Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ Παιδιά με την σειρά μου φοράω την Nillkin frosted shield http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Frosted-Shield-Matte-Hard-Back-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Note-8-/322756060520?hash=item4b25c2a568:g:kNAAAOSw-05ZpiLd που έχοντας την μαζί με την spigen liquid air διάλεξα να μείνω με την Nillkin πρώτα από όλα γιατί με άφηνει να απολαμβάνω την ομορφιά της συσκευής και 2ον γιατί με αυτή την θηκη μπορείς να βάλεις άφοβα οποιοδήποτε tempered ή μεμβράνη χωρίς φόβο να σηκωθούν γωνίες

Η θηκη είναι hard case με ανάγλυφο πίσω ώστε να μην γλιστράει και μια πολύ ωραία επίστρωση στις EDGE πλευρές κάτι σαν σιλικόνη ώστε να έχει καλό κράτημα και σταθερότητα αν και η γυάλινη EDGE επιφάνεια είναι ακάλυπτη από την θηκη...και εκεί αναλαμβάνουν τα full cover tempered glass που έχω ξεκινήσει και δοκιμάζω διαφορά...το πρώτο που μου ήρθε από Κίνα δεν το ξέρει η μάνα του το τοποθέτησα σχετικα εύκολα. Μου έκανε τεράστια εντύπωση το ποσό ομορφιά ταιριάζουν αυτού του τύπου τα tempered με την θηκη...ειναι σαν να συμπληρώσει το ένα το άλλο και γίνεται μια full κάλυψη χωρίς κενά για να μπαίνει σκόνη κτλ...

Στο θέμα του αν κάθετε σωστά το γυαλί σε ολόκληρη την οθονη όχι κολλαει μόνο περιμετρικά (όπως όλα άλλωστε)

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν κολλάει μόνο περιμετρικά αρκεί να μην επηρεάζει την αφή της οθόνης.

Ότι αφορά την αφή δεν παρατήρησα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ούτε καν με το Spen και κατά τις αλλαγές πίεσης. Ίσως να είναι λιγότερο ευαίσθητο στο σημείο με τα εικονικά πλήκτρα δηλαδή εκεί μου θυμίζει το Mate 9 και όχι το NOTE 8...

Βέβαια υπάρχει το dot matrix (πολλές τελείες σε ολόκληρη την επιφάνεια του γυαλιού οι οποίες φαίνονται με πολύ καλό φωτισμό και από συγκεκριμένη γωνία θέασης όταν η οθόνη είναι απενεργοποιημένη)

Κατά τα άλλα μια χαρά φαίνεται για κοστος γυαλί και θηκη κάτω από 10 ευρώ...

Περιμένω να έρθουν: Nillkin full cover tempered glass, Nillkin full cover AP PRO soft protection, IMAAK full cover tempered glass όλα μαζί κόστος 17 ευρώ (έχω πει ταβάνι μαζί με την θηκη που έχω ήδη τα 30 ευρω)

Έχει κανείς εμπειρία με τον τύπο της Nillkin full cover AP+PRO soft protection?

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-8-Screen-Protector-Nillkin-3D-9H-Full-Cover-Tempered-Glass/122701510820?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ Παιδιά με την σειρά μου φοράω την Nillkin fronted shield http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Frosted-Shield-Matte-Hard-Back-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Note-8-/322756060520?hash=item4b25c2a568:g:kNAAAOSw-05ZpiLd που έχοντας την μαζί με την spigen liquid air διάλεξα να μείνω με την Nillkin πρώτα από όλα γιατί με άφηνει να απολαμβάνω την ομορφιά της συσκευής και 2ον γιατί με αυτή την θηκη μπορείς να βάλεις άφοβα οποιοδήποτε tempered ή μεμβράνη χωρίς φόβο να σηκωθούν γωνίες

Η θηκη είναι hard case με ανάγλυφο πίσω ώστε να μην γλιστράει και μια πολύ ωραία επίστρωση στις EDGE πλευρές κάτι σαν σιλικόνη ώστε να έχει καλό κράτημα και σταθερότητα αν και η γυάλινη EDGE επιφάνεια είναι ακάλυπτη από την θηκη...και εκεί αναλαμβάνουν τα full cover tempered glass που έχω ξεκινήσει και δοκιμάζω διαφορά...το πρώτο που μου ήρθε από Κίνα δεν το ξέρει η μάνα του το τοποθέτησα σχετικα εύκολα. Μου έκανε τεράστια εντύπωση το ποσό ομορφιά ταιριάζουν αυτού του τύπου τα tempered με την θηκη...ειναι σαν να συμπληρώσει το ένα το άλλο και γίνεται μια full κάλυψη χωρίς κενά για να μπαίνει σκόνη κτλ...

Στο θέμα του αν κάθετε σωστά το γυαλί σε ολόκληρη την οθονη όχι κολλαει μόνο περιμετρικά (όπως όλα άλλωστε)

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν κολλάει μόνο περιμετρικά αρκεί να μην επηρεάζει την αφή της οθόνης.

Ότι αφορά την αφή δεν παρατήρησα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ούτε καν με το Spen και κατά τις αλλαγές πίεσης. Ίσως να είναι λιγότερο ευαίσθητο στο σημείο με τα εικονικά πλήκτρα δηλαδή εκεί μου θυμίζει το Mate 9 και όχι το NOTE 8...

Βέβαια υπάρχει το dot matrix (πολλές τελείες σε ολόκληρη την επιφάνεια του γυαλιού οι οποίες φαίνονται με πολύ καλό φωτισμό και από συγκεκριμένη γωνία θέασης όταν η οθόνη είναι απενεργοποιημένη)

Κατά τα άλλα μια χαρά φαίνεται για κοστος γυαλί και θηκη κάτω από 10 ευρώ...

Περιμένω να έρθουν: Nillkin full cover tempered glass, Nillkin full cover AP PRO soft protection, IMAAK full cover tempered glass όλα μαζί κόστος 17 ευρώ (έχω πει ταβάνι μαζί με την θηκη που έχω ήδη τα 30 ευρω)

Έχει κανείς εμπειρία με τον τύπο της Nillkin full cover AP+PRO soft protection?

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-8-Screen-Protector-Nillkin-3D-9H-Full-Cover-Tempered-Glass/122701510820?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Μπράβο φίλε ωραία επιλογή η συγκεκριμένη θήκη. Το μόνο αρνητικό για μένα είναι που αφήνει ακάλυπτα τα πλαϊνά πλήκτρα. Κατά τα άλλα φαίνεται μια ποιοτικη slim θηκη.

Ξέρεις αν είναι συμβατή με το dex;

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε ωραία επιλογή η συγκεκριμένη θήκη. Το μόνο αρνητικό για μένα είναι που αφήνει ακάλυπτα τα πλαϊνά πλήκτρα. Κατά τα άλλα φαίνεται μια ποιοτικη slim θηκη.

Ξέρεις αν είναι συμβατή με το dex;

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχω το dex όποτε δυστυχώς δεν ξέρω αν είναι συμβατή....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το dex όποτε δυστυχώς δεν ξέρω αν είναι συμβατή....

Οκ σε ευχαριστώ φίλε.

 

Γνωριζει μήπως κανένας το panzer glass που έχουν τα public με ποιες θήκες είναι συμβατές πχ liquid air?

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το spigen neoflex. Πριν λίγο την έβαλα και την έβγαλα. Παρολο που κοίταζα το βίντεο κατά την εφαρμογή εν τούτης πέρασαν χνούδια μέσα, στις κάτω ακριες την σήκωνε η liquid air (παρόλο που αναφέρουν ότι είναι συμβατή!!) αλλά αυτό που με ενόχλησε πιο πολύ από όλα ήταν ότι δεν γλιστραει το δαχτυλο πανω στην οθονη!! Προς το παρόν το έχω δίχως screen protector μέχρι να αποφασίσω τι θα κάνω.

Επίσης σκέφτομαι να το αφήσω γυμνό η οθόνη ξερετε αν γρατζουνιεται εύκολα;

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια από τα ίδια ... Πιο χάλια αίσθηση δεν έχω ξαναδεί σε ζελατίνα ...

Εμένα δεν την σήκωνε η θήκη (liquid και εμένα ) ίσως γιατί την είχα βάλει χειρουργικά και ειχα και την τύχη μαζί μου

Τις έβγαλα και ψάχνω για κάνα τζαμί !!

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ φίλε.

 

Γνωριζει μήπως κανένας το panzer glass που έχουν τα public με ποιες θήκες είναι συμβατές πχ liquid air?

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχω βάλει εγώ σαν προσωρινή λύση. Με τις θήκες της Samsung που έχω συνεργάζεται όμως δεν έχει καλό touch και με την πρώτη ευκαιρία θα το αλλάξω.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει εγώ σαν προσωρινή λύση. Με τις θήκες της Samsung που έχω συνεργάζεται όμως δεν έχει καλό touch και με την πρώτη ευκαιρία θα το αλλάξω.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Κατάλαβα φίλε μου οπότε κι αυτό τρώει άκυρο.

Τελικά όπως αποδεικνύεται το να περιμένουμε λίγο καιρό μέχρι να κυκλοφορήσει το επίσημο temperred από τη μαμα εταιρία είναι η βέλτιστη επιλογή!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα φίλε μου οπότε κι αυτό τρώει άκυρο.

Τελικά όπως αποδεικνύεται το να περιμένουμε λίγο καιρό μέχρι να κυκλοφορήσει το επίσημο temperred από τη μαμα εταιρία είναι η βέλτιστη επιλογή!

Θα κυκλοφορήσει μαμά tempered?

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει μαμά tempered?

Βλεποντας πως εχει βγαλει για το s8 αυτο με κανει να πιστευω οτι θα βγαλει και για το νοτε.

http://www.samsung.com/uk/mobile-accessories/qreco-tempered-glass-galaxy-s8/

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας πως εχει βγαλει για το s8 αυτο με κανει να πιστευω οτι θα βγαλει και για το νοτε.

http://www.samsung.com/uk/mobile-accessories/qreco-tempered-glass-galaxy-s8/

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για το ς8 τι λένε είναι καλο;;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θήκη με έξτρα μπαταρία που να φορτίζει ασύρματα όπως η επίσημη του Note 7 έχει βγει;
Link to comment
Share on other sites

Θήκη με έξτρα μπαταρία που να φορτίζει ασύρματα όπως η επίσημη του Note 7 έχει βγει;

 

http://www.ebay.com/itm/132335878484

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι λίγο του ότι είναι μπαταρία μη και κολλήσει σε τελωνείο ή αεροπλάνο και είναι πρόβλημα.

Πάντως αν υπάρχει ασφαλείς τρόπος να παραλάβω θα το αγόραζα για την περίπτωση που θα χρειαστεί (όχι για μόνιμα)

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι λίγο του ότι είναι μπαταρία μη και κολλήσει σε τελωνείο ή αεροπλάνο και είναι πρόβλημα.

Πάντως αν υπάρχει ασφαλείς τρόπος να παραλάβω θα το αγόραζα για την περίπτωση που θα χρειαστεί (όχι για μόνιμα)

 

Το εχω παραγγειλει αλλα δεν εχει ερθει ακομα.

Να κολλησει στο τελωνειο γιατι;

Για το Note 5 που ειχα παρει απο κινα παλι δεν ειχε κολλησει...

Μολις παραλαβω θα ενημερωσω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγειλει αλλα δεν εχει ερθει ακομα.

Να κολλησει στο τελωνειο γιατι;

Για το Note 5 που ειχα παρει απο κινα παλι δεν ειχε κολλησει...

Μολις παραλαβω θα ενημερωσω.

Οχι τελωνείο λάθος εγραψα στα αεροδρόμια ειναι το προβλημα με τις μπαταρίες.

Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει δεν το ξέρω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από σήμερα και εγώ στην παρέα σας. Για θήκη πήρα αυτήν που έχει αναφέρει ο tsiglas. Περιμένω να έρθει όμως. Για ζελατίνα τι προτείνετε? Θέλω και για πίσω. Τώρα έχω αυτές που είχε μέχρι να βρω κάτι της προκοπής. Σημασία να μην ξεκολλάει! Στο s7edge είχα την γνήσια της samsung και ήταν ότι πρέπει ειδικά με τις θήκες
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με γλιτώσατε από τσάμπα λεφτά και σας ευχαριστώ θα πάρω μια spigen σγουρά που μου αρέσει η neo Hybrid.

Αν έχετε κατά νου καμία καλή flip θα με ενδιέφερε.

 

Εγώ που την είχα στο S8+ ήταν μια χαρά...

Κανένα πρόβλημα δεν παρουσίασε και δούλευε υποδειγματικά!

 

Ζητώ συγνώμη γιατί εγώ είχα την Clear View Standing Cover και συγκεκριμένα αυτήν: https://www.skroutz.gr/s/11894678/Samsung-Clear-View-Cover-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5-Galaxy-S8.html και μάλλον θα την αποκτήσω και για το Note8!

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η παρακάτω και δένει πολύ όμορφα με το κινητό χωρίς να το κάνει τούβλο.

 

https://www.skroutz.gr/s/12811079/Spigen-Neo-Hybrid-Shiny-Black-Galaxy-Note-8.html

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η παρακάτω και δένει πολύ όμορφα με το κινητό χωρίς να το κάνει τούβλο.

 

https://www.skroutz.gr/s/12811079/Spigen-Neo-Hybrid-Shiny-Black-Galaxy-Note-8.html

Την έχω στο μπλε είναι όντος πανέμορφη.

Εγώ που την είχα στο S8+ ήταν μια χαρά...

Κανένα πρόβλημα δεν παρουσίασε και δούλευε υποδειγματικά!

 

Ζητώ συγνώμη γιατί εγώ είχα την Clear View Standing Cover και συγκεκριμένα αυτήν: https://www.skroutz.gr/s/11894678/Samsung-Clear-View-Cover-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5-Galaxy-S8.html και μάλλον θα την αποκτήσω και για το Note8!

Ακριβή πολύ, τα αξίζει λες;

Link to comment
Share on other sites

Την Clear View Standing Cover πήρα και εγώ στα 46 ευρώ.

Είναι πανέμορφη και λειτουργική. Χωρίς να ανοίξεις τη θήκη απαντάς στα τηλεφωνήματα, βλέπεις ώρα, σήμα, μαπαταρία και αν έχεις ειδοποίηση. Ακόμη και τα πλήκτρα ήχου πατιούνται μια χαρά. Και φυσικά έχει και το stand για να ακουμπάς το κινητό και να βλέπεις βίντεο

Προσωπικά εμένα με έχει βολέψει τις 4 ημέρες που την δουλεύω, από προστασία τώρα δεν είχα καμία πτώση και δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Κατ εμέ αξίζει και με το παραπάνω!

Τις επόμενες ημέρες θα την πάρω και για το ΝΟΤΕ. Την είχα βρει τότε 41€ σε ένα μαγαζί στον Περισσό για το S8...

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, το έχω δεί απλά θα την πάρω απο κανένα Γερμανό καθώς έχω μια δωροεπιταγή 20€ και λέω να την εξαργυρώσω οπότε θα έρθει το ίδιο!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η καλύτερη από άποψη grip αλλά να είναι και λεπτή όσο γίνεται περισσότερο ποια είναι;;Ανεξαρτήτως κόστους...
Link to comment
Share on other sites

Την Clear View Standing Cover πήρα και εγώ στα 46 ευρώ.

Είναι πανέμορφη και λειτουργική. Χωρίς να ανοίξεις τη θήκη απαντάς στα τηλεφωνήματα, βλέπεις ώρα, σήμα, μαπαταρία και αν έχεις ειδοποίηση. Ακόμη και τα πλήκτρα ήχου πατιούνται μια χαρά. Και φυσικά έχει και το stand για να ακουμπάς το κινητό και να βλέπεις βίντεο

Προσωπικά εμένα με έχει βολέψει τις 4 ημέρες που την δουλεύω, από προστασία τώρα δεν είχα καμία πτώση και δεν ξέρω.

 

Η προσωπική μου άποψη σχετικά με αυτού του είδους τις θήκες είναι ότι είναι πανέμορφες και παρέχουν διπλή προστασία στο κινητό. Είχα πάρει από την αρχή για το Note 3 την αντίστοιχης σχεδίασης θήκη (με το παράθυρο) που τότε φόρτιζε και ασύρματα. Μετά από 1 χρόνο το σημείο όπου ανοιγοκλείνει είχε αρχίσει να χαλάει από το άνοιξε - κλείσε όμως αυτό δεν ήταν το πρόβλημα. Το πρόβλημα ήταν ότι τη μοναδική φορά που μου έφυγε από τα χέρια έπεσε κάτω γρατσουνίστηκε το bezel από την έξω μεριά, δηλαδή εκεί που δεν υπάρχει κάλυψη από τη θήκη. Αυτό είναι για εμένα το μόνο αρνητικό. Αν έκλεινε και εκεί τότε νομίζω θα είχε πλήρη προστασία. Κατά τα άλλα, πανέμορφη και λειτουργική.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...