Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με γεια το κινητό και τις θήκες!!

 

Η original Ruged protective case και μάλλον θα είναι η επικρατέστερη όταν με το καλό πάρω το ΝΟΤΕ 8.

 

Η 2η που πήρες (http://www.ebay.com/itm/132335878484) όταν κουμπώνει το κινητό, τροφοδοτεί αποκλειστικά με την μπαταρία της το κινητό, ή δουλεύουν παράλληλα και οι 2 μπαταρίες; Ρωτώ γιατί αν ακυρώνει την μπαταρία του κινητού, δηλαδή χωρίς να τροφοδοτεί το κινητό, αυτό σημαίνει προστασία και μακροζωία της ενσωματωμένης μπαταρίας του! Αν ισχύει τότε για μένα είναι εξαιρετική περίπτωση+ την τεράστια αυτονομία.

Σευχαριστω φιλε μου! Οπως λεει και ο φιλος απο κατω ,και εγω πιστευω οτι ετσι δουλευει.

Aν κρινω απο την εμπειρια με αναλογη θηκη στο Ν5 μου, λειτουργει σαν power bank η θηκη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα δεν γίνετε να δουλεύει κάπως διαφορετικά.

Ειναι καλύτερα να έχεις power bank τουλάχιστον το βάζεις μόνο όταν το χρειάζεσαι και όχι να το κουβαλάς βέβαια γούστα είναι αυτά ο καθένας τα δικά του

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν γίνετε να δουλεύει κάπως διαφορετικά.

Ειναι καλύτερα να έχεις power bank τουλάχιστον το βάζεις μόνο όταν το χρειάζεσαι και όχι να το κουβαλάς βέβαια γούστα είναι αυτά ο καθένας τα δικά του

 

Oντως γουστα ειναι αυτα, αλλα εμενα με βολευει απειρως αυτη η θηκη γιατι δεν εχεις καλωδια κλπ οπως τα κλασικα power banks, κουμπωνει στη συσκευη και τελος. Οχι τοσο ως θηκη προστασιας αλλα καθαρα για εξτρα μπαταρια λογω ογκου.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

με την spigen liquid armor δεν μπορώ να συνδεθώ στο dex, γνωρίζετε μήπως ποιες θήκες είναι συμβατές πχ κάποια επίσημη της samsung;

δεν θέλω να το χρησιμοποιώ γυμνό :(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

με την spigen liquid armor δεν μπορώ να συνδεθώ στο dex, γνωρίζετε μήπως ποιες θήκες είναι συμβατές πχ κάποια επίσημη της samsung;

δεν θέλω να το χρησιμοποιώ γυμνό :(

Τελικά για να δουλέψει πρεπει να είναι γυμνό ή με θήκη που να μην καλύπτει το κάτω μέρος της συσκευής ώστε να μπορεί να κουμπωθει στο βύσμα. Άρα αναγκαστικά πρέπει να αποχωριστώ την spigen αν και δεν το θέλω γιατί μου αρέσει τρελά αυτή η θήκη!

Έχετε να προτείνεται κάποια θηκη; η alcantara (σε μαυρο χρωμα) τι λεει; ξεθωριαζει-λερωνεται εύκολα;

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που είχα χαρεί με το "γυαλί" από το πλαίσιο, φοβερή εφαρμογή (αν και έχει κολλα?), απιστευτη ανταπόκριση κλπ, έβαλα πάνω τη θήκη και μου το ψιλοξεκόλλησε στο πλάι. Να κολλά το τηλέφωνο. Να μην ανταποκρίνεται στην αφή, επειδή το τζαμάκι δεν έκανε καλή επαφή. Τελικά την έβγαλα - προς το παρόν. Εμεινε και ένα χάσμα μισού χιλιοστού στη 1 πλευρά του κρυσταλλου.

 

Από θήκες, υπάρχει κάτι που να αφήνει τελείως ελεύθερα τα πλαινά;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι χειρότερη να είναι εκτεθειμένα τα πλαϊνά από τα νησιά μην έχεις τζαμακι πάντως.

Από ότι έχω καταλάβει τζαμακι τις προκοπής δεν υπάρχει ε;

Κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή φαίνεται να αφήνει χώρο για tempered glass. Η τουλάχιστον δε φαινεται να πιέζει τα πλάγια.

https://www.amazon.co.uk/Samsung-Galaxy-Spigen%C2%AE-Premium-Coating-Matte-Black/dp/B073R7DFG1/ref=sr_1_20?s=telephone&ie=UTF8&qid=1506728208&sr=1-20&keywords=samsung+note+8+case

Την έχει δει κανείς από κοντα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης https://www.amazon.co.uk/Galaxy-Note-Samsung-iPro-Accessories%C2%AE-CLEAR-GEL/dp/B074TG8WYM/ref=sr_1_71?ie=UTF8&qid=1506726578&sr=8-71&keywords=note+8+case+screen+compatible

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τί είδους ασυμβατότητα υπάρχει όταν χρησιμοποίώ το dex και bluetooth πληκτρολόγιο. Όταν πάώ να κάνω εναλλαγή στη γλώσσα από έλληνικά σε αγγλικά το τηλέφωνο σβήνει και ανάβει πάλι μόνο του ζητώντας όχι pin αλλά τον κωδικό ξεκλειδώματος. Τώρα έχω βάλει ένα ενσύρματο και δουλεύει σχεδόν κανονικά. Ένώ η έναλλαγή γίνεται χωρίς πρόβλημα μου βάζει παραπάνω τόνους στις λέξεις. Ήθελα να χρησιμοποιώ το dex σε έναν χώρο που πηγαίνω συχνά και βαριέμαι να κουβαλάω laptop αλλά μάλλον δεν με βλέπω να το αποφεύγω εκτός κι αν είναι θέμα κάποιας αναβάθμισης που κάποτε θα πάρει και θα λυθεί το πρόβλημα γιατί στις ρυθμίσεις για γλώσσα/πληκτρολόγιο δεν βλέπω κάτι άλλο που μπορώ ή πρέπει να ρυθμίσω.
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τί είδους ασυμβατότητα υπάρχει όταν χρησιμοποίώ το dex και bluetooth πληκτρολόγιο. Όταν πάώ να κάνω εναλλαγή στη γλώσσα από έλληνικά σε αγγλικά το τηλέφωνο σβήνει και ανάβει πάλι μόνο του ζητώντας όχι pin αλλά τον κωδικό ξεκλειδώματος. Τώρα έχω βάλει ένα ενσύρματο και δουλεύει σχεδόν κανονικά. Ένώ η έναλλαγή γίνεται χωρίς πρόβλημα μου βάζει παραπάνω τόνους στις λέξεις. Ήθελα να χρησιμοποιώ το dex σε έναν χώρο που πηγαίνω συχνά και βαριέμαι να κουβαλάω laptop αλλά μάλλον δεν με βλέπω να το αποφεύγω εκτός κι αν είναι θέμα κάποιας αναβάθμισης που κάποτε θα πάρει και θα λυθεί το πρόβλημα γιατί στις ρυθμίσεις για γλώσσα/πληκτρολόγιο δεν βλέπω κάτι άλλο που μπορώ ή πρέπει να ρυθμίσω.
Έχει κανείς χρησιμοποιήσει κάποιο bluetooth πληκτρολόγιο και ποντίκι που να μην έχει θέμα ασυμβατότητας με το τηλέφωνο;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα μια θήκη cellularline που είναι αρκετά / πολύ ελαστική - από το πλάισιο. Μπορει να μην προστατεύει φοβερά (ελάχιστο πάχος) αλλά αφήνει άφθονο χώρο για το tempered glass (sentio και πάλι από το πλαίσιο).

Προηγουμένως είχα αγοράσει μια θήκη incipio που μου ξεκόλλησε το γυαλί, χάνοντας σχεδόν τελείως τη λειτουργικότητα της οθόνης. Μου την είχαν πουλήσει για συμβατή.

Οπότε προσωρινά τουλάχιστον βρέθηκε λυση.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι δλδ για να έχεις γυαλάκι να μην έχεις ασφαλή θήκη;

Μήπως να το ξανάσκεφτείς;

 

Εγώ προτιμώ σωστή θήκη αν το βάζεις με άλλα αντικείμενα καλό θα είναι να είναι τύπου φλιπ και ας μην υπάρχει αν δεν γίνετε τζαμακι.

Βέβαια αυτή είναι η δική μου γνώμη επί του θέματος

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι δλδ για να έχεις γυαλάκι να μην έχεις ασφαλή θήκη;

Μήπως να το ξανάσκεφτείς;

 

Εγώ προτιμώ σωστή θήκη αν το βάζεις με άλλα αντικείμενα καλό θα είναι να είναι τύπου φλιπ και ας μην υπάρχει αν δεν γίνετε τζαμακι.

Βέβαια αυτή είναι η δική μου γνώμη επί του θέματος

 

Περιμένω επίσης αυτό, αν σε βοηθά: http://www.ebay.co.uk/itm/Note-8-Shock-Sock-Pouch-Case-Durable-Neoprene-High-Density-Construction-Black-/322724791935?hash=item4b23e5867f:g:gFcAAOSwj85YOZTy

Link to comment
Share on other sites

Έχω τέτοιο φίλε μου και με βολεύει μόνο σε φάση που θα το πετάξω μέσα σε μια τσάντα έτσι χύμα κάτι που δεν το συνηθίζω. Παντός να ξέρεις ότι είναι καλό και ποιοτικό αυτό το πουγκακι είχα το ίδιο για το note3.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ζελατίνα που να είναι συμβατή με την Spigen Liquid Air γνωρίζετε.

Γενικώς κάποια ζελατίνα που να είναι συμβατή με περιμετρική προστατευτική θήκη;; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ζελατίνα που να είναι συμβατή με την Spigen Liquid Air γνωρίζετε.

Γενικώς κάποια ζελατίνα που να είναι συμβατή με περιμετρική προστατευτική θήκη;; :cry:

Κι εμένα με ενδιαφέρει πολύ αυτό. Αν γνωρίζει κανείς ας μας πει κι εμάς

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω τέτοιο φίλε μου και με βολεύει μόνο σε φάση που θα το πετάξω μέσα σε μια τσάντα έτσι χύμα κάτι που δεν το συνηθίζω. Παντός να ξέρεις ότι είναι καλό και ποιοτικό αυτό το πουγκακι είχα το ίδιο για το note3.

 

To είχα και εγώ για το Note2. Απίστευτα καλό και βολικό.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και στο άλλο αλλά μιας και υπάρχει ξεχωριστό θέμα το βάζω και εδώ...

 

Για όσους ενδιαφέρονται ίσως το παρακάτω συγκριτικό βίντεο των original θηκών πιθανόν να είναι ενδιαφέρον.

 

 

Και οι Spigen

 

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και στο άλλο αλλά μιας και υπάρχει ξεχωριστό θέμα το βάζω και εδώ...

 

Για όσους ενδιαφέρονται ίσως το παρακάτω συγκριτικό βίντεο των original θηκών πιθανόν να είναι ενδιαφέρον.

 

 

Και οι Spigen

 

Εγώ πάντως την liquid armor δεν την αλλαζω με καμία! Την ειχα και πριν στο iPhone 7 plus και ήταν άψογη όπως και στο Νοτε 8!

Για να μην έχω θέμα με ασυμβατότητες παράγγειλα σήμερα και το spigen neoflex protector για να έχω έστω μια στοιχειώδη προστασία και στην οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Whitestone Dome και Spigen Rugged Armor δουλεύουν μια χαρά. Αν θέλετε βάζω και φωτογραφίες.

 

Ειρήσθω εν παρόδω, χρειάστηκε να βγάλω το τζαμακι και να βάλω καινούριο γιατί φίλος θέλησε να δοκιμάσει αν ξεκολλάει ξεκολλώντας το :D Ευπειθως αναφέρω λοιπόν πως ξεκολλάει ολόκληρο με λίγη υπομονή χωρίς να αφήνει υπολείμματα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία χωρίς τη θήκη αν σου είναι εύκολο; κυρίως να δούμε πως κάθεται το τζάμι στα πλαϊνά. Στο xda παραπονιούνται πολλοί πως στα πλαϊνά μαζεύει σκόνες και βρωμιά, εσύ πως το βλέπεις;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα ξέρουμε πότε θα έχουμε original μεμβράνες για το note???

Σε τζάμια ξέρω ότι χρειάζεται το 4d (είχα σε s8+ και καθόταν υπέρ τέλεια από X-one) αλλά αυτό θα αργήσει λίγο. 3d τζάμια που είδα δεν κάνει.

Άντε να δούμε γιατί ok θήκες βρίσκουμε τα πάντα άλλα θα πρέπει η εταιρεία τουλάχιστον στις μεμβράνες να της έχει ετοιμοπαράδοτες με την κυκλοφορία του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα ξέρουμε πότε θα έχουμε original μεμβράνες για το note???

Σε τζάμια ξέρω ότι χρειάζεται το 4d (είχα σε s8+ και καθόταν υπέρ τέλεια από X-one) αλλά αυτό θα αργήσει λίγο. 3d τζάμια που είδα δεν κάνει.

Άντε να δούμε γιατί ok θήκες βρίσκουμε τα πάντα άλλα θα πρέπει η εταιρεία τουλάχιστον στις μεμβράνες να της έχει ετοιμοπαράδοτες με την κυκλοφορία του τηλεφώνου.

 

Δες εδώ για 4d glass :)

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/prostasia-othonis-samsung-galaxy-note-8-sbs-4d-full-glass-protector/prod8700584pp/

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

Εχετε βρει καποιο καλο τζαμακι για την οθονη? (απο Ελλαδα παντα)

Αν οχι τοτε μηπως καποια ζελατινα?

2 ζελατινες που εβαλα πηγαν ακλαυτες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

Εχετε βρει καποιο καλο τζαμακι για την οθονη? (απο Ελλαδα παντα)

Αν οχι τοτε μηπως καποια ζελατινα?

2 ζελατινες που εβαλα πηγαν ακλαυτες...

Ποιες εβαλες φίλε;

Έγώ περιμένω να μου έρθουν οι neoflex από spigen (2 τμχ) που είναι συμβατές με την liquid air.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...