Jump to content

[Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To S8 μία χαρά τιμή έχει. Το Note 8 για κάποιο λόγο δεν πέφτει.

 

Κρίμα και ήλπιζα 700αρα τα Χριστούγεννα μήπως το τσιμπούσα

 

Ποια είναι η μια χαρά τιμή, 620 είχε φτάσει και τώρα πήγε 650 ενώ έξω όλο και πέφτει κανονικά και είναι στα 600.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΤΟ βλεπω να αρχιζει απο τα 544 ευρω εγω στο Skroutz. Μηπως αναφερεσαι σε κατι αλλο?

 

Αν βρήκες το note 8, 544 ευρώ δώσε λινκ να το παραγγείλω τώρα:X

Link to comment
Share on other sites

Για το s8 plus αναφέρεται ο φίλος που είναι στα 655 και όχι για το απλο ,να υπενθυμίσω ότι εδώ συζητάμε για το note 8 . Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για το s8 plus αναφέρεται ο φίλος που είναι στα 655 και όχι για το απλο ,να υπενθυμίσω ότι εδώ συζητάμε για το note 8 .

 

Εγω συγκρινα το drop rate του S8 με του Note 8. Oπως πανε τα πραγματα δε θα το παρω ποτε

Link to comment
Share on other sites

Εγω συγκρινα το drop rate του S8 με του Note 8. Oπως πανε τα πραγματα δε θα το παρω ποτε

 

Το ίδιο drop rate με το plus έχει κι αυτό, πήγε 527 και ανέβηκε στα 549 σήμερα.

Και για τα s8 και για το note 8 μια χαρά πέφτει η τιμούλα τους έξω με πολύ λίγο πιο μικρό drop rate ( σαφέστατα παίζει ρόλο και ότι το note βγήκε πιο ακριβό ), εδώ έχουμε σκαμπανεβάσματα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από τη στιγμή που κάνουν όσο ένα Macbook αν του βάλεις και κάτι έξτρα(του Note), δε θα μπορούμε να έχουμε όλοι τα νέα flagship κινητά.

 

Οση οικονομια και να κάνεις 1000 ευρώ για κάτι που ίσως είναι broken με τα φοβερά firmware updates της Samsung είναι ρισκο μεγάλο.

 

Περί ορεξεως σαφώς ο άλλος μπορεί να πάρει δάνειο για να το αγοράσει αλλά πλέον όντως πρέπει νασαι φραγκατος για 1000 ευρώ smartphone.

 

Δε μου αρέσει αυτός ο κοινωνικός διαχωρισμός στην Τεχνολογία. Τον έχω δεχτεί στα αυτοκίνητα (toyota vs mercedes π.χ.) αλλά η Τεχνολογία ήταν κάτι που αγαπούσα διαφορετικά. Και πολλά χρήματα να μην είχες με οικονομία κάτι που κοστιζε 600-700 αρχική θα το τσιμπαγες 400 κάποια στιγμή. Πλέον το ξεχνάμε δυστυχώς.

 

#end of rant. Με συγχωρείτε για τον μονόλογο

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα αντικείμενα πάντα υπήρχαν κάποια που είχαν υπερβολικά υψηλές τιμές... Ήθελες flagship φωτογραφική πριν 20 χρόνια; έπρεπε να δώσεις 1 εκατομμύριο για το καλύτερο μοντέλο της Canon ή της Nikon, ήθελες το καλύτερο πλυντήριο; έπρεπε να δώσεις μια περιουσία σε miele, ήθελες ηχοσυστημα; Επίσης μια περιουσία σε bang and olufsen. Κτλ κτλ κτλ.. Μέχρι και τον κορυφαίο καφέ αν θέλεις πρέπει να τον πληρώσεις χρυσάφι.... Οπότε δεν έχει νόημα αυτό που λες. Επίσης υπάρχουν τόσα πολλά μοντέλα και κατηγορίες κινητών που βρίσκει ο καθένας ότι θέλει ανάλογα με τις ανάγκες του. Κάνεις δε χρειάζεται να πάρει τη ναυαρχίδα και η κάθε ναυαρχίδα δεν προσφέρει και τίποτα ιδιαίτερο σε σχέση με μια mid range συσκευή.... Κάθονται και ασχολούνται με τις ώρες ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες για να βγάζουν κάτι γελοίες και άθλιες φωτογραφίες (πχ η έκλειψη του ήλιου πρόσφατα) και να τις ποσταρουν στο Facebook.... Φωτογραφίες σκύλων, γατών, του προφίλ της κάθε και του κάθε ξιπασμενου που μόνο εμετικές είναι και πραγματικά αναρωτιέμαι τι κάθονται όλοι αυτοί και ασχολούνται με το ποσό καλή είναι η κάμερα του κινητού αφού τη χρησιμοποιούν μόνο για αηδίες.... Το ίδιο ισχύει και με όλες τις άλλες δυνατότητες.... Οι εταιρείες μας δημιουργούν τεχνίτες ανάγκες και εμείς είμαστε τα θύματα... Και δεν εξαιρώ τον εαυτό μου από όλα αυτά γιατί και εγώ κοιτάζω το note και το κάθε note και το θέλω για να μου καλύψει ένα τεχνικό κενό και να δώσει νόημα στην ασήμαντη ζωή μου, για να βγαίνω με 5 φίλους και επειδή δεν μπορώ να κάνω μια συζήτηση επιπέδου, να μιλήσω για ποίηση, φιλοσοφία, πολιτική θεωρία, λογοτεχνία και επιστήμες να μιλάω για το wow κινητό που έχω και τα megapixels και την οθοναρα του (για να βλέπω σαχλοβιντεακια του YouTube και τσόντες σε HD).... Συγνώμη για το offtopic...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχ βασικά κρίνεις το τι θέλει ο καθένας να τραβήξει φωτογραφία και λες γελοίο το τι του αρέσει. Αυτό και μόνο αρκεί.

Όσο για τα υπόλοιπα μην κρίνεις από τον εαυτό σου γιατί απότι φαίνεται δεν είσαι το σωστό παράδειγμα. Είμαστε και κάποιοι διαφορετικοί από εσένα και το ότι έχουμε κινητό 1000€ δεν σημαίνει ότι μιλάνε γιαυτό.

Αν είσαι 20 χρόνων Μαξ ή αν απλά ήθελες να γράψεις σχόλιο για να μπορείς να βλέπεις τις αγγελίες σε δικαιολογώ.

Επίσης αν τσαντιστείς και νομίζεις ότι στην λέω (που δεν ισχύει) δεν με ενδιαφέρει.

Πάντα φιλικά και δεν χρειάζεσαι κανένα κινητό για να μην είναι ασήμαντη η ζωή σου αυτά είναι εργαλεία για να μας υπηρετούν και όχι το ανάποδο.

 

Η ζωή είναι ωραιααααααα

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να τσαντιστώ; Ο καθένας έχει το δικαίωμα της γνώμης του και η ελευθερία του λόγου υπάρχει για να μπορείς να την εκφράζεις. Όλα τα σχόλια είναι καλοδεχούμενα. Δεν είναι υποχρεωτικό να συμφωνείς με τα όσα λέω.
Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη ερωτηση γκαηζ, επειδη θυμαμαι να υπηρχαν καποια μαγαζια που εφερναν μονοκαρτο και αλλα που εφερναν το δικαρτο, του Κωτσου ειναι dual sim? Δεν το βλεπω να αναφερεται οπως στο public λ.χ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ειναι dual sim.απο κει το εχω παρει και γω

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Επειδη ο ξάδερφος μου είναι μόνιμος κάτοικος Ελβετίας και επειδή εκεί είναι σε καλή τιμή το έχω βρει στα 808 ευρώ θα έχει κανονικά ελληνικό μενού και με την γραφίδα δεν θα έχω πρόβλημα σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Επειδη ο ξάδερφος μου είναι μόνιμος κάτοικος Ελβετίας και επειδή εκεί είναι σε καλή τιμή το έχω βρει στα 808 ευρώ θα έχει κανονικά ελληνικό μενού και με την γραφίδα δεν θα έχω πρόβλημα σωστά;

 

Σωστά. Προχωράς κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

βρήκα σήμερα αυτό.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/SMARTFON-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-8-6-64GB-N950F-BLACK/192355693452?hash=item2cc94af38c:g:tUMAAOSwCcZZ~4iX

 

Φαίνεται να είναι το ευρωπαϊκό μοντέλο με κανονική εγγύηση.

Με προβληματίζει η πολύ χαμηλή τιμή αλλά υπάρχει και το protection του ebay αν συμβεί κάτι.

Κάποιο σχόλιο? Πραγματικά είναι πολύ δελεαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

βρήκα σήμερα αυτό.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/SMARTFON-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-8-6-64GB-N950F-BLACK/192355693452?hash=item2cc94af38c:g:tUMAAOSwCcZZ~4iX

 

Φαίνεται να είναι το ευρωπαϊκό μοντέλο με κανονική εγγύηση.

Με προβληματίζει η πολύ χαμηλή τιμή αλλά υπάρχει και το protection του ebay αν συμβεί κάτι.

Κάποιο σχόλιο? Πραγματικά είναι πολύ δελεαστικό.

£540 σε πωλητη με μηδενικο feedback? Εισαι τολμηρος θα ελεγα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα έλεγα με τίποτα.... Και η ασφάλεια του ebay και του PayPal δεν είναι 100%.

Μπορεις να διαβάσεις ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο εδω:

 

http://www.ebay.co.uk/gds/Why-PayPal-is-not-as-secure-as-you-may-think-/10000000002708633/g.html

 

Έχω αγοράσει αρκετά πράγματα στο ebay αλλά πάντα είτε από παράρτημα κάποιου φυσικού καταστήματος ή από πωλητή με πάρα πολλές θετικές αξιολογήσεις. Δε θα αγόραζα από κάποιον με 0 αξιολόγηση με τίποτα και ειδικά κάτι τόσο ακριβό.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα. Ενδιαφερομαι να αγορασω το dual sim στην Ολλανδια που κατοικώ αλλα απο ιντερνετικο μαγαζι, αλλα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε ποιο ειναι καλυτερο κατα την γνωμη σας αυτο με την εκδοση Snapdragon ή Exynos? Καπου διαβασα οτι το Εxynos κανει καλυτερη διαχειριση μνημης, μπαταριας κλπ., αληθευει?

Βεβαια αν και το ηθελα με 128 μνημη, στην Exynos εκδοχη το βρισκω μονο με 64 αλλα αν ειναι καλυτερο θα συμβιβαστω. Δεν προλαβα να διαβασω ολα τα ποστ του Νοτε 8, οποτε αν εχει απαντηθει ζητω συγνωμη.

Ευχαριστώ εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα έλεγα με τίποτα.... Και η ασφάλεια του ebay και του PayPal δεν είναι 100%.

Μπορεις να διαβάσεις ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο εδω:

 

http://www.ebay.co.uk/gds/Why-PayPal-is-not-as-secure-as-you-may-think-/10000000002708633/g.html

 

Έχω αγοράσει αρκετά πράγματα στο ebay αλλά πάντα είτε από παράρτημα κάποιου φυσικού καταστήματος ή από πωλητή με πάρα πολλές θετικές αξιολογήσεις. Δε θα αγόραζα από κάποιον με 0 αξιολόγηση με τίποτα και ειδικά κάτι τόσο ακριβό.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Οπότε αναμονή για την σωστή (για μένα) τιμή.

Link to comment
Share on other sites

θα παίξει λέτε κάτι καλο στο Αμαζον την Black Friday?
Ελπίζω να υπάρξει κάποια προσφορά γύρω στο 20% αλλά αμφιβάλλω αν θα είναι από το Amazon. Πιστεύω στην Αγγλία άλλα καταστήματα να βγάλουν κάποια έκπτωση αυτού του ποσού, αλλά το πιθανότερο είναι να είναι με τη μορφή δώρο-επιταγής, έκπτωσης σε συμβόλαια ή να δίνουν κάποιο επιπλέον δώρο...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...