Jump to content

HTC U11 Plus


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία Νικο ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Εγώ διατηρώ ακόμα την παραγγελία ενεργή και ελπίζω έως τέλη επόμενης εβδομάδας αποσταλεί διότι δεν έχω σκοπό να το αφήσω σε εκκρεμότητα και φτάσουμε εορταστική περίοδο και δεν έχουμε παραλάβει την συσκευή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα αρχίσετε τα facepalms μόλις πάρετε πρέφα τι ******** λένε στο GSMarena.

Κρίμα τις ακυρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να εμφανίζεται σε πολλούς το τιμολόγιο πλέον στο site της HTC (αλλά και το findmyorder.com). Να το ερμηνεύσουμε σαν σημάδι ότι πλησιάζει η έναρξη των αποστολών;
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε.

Αν σταλεί έως Παρασκευή θα είναι κομπλέ.

 

Βγήκε και το review του Android central στο site του με την σούμα σε πολύ θετικό πρόσημο.

 

https://www.androidcentral.com/htc-u11-plus-review

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εξωτερικό στις 15 του μηνός θα ξεκινήσουν οι αποστολές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εξωτερικό στις 15 του μηνός θα ξεκινήσουν οι αποστολές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Δυστυχώς από το ένα αυτογκόλ στο άλλο.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ανακοινώνουν κάτι όταν δεν μπορούν να το βγάλουν σε κυκλοφορία.

Κόβει χώρες γενικά δείχνει να έχει πετάξει προ πολλού λευκή πετσέτα ρε συ Άλεξ η HTC.

Κρίμα όμως, είναι το τηλέφωνο που πραγματικά θα ήθελα να είχα και να δουλέψω αυτό τον καιρό μαζί με το 5t.

Αλλά μάλλον δύσκολο να το βρούμε πριν τις γιορτές σε Amazon κτλ που ψωνίζω κυρίως εγώ.

Εδώ είμαστε να το παρακολουθούμε παιδιά.

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από το ένα αυτογκόλ στο άλλο.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ανακοινώνουν κάτι όταν δεν μπορούν να το βγάλουν σε κυκλοφορία.

Κόβει χώρες γενικά δείχνει να έχει πετάξει προ πολλού λευκή πετσέτα ρε συ Άλεξ η HTC.

Κρίμα όμως, είναι το τηλέφωνο που πραγματικά θα ήθελα να είχα και να δουλέψω αυτό τον καιρό μαζί με το 5t.

Αλλά μάλλον δύσκολο να το βρούμε πριν τις γιορτές σε Amazon κτλ που ψωνίζω κυρίως εγώ.

Εδώ είμαστε να το παρακολουθούμε παιδιά.

 

Nikos Oneplus 5t

 

Το iPhoneX που από ότι βλέπω έχεις στην υπογραφή σου πότε ανακοινώθηκε και πότε κυκλοφόρησε;

Προφανώς δεν κάνω σύγκριση μεταξύ των δύο εταιρειών, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο περίεργο αυτό. Ειδικά για μια εταιρεία που δεν είναι στην καλύτερη κατάσταση και μία συσκευή που τη βγάζει σε λίγες και συγκεκριμένες αγορές.

Από εκεί και πέρα το αν ψωνίζεις μόνο από Αmazon είναι μια δική σου σεβαστή επιλογή, αλλά μπορείς να το πάρεις επίσημα από ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία.

Δηλαδή τι να πούμε για την αστεία πολιτική της Google που έβγαλε τα Pixel μόνο στην Αγγλία και σε 3-4 ακόμα χώρες στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Το iPhoneX που από ότι βλέπω έχεις στην υπογραφή σου πότε ανακοινώθηκε και πότε κυκλοφόρησε;

Προφανώς δεν κάνω σύγκριση μεταξύ των δύο εταιρειών, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο περίεργο αυτό. Ειδικά για μια εταιρεία που δεν είναι στην καλύτερη κατάσταση και μία συσκευή που τη βγάζει σε λίγες και συγκεκριμένες αγορές.

Από εκεί και πέρα το αν ψωνίζεις μόνο από Αmazon είναι μια δική σου σεβαστή επιλογή, αλλά μπορείς να το πάρεις επίσημα από ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία.

Δηλαδή τι να πούμε για την αστεία πολιτική της Google που έβγαλε τα Pixel μόνο στην Αγγλία και σε 3-4 ακόμα χώρες στην Ευρώπη.

Αστέρι όταν είσαι βαριά άρρωστος πρέπει αν μη τι άλλο να μπορούμε να σε βρούμε όσο τον δυνατόν γρηγορότερα για να σου ευχηθούμε ή να σε βοηθήσουμε να γίνεις καλά. Δυστυχώς η HTC δεν θέλει ούτε το ένα ούτε το άλλο.

Από την άλλη όμως αν και τα παραδείγματα σου άστοχα κατά την γνώμη μου γιατί από την μια (apple) αγοράζει ολόκληρη Αμερική με την ρευστότητα που έχει και από την άλλη (Google) αγοράζει τον υπόλοιπο κόσμο. Οπότε ότι κάνουν είναι θέμα marketing που όχι απλά τις επηρεάζει αρνητικά, αλλά αντίθετα ανεβάζουν τις πωλήσεις τους.

Εδώ μιλάμε για μια αγαπημένη εταιρεία που δεν θέλουμε να πάει στα βράχια,και αυτοί μόνο αυτό κάνουν.

Φιλικά.

 

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αστέρι όταν είσαι βαριά άρρωστος πρέπει αν μη τι άλλο να μπορούμε να σε βρούμε όσο τον δυνατόν γρηγορότερα για να σου ευχηθούμε ή να σε βοηθήσουμε να γίνεις καλά. Δυστυχώς η HTC δεν θέλει ούτε το ένα ούτε το άλλο.

Από την άλλη όμως αν και τα παραδείγματα σου άστοχα κατά την γνώμη μου γιατί από την μια (apple) αγοράζει ολόκληρη Αμερική με την ρευστότητα που έχει και από την άλλη (Google) αγοράζει τον υπόλοιπο κόσμο. Οπότε ότι κάνουν είναι θέμα marketing που όχι απλά τις επηρεάζει αρνητικά, αλλά αντίθετα ανεβάζουν τις πωλήσεις τους.

Εδώ μιλάμε για μια αγαπημένη εταιρεία που δεν θέλουμε να πάει στα βράχια,και αυτοί μόνο αυτό κάνουν.

Φιλικά.

 

 

Nikos Oneplus 5t

 

Δεν καταλαβαίνω την πρώτη σου πρόταση, αυτό με το αστέρι δεν μου βγάζει κάποιο νόημα, μάλλον έχασα κάτι.

Τα παραδείγματά μου μια χαρά εύστοχα είναι γιατί μιλάμε για συσκευές κινητής και το χρόνο από την ανακοίνωση μέχρι την κυκλοφορία της, αυτό ήταν το πρόβλημα που ανέφερες. Δεν είναι παράλογος ο χρόνος, ειδικά για μια μικρή εταιρεία σε σχέση με αυτές που ανέφερα.

Επίσης, το αν μια εταιρεία έχει πολλά χρήματα από πίσω δεν κάνει διαφορά στο αν μια επιλογή της είναι σωστή ή όχι. Διαφορά θα κάνει στο πόσο θα την επηρεάσει η λανθασμένη επιλογή.

Ούτε έχει σχέση αν μια εταιρεία είναι αγαπημένη ή όχι. Αν θυμάμαι καλά άλλωστε, είχες παραγγείλει τη συσκευή και ακύρωσες γιατί διάβασες μία και μόνο μία αρνητική κριτική που φαίνεται ότι ήταν μάλλον και αβάσιμη. Δεν σε εμπόδισε κανείς να την πάρεις.

 

Η ΗΤC ούτε θα πάει στα βράχια, ούτε θα σωθεί με το U11+. Η συσκευή έχει περιορισμένη κυκλοφορία για συγκεκριμένους λόγους (επρόκειτο να είναι το μεγάλο Pixel και όταν η Google άλλαξε άποψη αποφάσισε να τη διαθέσει η HTC εκτός ΗΠΑ), δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι προμοτάρει πολύ περισσότερο την μικρή συσκευή (Life) επειδή ακριβώς κυκλοφορεί και στις ΗΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μάλλον η Google έκανε συμφωνία(η πιο πιθανό να διέταξε)την HTC να μην κυκλοφορήσει την συσκευή στις ΗΠΑ διότι θα τα έβρισκε σκούρα το Pixel XL 2 εδώ που τα λέμε :p

 

Ηδη σε Αμερική υπάρχει αρκετή γκρίνια και δυσφορία σε φορούμ και τεχνολογικά site που θα επιθυμούσαν να δουν το U11 Plus να κυκλοφορεί.

 

Αλλά η Google έχει διαφορετική άποψη.

 

Από την άλλη θα περίμενα καλύτερη πολιτική σε διαθεσιμότητα κυκλοφορία σε Ευρώπη μιας και σε λίγες χώρες θα διατεθεί.

 

Ας ελπίζουμε στην χειρότερη μέσα μηνός να αρχίσουν οι αποστολές σε όσους παρήγγειλαν κατευθείαν από HTC αλλά παράλληλα να δούμε επέκταση και σε αλυσίδες καταστημάτων στυλ Amazon.

 

Εγώ διατηρώ ακόμα ενεργή την παραγγελία μιας και μου αρέσει η συσκευή έχοντας πολλά πολλά θετικά.

 

Αλλά η υπομονή έχει τα όρια της.

 

Σε καμία περίπτωση δεν θα ανεχτώ να παραλάβω μετά τα Χριστούγεννα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη δικαιολογία είναι ότι το μερίδιο της HTC έχει πέσει πάρα πολύ στις ΗΠΑ και δεν άξιζε να το κυκλοφορήσει εκεί, αλλά κι εγώ πιστεύω ότι μπορεί να έγινε μια... συμφωνία κυρίων ώστε να μην κυκλοφορήσει.

Και όντως δεν είναι λίγοι αυτοί που λένε ότι έκανε λάθος η Google στην τελική της επιλογή.

Προσωπικά κι εγώ επηρεάστηκα αρκετά από την παρουσία της LG και τα αρχικά προβλήματα του XL και γι' αυτό τον λόγο κατέληξα στην απόφαση να αγοράσω το Pixel 2 (μια που έχω μια εμπιστοσύνη ή πες το κι αγάπη όπως έγραψε ο Νίκος παραπάνω στην HTC).

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορούμε να πάρουμε μια γεύση από την συσκευή μιας και κυκλοφόρησε αναλυτικό manual σε PDF.

https://drive.google.com/open?id=1MmTtLJ9fwJ-lO0cJSugxi__H_vpisSlW

 

Εντωμεταξύ ακόμα μηδέν δις το πηλίκον όσον αφορά αποστολή κινητού.

 

Σε εξωτερικό η HTC αναφέρετε με αντικρουόμενα λεγόμενα ανάλογα την χώρα.

Σε Αγγλία η Γερμανία λένε για 20 μηνός για άλλες χώρες από Γενάρη.

 

Ένα τεράστιο μπάχαλο κοινός.

 

Κοινός παρανομαστής τίποτα αυστηρά συγκεκριμένο και δεδομένο.

Άρχισε να εμφανίζεται σε πολλούς το τιμολόγιο πλέον στο site της HTC (αλλά και το findmyorder.com). Να το ερμηνεύσουμε σαν σημάδι ότι πλησιάζει η έναρξη των αποστολών;

 

Την παραγγελία σου την έχεις ακόμα ανοιχτή??

Μόνο οι 2 μας μείναμε άλλωστε :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την παραγγελία σου την έχεις ακόμα ανοιχτή??

Μόνο οι 2 μας μείναμε άλλωστε :lol:

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Την έχω ακόμα, αλλά είμαι στο τσακ να την ακυρώσω και να πάρω το Mate 10 Pro που είναι σε προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

Την έχω ακόμα, αλλά είμαι στο τσακ να την ακυρώσω και να πάρω το Mate 10 Pro που είναι σε προσφορά!

 

Σκέψου το πολύ καλά πριν το κάνεις.

Ο αλεξ παραπάνω βεβαία θα στα πει καλύτερα.

Το μόνο ελαφρυντικό ο χρόνος παράδοσης,που δυστυχώς έτσι όπως τα έχει κάνει η htc δεν τον γνωρίζει κανείς, τίποτα άλλο.

Περισσότερα από τον αλεξ όπως σου είπα!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου βέβαια κάποια στιγμή να το παραλάβεις και να έχει και αυτό τις παιδικές ασθένειες του mate 10
Link to comment
Share on other sites

Την έχω ακόμα, αλλά είμαι στο τσακ να την ακυρώσω και να πάρω το Mate 10 Pro που είναι σε προσφορά!

 

Μάλιστα να φανταστείς και την θήκη που παρηγγειλα από eBay από Γερμανία εδώ και 15 ημέρες ουδέποτε παρέλαβα μίλησα με πωλητή μου έκανε το refund.

Όλοι οι οιονεί δηλαδή ενάντια στην HTC πάνε :lol:

 

Και εγώ με βλέπω για ακύρωση αν μέχρι Παρασκευή δεν έχουμε καμία εξέλιξη.

 

Μου αρέσει η συσκευή έχει πάρα πολλά θετικά αλλά δυστυχώς η HTC τέρμα αναξιόπιστη.

Φαντάσου βέβαια κάποια στιγμή να το παραλάβεις και να έχει και αυτό τις παιδικές ασθένειες του mate 10

Θα φύγει όπως έδωσα το Mate 10 Pro και με βλέπω επιστροφή σε Samsung ενώ δεν θέλω τους Κορεάτες μπούχτισα με τα δικά τους καπρίτσια.:p

 

Αλλά δεν έχω άλλη αξιόπιστη επιλογή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου βέβαια κάποια στιγμή να το παραλάβεις και να έχει και αυτό τις παιδικές ασθένειες του mate 10

 

Σαφώς ανώτερο το Sence, άσε που τα τελευταία χρόνια, μετά το HTC 10, stockίζει πολύ. Ουσιαστικά αγνό android με έξυπνες πινελιές είναι.

Δεν έχω διαβάσει για τέτοιες ασθένειες.

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα κυλήσουν φυσιολογικά και σύμφωνα με τελευταίες ενημερώσεις από HTC λογικά μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα αρχίσουν οι αποστολές.

Ελπίζω να τηρήσουν οπως ανέφεραν και σειρά προτεραιοτητας και πρώτα να στείλουν σε αυτούς που παρήγγειλαν απο 20-21 Νοεμβρίου.

 

Βέβαια με την HTC ολα να τα περιμένεις:confused:

 

Το φάγαμε το γάιδαρο θέλω να πιστεύω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και ένα μήνυμα στο τμήμα support HTC να ρωτήσω αν σκοπεύουν να αρχισουν αρχές επόμενης εβδομάδας τις αποστολές η όχι για να προλάβουμε τα Χριστούγεννα.

 

Αν όχι τους ανέφερα να ακυρώσουν την παραγγελία.

 

Είπαμε και η φαρσοκωμωδία έχει τα όρια της που πλέον εξαντλήθηκαν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και ένα μήνυμα στο τμήμα support HTC να ρωτήσω αν σκοπεύουν να αρχισουν αρχές επόμενης εβδομάδας τις αποστολές η όχι για να προλάβουμε τα Χριστούγεννα.

 

Αν όχι τους ανέφερα να ακυρώσουν την παραγγελία.

 

Είπαμε και η φαρσοκωμωδία έχει τα όρια της που πλέον εξαντλήθηκαν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ενημέρωσε για την απάντηση alextrela να δούμε τι θα κάνουμε και εμείς

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και ένα μήνυμα στο τμήμα support HTC να ρωτήσω αν σκοπεύουν να αρχισουν αρχές επόμενης εβδομάδας τις αποστολές η όχι για να προλάβουμε τα Χριστούγεννα.

 

Αν όχι τους ανέφερα να ακυρώσουν την παραγγελία.

 

Είπαμε και η φαρσοκωμωδία έχει τα όρια της που πλέον εξαντλήθηκαν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Δεν ξέρω αν θα σου πουν πότε θα παραδώσουν κτλ ,αλλά όταν είναι για ακύρωση είναι γρήγοροι.

Δεν σε ζαλίζουν γιατί πως και γιατί.

Την HTC πλέον την παίζεις 1χ2 και πάλι δεν την πιάνεις γιατί Αναβάλλεται ο αγώνας.

Ειναι απλά αστειοι!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα σου πουν πότε θα παραδώσουν κτλ ,αλλά όταν είναι για ακύρωση είναι γρήγοροι.

 

Δεν σε ζαλίζουν γιατί πως και γιατί.

 

Την HTC πλέον την παίζεις 1χ2 και πάλι δεν την πιάνεις γιατί Αναβάλλεται ο αγώνας.

 

Ειναι απλά αστειοι!!!

 

Χαχαχα αστα Νίκο.

Την πλέον ολοκληρωμένη και πλήρη συσκευή έβγαλαν και είναι ανίκανοι να την κυκλοφορήσουν.

 

Αν ακυρωθεί η παραγγελία λόγο μη δυνατότητα αποστολής θα περιμένω από Amazon το transparency χρωμα που πιστεύω εντός Γενάρη θα βγει.

 

Και το 10% έκπτωση που βάλανε με 1 μήνα αναμονή δεν έχει νόημα άλλωστε.

Γενάρη θα παίζει και κάτω από 700 ευρώ άλλωστε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα αστα Νίκο.

Την πλέον ολοκληρωμένη και πλήρη συσκευή έβγαλαν και είναι ανίκανοι να την κυκλοφορήσουν.

 

Αν ακυρωθεί η παραγγελία λόγο μη δυνατότητα αποστολής θα περιμένω από Amazon το transparency χρωμα που πιστεύω εντός Γενάρη θα βγει.

 

Και το 10% έκπτωση που βάλανε με 1 μήνα αναμονή δεν έχει νόημα άλλωστε.

Γενάρη θα παίζει και κάτω από 700 ευρώ άλλωστε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

 

 

Ναι εννοείται. Μόνο από αμαζον και για λόγους εγγύησης.

 

 

 

Νίκος OnePlus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και ένα μήνυμα στο τμήμα support HTC να ρωτήσω αν σκοπεύουν να αρχισουν αρχές επόμενης εβδομάδας τις αποστολές η όχι για να προλάβουμε τα Χριστούγεννα.

 

Αν όχι τους ανέφερα να ακυρώσουν την παραγγελία.

 

Είπαμε και η φαρσοκωμωδία έχει τα όρια της που πλέον εξαντλήθηκαν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ακύρωσες και εσύ τελικά; Μόνο εγώ έμεινα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...