Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ή official έχει ελληνικά;

Στο banggood δεν το έχει στην φώτο με τις γλώσσες που υποστηρίζει.

 

Λοιπόν έχει την global rom που έχει όλες τις γλώσσες μαζί και τα ελληνικά και έχει και τη έκδοση China rom που έχει την αγγλική και κινέζικη γλώσσα.

Και αυτες οι ρομ είναι official.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν έχει την global rom που έχει όλες τις γλώσσες μαζί και τα ελληνικά και έχει και τη έκδοση China rom που έχει την αγγλική και κινέζικη γλώσσα.

Και αυτες οι ρομ είναι official.

πηγη

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/666-Xiaomi-Mi-Mix-2-Chiron/

καλησπερα..

εχω μια απορια για την επισιμη stable..

την τελευταια επισημη global stable δειχνη στο en.miui.com οτι ειναι η Author: MIUI Official TeamVersion: V9.2.3.0.NDEMIEK (MIUI9) =mi mix 2 global

ενω : V9.2.5.0.NDECNEK δινει κινεζικη...

Author: MIUI Official TeamVersion: V9.2.5.0.NDECNEK (MIUI9) =mix mix 2 china

τελικα η [stable V9.2.5.0] Xiaomi Mi-MIX 2 που υπαρχει εδω ειναι global η china?

αν ειναι ελληνικη δεν επρεπε να ειναι η V9.2.3.0.NDEMIEK?

οποιος γνωριζει ας βοηθησει για να ξερω ποια να καταβασω και να περασω...

το κινητο mi mix 2 global 6ram 64b

Link to comment
Share on other sites

πηγη

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/666-Xiaomi-Mi-Mix-2-Chiron/

καλησπερα..

εχω μια απορια για την επισιμη stable..

την τελευταια επισημη global stable δειχνη στο en.miui.com οτι ειναι η Author: MIUI Official TeamVersion: V9.2.3.0.NDEMIEK (MIUI9) =mi mix 2 global

ενω : V9.2.5.0.NDECNEK δινει κινεζικη...

Author: MIUI Official TeamVersion: V9.2.5.0.NDECNEK (MIUI9) =mix mix 2 china

τελικα η [stable V9.2.5.0] Xiaomi Mi-MIX 2 που υπαρχει εδω ειναι global η china?

αν ειναι ελληνικη δεν επρεπε να ειναι η V9.2.3.0.NDEMIEK?

οποιος γνωριζει ας βοηθησει για να ξερω ποια να καταβασω και να περασω...

το κινητο mi mix 2 global 6ram 64b

 

Στις official Rom πάντα η China rom περνει πρώτη όλα τα update και μετά όλες οι άλλες εκδόσεις. Θα πάρει και η global την την 9.2.5.0 αλλά ποιο μετα και η global θα είναι μια έκδοση πίσω πάντα. Γιαυτό και πήρα το xiaomi Mi mix 2 με china Rom. Αν έχεις την global τότε έχει ελληνικά και την περνει αυτόματα την τελευταία αναβάθμιση global rom δηλαδή την 9.2.3.0.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Στις official Rom πάντα η China rom περνει πρώτη όλα τα update και μετά όλες οι άλλες εκδόσεις. Θα πάρει και η global την την 9.2.5.0 αλλά ποιο μετα και η global θα είναι μια έκδοση πίσω πάντα. Γιαυτό και πήρα το xiaomi Mi mix 2 με china Rom. Αν έχεις την global τότε έχει ελληνικά και την περνει αυτόματα την τελευταία αναβάθμιση global rom δηλαδή την 9.2.3.0.

νομιζω δεν με καταλαβες...

Επίσημη Ελληνική MIUI ROM για το Xiaomi Mi-MIX 2

[stable V9.2.5.0] Xiaomi Mi-MIX 2

δινουν επισιμη ελληνικη την V9.2.5.0.δες λιγω παρακατω..

 

Author: MIUI Official TeamVersion: V9.2.5.0.NDECNEK (MIUI9) =mi mix 2 china

 

Author: MIUI Official TeamVersion: V9.2.3.0.NDEMIEK (MIUI9) =mi mix 2 global

πως γινεται για ελληνικη να εχουν την V9.2.5.0.οριστε και η πηγη..

http://en.miui.com/download-334.html#491

και οριστε η αλλη πηγη..

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/666-Xiaomi-Mi-Mix-2-Chiron/

επισημη ελληνικη δεν επρεπε να ηταν η V9.2.3.0.NDEMIEK (MIUI9) =mi mix 2 global?

αυτο λεω...εκτος αν ταιριαζει και η κινεζικη..τι αλλο να πω?

Link to comment
Share on other sites

H Ελληνική είναι V9.2.5.0. γιατί το source της είναι η China. ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

H Ελληνική είναι V9.2.5.0. γιατί το source της είναι η China. ;)

ναι αλλα οταν εχεις global και china λογικα βαζεις global γιατη η china θα ειναι με κινεζικα

επισης η κινεζικη λεγεται NDECNEK και η global NDEMIEK δυσκολο να ταιριαζει και στα 2..

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα οταν εχεις global και china λογικα βαζεις global γιατη η china θα ειναι με κινεζικα

επισης η κινεζικη λεγεται NDECNEK και η global NDEMIEK δυσκολο να ταιριαζει και στα 2..

 

Εγώ έχω μια άποψη να μην το πειράξεις καθόλου άστο όπως έχει περνει κανονικά τα update από το xiaomi. Μια χαρά με είναι η κινέζικη για εμένα. Έχει κάνει καλή δουλειά ή xiaomi στο θέμα εφαρμογές κινεζικές. Έχει 2 3 εφαρμογές και αυτό είναι όλο. Όσες ήταν να της βγάλω της έβγαλα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα οταν εχεις global και china λογικα βαζεις global γιατη η china θα ειναι με κινεζικα

επισης η κινεζικη λεγεται NDECNEK και η global NDEMIEK δυσκολο να ταιριαζει και στα 2..

 

Βρε αγόρι...δεν θες να καταλάβεις μάλλον.

 

ΑΛΛΟ GLOBAL και ΑΛΛΟ CHINA. ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ROM.

Πάμε παρακάτω...

Η China (ναι...αυτή που έχει Κινέζικα και και Αγγλικά και δεν έχει Playstore) ΠΑΝΤΑ παίρνει αναβαθμίσεις πρώτη και ΠΑΝΤΑ έχει παραπάνω πραγματάκια από την Global. ΠΑΝΤΑ.

Η Ελληνική κοινότητα (και η Ευρωπαϊκή - eu), είναι βασισμένες επάνω στην China (για τους λόγους που ανέφερα και για άλλους που δεν γνωρίζω). Ξηλώνουν Κινέζικες εφαρμογές, βάζουν όσες γλώσσες θέλουν, βάζουν και playstore και τέλος. Είναι δηλαδή custom roms βασισμένες στην CHINA (και οι dev και οι Stable)

 

ΑΡΑ : Εάν βάλεις Ελληνική ή eu τότε έχεις τροποποιημένη - σκαλισμένη CHINA version.

 

Αυτά. Εκτός εάν το ερώτημά σου είναι διαφορετικό και το εκφράζεις λάθος.

 

:)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ μου βγάζει

https://www.paypal.com/myaccount/home

 

Φιλε αυτο που δειχνεις εγω δε μπορω να το δω, καθως το βλεπεις εσυ οταν εισαι συνδεμμενος απο τον λογαριασμο σου. Σε εμενα θα δειξει άλλα. Αλλα και παλι, στη δεξια μερια της οθονης, θα δειχνει τις κινησεις σου, αν καπου σου δειχνει ενα +ταδε$ με πρασσινο χρωμμα

και οχι -ταδε$ με μαυρο, παει να πει οτι στα εβαλαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα παντως, που το αγορασα αρχες Νοεμβριου απο Gearbest και δεν πηρα αυτο με την κινεζικη ρομ αλλα με την αλλη η οποια στην περιγραφη ελεγε global (Στην περιγραφη του μοντελου παρακατω βεβαια , στις διαθεσιμες γλωσσες δεν ηταν ολες και ουτε τα ελληνικα) ηρθε με την stable η οποια ΕΙΧΕ ΕΝ ΤΕΛΕΙ Ολες τις γλωσσες. Ξεκλειδωσα Bootloader, αλλα δε πειραξα ρομ, και τωρα ειναι στην 9.2.3.0 σταθερη

Link to comment
Share on other sites

παιδες το ζαχαρωνω και εγω το 64αρι, αλλα εχω εναν και μοναδικο ενδοιασμο. επειδη ερχομαι απο μεγαλες μπαταριες (lenovo p1 pro, redmi note 4x) εχω συνηθισει στις μεγαλες αυτονομιες και το θεωρω απολυτως εκνευριστικο να ειμαι καθε 3 κ λιγο με εναν φορτιστη στο χερι. γενικως, πως παει απο αυτονομια το εργαλειο?
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

παιδες το ζαχαρωνω και εγω το 64αρι, αλλα εχω εναν και μοναδικο ενδοιασμο. επειδη ερχομαι απο μεγαλες μπαταριες (lenovo p1 pro, redmi note 4x) εχω συνηθισει στις μεγαλες αυτονομιες και το θεωρω απολυτως εκνευριστικο να ειμαι καθε 3 κ λιγο με εναν φορτιστη στο χερι. γενικως, πως παει απο αυτονομια το εργαλειο?

 

Στα προηγούμενα πόστ τα είπαμε μέχρι φωτογραφικό υλικό μην τα ξαναλέμε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο μαύρο μου Mix 2 (256/6) προστέθηκε χθες και το λευκό Special Edition Ceramic 128/8!

Φοβερές συσκευές και οι δύο, με ένα όμως σοβαρό μείον. Σε όσα bluetooth car kits τα συνέδεσα (μάλλον το μαύρο έως τώρα) δε λειτουργούν σωστά (ενώ είναι συνδεδεμένα είτε δεν μεταφέρεται η φωνή, είτε αποσυνδέεται συνεχώς). Αυτό - από μόνο του - μου τη σπάει απεριόριστα! :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο μαύρο μου Mix 2 (256/6) προστέθηκε χθες και το λευκό Special Edition Ceramic 128/8!

Φοβερές συσκευές και οι δύο, με ένα όμως σοβαρό μείον. Σε όσα bluetooth car kits τα συνέδεσα (μάλλον το μαύρο έως τώρα) δε λειτουργούν σωστά (ενώ είναι συνδεδεμένα είτε δεν μεταφέρεται η φωνή, είτε αποσυνδέεται συνεχώς). Αυτό - από μόνο του - μου τη σπάει απεριόριστα! :mad:

 

κανενα προβλημα στο δικο μου παιζει special

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με όλες τις συσκευές που συνδέονται με bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο μαύρο μου Mix 2 (256/6) προστέθηκε χθες και το λευκό Special Edition Ceramic 128/8!

Φοβερές συσκευές και οι δύο, με ένα όμως σοβαρό μείον. Σε όσα bluetooth car kits τα συνέδεσα (μάλλον το μαύρο έως τώρα) δε λειτουργούν σωστά (ενώ είναι συνδεδεμένα είτε δεν μεταφέρεται η φωνή, είτε αποσυνδέεται συνεχώς). Αυτό - από μόνο του - μου τη σπάει απεριόριστα! :mad:

Υπάρχει ένας οδηγός στο XDA για τον τρόπο με τον οποίο μπορείς να απεμπλακείς (όσο το δυνατόν) από τα δεσμά της miui.

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-redmi-note-3-sd-mtk-multi-tasking-t3358433

 

To MIUI Optimization είναι κάτι που προκαλεί αρκετές φορές προβλήματα (συγχρονισμός, συνεχόμενη αναπαραγωγή κλπ).

Για να το κλείσεις πρέπει να πάς στο developer menu (χτύπημα 6-7 φορές πάνω στο MIUI version). Νομίζω είναι στο τέλος. Θέλει επανεκκίνηση.

Δοκίμασέ το.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας οδηγός στο XDA για τον τρόπο με τον οποίο μπορείς να απεμπλακείς (όσο το δυνατόν) από τα δεσμά της miui.

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-redmi-note-3-sd-mtk-multi-tasking-t3358433

 

To MIUI Optimization είναι κάτι που προκαλεί αρκετές φορές προβλήματα (συγχρονισμός, συνεχόμενη αναπαραγωγή κλπ).

Για να το κλείσεις πρέπει να πάς στο developer menu (χτύπημα 6-7 φορές πάνω στο MIUI version). Νομίζω είναι στο τέλος. Θέλει επανεκκίνηση.

Δοκίμασέ το.

Σε ευχαριστώ πολύ. Το απενεργοποίησα και θα το δοκιμάσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας οδηγός στο XDA για τον τρόπο με τον οποίο μπορείς να απεμπλακείς (όσο το δυνατόν) από τα δεσμά της miui.

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-redmi-note-3-sd-mtk-multi-tasking-t3358433

 

To MIUI Optimization είναι κάτι που προκαλεί αρκετές φορές προβλήματα (συγχρονισμός, συνεχόμενη αναπαραγωγή κλπ).

Για να το κλείσεις πρέπει να πάς στο developer menu (χτύπημα 6-7 φορές πάνω στο MIUI version). Νομίζω είναι στο τέλος. Θέλει επανεκκίνηση.

Δοκίμασέ το.

Αγόρασα χθες μια εφαρμογή από το Playstore με wallpapers (Liquify pro) και δεν μου εμφανίζει τη δυνατότητα να κατεβάσω τα wallpapers , ούτε να τα εφαρμόσει στην οθόνη κλειδώματος.

Ρώτησα τον developer δεν είχε ιδέα.

 

Βλέποντας το μήνυμα σου λέω δεν δοκιμάζω;

 

Και ωπ! Μετά το reboot άνοιξα την εφαρμογή και ως δια μαγείας εμφανίστηκε η επιλογή κατεβάσματος!!!

 

Φανταστείτε τώρα σε πόσα θέματα που δεν μπορούμε να δούμε να δημιουργούνται τέτοια προβληματάκια.

 

Εξαιρετικό το λινκ που παρεθέσες.

 

Τα περισσότερα από αυτά που προτείνει δεν νομίζω να επιβαρύνουν την μπαταρία πολύ ( αν θες δεν τα κάνεις) και ο περιορισμός του επιθετικού task killing που κάνει η MIUI δεν θα επιβαρύνει καθόλου συσκευές 4-6 GB ram , ίσα ίσα που θα βελτιωθεί η απόκριση των εφαρμογών στην καθημερινότητα.

 

Πολύ πολύ σημαντικό αν κάποιος δεν το γνωρίζει ως τώρα, οι ρυθμίσεις στο κομμάτι της μπαταρίας όπου πρέπει για εφαρμογές που δεν θέλετε να απενεργοποιούνται για λόγους κατανάλωσης ( πχ Gmail, Viber , Spotify , Tunein κλπ) να επιλέξετε το no restrictions για κάθε μία ξεχωριστά.

 

(ΠΡΟΣΟΧΗ: Μια σημαντική παρενέργεια της απενεργοποίησης του MIUI optimization είναι πως δεν επιτρέπει τις OTA updates)

 

Sent from my SM-T715 using Tapatalk

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Αν και αυτά που αναφέρει το άρθρο στο xda σε εμενα είναι τα περισσότερα ανοικτά, μια χαρά κρατάει η μπαταρία μου 1.5 μέρα με 4g και wifi gps και όλα τα σχετικά ανοικτά. Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά το ρυθμίσα όπως ήθελα εγώ. Γενικά πολύ πολύ πολύ καλά. Κανένα πρόβλημα πουθενά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Από την παρασκευή εχω επιτελούς το ΕΡΓΑΛΕΙΟ στα χεριά μου,αγορά από Bg σε 16 μέρες το είχα σπίτι μου.Δεν έχω προλάβει το ψάξω πολύ,τα τελείως βασικά μονο.Ενα εχω να πω-ίσως είναι ότι πιο όμορφο κυκλοφορεί εκεί έξω :)
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Θα μπορουσατε να μ πειτε ποια εκδοση ειναι η καλυτερη για το κινητο κ απο που να το παραγγειλω για Αγγλια;(banggood?)

Επισης αν θελετε πειτε μ αν αξιζει overall κ αν θα εχω προβλημα με 4g δικτυο...

Ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood είναι καλό μαγαζί. Με global stable ρομ θα σου το στείλουν. Αν βρεις και κανένα κουπονάκι είσαι αρχηγός. Για τα λεφτά του είναι σούπερ. Δεν έχεις πρόβλημα με 4g έχει όλες τις μπάντες.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω....κουπονακι πως βρισκω;;επισης πηρε το ματι μ οτι παρουσιαζεται κ το mi mix 2s σε 2 εβδομαδες...Να περιμενω αυτο λες η οχι;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως έχει στο kimovil αλλά και σε σελίδες στο facebook όπως το china tech king gr. Είναι νωρίς ακόμα για το Mi Mix 2s.
Link to comment
Share on other sites

Η china rom με βόλεψε πολυ

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...