Jump to content

HTC U11 Plus


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τον ίδιο reviewer ερωτήσεις-απαντήσεις σχετικά με την συσκευή από χρήστες που απευθύνθηκαν.

Κάτι που δεν είχα προσέξει σε προηγουμενα review-hands on ότι έχει ένα basic always on display feature.

 

Βέβαια δεν έχει το πλούτο customizations και επιλογών των Κορεατών αλλά από το τίποτα είναι σαφώς προτιμητέο.

 

Αρνητική εντύπωση μου έκανε η έλλειψη customization σε navigation bar σε σχέση με Samsung flagships 2017 και Mate 10 Pro σύμφωνα με το τελικό του review πάνω.

 

Θα έπρεπε η HTC να δώσει δυνατότητα απόκρυψης navigation bar με swipe gestures όπως και customization αυτού πχ να αλλάξεις θέσης των button.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Στο βίντεο εδώ

έχει δυνατότητα να κρύβει τα κουμπιά και να αλλάξεις θέση 4.15

Eπισης ο τύπος εδώ με τον ωραίο καναπέ :lol:

μιλάει με τα καλύτερα λόγια ειδικά για την μπαταριά .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο βίντεο εδώ
έχει δυνατότητα να κρύβει τα κουμπιά και να αλλάξεις θέση 4.15

 

Eπισης ο τύπος εδώ με τον ωραίο καναπέ :lol:

μιλάει με τα καλύτερα λόγια ειδικά για την μπαταριά .

 

Ωραία ελπίζω να είναι έτσι και στην ευρωπαϊκή version.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εμείς που παραγγείλαμε για πότε ακούγετε ότι θα παραλάβουμε παιδιά?

Έχουμε κάποιο νέο?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εμείς που παραγγείλαμε για πότε ακούγετε ότι θα παραλάβουμε παιδιά?

 

Έχουμε κάποιο νέο?

 

Αρχές Δεκεμβρίου στην καλύτερη υπολόγιζε.

Θα έχεις ήδη παραλάβει Mate 10 Pro και Oneplus 5t.

 

Το τριτο και καλύτερο συνολικά θα σου έρθει τελευταίο.

 

Το καλό πράγμα αργεί :wink:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και νωρίτερα, δεν ξέρω ακόμα. Τους έχω στείλει μήνυμα και αναμένω απάντηση την οποία και θα μοιραστώ. Το τηλέφωνο αυτό πάντως είναι στην Ελλάδα και χωρίς χρέωση.

 

Κάνω quote τον εαυτό μου, αλλά μόλις μου απάντησαν από το support και φαίνεται πως έχουν τελικά εγγύηση και επισκευαστικό κέντρο στην Ελλάδα, την Arvato! :)

 

Good day Athanasios,

 

Thank you for contacting hTC,

 

Kindly find below the contact information of our repairing centers in Greece, which you can claim the 2 years warranty through,

 

 

Arvato services S.A.

 

Telcommunications Services & Equipment

 

L. Kifissou 38-38A GR-10442 Athens

 

Phone: +30 210 5197-500

 

Fax: +30 210 5197-529Z

 

info-athens@teleservice.com

 

 

 

Malta

 

Kindly find below the contact information of our POC in Malta

 

POC No : is (+356) 2552 3000

 

Email: sales@newtechmalta.com

 

POC Adress : Service Centre Address-Newtech

 

Service Centre- Bkara Bypass- B’Kara- Malta

 

Cyprus

 

Kindly find below the contact information of our repair center in Cyprus:

 

M.T Technoline Ltd,

 

3,Kilkis Str. Nikis Center

 

1086 Nicosia Cyprus

 

Tel: +35722515457

 

Fax: +35722319729

 

 

We hope this was useful information and please feel free to reply back to us at any time

 

 

If you still need any further assistance Athanasios, Please do not hesitate to contact us back using our support portals support channels 0203-684-8000 Or 0845-890-0079 or using chat portal or email support.

 

http://www.htc.com/uk/contact/chat/ http://www.htc.com/uk/contact/emailThank you for choosing HTC. We truly value your continued business

 

Sincerely,

 

Salma

 

HTC SUPPORT

 

:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κάνω quote τον εαυτό μου, αλλά μόλις μου απάντησαν από το support και φαίνεται πως έχουν τελικά εγγύηση και επισκευαστικό κέντρο στην Ελλάδα, την Arvato! :)

 

 

 

:D:D

 

Thank you sir.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωναρα!!Αν ήταν σήμερα διαθέσιμο στάνταρ θα το έπαιρνα..Το μέγεθος με προβληματίζει λίγο αλλά οκ.

Το θέμα είναι ποτέ θα κυκλοφορήσει Ελλάδα να μπορέσω έστω να το δω λίγο πριν το πάρω...Ελπίζω να μη το θάψουν...

Πάντως κρίνοντας απ το u11 θα είναι τηλεφωναρα...

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εμείς που παραγγείλαμε για πότε ακούγετε ότι θα παραλάβουμε παιδιά?

Έχουμε κάποιο νέο?

 

Στο twitter μου απάντησαν το εξής πάντως...

 

Hiya, I'm afraid we don't have confirmed shipping/delivery dates to share yet, but the aim is in December 2017 before Christmas

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Κάνω quote τον εαυτό μου, αλλά μόλις μου απάντησαν από το support και φαίνεται πως έχουν τελικά εγγύηση και επισκευαστικό κέντρο στην Ελλάδα, την Arvato! :)

:D:D

Ευχάριστη είδηση :up:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος με τον καναπέ το έχει ερωτευτεί τόσο πολύ που νόμιζα ότι θα κατέληγε σε πορνό το βίντεο.

 

Το μέγεθος και το γεγονός ότι το μαύρο δεν με ενθουσιάζει με κρατάνε από το να το παραγγείλω προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είπα να κάνω αλλαγη απο το HTC 10 και να δοκιμασω καποιο απο Pixel XL 2, Mate 10 Pro ή OP5T. Όσο όμως το βλέπω είμαι έτοιμος να το χτυπήσω. Είναι στο cart και περιμενει.
Link to comment
Share on other sites

Εγω είπα να κάνω αλλαγη απο το HTC 10 και να δοκιμασω καποιο απο Pixel XL 2, Mate 10 Pro ή OP5T. Όσο όμως το βλέπω είμαι έτοιμος να το χτυπήσω. Είναι στο cart και περιμενει.

 

Αν και δεν είναι VS το θέμα, είσαι διατεθειμένος να δώσεις χιλιάρικο+ για συσκευή με τόσο χάλια οθόνη (και εννοώ το Pixel XL 2)?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το παραλάβετε με το καλό πείτε μας για shutter lag της κάμερας (αν και φαντάζομαι δε θα 'χει διάφορα απ' το U11). Είναι το μόνο που με προβληματίζει.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ παιδιά μίλησα πριν λιγες μέρες με μια πολύ καλή υπάλληλο στην Ts solutions η οποία μου είπε, οτι εκεί είναι απλα οι μεσάζοντες.

Παραλαμβάνουν τη συσκευή και ακομα και για το πιο απλό πράγμα τη στέλνουν στο service της htc στη Ρουμανία.

Μου είπε επίσης οτι συνήθως η διαδικασία αυτή απαιτεί 2 εβδομάδες αν υπάρχουν ανταλλακτικά.

Είναι και ο λόγος που φοβάμαι να παω σε U11 και U11+

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι VS το θέμα, είσαι διατεθειμένος να δώσεις χιλιάρικο+ για συσκευή με τόσο χάλια οθόνη (και εννοώ το Pixel XL 2)?

 

Κι εγώ σε μια παρόμοια κατάσταση είμαι. Απλά τείνω να αποκλείσω το XL2 λόγω των προβλήματων της οθόνης (και ίσως μελλοντικά άλλων λόγω της LG). Απλά σκέφτομαι και το Pixel 2 που είναι και πιο οικονομικό, αναρωτιέμαι αν μπορώ να πάω στις 5" ξανά (τώρα έχω συσκευή 5,7").

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι VS το θέμα, είσαι διατεθειμένος να δώσεις χιλιάρικο+ για συσκευή με τόσο χάλια οθόνη (και εννοώ το Pixel XL 2)?

 

Εννοειται οτι δεν είναι vs για να μην παρεξηγηθουμε κιολας. Ειμαι κατα των διαξιφισμων μεταξυ των συσκευων. Καθε συσκευη έχει εχει τα δικα της πλεονεκτηματα, μειονεκτηματα και θεωρω οτι αυτος ειναι ο λογος που αρκετα παιδια απο εδω μεσα το ψαχνουν και ασχολουνται διεξοδικα πριν αγορασουν. Για να σου απαντησω κιολας αυτος ειναι ενας λογος που κανω πισω για το XL2.

 

Κι εγώ σε μια παρόμοια κατάσταση είμαι. Απλά τείνω να αποκλείσω το XL2 λόγω των προβλήματων της οθόνης (και ίσως μελλοντικά άλλων λόγω της LG). Απλά σκέφτομαι και το Pixel 2 που είναι και πιο οικονομικό, αναρωτιέμαι αν μπορώ να πάω στις 5" ξανά (τώρα έχω συσκευή 5,7").

 

Εχω κανει την μεταβαση απο 5.7 σε 5 και για να ειμαι ειλικρινης χαλαστηκα. Το έκανα ομως για το HTC 10 και δεν το μετανιωσα :)

 

Αυτο που επισης με προβληματιζει στο U11+ ειναι οτι θα γλυστραει για πλακα απο το χερι, αλλα οπως ειπα είμαι στο οριο να προχωρησω σε αγορα

Link to comment
Share on other sites

Και οχι μονο θεματα οθονης σε Google αλλα γίνεσαι και beta tester σε επίπεδο λογισμικού σε θετικό αλλά και αρνητικό βαθμο;)

Ουκ ολίγα θέματα προκύπτουν απο το ράβε ξήλωνε σε επίπεδο software και bug fix:shifty:

 

Και google απλά δεν έχεις καμία εγγύηση.

 

Πέρα οτι 300 φράγκα πιο ψηλά σε τιμολόγηση για την 128αρα έκδοση που βασικά μόνο αυτή αξίζει.:rolleyes:

 

 

Εχω κανει την μεταβαση απο 5.7 σε 5 και για να ειμαι ειλικρινης χαλαστηκα. Το έκανα ομως για το HTC 10 και δεν το μετανιωσα :)

Αυτο που επισης με προβληματιζει στο U11+ ειναι οτι θα γλυστραει για πλακα απο το χερι, αλλα οπως ειπα είμαι στο οριο να προχωρησω σε αγορα

Όλα γλιστράνε εδω που τα λεμε μιας και το γυαλί παει σύννεφο.

Και απο 5,7 σε 5 στανταρ θα κακοφανει στους 8 στους 10 που θα κάνουν αυτο το δρομολόγιο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Εχω κανει την μεταβαση απο 5.7 σε 5 και για να ειμαι ειλικρινης χαλαστηκα. Το έκανα ομως για το HTC 10 και δεν το μετανιωσα :)

 

Αυτο που επισης με προβληματιζει στο U11+ ειναι οτι θα γλυστραει για πλακα απο το χερι, αλλα οπως ειπα είμαι στο οριο να προχωρησω σε αγορα

 

Εμένα το Pixel 2 μου αρέσει γενικά. Σαν κινητό είναι σφαίρα, έχει όλα τα κόλπα της Google, η κάμερα σούπερ και μου έλειψε ένα κινητό που θα βάζω στην τσέπη και δεν θα περισσεύει. Από την άλλη φοβάμαι πότε θα το συνηθίσω. To XL μάλλον το αποκλείω γιατί αν το πάρω θα είναι από ΗΠΑ και μετά θα έχω θέμα με εγγύηση. Ευρώπη είναι απλησίαστο κατ' εμέ.

 

Tώρα για το γλίστρημα που λες για το U11+ έχεις δίκιο, αλλά νομίζω ότι λίγοι πλέον δεν βάζουν κάποιου είδους θήκη. Έστω και μια απλή διάφανη. Για μένα περισσότερο θέμα είναι το ύψος του και φυσικά το βάρος (με θήκη ξεπερνάει τα 190g).

Link to comment
Share on other sites

Και οχι μονο θεματα οθονης σε Google αλλα γίνεσαι και beta tester σε επίπεδο λογισμικού σε θετικό αλλά και αρνητικό βαθμο;)

Ουκ ολίγα θέματα προκύπτουν απο το ράβε ξήλωνε σε επίπεδο software και bug fix:shifty:

 

Και google απλά δεν έχεις καμία εγγύηση.

 

Πέρα οτι 300 φράγκα πιο ψηλά σε τιμολόγηση για την 128αρα έκδοση που βασικά μόνο αυτή αξίζει.:rolleyes:

 

 

Όλα γλιστράνε εδω που τα λεμε μιας και το γυαλί παει σύννεφο.

Και απο 5,7 σε 5 στανταρ θα κακοφανει στους 8 στους 10 που θα κάνουν αυτο το δρομολόγιο.

 

Εντάξει η άκρη βρίσκεται για την εγγύηση ....εκτός και αν εννοείς άλλο πράγμα.

Επίσης 300 ευρώ διαφορά για 128 Vs 128+SD .Μην το ξεχνάμε .

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο στους γενναίους που το τόλμησαν.

Σπέρνει πίστεύω. Το μόνο κακό ότι ο Δεκέμβριος απέχει λίγο από τον Μάιο που λογικά θα δούμε τα ίδια καλούδια με 845.

Εγώ μπορώ να το τιμήσω μόνο με το transparent black ή εφόσον δεν παίξει λογική τιμή στο pixel 2 XL (τα θεωρώ άμεσους ανταγωνιστές).

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Εξαιρετικά νέα, αναμένουμε review και ελπίζω σε διθυραμβικά σχόλια για την μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω η αυτονομία θα είναι από τα πιο ισχυρά ατού της συσκευής.

Ίδωμεν:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ παιδιά μίλησα πριν λιγες μέρες με μια πολύ καλή υπάλληλο στην Ts solutions η οποία μου είπε, οτι εκεί είναι απλα οι μεσάζοντες.

Παραλαμβάνουν τη συσκευή και ακομα και για το πιο απλό πράγμα τη στέλνουν στο service της htc στη Ρουμανία.

Μου είπε επίσης οτι συνήθως η διαδικασία αυτή απαιτεί 2 εβδομάδες αν υπάρχουν ανταλλακτικά.

Είναι και ο λόγος που φοβάμαι να παω σε U11 και U11+

 

Αυτό ακριβώς. Σε επικοινωνία που είχα με την HTC μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει επίσημο service στην Ελλάδα αλλά θα πρέπει να στείλω στη Ρουμανία το HTC U11 που έσπασα την οθόνη. Τους στέλνεις κάποια στοιχεία και παραλαμβάνει το courrier. Έστειλα mail στο ρουμάνικο service και πότε δεν μου είπαν ένα μέσο κόστος για την επισκευή... Το κινητό είναι στην Αγγλία τώρα και περιμένω... Εδώ και ενάμιση μήνα.

Άρα το θέμα service δυστυχώς χωλαίνει. Και τα προβλήματα της HTC είναι σπάνια. Τα ατυχήματα είναι συχνα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Σε επικοινωνία που είχα με την HTC μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει επίσημο service στην Ελλάδα αλλά θα πρέπει να στείλω στη Ρουμανία το HTC U11 που έσπασα την οθόνη. Τους στέλνεις κάποια στοιχεία και παραλαμβάνει το courrier. Έστειλα mail στο ρουμάνικο service και πότε δεν μου είπαν ένα μέσο κόστος για την επισκευή... Το κινητό είναι στην Αγγλία τώρα και περιμένω... Εδώ και ενάμιση μήνα.

Άρα το θέμα service δυστυχώς χωλαίνει. Και τα προβλήματα της HTC είναι σπάνια. Τα ατυχήματα είναι συχνα...

 

Είναι το μοναδικό ολοκληρωμένο κινητό (U11+) αλλά δυστυχώς η HTC δεν μας αφήνει να το πάρουμε. Κρίμα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...