Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν αλλάξεις ακουστικό τσέκαρε πρώτα μήπως είναι η σίτα βουλωμένη με σκόνη. Ένας φίλος μου άλλαξε ακουστικό και συνέχισε να έχει το ίδιο θέμα μέχρι που διαπίστωσε ότι η σίτα ήταν μέσα στην σκόνη.

 

Σχετικά με την μπαταρία τώρα, στο isystem(το καλύτερο επίσημο σερβις) κοστίζει 89ευρώ και σου βάζουν γνήσια μπαταρία. Μπορείς να τσεκάρεις εδώ λεπτομέρειες .

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Πριν αλλάξεις ακουστικό τσέκαρε πρώτα μήπως είναι η σίτα βουλωμένη με σκόνη. Ένας φίλος μου άλλαξε ακουστικό και συνέχισε να έχει το ίδιο θέμα μέχρι που διαπίστωσε ότι η σίτα ήταν μέσα στην σκόνη.

 

Σχετικά με την μπαταρία τώρα, στο isystem(το καλύτερο επίσημο σερβις) κοστίζει 89ευρώ και σου βάζουν γνήσια μπαταρία.

Μπορείς να τσεκάρεις εδώ λεπτομέρειες .

 

Την έχω καθαρίσει την σίτα

Γνωρίζει την τιμή για γνήσια μπαταρία

Για after market σκέφτομαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα,αγορασα προσφατα ενα pad charger για το κινητο και ενω το ακουμπαω και ξεκιναει να φορτιζει κανονικα μετα απο κανενα λεπτο σταματαει,το καθαρισα το εβαλα ετσι το εβαλα αλλιως παλι τα ιδια,ξερει κανεις τι μπορει να φταιει η τι να κανω?.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αγορασα προσφατα ενα pad charger για το κινητο και ενω το ακουμπαω και ξεκιναει να φορτιζει κανονικα μετα απο κανενα λεπτο σταματαει,το καθαρισα το εβαλα ετσι το εβαλα αλλιως παλι τα ιδια,ξερει κανεις τι μπορει να φταιει η τι να κανω?.

 

Ο φορτιστής λογικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα,αγορασα προσφατα ενα pad charger για το κινητο και ενω το ακουμπαω και ξεκιναει να φορτιζει κανονικα μετα απο κανενα λεπτο σταματαει,το καθαρισα το εβαλα ετσι το εβαλα αλλιως παλι τα ιδια,ξερει κανεις τι μπορει να φταιει η τι να κανω?.

 

Τι pad charger; Επώνυμο ή no name κινέζικο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα 

Που μπορώ να αλλάξω μπαταρία Θεσσαλονίκη (φτηνά) ...είναι στο 80%.εκεί γύρω στο 50αρικο μου είπε κάποιος το κάνουν με τα περαστικά μαζί. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
18 hours ago, mkbhd said:

Καλημέρα 

Που μπορώ να αλλάξω μπαταρία Θεσσαλονίκη (φτηνά) ...είναι στο 80%.εκεί γύρω στο 50αρικο μου είπε κάποιος το κάνουν με τα περαστικά μαζί. 

Θα πρότεινα να απευθυνθείς πρώτα σε authorized Apple service provider και μη ρισκάρεις το να βάλει χέρι ο οποιοσδήποτε στη συσκευή σου…

https://www.istorm.gr/stores-service.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mkbhd said:

Καλημέρα 

Που μπορώ να αλλάξω μπαταρία Θεσσαλονίκη (φτηνά) ...είναι στο 80%.εκεί γύρω στο 50αρικο μου είπε κάποιος το κάνουν με τα περαστικά μαζί. 

H Θεσσαλονίκη, εκτός από το ότι έχει κοντά της την "σαν την Χαλκιδική δεν έχει", φιλοξενεί ΚΑΙ το milaraki service.
Ο Τάσος που έχει το κατάστημα είναι πολύ παλιά καραβάνα και άριστος γνώστης (Certified από την Apple) των απανταχού μήλων.
Εκτός των άλλων είναι ένα πολύ τίμιο παιδί το οποίο δεν θα σε εκμεταλλευτεί ποτέ και θα πάρει τα χρήματά σου μόνο για κάτι που πραγματικά αξίζει.

About - Service Apple Θεσσαλονίκη (milaraki.com)

Αγίου Δημητρίου 117, 2310200588

Για μήλα εκτός εγγύησης, προτείνω milaraki service ΔΑΓΚΩΤΟ (στην κυριολεξία). 

 

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
On 27/8/2021 at 9:16 ΠΜ, pavlidisc said:

H Θεσσαλονίκη, εκτός από το ότι έχει κοντά της την "σαν την Χαλκιδική δεν έχει", φιλοξενεί ΚΑΙ το milaraki service.
Ο Τάσος που έχει το κατάστημα είναι πολύ παλιά καραβάνα και άριστος γνώστης (Certified από την Apple) των απανταχού μήλων.
Εκτός των άλλων είναι ένα πολύ τίμιο παιδί το οποίο δεν θα σε εκμεταλλευτεί ποτέ και θα πάρει τα χρήματά σου μόνο για κάτι που πραγματικά αξίζει.

About - Service Apple Θεσσαλονίκη (milaraki.com)

Αγίου Δημητρίου 117, 2310200588

Για μήλα εκτός εγγύησης, προτείνω milaraki service ΔΑΓΚΩΤΟ (στην κυριολεξία). 

 

Καλά όλα αυτά αλλά τα ανταλλακτικά που χρησιμοποιούν δεν είναι apple 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tasos19s said:

Καλά όλα αυτά αλλά τα ανταλλακτικά που χρησιμοποιούν δεν είναι apple 

Εννοειται. Για original ανταλλακτικα μονο σε επισημο service.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • 3 weeks later...
13 minutes ago, kokkalhs said:

Τελικά εμείς θα την παρούμε την αναβάθμιση 15

Εννοείται. Μέχρι και το 6s θα την πάρει!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 27/8/2021 at 9:16 ΠΜ, pavlidisc said:

H Θεσσαλονίκη, εκτός από το ότι έχει κοντά της την "σαν την Χαλκιδική δεν έχει", φιλοξενεί ΚΑΙ το milaraki service.
Ο Τάσος που έχει το κατάστημα είναι πολύ παλιά καραβάνα και άριστος γνώστης (Certified από την Apple) των απανταχού μήλων.
Εκτός των άλλων είναι ένα πολύ τίμιο παιδί το οποίο δεν θα σε εκμεταλλευτεί ποτέ και θα πάρει τα χρήματά σου μόνο για κάτι που πραγματικά αξίζει.

About - Service Apple Θεσσαλονίκη (milaraki.com)

Αγίου Δημητρίου 117, 2310200588

Για μήλα εκτός εγγύησης, προτείνω milaraki service ΔΑΓΚΩΤΟ (στην κυριολεξία). 

 

Καλά δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα γράφεις. Παθών. Μόνο επίσημοι. Ας είναι παραπάνω τα λεφτά τουλάχιστον θα έχεις λειτουργική συσκευή. Έχω αλλάξει εκεί μπαταρία στο 6αρη μου και το κινητό έπεφτε σε ασταμάτητα restart. Κάναμε 2,3 αλλαγές μπαταρίας εκεί αλλά το κινητό δεν επανήλθα ποτέ. 
Εν τέλει το πέταξα και πήρα άλλο. Από το 8 που απέκτησα μετά η λύση ήταν document επίσημοι ηρεμία και τάξη.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, billy1986 said:

Καλά δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα γράφεις. Παθών. Μόνο επίσημοι. Ας είναι παραπάνω τα λεφτά τουλάχιστον θα έχεις λειτουργική συσκευή. Έχω αλλάξει εκεί μπαταρία στο 6αρη μου και το κινητό έπεφτε σε ασταμάτητα restart. Κάναμε 2,3 αλλαγές μπαταρίας εκεί αλλά το κινητό δεν επανήλθα ποτέ. 
Εν τέλει το πέταξα και πήρα άλλο. Από το 8 που απέκτησα μετά η λύση ήταν document επίσημοι ηρεμία και τάξη.

Ο καθένας, επιλέγει ή προτείνει, ανάλογα με τις προτεραιότητες και τις εμπειρίες του. 🙂

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, billy1986 said:

Καλά δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα γράφεις. Παθών. Μόνο επίσημοι. Ας είναι παραπάνω τα λεφτά τουλάχιστον θα έχεις λειτουργική συσκευή. Έχω αλλάξει εκεί μπαταρία στο 6αρη μου και το κινητό έπεφτε σε ασταμάτητα restart. Κάναμε 2,3 αλλαγές μπαταρίας εκεί αλλά το κινητό δεν επανήλθα ποτέ. 
Εν τέλει το πέταξα και πήρα άλλο. Από το 8 που απέκτησα μετά η λύση ήταν document επίσημοι ηρεμία και τάξη.

Κάτι έγινε λάθος και χάλασε η μητρική 

Ακομα και από στατικό ηλεκτρισμό μπορεί να πάθει 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ειμαι κατοχος iphone X και πριν λιγο εκανα αλλαγη μπαταριας.(Irepair) θα ηθελα να ρωτησω γιατι ζητανε κωδικο ξεκλειδωματος και γιατι οταν παρελαβα το κινητο και εβαλα καρτα sim στην διαμορφωση του iMessage και του FaceTime ειχε 2 αριθμους να επιλεξω; Εναν τον δικο μου και εναν αλλο αγνωστο για μενα; Αυτο σημαινει πως ο τεχνικος εβαλε καποια sim μεσα και γιατι; Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Amy-L said:

Γεια σας. Ειμαι κατοχος iphone X και πριν λιγο εκανα αλλαγη μπαταριας.(Irepair) θα ηθελα να ρωτησω γιατι ζητανε κωδικο ξεκλειδωματος και γιατι οταν παρελαβα το κινητο και εβαλα καρτα sim στην διαμορφωση του iMessage και του FaceTime ειχε 2 αριθμους να επιλεξω; Εναν τον δικο μου και εναν αλλο αγνωστο για μενα; Αυτο σημαινει πως ο τεχνικος εβαλε καποια sim μεσα και γιατι; Ευχαριστω εκ των προτερων!

Έπρεπε να το ρωτήσεις σε αυτούς 

Ηθελε να κάνει κάποιες δοκιμές; 
Εγω όσες έχω αλλάξει δεν χρειάστηκε να ξεκλειδώσω καν το κινητό των ανθρώπων 

Δεν άλλαξα ακουστικό ή οθόνη ή κάτι το οποίο πρέπει να ξεκλειδώσω την συσκευή για να το δοκιμάσω 

Μονο αυτοί θα μπορέσουν να σου λύσουν την απορία 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου απαντησαν πως βαζει ο τεχνικος μια καρτα sim μετα την αλλαγη της μπαταριας για να δει αν εχει γινει καποια βλαβη στο ακουστικο η στο ηχειο. 
Υπαρχει περιπτωση να εχει γινει καποια υποκλοπη;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amy-L said:

Σημερα μου απαντησαν πως βαζει ο τεχνικος μια καρτα sim μετα την αλλαγη της μπαταριας για να δει αν εχει γινει καποια βλαβη στο ακουστικο η στο ηχειο. 
Υπαρχει περιπτωση να εχει γινει καποια υποκλοπη;

Τι είδους υποκλοπή να έχει γίνει με άλλη sim?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Amy-L said:

Σημερα μου απαντησαν πως βαζει ο τεχνικος μια καρτα sim μετα την αλλαγη της μπαταριας για να δει αν εχει γινει καποια βλαβη στο ακουστικο η στο ηχειο. 
Υπαρχει περιπτωση να εχει γινει καποια υποκλοπη;

Κάποιες δοκιμές θα έκαναν μην σε αγχώνει 

Δεν έχει καμία όρεξη ο τεχνικός να κλέψει τα δεδομένα σου ούτε και τα δικά μου 

Το μεροκάματο του κοιτάει να πάρει όπως όλος ο κόσμος 

Μην νομίζουμε ότι ο κόσμος γυρίζει γύρω μας πολλές φορές 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προφανως και δεν λεω οτι θελει ο ανθρωπος να χασει την δουλεια του. Μιλαμε για αλυσιδα μαγαζιων! Απλα μου φανηκε περιεργο καθως ειναι η πρωτη φορα που κανω οποιαδηποτε επισκευη!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
34 minutes ago, Amy-L said:

Προφανως και δεν λεω οτι θελει ο ανθρωπος να χασει την δουλεια του. Μιλαμε για αλυσιδα μαγαζιων! Απλα μου φανηκε περιεργο καθως ειναι η πρωτη φορα που κανω οποιαδηποτε επισκευη!

Πόσο κόστισε η αλλαγή της μπαταρίας αν επιτρέπεται;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...