Jump to content

HTC U11 Plus


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

s_5140ba14b25f456190276263e88075c1.jpg?c6efd782012ab27209b29b1a17747f19

Οθόνη 5.99 " με ανάλυση 2.880 x 1.440 κατασκευαστής JDI

Snapdragon 835

4/64 και 6/128

UFS 2.1

IP68

Κάμερα πίσω 12 Mp

Μπροστινή κάμερα 8 Mp

Edge Sense

Ήχος από USB-C χωρίς υποδοχή 3,5 mm

Η επίσημη ανακοίνωση θα γίνει στις 11 Νοεμβρίου

Πηγή

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραίο το u11 plus

Εμφανίστηκε μια διαρροή που δείχνει το πραγματικό τηλέφωνο που θα μας δείξουν αύριο

Αυτή η μόδα με το δαχτυλικο αποτύπωμα που έβαλαν πίσω είναι πολύ άσχημο. Σαν huawei-xiaomi μοιάζει η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πίσω μου φαίνεται πάρα πολύ βολικό (το έχω χρησιμοποιήσει κατά διαστήματα σε Huawei). Ειδικά όταν το βγάζεις απ' την τσέπη το δάχτυλο πάει εκεί πολύ πιο φυσικά απ' το να είναι μπροστά. Βέβαια το μπροστά υπερτερεί όταν το έχεις πάνω στο γραφείο, δεν αντιλέγω. Για μένα το ιδανικό θα ήταν δυο αισθητήρες. Πάντως δε με χαλάει είτε μπροστά είτε πίσω - και τα δύο έχουν τα συν και τα πλην τους.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδανοκοτερο θα ήταν να τον ειχε στο πλαι , οπως καποια Sony.

 

Ναι ας το βάλουν επάνω στο power button όλες οι εταιρίες

Αυτό με τις συσκευές γεμάτες τρύπες άρχισε να με χαλάει

Μικρόφωνα ακυρωσης

Κάμερες

2 καμερες

Home button.

Αποτύπωμα

Όλο μπρος πίσω γύρω γύρω γεμίζουν πράγματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω φέρουν Ευρώπη 6/128 μόνο τοτε θα σκεφτόμουν πιθανή αγορά

Θα ήθελα και OLED αλλά μάλλον θα καταπιουμε LCD πάλι.:worry:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω φέρουν Ευρώπη 6/128 μόνο τοτε θα σκεφτόμουν πιθανή αγορά

Θα ήθελα και OLED αλλά μάλλον θα καταπιουμε LCD πάλι.:worry:

Απ ότι φαίνεται μόνο ένα variant υπάρχει, το 6/128

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidauthority.com/htc-u11-plus-specs-811758/

Εμένα μου αρέσει πολύ και θα το βάλω υποψήφιο για αγορά ανάμεσα σε v30 και Mate 10.....να δω φυσικά και τι λέει η ελαφρώς βελτιωμένη camera

Link to comment
Share on other sites

https://www.theverge.com/platform/amp/2017/11/2/16589218/htc-u11-plus-announced-specs-release-date-price-android-oreo

 

Εκ πρώτης όψεως not bad! Να το δούμε και στην πράξη. Βελτιώσεις στην κάμερα θα έχει άραγε και τι είδους;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη μπαταρία αλλά μεγαλώνει και η οθόνη

Πιο βαρύ όμως λίγο την μπαταρίας

Γενικά φαίνεται μια καλή υλοποίηση μένει να δούμε όταν φτάσει στα χέρια κάποιων χρηστών πως τα πηγαίνει

Και από τιμή θα ξεφύγει κι αυτό όπως όλα τα τηλέφωνα των εταιριών αυτής της κατηγορίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλή περίπτωση. Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.

Η τιμή λέγεται ότι θα είναι €799 για τα 6GB/128GB, δεν βλέπω για το μικρότερο με το 4/64.

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidauthority.com/htc-u11-plus-specs-811758/

Εμένα μου αρέσει πολύ και θα το βάλω υποψήφιο για αγορά ανάμεσα σε v30 και Mate 10.....να δω φυσικά και τι λέει η ελαφρώς βελτιωμένη camera

 

Το ότι είναι ελαφρώς βελτιωμένη το έχεις δει να αναφέρεται κάπου ή το συμπεραίνεις επειδή είναι πιο καινούριο μοντέλο (που είναι λογικό βέβαια); Από άποψη specs πάντως δε βλέπω διαφορά (εκτός απ' τη μπροστινή που πήγε στα 8MP απ' τα 16MP).

 

Για την 6GB/128GB έκδοση απ' όσο κατάλαβα θα υποστηρίζεται by default και dual-SIM (νομίζω έτσι είναι και στο U11).

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

TAKE MY MONEY

Edited by bvb

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλή περίπτωση. Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.

Η τιμή λέγεται ότι θα είναι €799 για τα 6GB/128GB, δεν βλέπω για το μικρότερο με το 4/64.

Μια απο τα ίδια και για μένα. ελπίζω πράγματι να είναι για τα 6/128 η τιμή και όχι για το μικρότερο.

Θα ήθελα και το διάφανο βέβαια , αλλά βλέπω να έρχεται προς Φεβρουάριο :(

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει το απλο u11 htc δεν θα δει μεγαλη διαφορα!περα απο την μπαταρια αλλα και παλι να δουμε ομως τι θα παιζει με την οθονη!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει το απλο u11 htc δεν θα δει μεγαλη διαφορα!περα απο την μπαταρια αλλα και παλι να δουμε ομως τι θα παιζει με την οθονη!

 

Η όλη διάφορα είναι η οθόνη σαν μέγεθος και αναλογία

Η μπαταρία λίγο πολύ το ίδιο θα είναι

Μεγάλωσε η οθόνη μεγάλωσε η μπαταρία άρα κάπου στα ίσα με το προηγούμενο το βλέπω να είναι σε αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η όλη διάφορα είναι η οθόνη σαν μέγεθος και αναλογία

Η μπαταρία λίγο πολύ το ίδιο θα είναι

Μεγάλωσε η οθόνη μεγάλωσε η μπαταρία άρα κάπου στα ίσα με το προηγούμενο το βλέπω να είναι σε αυτονομία

Το ποσοστό αύξησης χωρητικοτητας μπαταρίας είναι υπερδιπλάσιο απο το αντίστοιχο σε διαφορά οθόνης μεταξύ των 2.

Με βεβαιότητα η αυτονομία του plus θα είναι πολυ καλύτερη.;)

 

Όπως έπρεπε να είχε βγει τον Απρίλιο στην θέση του απλού 11.:rolleyes:

 

Μετα απο πολλά χρόνια και επιτέλους μια όμορφη και ντινεζατη συσκευή βάζοντας με σε δίλημμα ανάμεσα σε 11 plus και Matte 10 Pro.

HTC θα γούσταρα διοτι εχει double tap to wake που πάντα λάτρευα και θα ήθελα δοκιμάσω την παρακάτω λειτουργία οπως φαινεται φώτο.

 

One last tidbit that HTC has added is a new radial menu that can be triggered with a squeeze: it’s a rotatable wheel that serves as a sort of app palette under your thumb, and it reminds me of previous efforts at such designs from the likes of the First Else. It might be cool, it might not. It will take some time getting used to it to see if it actually speeds up use of the phone, but it’s certainly a refreshing and intriguing idea.

20171101_htc_u11_plus_vladsavov_00039.jpg

αλλά η Huawei έχει AOD που επίσης λατρεύω και προτιμώ OLED vs LCD λόγο και always on display.

 

Βέβαια θα περιμένω και Oneplus 5t που θα συνδυάζει και τα 2 και αν δεν κάνει κάποια πατάτα ίσως αφήσω στα κρύα του λουτρού both HTC and Huawei.

 

Αλλωστε εντος Δεκεμβριου θα κυκλοφορησουν και οι 3 συσκευες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστό αύξησης χωρητικοτητας μπαταρίας είναι υπερδιπλάσιο απο το αντίστοιχο σε διαφορά οθόνης μεταξύ των 2.

 

Με βεβαιότητα η αυτονομία του plus θα είναι πολυ καλύτερη.;)

 

 

 

Όπως έπρεπε να είχε βγει τον Απρίλιο στην θέση του απλού 11.:rolleyes:

 

 

 

Μετα απο πολλά χρόνια και επιτέλους μια όμορφη και ντινεζατη συσκευή βάζοντας με σε δίλημμα ανάμεσα σε 11 plus και Matte 10 Pro.

 

HTC θα γούσταρα διοτι εχει double tap to wake που πάντα λάτρευα και θα ήθελα δοκιμάσω την παρακάτω λειτουργία οπως φαινεται φώτο.

 

 

 

One last tidbit that HTC has added is a new radial menu that can be triggered with a squeeze: it’s a rotatable wheel that serves as a sort of app palette under your thumb, and it reminds me of previous efforts at such designs from the likes of the First Else. It might be cool, it might not. It will take some time getting used to it to see if it actually speeds up use of the phone, but it’s certainly a refreshing and intriguing idea.

 

20171101_htc_u11_plus_vladsavov_00039.jpg

 

αλλά η Huawei έχει AOD που επίσης λατρεύω και προτιμώ OLED vs LCD λόγο και always on display.

 

 

 

Βέβαια θα περιμένω και Oneplus 5t που θα συνδυάζει και τα 2 και αν δεν κάνει κάποια πατάτα ίσως αφήσω στα κρύα του λουτρού both HTC and Huawei.

 

 

 

Αλλωστε εντος Δεκεμβριου θα κυκλοφορησουν και οι 3 συσκευες.

 

 

 

Σπουδαίος μήνας ο Δεκέμβριος.

Χαχαχαχαχχα

 

 

Νίκος Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια θα περιμένω και Oneplus 5t που θα συνδυάζει και τα 2 και αν δεν κάνει κάποια πατάτα ίσως αφήσω στα κρύα του λουτρού both HTC and Huawei.

 

Αλλωστε εντος Δεκεμβριου θα κυκλοφορησουν και οι 3 συσκευες.

 

Άντε Alex να δούμε τι θα πουν και τα reviews (αφού κυκλοφορήσουν κανονικά οι συσκευές). Κι εγώ ανάμεσα σ' αυτά τα τρία είμαι (λογικά).

Link to comment
Share on other sites

και μην ξεχναμε και το v30,θα εχει πολυ καλη οθονη και καμερα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σα να λέμε το V30 της LG που έχει δώσει την υπερεπιτυχημένη οθόνη στο Pixel 2 XL; Και κάμερα που χάριν μείωσης μεγέθους (λέγεται ότι) έχει χάσει σε ποιότητα; Να μου λείπει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...