Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε και η 47.2.A.10.28.

Όχι ακόμα για cosmote και generic GR , αλλά από μέρα σε μέρα

 

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε το περίμενα αυτό από το s8!

Ο κανόνας λέει όσο πιο πολλά πίξελ και μικρά τόσο πιο πολύ λεπτομέρεια υπό καλό φωτισμό.

Σε αυτό είμαστε καλοί.

Και όσο πιο λίγα και μεγάλα τόσο πιο καλή φωτογραφία σε χαμηλό φωτισμό καθώς απορροφούν περισσότερο φώς.

Εάν είχαμε και ois να βοηθούσε σε δύσκολα σενάρια θα ειμασταν ακόμα καλύτερα,αλλά οι Ιάπωνες είχαν αναφυλαξία σε αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Μου έγινε πριν λίγο αναβάθμιση συστήματος, γνωρίζει κάποιος τι διορθώνει?

 

Στάλθηκε από το Sony Xperia XZ1 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έγινε πριν λίγο αναβάθμιση συστήματος, γνωρίζει κάποιος τι διορθώνει?

 

Στάλθηκε από το Sony Xperia XZ1 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς, ποτέ δεν ανακοινώνεται changelog, οπότε εμπειρικά και μόνον όσοι είχαν προβλήματα βλέπουν αν έφτιαξε κάτι.

 

Και στο δικό μου τώρα τελειώνει το κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε μια χαρά ανακοίνωσε Δείτε εδώ http://www.xperiablog.net/2019/03/27/xperia-xz1-range-and-xz-premium-gets-march-2019-patches-47-2-a-10-28/ μπαλώματα Μαρτίου

 

Δεν είναι επίσημη ανακοίνωση της SONY αυτή, όχι περισσότερο επίσημη από την διαπίστωση ότι βγήκε ενημέρωση στο παρόν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη αλλαγή που είδα είναι κάτω στα Gestures τέρμα δεξιά στο ανθρωπάκι με τις διάφορες λειτουργίες ( όποιος το χρησιμοποιεί) πρόσθεσαν αυξομείωση της έντασης και της φωτεινότητας... Πραγματικά αυτό το ανθρωπάκι είναι τρομερά βολικό και κάνει πολλές δουλειές γρήγορα...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη αλλαγή που είδα είναι κάτω στα Gestures τέρμα δεξιά στο ανθρωπάκι με τις διάφορες λειτουργίες ( όποιος το χρησιμοποιεί) πρόσθεσαν αυξομείωση της έντασης και της φωτεινότητας... Πραγματικά αυτό το ανθρωπάκι είναι τρομερά βολικό και κάνει πολλές δουλειές γρήγορα...

Από ποια διαδρομή πάμε εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στην προσβασιμότητα,ενεργοποιησετο μενου προσβασιμότητας.

Ειναι πολύ βολικό.

Ναι ενδιαφέρον φαίνεται. Το ενεργοποίησα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι ενδιαφέρον,αφού σου κατεβάζει τα toggles τις ειδοποιήσεις και έχεις και κλικ λιγότερα στα κουμπιά,είναι σπαστικό να έρθει η ώρα να σου ανοίξουν το κινητό επειδή ένα κουμπί έπαψα να δουλεύει σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λενε για τα κινητα της sony αλλα κατοχος απο το 2002 του Sony Ericsson T68i δεν ξανααλλαξα ποτε σε αλλη εταιρία..συνολικα απο τοτε εχω αλλαξει 8-9 μοντελα και ολα...μα ολα τα πουλησα για να παρω το επομενο που ηθελα..αυτο για εμενα λεει παρα πολλα απο θεμα ποιότητας..και κατοχος τωρα εδω και κατι μηνες του XZ1 ειμαι απλα ενθουσιασμενος με αυτο το κινητο και την υποστήριξη που εχει απο την sony
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε το εξής περίεργο:

Εμφάνιζε μόνο το back button κάτω χαμηλά στα software buttons.Εκανα restart και έφτιαξε.Ισως είναι θέμα του τελευταίου security patch.Είναι το μόνο "κόλλημα" που μου έχει κάνει.Συν 1-2 φορές restart στους 4 μήνες.

 

Σχετικά με το ανθρωπάκι στο μενού προσβασιμότητας,ζητάει κάποια δικαιώματα.Για να τα δείτε,κάντε το απενεργοποίηση και μετά ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λενε για τα κινητα της sony αλλα κατοχος απο το 2002 του Sony Ericsson T68i δεν ξανααλλαξα ποτε σε αλλη εταιρία..συνολικα απο τοτε εχω αλλαξει 8-9 μοντελα και ολα...μα ολα τα πουλησα για να παρω το επομενο που ηθελα..αυτο για εμενα λεει παρα πολλα απο θεμα ποιότητας..και κατοχος τωρα εδω και κατι μηνες του XZ1 ειμαι απλα ενθουσιασμενος με αυτο το κινητο και την υποστήριξη που εχει απο την sony

 

Ιστορικό T68i. Εγώ πάντως προτιμούσα το T39m. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update εφτασε SOT 7:31h μεχρι το 27%

4 μηνες μετά και δεν έχω μετανιώσει στιγμη που το προτιμησα από το Huawei P10 που η πωλήτρια λύσσαξε να μου πουλήσει

Link to comment
Share on other sites

:lol:

και εγώ κοτσόβολο πήγα να χαζέψω το ΧΖ3 και με έπρηξε για το mate 20 pro

Σηκώθηκα και έφυγα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Το εργαλειο το εχει φιλος μου και του παρουσιαζει το εξης θεμα... Ειναι παντα με 4g εξω ανοιχτα και λογω δουλειας. Οταν παιρνει η δεχεται καποιο τηλ και μιλησει, ακριβως με το που το κλεισει του χανεται τελειως το σημα για λιγη ωρα και μετα επανερχεται κανονικα..Το κανει παντου αυτο, δεν ειναι πχ σ ενα μονο μερος που μπορει να μην εχει καλο σημα

Υπαρχει καμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε 4g και κανουμε κλήση αυτόματος η κεραία γυρνά στα πιο κάτω σηματα Η Η+ για την ομιλία, οπότε καπάκι με το που κλείσεις επανέρχεται το 4g για τα δεδομένα.

Το κανουν ΟΛΑ τα τηλέφωνα άσχετος εαν έχουν ένδειξη 4g η απλά βελάκια μερικά.

Ουσιαστικά κραταμε το οτι έτσι ειναι δεν υπαρχει κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν έχει cosmote και volte οπότε παραμένει το 4G και η κλήση γίνεται μέσα από εκεί

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...