Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και το έχει η σύζυγος και το συγκρίνω με ναυαρχίδες samsung που έχω εγώ θα σου πω τα εξής.

Απροβληματιστο, γρήγορο, σίγουρη υποστήριξη για 3-4 χρόνια.

Στη φωτογραφία δυστυχώς υστερεί και μάλιστα αρκετά στις βραδινές in door κλπ. Ειδικά αν σκεφτείς το κόστος αγοράς τότε μάλλον είναι μια απογοήτευση. Υπολογίζεις και κάποιες παραξενιές του ios (πχ την μεγάλη εξάρτηση από το iTunes) και αποφασίζεις.

Πάντως στα 600 βρίσκεις πααααρα πολλές ναυαρχίδες (και την συσκευή του νήματος βέβαια)

 

Κι εγώ την ημέρα και στις μπροστά και στις πίσω κάμερες των Samsung βλέπω ένα χαλι ειδικά όταν αποτυπώνει πρόσωπα ανθρώπων που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα

Το iPhone πάντα έβγαζε πιο σωστά τα ανθρώπινα πρόσωπα

 

Η νύχτα είναι δύσκολη ακόμα και για τους φωτογράφους με τις επαγγελματικές μηχανές που χρησιμοποιούν εξωτερικά φλας και φίλτρα

 

Με κινητό τι περιμένει κανείς να βγάλει δηλαδή;

Δεν μιλάμε να τις βάλεις στον υπολογιστή. Άστο ότι κινητό και να είναι όλα μαύρα χάλια αποτυπώνουν σε περίεργες συνθήκες φωτισμού

 

 

Θεωρώ ότι η νυχτερινή λήψη θα έπρεπε να είναι τελευταίο κριτήριο για αγορά συσκευής.

Άποψη μου βέβαια αλλά ότι και να πάρεις εάν δεν έχεις κάμερα επαγγελματική τίποτα δεν θα βλέπεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρέσει πολύ η φυσικότητα των προσώπων των iPhone τόσο στις μπροστινές κάμερες αλλά περισσότερο στις selfies. Τα Google pixel βέβαια παίζουν σε άλλο επίπεδο, όπως και τα ports των gcam.

Αυτό που δεν παλεύεται στα iPhone και το δοκίμασα και σε 8 plus φίλου την προηγούμενη βδομάδα που παραπονιόταν για θολούρα, είναι ότι λερώνονται πανευκολα οι φακοί της κάμερας. Το έβαλα και το έβγαλα από την τσέπη μου δύο φορές, σήκωσα να τραβήξω ένα σποτακι φωτός μέσα στο σπίτι και το έβγαζε με ακτίνες γύρω γύρω. Το ρημαδιασμενο το Redmi note 7 που έχω μια βδομάδα, που έχει εξόγκωμα στην κάμερα λες και είναι κανονι, ακόμα δε το εχω καθαρίσει(και αλήθεια λέω) και βγάζει πεντακάθαρα όπως εδώ

 

04fe334afa3e8170274a1f0c71cfaaa2.jpg

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρέσει πολύ η φυσικότητα των προσώπων των iPhone τόσο στις μπροστινές κάμερες αλλά περισσότερο στις selfies. Τα Google pixel βέβαια παίζουν σε άλλο επίπεδο, όπως και τα ports των gcam.

Αυτό που δεν παλεύεται στα iPhone και το δοκίμασα και σε 8 plus φίλου την προηγούμενη βδομάδα που παραπονιόταν για θολούρα, είναι ότι λερώνονται πανευκολα οι φακοί της κάμερας. Το έβαλα και το έβγαλα από την τσέπη μου δύο φορές, σήκωσα να τραβήξω ένα σποτακι φωτός μέσα στο σπίτι και το έβγαζε με ακτίνες γύρω γύρω. Το ρημαδιασμενο το Redmi note 7 που έχω μια βδομάδα, που έχει εξόγκωμα στην κάμερα λες και είναι κανονι, ακόμα δε το εχω καθαρίσει(και αλήθεια λέω) και βγάζει πεντακάθαρα όπως εδώ

 

04fe334afa3e8170274a1f0c71cfaaa2.jpg

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Έτσι είναι

Για το pixel το είχε ένας φίλος και είδα κάποιες σκοτεινές φωτό

Όντως ναι μπορώ να πω ότι κάτι έχουν κάνει θετικό και με μια μόνο κάμερα πίσω

Το τζαμάκι ναι σ αυτό έχεις δίκιο πιάνει εύκολα σαν λάδι επάνω και δεν βγάζει καλά εάν δεν το καθαρίσεις λίγο

Το υλικό αυτό που έχει σαν επικάλυψη στην κάμερα

 

Είπαμε τίποτα δεν είναι τέλειο. Η κάθε συσκευή έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ημέρα και στις μπροστά και στις πίσω κάμερες των Samsung βλέπω ένα χαλι ειδικά όταν αποτυπώνει πρόσωπα ανθρώπων που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα

Το iPhone πάντα έβγαζε πιο σωστά τα ανθρώπινα πρόσωπα

 

Η νύχτα είναι δύσκολη ακόμα και για τους φωτογράφους με τις επαγγελματικές μηχανές που χρησιμοποιούν εξωτερικά φλας και φίλτρα

 

Με κινητό τι περιμένει κανείς να βγάλει δηλαδή;

Δεν μιλάμε να τις βάλεις στον υπολογιστή. Άστο ότι κινητό και να είναι όλα μαύρα χάλια αποτυπώνουν σε περίεργες συνθήκες φωτισμού

 

 

Θεωρώ ότι η νυχτερινή λήψη θα έπρεπε να είναι τελευταίο κριτήριο για αγορά συσκευής.

Άποψη μου βέβαια αλλά ότι και να πάρεις εάν δεν έχεις κάμερα επαγγελματική τίποτα δεν θα βλέπεις

 

Μιας και τα έχω δίπλα - δίπλα και βλέπω τις φωτογραφιες/βίντεο σε 43" τηλεόραση θα σου πω με σιγουριά πως τα samsung είναι πολύ καλύτερα. Είναι και ένα σοβαρότατος λόγος που δεν πήρα iPhone αν και ήθελα μια αλλαγή. Έχω μικρά παιδιά και η κάμερα είναι το πρώτο κριτήριο. Όσο για τις βραδινές, ένα πολύ μεγάλο ποσοστό είναι τέτοιες οπότε προσωπικά με απασχολεί. Όπως επίσης οι εσωτερικού χώρου. Και πίστεψέ με το βράδυ τα samsung (μιλάω για ναυαρχίδες πάντα) κάνουν θαύματα. Όσο για την gcam που αναφέρεται, μπορεί κάποιος να την εγκαταστήσει και σε άλλες συσκευές (όπως και στα samsung επίσης) αλλά μιας και η ψαλίδα έκλεισε δεν είναι πλέον αναγκαίο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα έχω δίπλα - δίπλα και βλέπω τις φωτογραφιες/βίντεο σε 43" τηλεόραση θα σου πω με σιγουριά πως τα samsung είναι πολύ καλύτερα. Είναι και ένα σοβαρότατος λόγος που δεν πήρα iPhone αν και ήθελα μια αλλαγή. Έχω μικρά παιδιά και η κάμερα είναι το πρώτο κριτήριο. Όσο για τις βραδινές, ένα πολύ μεγάλο ποσοστό είναι τέτοιες οπότε προσωπικά με απασχολεί. Όπως επίσης οι εσωτερικού χώρου. Και πίστεψέ με το βράδυ τα samsung (μιλάω για ναυαρχίδες πάντα) κάνουν θαύματα. Όσο για την gcam που αναφέρεται, μπορεί κάποιος να την εγκαταστήσει και σε άλλες συσκευές (όπως και στα samsung επίσης) αλλά μιας και η ψαλίδα έκλεισε δεν είναι πλέον αναγκαίο.

 

Ο καθένας με τις προτεραιότητες του

Εμένα την νύχτα μου φαίνονται όλα τα κινητά χάλια πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Μίλησα μαζί με το φίλο και του είπα και αυτά σχετικά με το θέμα "φωτογραφία". Έβαλε πάντως μέσα στις επιλογές και τα one plus 6/6T(μιας και στο θέμαupdates η One Plus τα πάει καλά,όχι βέβαια σαν την Αpple). Από εκεί και πέρα πρέπει να πάει και να δει από κοντά και το iPhone 8 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από εκεί και πέρα πρέπει να πάει και να δει από κοντά και το iPhone 8 plus

 

Αυτό εννοείται ότι πρέπει να γίνει γιατί παρόλο που ακόμα και σήμερα είναι εξαιρετική συσκευή το 8 Plus, τα bezel σε συνδυασμό με το button κάνουν τη συσκευή να φαίνεται παλαιότερης εποχής σε σχέση με το design όλων των σύγχρονων συσκευών ανεξαρτήτως εταιρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν είμαι κάτοχος ενός 8plus και έχω πρόβλημα όταν μιλάμε με τον προϊστάμενο στην δουλεια. Αυτός έχει ένα εταιρικό Νοκια των 20 ευρώ με σιμ βονταφον και εγώ what’s up. Το πρόβλημα είναι ότι 6/10 φορές δεν με ακούει καθαρα και ότι αρκετές φορές δεν μπορεί να με καλέσει ( λέει ότι είναι κατειλημμένο κλπ). Εγώ τον ακούω κανονικά πάντα και όποτε τον παίρνω χτυπάει κανονικά πάλι. Επίσης και εγώ αλλά και αυτός με όλους τους άλλους δεν έχουμε πρόβλημα μόνο μεταξύ μας. Τι μπορεί να παίζει; Φταίει η συσκευή μου; Η δικιά του; Μια από τις δυο σιμ; Edited by Thaninho
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι κάτοχος ενός 8plus και έχω πρόβλημα όταν μιλάμε με τον προϊστάμενο στην δουλεια. Αυτός έχει ένα εταιρικό Νοκια των 20 ευρώ με σιμ βονταφον και εγώ what’s up. Το πρόβλημα είναι ότι 6/10 φορές δεν με ακούει καθαρα και ότι αρκετές φορές δεν μπορεί να με καλέσει ( λέει ότι είναι κατειλημμένο κλπ). Εγώ τον ακούω κανονικά πάντα και όποτε τον παίρνω χτυπάει κανονικά πάλι. Επίσης και εγώ αλλά και αυτός με όλους τους άλλους δεν έχουμε πρόβλημα μόνο μεταξύ μας. Τι μπορεί να παίζει; Φταίει η συσκευή μου; Η δικιά του; Μια από τις δυο σιμ;

 

Δώσε του το iphone που έχεις και πάρε εσύ το Nokia που έχει αυτός. Μόνο έτσι λύνεται το πρόβλημα.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όντως υπαρχει τουλάχιστον για τις χαμένες κλήσεις. Η περιοχή εδώ περα δεν έχει και το καλύτερο δίκτυο και το σημείο που με καλεί είναι ημιυπόγειο με πολλά μηχανήματα ( ντουλάπες ψυγεία κλπ). Υπαρχει περίπτωση κάπως να κάνουν παρεμβολή όλα αυτά και να χάνετε η κλήση ή να πέφτει η ποιότητα της;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν θα επηρέαζε ΟΛΕΣ τις κλήσεις και όχι επιλεκτικά κάποιες;

 

Σε κάθε περίπτωση, αν θεωρείς πως το σήμα σου είναι οριακό, δες αν μπορείς να μιλας με WiFi calling, μιας και είσαι σε δίκτυο COSMOTE.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενεργοποιημένο σε μερικά σημεία που είμαι έχει WiFi και σε μερικά αλλά όχι η και εκεί κακο wifi μήπως να το απενεργοποιησω;
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενεργοποιημένο σε μερικά σημεία που είμαι έχει WiFi και σε μερικά αλλά όχι η και εκεί κακο wifi μήπως να το απενεργοποιησω;

 

Δοκίμασε να κλείσεις το WiFi call

Γενικότερα σε περιοχές με χαμηλή ποιότητα σήματος υπάρχουν τέτοια θέματα

Δεν φταις εσύ δεν μπορείς να κάνεις και κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι παιδιά.Βρηκα το IPhone 8 plus μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση από φίλο στα 450€ με εγγύηση ως το 2020 νομίζω αλλά με την διαφορά ότι είναι Αμερικανικό.Αξιζει;Θελω να πάρω ένα κινητό και για πρώτη φορά IPhone το λιβανίζω τόσο καιρό.
Link to comment
Share on other sites

George πρέπει να είσαι πολύ αναποφασιστος. Ναι αν ξέρεις το παιδί που το έχει και είναι σε καλή κατάσταση πάρτο.
Link to comment
Share on other sites

George πρέπει να είσαι πολύ αναποφασιστος. Ναι αν ξέρεις το παιδί που το έχει και είναι σε καλή κατάσταση πάρτο.

 

Ειμαι και αναποφασιστος δεν μπορώ να στρώσω και τα οικονομικά όπως θα ήθελα τους τελευταίους μήνες και είναι όλα μαζί.Θα ρωτήσω αν δεν το έδωσε ακόμα να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι παιδιά.Βρηκα το IPhone 8 plus μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση από φίλο στα 450€ με εγγύηση ως το 2020 νομίζω αλλά με την διαφορά ότι είναι Αμερικανικό.Αξιζει;Θελω να πάρω ένα κινητό και για πρώτη φορά IPhone το λιβανίζω τόσο καιρό.

 

Αν είναι αμερικανικο δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει η εγγύηση εδώ. Με την sim τι παίζει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αμερικανικο δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει η εγγύηση εδώ. Με την sim τι παίζει?

 

Δεν θυμάμαι τι μου είπε κάτι για ένα ανταπτορακι αν δεν κάνω λάθος η κάτι τέτοιο εκείνη την στιγμή δεν πολυκατάλαβα μιλήσαμε μπαμ μπαμ αλλά δεν θα έχω κάποιο θέμα όπως κατάλαβα.Εγγυηση έγραφε limited κάτι μέχρι το 2020 μέσα στις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι τι μου είπε κάτι για ένα ανταπτορακι αν δεν κάνω λάθος η κάτι τέτοιο εκείνη την στιγμή δεν πολυκατάλαβα μιλήσαμε μπαμ μπαμ αλλά δεν θα έχω κάποιο θέμα όπως κατάλαβα.Εγγυηση έγραφε limited κάτι μέχρι το 2020 μέσα στις ρυθμίσεις

 

Λογικά είναι αμερικανικό και κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο

Εγώ δεν θα το έπαιρνα

Δώσε κάτι παραπάνω και παρε unlocked και ακόμα καλύτερο και απ ελληνικό κατάστημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι αμερικανικό και κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο

Εγώ δεν θα το έπαιρνα

Δώσε κάτι παραπάνω και παρε unlocked και ακόμα καλύτερο και απ ελληνικό κατάστημα

 

Ωραία θα το τσεκάρω τελικά το παλικάρι το έδωσε οπότε καλύτερα.Να δω πότε θα τα καταφέρω να ζήσω την εμπειρία ενός τηλεφώνου με ios.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα το τσεκάρω τελικά το παλικάρι το έδωσε οπότε καλύτερα.Να δω πότε θα τα καταφέρω να ζήσω την εμπειρία ενός τηλεφώνου με ios.

 

Πάρε ένα 7 plus με λιγότερα χρήματα και θα είσαι μια χαρά

Είναι πολύ καλή συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12.3.2 update για τα 8plus. Διορθώσεις σε προβλήματα της λειτουργίας portrait της κάμερας σε ορισμένες συσκευές.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα έχω βρει να αγοράσω το κινητό στα 400 Ευρώ 64 γιγα Ελληνικό και σε κατάσταση υπεραριστη.. Με 95% υγεία μπαταρίας..

Πόσο σας κρατάει Ι μπαταρία με μια μέτρια χρήση μέσα στην ημέρα..?

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω βρει να αγοράσω το κινητό στα 400 Ευρώ 64 γιγα Ελληνικό και σε κατάσταση υπεραριστη.. Με 95% υγεία μπαταρίας..

Πόσο σας κρατάει Ι μπαταρία με μια μέτρια χρήση μέσα στην ημέρα..?

Σας ευχαριστώ!

 

Με μέτρια χρήση βγάζεις χαλαρά 2 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...