Jump to content

[Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να παρω το μπλε, αλλα το βρισκω μονο στο ebay και οι χωρες ειναι απο Γαλλια Ιρλανδια Ν.κορεα και Χονγκ Κονγκ, με εγγυηση και Ελληνικα τι πιστευετε οτι ισχυε?ι αν ειναι να το παραγγειλω απο εκει..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να παρω το μπλε, αλλα το βρισκω μονο στο ebay και οι χωρες ειναι απο Γαλλια Ιρλανδια Ν.κορεα και Χονγκ Κονγκ, με εγγυηση και Ελληνικα τι πιστευετε οτι ισχυε?ι αν ειναι να το παραγγειλω απο εκει..

 

Από εδώ; https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-8-n9500-128gb-dual-sim-deepsea-blue.html

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το συγκεκριμένο κατάστημα επειδή το κοίταζα και εγώ δεν έχει καλές κριτικές.

 

https://uk.trustpilot.com/review/eglobalcentral.co.uk

 

Επίσης τα δύο προηγούμενα Note που είχα εμφάνισαν πρόβλημα στα 2 χρόνια. Το note 2 λίγους μήνες μετά τα 2 χρόνια χρειαζόταν καινούργια μητρική οπότε επειδή ήταν πολύ ακριβή το πούλησα για ανταλλακτικά και το Note 4 που έχω τώρα 1 μήνα περίπου πριν λήξει η εγγύηση επίσης χρειάστηκε αλλαγή μητρικής. Οπότε πολύ δύσκολα θα ριψοκινδυνευα με 1 χρόνο εγγύηση εκτός εάν δε θα το ήθελα για πάνω από 1 χρόνο.

Αλλά τα κινητά μου γενικά τα κρατάω μέχρι να χαλάσουν οπότε η 2ετης εγγύηση είναι πολύ βασική πιστεύω.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για να μην μπλεκει καποιος με το eglobal η καλυτερη τιμη και με το καλυτερο support είναι εδώ...

 

https://www.amazon.it/Samsung-Smartphone-Midnight-espandibili-Versione/dp/B074XK5SQZ?psc=1&SubscriptionId=AKIAJHB5UFB6XWM3BXAA&tag=heidonet0b-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B074XK5SQZ

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

για να μην μπλεκει καποιος με το eglobal η καλυτερη τιμη και με το καλυτερο support είναι εδώ...

 

https://www.amazon.it/Samsung-Smartphone-Midnight-espandibili-Versione/dp/B074XK5SQZ?psc=1&SubscriptionId=AKIAJHB5UFB6XWM3BXAA&tag=heidonet0b-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B074XK5SQZ

Πράγματι καθε μερα πεφτει,αυριο μαλλον θα το χτυπησω

Link to comment
Share on other sites

για να μην μπλεκει καποιος με το eglobal η καλυτερη τιμη και με το καλυτερο support είναι εδώ...

 

https://www.amazon.it/Samsung-Smartphone-Midnight-espandibili-Versione/dp/B074XK5SQZ?psc=1&SubscriptionId=AKIAJHB5UFB6XWM3BXAA&tag=heidonet0b-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B074XK5SQZ

Τα μεταφορικά είναι δωρεάν και για Ελλάδα; Αν όχι, πόσο περίπου είναι;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά είναι δωρεάν και για Ελλάδα; Αν όχι, πόσο περίπου είναι;

14 e express Kai 9eκανονικη αποστολη επισης αν εχεις εταιρεια δεν χρεωνουν φπα εμενα με τα μεταφορικα εξπρές βγαινει 650 ε

Link to comment
Share on other sites

14 e express Kai 9eκανονικη αποστολη επισης αν εχεις εταιρεια δεν χρεωνουν φπα εμενα με τα μεταφορικα εξπρές βγαινει 650 ε

Ευχαριστώ, αλλά ποιο βγαίνει 650€;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πηγε παλι στα 820δεν το προλαβα

 

Όταν βγαίνει το χτυπάς επιτόπου δεν περιμένεις αύριο η μεθαύριο.

Στα 640 λουκούμι θα σου καθόταν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγαίνει το χτυπάς επιτόπου δεν περιμένεις αύριο η μεθαύριο.

Στα 640 λουκούμι θα σου καθόταν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Εκανα μακακια δεν περιμενα να ανεβει την Κυριακή και ηθελα να ψαχτω λιγο με θηκες κτλ την Κυριακή με την ησυχια μου

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μακακια δεν περιμενα να ανεβει την Κυριακή και ηθελα να ψαχτω λιγο με θηκες κτλ την Κυριακή με την ησυχια μου
θα ξαναπαίξει πτώση...μέχρι BF...

 

και ισως στο Γερμανικό..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπαίξει πτώση...μέχρι BF...

 

και ισως στο Γερμανικό..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το γερμανικό δεν βολεύει, δεν ειναι dual αν και προσωπικα δεν με ενδιαφέρει αλλα σίγουρα στην μεταπωληση θα παιξει ρολο,αλλα οκ ναι θα ξαναπεσει και στο ιταλικο απλα θα το ειχα την παρασκευη, τα νευρα μου εχουν τσαταλιασει λιγο με το να περιμενω λιγο οιο λογικές τιμες στο note 8 και στο Samsung book

Link to comment
Share on other sites

Το γερμανικό δεν βολεύει, δεν ειναι dual αν και προσωπικα δεν με ενδιαφέρει αλλα σίγουρα στην μεταπωληση θα παιξει ρολο,αλλα οκ ναι θα ξαναπεσει και στο ιταλικο απλα θα το ειχα την παρασκευη, τα νευρα μου εχουν τσαταλιασει λιγο με το να περιμενω λιγο οιο λογικές τιμες στο note 8 και στο Samsung book

 

για την μεταπωλητικη αξια που αναφέρεις ....παντως εδώ το μονοκαρτο είναι 60€ ακριβότερο τουλάχιστον τωρα...και γενικα η απόσταση τους είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω (με την πορεια των τιμων τους εως σημερα ) δεν ειναι μεγάλη....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση για το δικαρτο. Ποια η διαφορα, περα απο το προφανες, απο το μονο; Εμενα δε με νοιαζει η 2η sim αλλα σιγουρα ειναι καλο να εχω οτι περισσοτερο και ας ειναι αχρειαστο.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση για το δικαρτο. Ποια η διαφορα, περα απο το προφανες, απο το μονο; Εμενα δε με νοιαζει η 2η sim αλλα σιγουρα ειναι καλο να εχω οτι περισσοτερο και ας ειναι αχρειαστο.

μονο η δευτερη sim τιποτα αλλο,ουτε εγω την χρειαζομαι (βεβαια οταν ταξιδευω εξωτερικο δεν ειναι και ασχημα μια που θα βαζω και την δευτερη καρτα του τοπικου παροχου) αλλα νομιζω στην μεταπωληση θα ειναι καλυτερα να ειναι δικαρτο

Link to comment
Share on other sites

μονο η δευτερη sim τιποτα αλλο,ουτε εγω την χρειαζομαι (βεβαια οταν ταξιδευω εξωτερικο δεν ειναι και ασχημα μια που θα βαζω και την δευτερη καρτα του τοπικου παροχου) αλλα νομιζω στην μεταπωληση θα ειναι καλυτερα να ειναι δικαρτο

 

Μαλιστα. Ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρξει καμία διαφορά στην μεταπωλητική αξία. Ούτε απούλητο θα μείνει το μονόκαρτο. Η διαφορά σε αυτό το επίπεδο θα έχει να κάνει περισσότερο με την ποιότητα του μεταχειρισμένου παρά οτιδήποτε άλλο.

 

Επίσης για κάποιον που έχει ήδη καλή SD και θέλει να την αξιοποιήσει, οι δύο sim είναι feature με μικρή χρησιμότητα.

 

Εκτός κ αν πατεντάρει κανείς κ παίξει μπάλα με δύο sim και SD.

 

Δεν ξέρω τι λογική ακολουθεί η διαθεσιμότητα του μονού και διπλού πάντως. Όλα πωλούνται παντού. Το ένα amazon σου δίνει μονό, το άλλο διπλό κλπ.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το βρηκα απο amazon.de, παρακατω ειναι ο συνδεσμος, να το προχωρησω ή δεν θα παιζει Ελλαδα?

https://www.amazon.de/Samsung-Smartphone-Display-Speicher-Android-Deepsea-Blue/dp/B076WWRQXX/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1510587830&sr=8-3&keywords=galaxy+note+8&refinements=p_89%3ASamsung

Edited by ikos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το βρηκα απο amazon.de, παρακατω ειναι ο συνδεσμος, να το προχωρησω ή δεν θα παιζει Ελλαδα?

https://www.amazon.de/Samsung-Smartphone-Display-Speicher-Android-Deepsea-Blue/dp/B076WWRQXX/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1510587830&sr=8-3&keywords=galaxy+note+8&refinements=p_89%3ASamsung

 

Σε ποια τιμή βρήκες κ το θες γιατί γράφει 950 και πιο κάτω 823

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

849 ευρω συν τα μεταφορικα, οποτε να το προχωρησω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεχρι να παρω απαντηση το χασα..τωρα πηγε 890..

Link to comment
Share on other sites

849 ευρω συν τα μεταφορικα, οποτε να το προχωρησω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεχρι να παρω απαντηση το χασα..τωρα πηγε 890..

Και γιατι δεν το παιρνεις απο το ιταλικο αμαζον με 820 ε ειναι και dual η το χρυσο με 765 ε ,

https://www.amazon.it/Samsung-Galaxy-Smartphone-Marchio-Italia/dp/B075T6J6L2/ref=sr_1_5?s=electronics&ie=UTF8&qid=1510596072&sr=1-5&keywords=Note+8&dpID=31UnEKzUKBL&preST=_SX300_QL70_&dpSrc=srch

Link to comment
Share on other sites

Το θελω μπλε και οχι χρυσο και μετα το μπλε το εχει κλειδωμενο στην ΤΙΜ.. που σημαινει θα βγαζει το σηματακι της ΤΙΜ καθε που το ανοιγω και θα εχει και τις εφαρμογες της..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ξέρει κανείς ποια έκδοση είναι καλύτερη? Με Exynos ή Snapdragon? Άκουσα οτι με Exynos έχει κάπως καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Γνωρίζεται τίποτα ή κάποιο άρθρο σχετικό για μελέτη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...