Jump to content

HTC U11 Plus


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακύρωσες και εσύ τελικά; Μόνο εγώ έμεινα;

 

Ναι έστειλα μήνυμα να ακυρωθεί η παραγγελία.

Απλά θα περιμένω την επιβεβαίωση από αυτούς.

 

Θα ξανά κοιτάξω για το htc από Γενάρη όμως και αυστηρά για το Translucent χρωμα σε κανα Amazon.

 

Έως τότε θα την βγάλω με το OnePlus 5t που αναμένω εντός εβδομάδας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι έστειλα μήνυμα να ακυρωθεί η παραγγελία.

Απλά θα περιμένω την επιβεβαίωση από αυτούς.

 

Θα ξανά κοιτάξω για το htc από Γενάρη όμως και αυστηρά για το Translucent χρωμα σε κανα Amazon.

 

Έως τότε θα την βγάλω με το OnePlus 5t που αναμένω εντός εβδομάδας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Αν θέλεις εδώ ή σε πμ πες μου σε παρακαλώ που έστειλες μήνυμα για την ακύρωση για να είμαι και εγώ έτοιμος σε περίπτωση που χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις εδώ ή σε πμ πες μου σε παρακαλώ που έστειλες μήνυμα για την ακύρωση για να είμαι και εγώ έτοιμος σε περίπτωση που χρειαστεί.

 

Εδώ συμπληρώνοντας την παρακάτω φόρμα.

https://shop.eu.htc.com/store?Action=DisplayContactFormPage&Env=BASE&Locale=en_IE&SiteID=htcemea&ThemeID=39873600#contactcs

 

Βάζεις τον κωδικό της παραγγελίας σου,το email σου και σαν λόγος επιλέγεις ακύρωση παραγγελίας και δεν είμαι ευχαριστημένος από την παραγγελία.

 

Βάλε και στα σχόλια ότι θέλεις να γίνει ακύρωση της παραγγελίας και τίποτα άλλο.

 

cc5e1b4714661fe43a83377408867cd5.jpg

 

Θα λάβεις και email σε λίγες ώρες ότι έλαβαν το μήνυμα σου και ότι θα σου απαντήσουν.

Απλά ίσως το δεις στα spam(εμένα εκεί το βρήκα)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ ενώ αίτηση για ακύρωση τελικά. Η έλλειψη κινήτρου λόγω μη αληθινής έκπτωσης, τα ανάμεικτα reviews, η κακή ανταπόκριση της HTC και κάποια πράγματα όπως η ασθενική παρουσία service στην Ελλάδα, με έκαναν να αλλάξω γνώμη. Πάμε από Γενάρη και βλέπουμε λοιπόν.

 

Εσένα σου τα πίστωσαν τα χρήματα ή ακόμα;

Edited by Thanasis159
Link to comment
Share on other sites

Ένταξει και η φαρσοκωμωδία έχει τα όρια της και τα ξεπέρασε η HTC.

 

724d03ea7d80f81eee3eb606587bd38f.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η ακύρωση έγινε πολύ ομαλά. Χθες το βράδυ το request μου, σήμερα επιβεβαίωση ότι έδωσαν την εντολή ακύρωσης και τώρα αναμένω την επίσημη ακύρωση και την πίστωση των χρημάτων στον λογαριασμό μου.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η ακύρωση έγινε πολύ ομαλά. Χθες το βράδυ το request μου, σήμερα επιβεβαίωση ότι έδωσαν την εντολή ακύρωσης και τώρα αναμένω την επίσημη ακύρωση και την πίστωση των χρημάτων στον λογαριασμό μου.

 

Μάλλον διότι εσυ ζήτησες άμεση ακύρωση ενώ εγώ πρώτα ρώτησα σχετικά με πιθανή ημερομηνία αποστολής και ότι αν δεν προλάβω τα Χριστούγεννα τότε να γίνει ακύρωση.

 

Αλλά όπως είδες στην απάντηση ήθελαν να τους απαντήσω στο mail που έστειλαν ότι θέλω όντως ακύρωση να γίνει όπως και έπραξα.

 

Πιστεύω εντός εβδομάδας θα ακυρωθεί και σε εμένα και θα λάβω confirmation email.

 

Edit: Μόλις έλαβα απάντηση ότι έχει δρομολογηθεί η ακύρωση.

 

fbea1717791124129fbc9d7551924383.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον τυπικοί στην επιστροφή των χρημάτων. Λιγότερο από 24 ώρες από το αίτημα μου στο site τους. Μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον τυπικοί στην επιστροφή των χρημάτων. Λιγότερο από 24 ώρες από το αίτημα μου στο site τους. Μια χαρά!

 

Ναι μόλις έλαβα το refund και εγώ!!!

 

ae9e55db6cb66ab818a71f00b642abaf.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξεκίνησαν οι αποστολές διαβάζω σε κάποιους! Έχει μείνει κανείς εδώ με preorder?

 

Μπα κανείς μας από Ελλάδα δεν έμεινε μου φαίνεται :lol:

Μόνο για Αγγλία και Γερμανία άρχισαν από σήμερα τις αποστολές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μέχρι να έρθει θα βγει καινούργιο soc...Επειδή δεν έχω πρόσβαση στις αγγελίες , εαν υπαρχει καποιο ενδιαφερομαι για αμεση αγορα
Link to comment
Share on other sites

Ήδη άρχισαν να βγαίνουν οι πρώτες φήμες για U12.

https://www.gsmarena.com/first_render_htc_u12_fullscreen_display-news-28962.php

 

Παει πέταξε το πουλί με το 11 Plus.

 

Εκτός αν το βρούμε σε τιμή σκότωμα σε κανα Amazon η διαφανές έκδοση που ξεχωρίζει.

 

Προσωπικά τείνω να περιμένω την άνοιξη το νέο μοντέλο.

 

Βέβαια αν δούμε πάλι φαινόμενα Μάρτιο ανακοίνωση και Ιούλιο κυκλοφορία πάλι άκυρο θα φάει :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προσδοκώ από Amazon να το τσιμπήσω. Δε με ενδιαφέρει που θα έχει "παλιό" soc όταν θα το βρω σε μία πιο προσιτή τιμή. Εκτός κι αν βγει κάτι το πολύ εξαιρετικό στη δωδέκατη σειρά, ίσως περιμένω κι άλλο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά ούτε εγώ τρελενομαι για τα specs πλέον ο 835 με υπερκαλύπτει και με το παραπάνω και η μνήμη μπόλικη είναι και 128 εσωτερική ααααααανετος είμαι.

 

Απλά φοβάμαι η htc μιας και στην ουσία από σπόντα βγήκε το 11 Plus μήπως το παρατήσει στην τύχη του μετά ένα διάστημα.

 

Είναι και το θέμα με τα αντικρουόμενα λεγόμενα και από reviewer και χρηστών που όσο να ναι σε προβληματίζουν.

 

Και από την άλλη πάντα στα αρνητικά ότι πλέον τα htc είναι τέρμα αντίεμπορικα και ειδικά Ελλάδα έχει πιάσει πάτο από ενδιαφέρον κόσμου,βάλε και την ιστορία να πρέπει να στάλει Ρουμανία σε περίπτωση service.

 

Μόνο με μια καλή τιμή που ισοδυναμεί με κάτω των 600 θα το σκεφτόμουν,αλλά......υπάρχει το αλλά στα πάνω που έγραψα.

 

Διότι σαν συσκευή μου αρέσει,με καλύπτει από πάρα πολλές πλευρές.....

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο HTC Europe λέει ότι είναι διαθέσιμο για αποστολή πάντως. Τιμή 719 μέσω του club. Σκέφτηκα να ακυρώσω την παραγγελία του mate 10 pro (πρόλαβα το παζάρι του Κωτσόβολου) και να πάρω αυτό, αλλά η τιμή είναι υπερβολική όσα καλά κι αν έχει. Αν έπαιζε κοντά στα 600 θα το είχα αγοράσει χωρίς δεύτερη σκέψη. Επίσης με προβληματίζει πάρα πολύ το service της HTC. Ίσως όπως λέει ο alextrela αν το φέρει το Amazon σύντομα να το πάρω από εκεί για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

Στο HTC Europe λέει ότι είναι διαθέσιμο για αποστολή πάντως. Τιμή 719 μέσω του club. Σκέφτηκα να ακυρώσω την παραγγελία του mate 10 pro (πρόλαβα το παζάρι του Κωτσόβολου) και να πάρω αυτό, αλλά η τιμή είναι υπερβολική όσα καλά κι αν έχει. Αν έπαιζε κοντά στα 600 θα το είχα αγοράσει χωρίς δεύτερη σκέψη. Επίσης με προβληματίζει πάρα πολύ το service της HTC. Ίσως όπως λέει ο alextrela αν το φέρει το Amazon σύντομα να το πάρω από εκεί για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

 

 

Μπορείτε να μου εξηγήσετε πως έχεις το κεφάλι σου ήσυχο την 31η ημέρα από την ημερομηνία αγοράς (όταν κλείσει το «παράθυρο» των 30 ημερών);

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από προσωπική εμπειρία αν εμφανιστεί πρόβλημα μέσα στον πρώτο χρόνο σου στέλνουν καινούρια συσκευή αμέσως ή σου δίνουν τα λεφτά πίσω. Ακόμη και μετά τον πρώτο χρόνο της εγγύησης μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

Γενικά έχουν πολύ καλό after sale support, αν όχι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από προσωπική εμπειρία αν εμφανιστεί πρόβλημα μέσα στον πρώτο χρόνο σου στέλνουν καινούρια συσκευή αμέσως ή σου δίνουν τα λεφτά πίσω. Ακόμη και μετά τον πρώτο χρόνο της εγγύησης μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

Γενικά έχουν πολύ καλό after sale support, αν όχι το καλύτερο.

 

 

Δηλαδή επικοινωνείς μαζί τους μέσω email,ας πούμε 6 μήνες μετά την αγορά και φυσικά για είδος που έχεις αγοράσει από τον πωλητή Amazon, τους περιγράφεις το πρόβλημα και σου «ανοίγουν» το δικαίωμα της επιστροφής ή του full refund? Ρωτάω γιατί δεν έχει τύχει να το χρησιμοποιήσω ποτέ μετά από τις 30 ημέρες.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή επικοινωνείς μαζί τους μέσω email,ας πούμε 6 μήνες μετά την αγορά και φυσικά για είδος που έχεις αγοράσει από τον πωλητή Amazon, τους περιγράφεις το πρόβλημα και σου «ανοίγουν» το δικαίωμα της επιστροφής ή του full refund? Ρωτάω γιατί δεν έχει τύχει να το χρησιμοποιήσω ποτέ μετά από τις 30 ημέρες.

 

Ακριβώς έτσι Αργηρη.

 

Απλά πρέπει να υπάρχει σοβαρός λόγος αιτιολογημένος.

 

Πχ μεγάλη αργοπορία από αντιμετώπιση service κατασκευαστή η μην κάλυψη εγγυηση η μην ικανοποιημένος από την αντιμετώπιση του service κατασκευαστή.

 

Μου έχει τύχει με τηλεόραση LG όπου η εδώ η αντιπροσωπεία αρνήθηκε να με καλύψει και ενώ πέρασαν 40 ημέρες από την αγορά ήρθα σε επικοινωνία με Amazon τους έστειλα αντίγραφο χαρτί της LG που αρνούνταν επισκευή και έτσι τους την επέστρεψα την tv και μου κάνανε full refund.

 

Και φυσικά υπάρχουν κατηγορίες προϊόντων που καλύπτει μόνο το κατάστημα αγοράς πχ micro sd και όχι η ντόπια εκάστοτε αντιπροσωπεία πχ σε Samsung αυτό συμβαίνει όπου μου ανέφεραν ότι αν χαλάσει μόνο αντικατάσταση μπορεί να γίνει από το κατάστημα αγοράς και όχι από την ίδια την Samsung.

 

Άρα άμα σου χαλάσει εντός εγγυηση μιλάς με Amazon επιστρέφεις το χαλασμένο και είτε full refund είτε αντικατάσταση σου κάνουν.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ηρθε και στο skroutz μονο 906€

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και στο skroutz μονο 906€

Tα 4gb ειναι ....τα 6gb ποσο; :lol::lol:

Πέρα απο την πλάκα το τηλέφωνο ειναι πολύ καλό με ενα μείον την φωτεινότητα του.

https://android.hdblog.it/2018/01/15/RECENSIONE-HTC-U11-Plus-completo-equilibrato/

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

817 σε γερμανικό amazon to 6/128

https://www.amazon.de/dp/B077PMJM3M/ref=olp_product_details?_encoding=UTF8&me=

 

Βέβαια θα περίμενα μια καλύτερη τιμη για μια συσκευή που μεσολάβησαν σχεδον ενα τριμηνο απο την ανακοίνωση εως κυκλοφορία.

 

Αν και θα προτιμούσα σε Translucent χρώμα που ξεχωρίζει απο το χαμό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και στο skroutz μονο 906€

 

 

Κι ομως βρεθηκε ΄΄ηρωας΄΄ και το πηρε αστραπιαια σε αυτη τη τιμη...πως να μη χρεωνουν μετα τα ΄΄προβατα επι σφαγη΄΄ που βελαζουν take my money ???:lol::lol::lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...