηγαινε σε καταστημα δες ενα στο παγκο live και κανε συγκριση με το δικο σου.

Ετσι θα βγαλεις συμπερασμα και για τον ηχο και τις γραμμες στην οθονη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα

Sony fixes camera distortion issue on latest Xperia flagships

 

http://www.xperiablog.net/2017/10/24/sony-fixes-camera-distortion-issue-on-latest-xperia-flagships

 

δεν έχει τέτοιο θέμα με την κάμερα το ΧΖ1 φίλε μου μιας και φοράει την 8.0 απο το εργοστάσιο.. στα δείγματα που τράβηξα εγω τουλάχιστον ήταν όλα άψογα

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει τέτοιο θέμα με την κάμερα το ΧΖ1 φίλε μου μιας και φοράει την 8.0 απο το εργοστάσιο.. στα δείγματα που τράβηξα εγω τουλάχιστον ήταν όλα άψογα

Τα είχε όμως προηγούμενες σειρές όπως XZP που τεράστιο θέμα είχε στο forum support της Sony ;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα στα χέρια μου το XZ1 Compact και ενώ ήμουν ενθουσιασμένος επειδή κοιτούσα κάτι μικρό και βολικό σε μέγεθος, τελικά ψιλοαπογοητεύτηκα από τις κάμερές του. Τόσο που και κινητά του 15' που έχω βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες, τουλάχιστον σε εσωτερικό χώρο με επαρκή φωτισμό που το δοκίμασα.

Παρόλα αυτά, πολύ ωραία οθόνη για lcd, γρήγορο και όντως βολικό μέγεθος για χρήση με το ένα χέρι. Φυσικά θετικά και τα στερεοφωνικά ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ηχεία. Και το τονίζω μπροστινά γιατί μπορεί κανείς να βρει παρόμοιες υλοποιήσεις και σε άλλες εταιρείες αλλά όχι μπροστινά που δεν τα καλύπτουν τα χέρια όταν το κρατάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τελικα ειναι ευχαριστημενοι οι κατοχοι..?το σκεφτομαι και γω στα 350 που το βρισκω μεταχειρισμενο..τι λετε?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω εδώ και ένα μήνα το κινητό είμαι κατά ευχαριστημένος. Πολύ γρήγορο , απίστευτη διαχείριση μπαταρίας και η κάμερα αν παίξεις στο μάνουαλ βγάζει εξίσου πολύ καλές φώτο.
Link to comment
Share on other sites

399 τιμή από αύριο εσείς οι λίγοι προσπαθήστε να μας βοηθήσετε που το έχετε. Επίσης 399 θα έχει και το P10. Sony έχω να πιάσω από το πρώτο z
Link to comment
Share on other sites

399 τιμή από αύριο εσείς οι λίγοι προσπαθήστε να μας βοηθήσετε που το έχετε. Επίσης 399 θα έχει και το P10. Sony έχω να πιάσω από το πρώτο z

 

399 σε ποιο/ποια καταστήματα;

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα χθες στον Κώτσο στα 399€

Σε μαύρο.

Παλιά είχα Sony και την έχω σε εκτίμηση μεγάλη ακόμα και τώρα που έχω χρόνια να πάρω flagship της.

Ελπίζω να μην απογοητευτώ..

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και απο Media Markt και Πλαισιο και Germano εξίσου.

https://www.mediamarkt.gr/el/shop/All_22_11_2017_black_friday_mm-BF.html

https://www.germanos.gr/product/sony-xperia-xz1/20367454/

Καλή προσφορά για 1.5-2 μηνών φρέσκια συσκευή.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια προσφορά αλλά δεν είναι δικαρτο...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...