Jump to content

Η Cyta μεταβιβάστηκε στην Vodafone . (ex. Η Cyta πωλείται )


elephant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα.εγώ πάντως 3 χρόνια ήμουνα ευχαριστημένος από την cyta.ελπίζω τώρα που θα πάω στην vodafone να είμαι και εκεί ευχαριστημένος.θα δούμε τι θα γίνει.λογικά πάντως όταν γίνει η εξαγορά δεν θα πρέπει να μας ενημερώσει η Vodafone για το τι θα γίνει με εμάς τους συνδρομητές;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει λόγος να ενημερώσει η Vodafone γιατί τίποτα δεν θα αλλάξει για τους συνδρομητές από την αλλαγή ιδιοκτήτη μιας και η υπάρχουσα σχέση είναι σχέση εταιρείας-συνδρομητών και όχι ιδιοκτήτη-συνδρομητών. Πολύ αργότερα αν ενωθούν οι δύο εταιρείες ίσως αλλάξει κάτι για τους συνδρομητές.
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Να περιμένεις τον εκκαθαριστικό (δλδ τελικό: Το πληρώνεις και τέρμα η "σχέση" σου).:)

 

Περιέργως logαρα στο my.cyta και πράγματι δεν υπήρχε λογαριασμός με -250. Ο εκκαθαριστικός είχε έρθει μήνες πριν με το penalty αποχώρησης και μου φάνηκε περίεργη η καλοσύνη τους να μου επιστρέψουν ένα σκοτωμό λεφτά, ίσως φιλοτιμήθηκαν για τα μερόνυχτα που δεν είχα υπηρεσίες, αλλά που τέτοια τύχη!!!

 

Eυχαριστώ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα τους...το μυ συτα μπορει να στο εχουν ακυρωσει.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε τηλέφωνο από Cosmote (210 3507670). Τυχαίο;

Εχθές είχαν καλέσει από το 13888, αλλά δεν απάντησα.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε τηλέφωνο από Cosmote (210 3507670). Τυχαίο;

Εχθές είχαν καλέσει από το 13888, αλλά δεν απάντησα.

 

Στο κινητό ή το σταθερό σου Cyta;

Για ποιό λόγο φαντάζεσαι και μας το λες;

Link to comment
Share on other sites

η Cosmote προτεινε και μένα πακετο σταθερης με ιντερνετ και 2,5ωρες σε κινητα 23,5 ευρω το μήνα και κοσμοτε tv με 15 ευρω το μήνα...

Μια χαρά!Αν είναι έως 24.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
¨οχι βέβαια Ο ιδιοκτήτης θα αλλάξει . Η εταιρεία δεν άλλαξε ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Μείνε εκεί που είσαι φίλε μου.αν έχεις ακόμα συμβόλαιο όταν και αν απορροφηθεί η cyta από την Vodafone η νέα εταιρεία είναι υποχρεωμένη από τον νόμο να μην αλλάξει το συμβόλαιο σου μέχρι αυτό να λήξει.μετα θα σου κάνει προσφορά και αν θέλεις μένεις αν όχι ψάχνεις για άλλο πάροχο.αυτο θα κάνω και εγώ.εχω ακόμα 1,5 χρόνο συμβόλαιο.θα το εξαντλήσω και μετά θα δω τι θα κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Φτου γκαντεμια δεν θα τους ξεφορτωθουμε ποτε τους αχρηστουςς . Αναθεμα την ωρα που το ανανεωσαμε . Πως θα περασει αλλος ενας χρονος :cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό; Δεν είσαι ευχαριστημένος με την cyta; Έχεις προβλήματα; Εγώ 2.5 χρόνια που είμαι συνδρομητής είμαι πολύ ευχαριστημένος.το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά και στο Internet έχω σταθερό downloading 1,5 Mbps.και από τιμή μια χαρά προσφορά μου είχαν κάνει για να ανανεώσω.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό; Δεν είσαι ευχαριστημένος με την cyta; Έχεις προβλήματα; Εγώ 2.5 χρόνια που είμαι συνδρομητής είμαι πολύ ευχαριστημένος.το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά και στο Internet έχω σταθερό downloading 1,5 Mbps.και από τιμή μια χαρά προσφορά μου είχαν κάνει για να ανανεώσω.

 

όντως έχεις δίκιο φίλε μου,και εγω ευχαριστημένος είμαι αν και είχα κάποια θέματα τον πρωτο καιρό ,τωρα ολα οκ ...ειμαι cyta 4 χρόνια τώρα,και δίνω 16 ευρω τον μήνα,δεν υπάρχει αυτό πουθενά!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dhmhtrhs71 και εγώ 15.50 το μήνα δίνω.Πράγματι δεν υπάρχει πουθενά αυτό.Όσο για το μέλλον θα δούμε τι θα γίνει. Όπως έγραψα παραπάνω κάτσε να γίνει η εξαγορά και να ενσωματωθεί η cyta στη vodafone και θα δούμε.Πάντως εγώ έχω 1.5 χρόνο ακόμα συμβόλαιο και βάση νόμου πρέπει να διατηρηθεί έτσι μέχρι να λήξει.Μετά θα δω τι προσφορά θα μου κάνει η vodafone , θα κάνω και μια έρευνα αγοράς και θα δω τι θα κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Πώς πληρώνετε τόσο πολύ λιγότερο; :blink:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα συμβόλαιο για 24 μήνες και πλήρωνα 23 ευρώ.όταν έληξε μου έκανε προσφορά η Vodafone 18.90 ευρώ.έκανα αίτηση και μετά στα καπάκια μου έκανε αντί προσφορά η cyta 15.50 ευρώ και φυσικά ανανέωσα στην cyta.
Link to comment
Share on other sites

και σε εμας φθηνα ειναι ... Αλλα οτι ποιο ακριβο ειναι και καλυτερο(και οχι δεν ειμαι κακομαθημενο πλουσιοπαιδο).4 χρονια τωρα σαλατα τα εχει κανει . CS:GO με 400ms δεν λεει .. Ουτε και youtube με 360p . Ακρως απογοητευμενος .
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; άλλοι είμαστε ευχαριστημένοι και άλλοι όχι.αν και πιστεύω ότι κάπως έτσι είναι σε όλες τις εταιρείες ανάλογα με την περιοχή.Εύχομαι να έρθουν καλύτερες μέρες για όλους μας.
Link to comment
Share on other sites

''Cyta Hellas: Υπό την αίρεση των ελληνικών αρχών η συμφωνία με Vodafone ''

 

Πηγή: http://politis.com.cy/article/cyta-hellas-ipo-tin-eresi-ton-ellinikon-archon-i-simfonia-me-vodafone

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα σ όλους. Παιδιά είμαι στη cyta 3 χρόνια εδώ κ έναν χρόνο οι ταχύτητες είναι άθλιες. Όσα τηλέφωνα και να πήρα ποτέ κανείς δεν βοήθησε κ το πρόβλημα συνεχίστηκε. Έχω άλλον έναν χρόνο συμβόλαιο κ μου λένε για ρήτρα αποδέσμευσης 120 ευρώ η οποία είναι κ σταθερή από την πρώτη έως την τελευταία μέρα συμβολαίου. Έκανα αίτηση να πάω στην nova. Ξέρει κάποιος να μ πει με σιγουριά τι γίνεται αν δεν πληρώσω τη ρήτρα και γενικά τι άλλο πρέπει να προσέξω; Κάτι είχα ακούσει παλιά ότι οι ρήτρες είναι αντισυνταγματικές. Σε περίπτωση αγοράς από την vodafone τι γίνεται είτε δεν έχω πληρώσει την ρήτρα είτε είμαι ακόμα συνδρομητής; Ευχαριστώ ελπίζω σε βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους. Παιδιά είμαι στη cyta 3 χρόνια εδώ κ έναν χρόνο οι ταχύτητες είναι άθλιες. Όσα τηλέφωνα και να πήρα ποτέ κανείς δεν βοήθησε κ το πρόβλημα συνεχίστηκε. Έχω άλλον έναν χρόνο συμβόλαιο κ μου λένε για ρήτρα αποδέσμευσης 120 ευρώ η οποία είναι κ σταθερή από την πρώτη έως την τελευταία μέρα συμβολαίου. Έκανα αίτηση να πάω στην nova. Ξέρει κάποιος να μ πει με σιγουριά τι γίνεται αν δεν πληρώσω τη ρήτρα και γενικά τι άλλο πρέπει να προσέξω; Κάτι είχα ακούσει παλιά ότι οι ρήτρες είναι αντισυνταγματικές. Σε περίπτωση αγοράς από την vodafone τι γίνεται είτε δεν έχω πληρώσει την ρήτρα είτε είμαι ακόμα συνδρομητής; Ευχαριστώ ελπίζω σε βοήθεια.

 

τι προβλημα εχεις ακριβως?μιλα με το τμημα παραπονων και αναφερε τα προβλήματα σου.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει όπως και με το τεχνικό τμήμα κ ποτέ δεν έκαναν κάτι. Το θέμα με τις ρήτρες με απασχολεί και τι γίνεται με τους υπάρχοντες συνδρομητές σε περίπτωση εξαγοράς από την vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει όπως και με το τεχνικό τμήμα κ ποτέ δεν έκαναν κάτι. Το θέμα με τις ρήτρες με απασχολεί και τι γίνεται με τους υπάρχοντες συνδρομητές σε περίπτωση εξαγοράς από την vodafone.

 

Αν φύγεις έτσι θα πληρώσεις. Κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ να λάβεις την επίσημη απάντηση της εταιρείας και μετά ζήτα από την CYTA μέσω ΕΕΤΤ να σε αποδεσμεύσουν χωρίς πέναλτυ γιατί δεν σου παρέχουν ποιοτικές υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...