Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί αφενός στην περιγραφή αναφέρει...

 

Due to current technology, adhesive is only behind the edges of the glass. There is no adhesive behind the middle screen area to prevent bubbles and air.

 

και αφετέρου σε ερώτησή μου στον πωλητή μου είπε ότι για όλη την XZ σειρά όλα έχουν κόλλα μόνο περιμετρικά. :confused:

 

Με συγχωρείς πολύ. Ίσως βιάστηκα να απαντήσω. Όταν το καθάρισα και το εφάρμοσα μου έκανε εντύπωση που δεν έκανε εκείνο το "φαινόμενο" από το κέντρο της οθόνης και προς τα έξω. Προφανώς γιατί δεν έχει κόλλα. Δεν ξέρω αν ενοχλεί κάπου αυτό αλλά ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ η εφαρμογή του είναι ΆΨΟΓΗ.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς πολύ. Ίσως βιάστηκα να απαντήσω. Όταν το καθάρισα και το εφάρμοσα μου έκανε εντύπωση που δεν έκανε εκείνο το "φαινόμενο" από το κέντρο της οθόνης και προς τα έξω. Προφανώς γιατί δεν έχει κόλλα. Δεν ξέρω αν ενοχλεί κάπου αυτό αλλά ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ η εφαρμογή του είναι ΆΨΟΓΗ.

Απ'ότι βλέπω στις 4 πλευρές έχει καμπύλη,η μόνο στις 2 πλαϊνές;Για αυτό εφαρμόζει σωστά.Το έχεις μαζί με θήκη;Δεν ακουμπούν μεταξύ τους;

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω στις 4 πλευρές έχει καμπύλη,η μόνο στις 2 πλαϊνές;Για αυτό εφαρμόζει σωστά.Το έχεις μαζί με θήκη;Δεν ακουμπούν μεταξύ τους;

Ίσως μπερδεύεσαι με το ότι έχει μια ελαφρά καμπύλη γενικά στις άκρες για να μη γρατσουναει. Κυρτες είναι μόνο οι δύο πλευρές όπως είναι η οθόνη και είναι κυρτες τόσο όσο χρειάζεται. Είναι τόσο καλή η εφαρμογή που δεν καταλαβαίνεις ότι έχει τζαμακι. Με τη θήκη που έχω (σιλικόνης) είχα ενδοιασμούς αλλά δεν ακουμπάει. Και πρόσεξε, καλύπτει όλη την οθόνη(και τα bezels). Το λέω αυτό, γιατί υπάρχουν τζάμια που έχουν ένα άθλιο κόψιμο στο πάνω μέρος συνήθως και δεν καλύπτει περιοχή ηχείου και μπροστινής κάμερας.

Ιδανικο ειλικρινά. Παρτο και θα με θυμηθείς.

Edited by Alupolis
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με συγχωρείς πολύ. Ίσως βιάστηκα να απαντήσω. Όταν το καθάρισα και το εφάρμοσα μου έκανε εντύπωση που δεν έκανε εκείνο το "φαινόμενο" από το κέντρο της οθόνης και προς τα έξω. Προφανώς γιατί δεν έχει κόλλα. Δεν ξέρω αν ενοχλεί κάπου αυτό αλλά ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ η εφαρμογή του είναι ΆΨΟΓΗ.

 

Καλά κάναμε και το ξεκαθαρίσαμε γιατί έχει μεγάλη διαφορά η αίσθηση του full glue τζαμιού που δε συγκρίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάναμε και το ξεκαθαρίσαμε γιατί έχει μεγάλη διαφορά η αίσθηση του full glue τζαμιού που δε συγκρίνεται.

 

Το θέμα είναι να βρεις και κάτι που να ταιριάζει γάντι όμως. Και όταν η οθόνη είναι κυρτή είναι δύσκολο να βρεις κάτι που να εφαρμόζει απόλυτα. Εγώ το βρήκα και το παραθέτω. Η επιλογή όμως είναι δική σας οπωσδήποτε.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχει βγει σε προσφορα απο τον Stephanis για το Winter Sale 2019 λεω να το τιμησω.

 

SonyXZ1.png

 

Sony-XZ1-2.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα εχει βγει σε προσφορα απο τον Stephanis για το Winter Sale 2019 λεω να το τιμησω.

 

Σιγά τη προσφορά... Το είχαν τόσο καιρό όλα τα ελληνικά καταστήματα στα 229€.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τη προσφορά... Το είχαν τόσο καιρό όλα τα ελληνικά καταστήματα στα 229€.

Συμφωνα με τα Κυπριακα δεδομενα και τις Κυπριακες τιμες πιστευω οτι ειναι προσφορα αφου η Sony η ιδια στην Κυπρο το πουλαει 360 ευρω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τη προσφορά... Το είχαν τόσο καιρό όλα τα ελληνικά καταστήματα στα 229€.

 

ειναι το dual . και παίζει να είναι η ποιο χαμηλή τιμή που το έχω δει ως τώρα το dual

στα 229 παίζει ακόμα το single !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχει βγει σε προσφορα απο τον Stephanis για το Winter Sale 2019 λεω να το τιμησω.

 

 

 

SonyXZ1.png

 

 

 

Sony-XZ1-2.png

Έχε υπόψιν σου ότι είναι παραεισαγωγη (μάλλον από μέση ανατολή). Ελλάδα και Κύπρο ποτέ δεν έχει εισαχτεί επίσημα dual Sim XZ1. Αν δεν φοβάσαι για την εγγύηση (που σίγουρα θα την αναλάβει ο Stephanis και όχι η Sony Hellas) και ότι δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα firmwares της απλής έκδοσης, πάρε το, νομίζω θα σε ικανοποιήσει σαν κινητό.

(Η αλήθεια είναι ότι το ειχα δει στο black Friday και αν μπορούσα να το χρησιμοποιήσω με το VoLTE της cosmote , θα το χτυπούσα γιατί ήθελα ένα δίκαρτο)

Edited by AnDas
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το δικαρτο ποια διαφορα εχει απο το μονοκαρτο?

 

Εκτός από το προφανές (δεύτερη sim), καμία άλλη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ απο χθες έγινε η αναβαθμιση στην 9 και ολα καλα...Σημερα ειχα 2 αποσυνδεσεις με το wifi στο κινητο, προβλημα το οποίο διάβασα έχουν κι άλλοι χρηστες...πως το λύνουμε?:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ απο χθες έγινε η αναβαθμιση στην 9 και ολα καλα...Σημερα ειχα 2 αποσυνδεσεις με το wifi στο κινητο, προβλημα το οποίο διάβασα έχουν κι άλλοι χρηστες...πως το λύνουμε?:cool:

 

 

 

Απλά ζεις με αυτό. Στο τέλος μου το έκανε αρκετά συχνά και το έβαλα στο συρτάρι. Αν και όταν βγει κάποιο update λογισμικού και διορθώνει αυτό το θέμα τότε θα το ξαναπιάσω στα χέρια μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

τι στο καλο?!!! λετε να υπαρχει προβλημα σε καποιες παρτιδες με το wifi ? σε εμενα στην αρχη..την πρωτη μερα ειχε καποια θεματακια αλλα με την πρωτη αναβάθμιση που μου ηρθε εστρωσαν ολα..τι να πω?..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ απο χθες έγινε η αναβαθμιση στην 9 και ολα καλα...Σημερα ειχα 2 αποσυνδεσεις με το wifi στο κινητο, προβλημα το οποίο διάβασα έχουν κι άλλοι χρηστες...πως το λύνουμε?:cool:

 

Δεν λυνεται δεν ξερω με εγγυηση αλλα σε φαση doa ειναι πολύ δυσκολο να εντοπιστεί

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό εγώ δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα συσκευή cosmote κιόλας όσο για το νέο Update δεν έχει έρθει ακόμα κάτι
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει κάνει κάποιες φορές αποσυνδέσεις αλλά σπάνια, οπότε δεν ασχολήθηκα περαιτέρω. Απλώς κλείνω το wifi για λίγη ώρα και το ανοίγω ξανά ή κάνω μια επανεκκίνηση.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει κάνει κάποιες φορές αποσυνδέσεις αλλά σπάνια, οπότε δεν ασχολήθηκα περαιτέρω. Απλώς κλείνω το wifi για λίγη ώρα και το ανοίγω ξανά ή κάνω μια επανεκκίνηση.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

 

 

 

Αυτό δεν το κάνει να μην θεωρείται πρόβλημα. Αυτά μου έκανε και μένα και το έλυνα έτσι όπως λες αλλά δεν είναι αυτή κατάσταση. Κάτι δεν δουλεύει σωστά. Και μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για συσκευή ναυαρχίδα κι όχι της πλάκας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το κάνει να μην θεωρείται πρόβλημα. Αυτά μου έκανε και μένα και το έλυνα έτσι όπως λες αλλά δεν είναι αυτή κατάσταση. Κάτι δεν δουλεύει σωστά. Και μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για συσκευή ναυαρχίδα κι όχι της πλάκας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Για αυτό υπάρχει το service για αυτό Υπάρχει εγγύηση ώστε άμα δεν δουλεύει πρέπει να πάει στο service

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...