Jump to content

Η Cyta μεταβιβάστηκε στην Vodafone . (ex. Η Cyta πωλείται )


elephant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι φέρνει για τη Vodafone η ολοκλήρωση της εξαγοράς της Cyta Hellas

 

http://www.mononews.gr/business/ti-ferni-gia-ti-vodafone-i-oloklirosi-tis-exagoras-tis-cyta-hellas

 

 

''Με βάση την σχετική προθεσμία η ΕΕΤΤ (Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων) θα πρέπει να αποφασίσει για το αν τίθεται θέμα ανταγωνισμού στη σταθερή τηλεφωνία από τη συγχώνευση των δύο εταιρειών έως τις 21 Μαΐου, καθώς έχει ολοκληρωθεί ο κύκλος της ενημέρωσής της για τα στοιχεία που διέπουν την συμφωνία. Η εκτίμηση που κυριαρχεί στην τηλεπικοινωνιακή αγορά είναι ότι η ΕΕΤΤ θα δώσει το πράσινο φως και αυτό σημαίνει ότι θα ανοίξει ο δρόμος για τη Vodafone να ξεκινήσει την ενσωμάτωση της Cyta.''

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να δούμε τι θα γίνει με εμάς τους συνδρομητές.Μια ερώτηση που έκανα στην cyta η υπάλληλος δεν ήξερε τί να μου απαντήσει.Και αυτοί δεν ξέρουν τι θα συμβεί τελικά.Πάντως σήμερα σε ενα cyta spot πού πήγα για να πληρώσω μου είπαν ότι για ότι γίνει θα πρέπει να ενημερωθούμε γραπτώς και ότι όποιος έχει συμβόλαιο θα εξακολουθεί να λαμβάνει λογαριασμό από την vodafone με τις ίδιες τιμές που είχε στην cyta μέχρι αυτό να λήξει.Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

"Πράσινο φως της ΕΕΤΤ για την εξαγορά της Cyta Ελλάδος από τη Vodafone"

 

http://www.infocom.gr/2018/06/29/prasino-fos-tis-eett-gia-tin-eksagora-tis-cyta-ellados-apo-vodafone/45418/

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας αν και ποτε θα σταματησει η CYTA να δεχεται αιτησεις φορητοτητας κινητης απο Vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας αν και ποτε θα σταματησει η CYTA να δεχεται αιτησεις φορητοτητας κινητης απο Vodafone?

 

ειναι νωρις ακομα για να πουμε κατι τέτοιο,

Link to comment
Share on other sites

'' Ολοκλήρωση Συμφωνίας Cyta - Vodafone Ελλάδας για τη Cyta Hellas ''

 

https://www.cnn.gr/oikonomia/epixeiriseis/story/138127/oloklirothike-i-polisi-tis-cyta-hellas-sti-vodafone-ellados

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Αντέχει να δούμε τώρα τι θα γίνει με εμάς τους συνδρομητές. Αυτό που ξέρω πάντως είναι ότι όσοι έχουμε ακόμα συμβόλαιό με την cyta πρέπει η Vodafone να μας το διατηρήσει μέχρι αυτό να λήξει. Και μετά να μας κάνει προσφορά. Για να δούμε,;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω να κάνω συμβόλαιο στη cyta για το κινητό με φορητότητα από τη ωοδαφονε poy eimai tvra μου μπορώ να προχωρήσω? Edited by mobile_34
Link to comment
Share on other sites

H CYTA HELLAS έβγαλε κάτι σαν ανακοίνωση:https://www.cyta.gr/

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και εγώ.Για να δούμε τώρα τι θα γίνει;Λέει ότι σύντομα θα ενημερωθούμε.Ελπίζω να μας ενημερώσουν και γραπτώς.Γιατί όπως έλεγαν και οι πρόγονοι μας τα γραπτά μένουν.
Link to comment
Share on other sites

'' Επίσκεψη Μπρουμίδη στα γραφεία της Cyta ''

 

 

 

Μια μέρα έπειτα από την ολοκλήρωση της εξαγοράς της Cyta, ο πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της Vodafone Ελλάδος, Χάρης Μπρουμίδης, επισκέφθηκε τα γραφεία της στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας και συνομίλησε με τα στελέχη της.

 

Σε μήνυμα που απηύθυνε σε όλο το προσωπικό της εξαγορασθείσας εταιρείας, που όπως είναι φυσικό ανησυχεί για τις επιπτώσεις που θα έχει η συμφωνία εξαγοράς στις θέσεις εργασίας, σημείωσε, μεταξύ άλλων, ότι η ενοποίηση θα δημιουργήσει τις προϋποθέσεις ώστε να αναδειχθούν το ταλέντο, οι γνώσεις και η εμπειρία και των δύο εταιριών. Για τον σκοπό αυτό συστήνεται μία κοινή ομάδα (Integration Team) που θα παρέχει όλη την απαραίτητη τεχνογνωσία και καθοδήγηση στα εμπλεκόμενα μέρη και θα έχει ως κύρια αρμοδιότητα την επιτυχή τελική ενοποίηση των δύο εταιρειών. Όπως εκτιμάται για να φθάσουν οι δύο εταιρείες να λειτουργούν ως μια θα χρειασθούν κάποιοι μήνες.

 

Ο κ. Μπρουμίδης αναλαμβάνει και τη θέση του διευθύνοντος συμβούλου της Cyta, η οποία μέχρι τη συγχώνευσή της με τη Vodafone θα λειτουργεί ως θυγατρική της.

 

Για τη Vodafone Ελλάδας ξεκινά μια νέα εποχή. Οι περίπου 1 εκατ. συνδρομητές που πλέον θα εξυπηρετεί στη σταθερή της δίνουν επιπλέον δυνατότητες για ανάπτυξη και προώθηση νέων υπηρεσιών, ειδικά σε συνδυαστικό επίπεδο (τα αποκαλούμενα «πακέτα»).

 

Η Cyta Hellas διαθέτει περίπου 300.000 πελάτες στη σταθερή (μερίδιο αγοράς περίπου 8%) και περί τους 40.000 πελάτες στην κινητή, καθώς είναι εικονικός πάροχος κινητής τηλεφωνίας, λαμβάνοντας υπηρεσίες δικτύου από τη Vodafone.

 

Σύμφωνα με τον κ. Μπρουμίδη «η εξαγορά της Cyta θα ενισχύσει τη Vodafone Ελλάδας μέσα από τον συνδυασμό του ταλέντου και της εμπειρίας τόσο της Vodafone όσο της Cyta Hellas. Με επίκεντρο τους ανθρώπους μας, αξιοποιούμε νέες δυνατότητες για γνώση και καινοτομία και οδηγούμε την Ελλάδα στην υλοποίηση του οράματος μίας κοινωνίας των Gigabit».

http://www.infocom.gr/2018/07/12/episkepsi-mproumidi-sta-grafeia-tis-cyta/45606/

 

άρα η cyta συνεχίζει αυτόνομα μέχρι να γίνουν τα διαδικαστικά.

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και εγώ.Για να δούμε τώρα τι θα γίνει;Λέει ότι σύντομα θα ενημερωθούμε.Ελπίζω να μας ενημερώσουν και γραπτώς.Γιατί όπως έλεγαν και οι πρόγονοι μας τα γραπτά μένουν.

 

Τι περιμένετε να σας πούν ;

Οτι έγινε και με την HOL θα γίνει και εδώ

 

Κόσμος θα απομακρυνθεί σταδιακά με τον ένα τρόπο ή τον άλλο. Έτσι γίνεται πάντοτε στις συγχωνεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με την HOL; Στους πελάτες της έκαναν προσφορά για να μείνουν στην Vodafone η απλά τους έδωσαν άλλο εξοπλισμό και τους έβαλαν σε κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα της Vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με την HOL; Στους πελάτες της έκαναν προσφορά για να μείνουν στην Vodafone η απλά τους έδωσαν άλλο εξοπλισμό και τους έβαλαν σε κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα της Vodafone;
Με την hol απλά τα προγράμματα από hol ονομάστηκαν vodafone, γιατί η Vodafone δεν είχε σταθερή όταν έγινε η ενοποίηση. Τώρα που έχει σταθερή, μάλλον οι πελάτες Cyta θα μεταβούν σε προγράμματα της Vodafone.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι.Πάντως σε ένα cyta spot που ρώτησα ένα παιδί που τον ξέρω μου είπε ότι και αυτοί δεν ξέρουν τι θα γίνει.Αναμένουν όπως όλοι μας.
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει ότι έγινε και με την Hellas Online. Εγώ είχα HOL, την εξαγόρασε η Vodafone και με τον ρούτερ της πρώτης, είχα κανονικά ίντερνετ. Δεν άλλαξε κάτι επί της ουσίας.

 

Έτσι και εδώ. Απλά τα κέρδη θα πηγαίνουν πλέον στην Vodafone. Φυσικά τα νέα πακέτα ή οι όποιες προσφορές, θα είναι εναρμονισμένα / εναρμονισμένες με την πολιτική της Vodafone.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν θα μας αλλάξουν εξοπλισμό αλλά θα εξακολουθούμε να έχουμε Internet και τηλέφωνο αλλά από την Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν θα μας αλλάξουν εξοπλισμό αλλά θα εξακολουθούμε να έχουμε Internet και τηλέφωνο αλλά από την Vodafone.
Έχω την αίσθηση ότι θα έρθετε στο δίκτυο της Vodafone σε στυλ φορητότητας δωρεάν από αυτούς, δεν νομίζω να θέλουν να έχουν 2 servers κλπ λόγω εξόδων.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι θα έρθετε στο δίκτυο της Vodafone σε στυλ φορητότητας δωρεάν από αυτούς, δεν νομίζω να θέλουν να έχουν 2 servers κλπ λόγω εξόδων.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Κάτι σαν τη μεταφορά από τη netone στη cyta τότε...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.Οπότε κάποια στιγμή θα μας ενημερώσουν και θα μας στείλουν καινούριο εξοπλισμό. Μάλλον.Ως τότε υπομονή και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

''Νέα Προγράμματα και Τιμολογιακές Αλλαγές από 1/12/2018''

 

https://www.cyta.gr/~/media/Files/CYTA/PDF/announcements/181101_anakoinosi_neon_programmaton_kai_timologiakon_tropopoiiseon.PDF

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ερώτηση: Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να διακόψουμε και το συμβόλαιο κινητής? Έχω συνδυασμό σταθερής, κινητής και ineternet.
Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...