Jump to content

Η Cyta μεταβιβάστηκε στην Vodafone . (ex. Η Cyta πωλείται )


elephant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

''Νέα Προγράμματα και Τιμολογιακές Αλλαγές από 1/12/2018''

 

https://www.cyta.gr/~/media/Files/CYTA/PDF/announcements/181101_anakoinosi_neon_programmaton_kai_timologiakon_tropopoiiseon.PDF

Ερτ και ξερο ψωμι. Ψηφιζουμε Βαλαβανη αλλα δεν το ξερουμε.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά όσοι είμαστε πελάτες θα μεταφερθούμε στα νέα προγράμματα. Όσοι έχουμε ακόμα συμβόλαιό με χαμηλότερη τιμή θα μεταφερθούμε στο νέο αντίστοιχο και ακριβότερο πρόγραμμα; η θα πρέπει να ολοκληρωθεί το συμβόλαιο μας.Ρωταω γιατί εγώ έχω ακόμα συμβόλαιό μέχρι τον Ιούνιο του 19 με 15€ και απ ότι βλέπω το νέο αντίστοιχο πρόγραμμα κοστίζει 23,95€.
Link to comment
Share on other sites

Πληρωμή λογαριασμού Σίτα μπορεί να γίνει σε κατάστημα βόνταφον? Στο τηλέφωνο της Σίτα (215κτλ) απλά δεν ήξεραν, ενώ με την εξυπηρέτηση πελατών μετά από 15 λεπτά αναμονής κατάλαβα ότι δεν θα το σήκωνε κανείς...

 

Επίσης, μήπως γνωρίζει κάποιος πού είναι το κοντινότερο κατάστημα για να πληρωθεί λογαριασμός στον Άλιμο? Η σελίδα της Σίτα που έχει λίστα δεν παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου βρές ενα cyta spot και πλήρωσε εκεί.Εγω έτσι κάνω.κάνε και στήν vodafone μια ερώτηση.Δεν χάνεις τίποτα.Πάντως για τι ακριβός γίνεται η πρόκειτε να γίνει με την cyta κανείς δεν ξέρει να μας πεί.Τι θα γίνει με όσους έχουν συμβόλαια;Αν και ποτε το πελατολόγιο θα περάσει στην vodafone και με ποιούς όροος.Για την ώρα αναμονή και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να πληρώσεις λογαριασμό σε Vodafone.

Οποία αλλαγή μετά την 1/4

Link to comment
Share on other sites

Μετά την μεταφορά της cyta μάλλον πάμε σε νέες τιμές. Ενώ ανανέωσα τον Αύγουστο με 18,5€ για double play 24mbs τώρα πάμε στα 24€.

Λέει ότι μπορούμε να καταγγέλλουμε την σύμβαση χωρίς πρόστιμο εντος δύο μηνών.

Το ερώτημα είναι φεύγουμε ή με μένουμε; Υπάρχει κάτι καλύτερο εκεί έξω σε αυτά τα χρήματα;

Γιατί αν είναι να δώσω έξτρα 6€ και να έχω το ίντερνετ της cyta να μου λείπει το βύσσινο...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Λέει για διάθεση νέων προγραμμάτων, όχι για μεταφορά των υφισταμένων πελατών σε νέα προγράμματα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτες που ρώτησα σε ένα cyta spot και στην Vodafone μου είπαν ότι όσοι έχουν συμβόλαιο αυτό θα ισχύει μέχρι να λήξει. Όταν λήξει μπορείς να πας σε όποια εταιρεία θέλεις. Η να σου κάνει προσφορά η Vodafone και αν σε συμφέρει να μείνεις εκεί.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Σήμερα έλαβα από την CYTA το συγκεκριμένο μήνυμα , το οποίο με καλεί να μεταβώ σε κατάστημα Vodafone για να μεταφέρω το συμβόλαιο μου στη vodafone..

 

Ακόμη δεν έχω πάει , έχω όμως μεγάλη περιέργεια να δω τι θα προσφέρουν στους πελάτες της CYTA για να τους κρατήσουν.

 

IMG-0530.png

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι προσφορά θα σου κάνουν; Εμένα το συμβόλαιο μου με τη cyta λήγει 20/6/19 και είμαι περίεργος να δω τι προσφορά θα μου κάνουν.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν σήμερα για ανανέωση και μου είπαν για 23,80 αν θυμάμαι καλά.

Μέχρι τώρα πλήρωνα 19,4 για ADSL 24 υποτίθεται ... ποτέ δεν έπιασα πανω απο 7-8 Mbps, απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και 300' προς κινητά.

Μάλλον με βλέπω για Nova που μου προτεινανε vdsl 50 με 25,12+αστικά-υπεραστικα+ 300' κινητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Με τα συμβόλαια cyta τι γίνετε? Τώρα μετά την ενοποιησει έχουν δώσει πρόσβαση στο 4g δίκτυο τη Vodafone χωρίς να αλλάξεις το συμβόλαιο με την τιμή που το έχεις?
Link to comment
Share on other sites

Με τα συμβόλαια cyta τι γίνετε? Τώρα μετά την ενοποιησει έχουν δώσει πρόσβαση στο 4g δίκτυο τη Vodafone χωρίς να αλλάξεις το συμβόλαιο με την τιμή που το έχεις?

 

οχι , πρεπει να πας σε καταστημα να σου κανουν προσφορά σε κάποιο voda πακετο και να παρεις νεα SIM

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το cyta4u τι γινεται..? :( υπαρχει καποια επισημη ανακοινωση?
Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια με το cyta4u τι γινεται..? :( υπαρχει καποια επισημη ανακοινωση?

 

Καταργήθηκε από 1/4 χωρίς κάποια ανακοίνωση

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε στους λογαριασμούς, να και η ανακοίνωση:

https://www.vodafone.gr/files/1490659959981-anakoinosi-katargisis-cyta4u-Anakoinwsh_katarghshs_Cyta4U.pdf

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω απλό Double Play (χωρίς κλήσεις) που είχε δέσμευση έναν χρόνο και απλά το έχω διατηρήσει από όταν έληξε, χωρίς να κάνω κάτι και κυρίως χωρίς να μου πουν κάτι...

Από την αρχή μέχρι τώρα πληρώνω 22 ευρώ τον μήνα... Υπάρχει περίπτωση τώρα με την οριστική απορρόφηση από τη Voda να δω άλλο ποσό; Στον τελευταίο ηλεκτρονικό λογαριασμό, μου έγραφε ότι από τον επόμενο μήνα ο λογαριασμός θα εκδίδεται από τη Vodafone, αλλά οι παροχές και οι χρεώσεις μένουν ίδιες...

Επίσης παρατήρησα ότι ενώ με Cyta εντός του πρώτου δεκαημέρου του κάθε μήνα, είχε βγει ο λογαριασμός, τώρα με τη Vodafone δεν έχει εκδοθεί ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Όσοι μπαίνουν πια στο http://www.cyta.gr τους πάει εδώ:

https://www.vodafone.gr/exypiretisicytahellas/

""πρώην πελάτες cyta Ελλάδος''

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το είδα και εγω. Έτσι είναι.Ανήκουμε στην vodafone τώρα.

Καλή σας τύχη!Ελπίζω να μην σας κάνει αυξήσεις

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...