Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θήκες πήρατε για το θηρίο; Εγώ αγόρασα την Ringke Fusion που την θεωρώ φοβερή σε πιάσιμο αλλά και ποιότητα.

 

Και από screen protector αγόρασα την μεμβράνη της ScreenKnight που είναι υγρής τοποθέτησης .

 

Έχει βρει κανείς Spigen θήκη σε προσιτή τιμή και κυρίως χωρίς τα υψηλά μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι θήκες πήρατε για το θηρίο; Εγώ αγόρασα την Ringke Fusion που την θεωρώ φοβερή σε πιάσιμο αλλά και ποιότητα.

 

Και από screen protector αγόρασα την μεμβράνη της ScreenKnight που είναι υγρής τοποθέτησης .

 

Έχει βρει κανείς Spigen θήκη σε προσιτή τιμή και κυρίως χωρίς τα υψηλά μεταφορικά;

 

Θα περιμενω να ρθη στην Κυπρο αυτη η θηκη: Θήκη Samsung Led View Cover για Galaxy Note 8 Χρυσή για το Νοτάρη 8 μας και θα την παρω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω να ρθη στην Κυπρο αυτη η θηκη: Θήκη Samsung Led View Cover για Galaxy Note 8 Χρυσή για το Νοτάρη 8 μας και θα την παρω.

 

Εγώ συνήθως περιμένω μερικούς μήνες και τις αγοράζω από ebay στα 15 20 ευρώ. Αν μπορείς να περιμένεις πιστεύω αξίζει.

 

Θα ήθελα πολύ θήκη της uag αλλά είναι αρκετά ακριβή.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες μια Puro slim από τα public στα 12 ευρώ. Μπορώ να πω ότι η θήκη είναι υπέροχη στο χέρι Ενώ στο κινητό δένει πολύ αρμονικά Χωρίς να προσθέτει όγκο και να χαλάει το feeling του κινητού.

 

http://www.public.gr/product/thiki-samsung-galaxy-note-8-puro-slim-diafanes/prod8700038pp/

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες μια Puro slim από τα public στα 12 ευρώ. Μπορώ να πω ότι η θήκη είναι υπέροχη στο χέρι Ενώ στο κινητό δένει πολύ αρμονικά Χωρίς να προσθέτει όγκο και να χαλάει το feeling του κινητού.

 

http://www.public.gr/product/thiki-samsung-galaxy-note-8-puro-slim-diafanes/prod8700038pp/

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω περιμενω την sbs απο public.την ειδες αυτη?στα10 ευρω. 0.3 παχος σαν τη δικη σου

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω την sbs απο public.την ειδες αυτη?στα10 ευρω. 0.3 παχος σαν τη δικη σου

Την είχα φίλε μου στο s8 Plus που είχα. Προσωπικά την χάρισα μιας και σε 2 εβδομάδες άρχισε να κιτρινίζει. Η ποιότητα της ήταν σαν αυτές που αγοράζεις από το ebay 1 2 ευρώ. Στα 12 ευρώ βγαίνει η puro και στα 15 αν θυμάμαι καλά η Spigen. Εγώ προσωπικά πήρα την puro γιατί θέλω να αγοράσω πακέτο κάνα 4 5 spigen θήκες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτείνω την Spigen Liquid Air . Πολυ καλη αισθηση στο χερι, ομορφη αισθητικα, αψογη λειτουργια των κουμπιων και μονο 15 ευρω. Περιπου τα ιδια εχω να πω και για την Spigen Rugged Armor η οποια ειναι ελαχιστα πιο παχια αλλα με ακομη καλυτερη προστασια .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήρα την liquid air από public κ εγώ 15 ευρώ μέχρι να έρθουν οι άλλες, περιμένω την neo hybrid shiny black από ebay Αγγλία και θέλω σίγουρα την alcantara σε μαύρο!! Κάρτα μνήμης δεν νομίζω να του βάλω και θα ήθελα αργότερα να πάρω τον ασύρματο φορτιστή του :)

 

εγω περιμενω την sbs απο public.την ειδες αυτη?στα10 ευρω. 0.3 παχος σαν τη δικη σου

 

Αν μπορείς ακύρωσε την, την είχα πάρει στο s7 edge και την είδα χτες ξανά για το note 8..είναι σαν θήκη από το ebay του 1 ευρώ και χειρότερα!!

Edited by Venisk
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια την πηρα αυτην εδω:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

αφου ηταν η μονη που βρηκα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έβαλα την spigen liquid air που είναι η αγαπημένη μου!

Κάποιο συμβατό temperred ξέρει κανείς;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έβαλα την spigen liquid air που είναι η αγαπημένη μου!

Κάποιο συμβατό temperred ξέρει κανείς;

 

Δυσκολα θα βρεις καποιο γυαλι να παταει με θηκες.Γενικα τα τζαμακια στις edge οθονες εχουν μεγαλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα θα βρεις καποιο γυαλι να παταει με θηκες.Γενικα τα τζαμακια στις edge οθονες εχουν μεγαλο θεμα.
Τουλάχιστον κάποιο απλο screen protector (όχι temperred) αλλά να μην αλλοιώνει το άγγιγμα και τα χρώματα της οθόνης υπαρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω κι εδώ μιας και το dex θεωρείται αξεσουάρ. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς το τηλέφωνο να φορτίζει παράλληλα; Ποντίκι και πληκτρολόγιο συνδέονται ασύρματα ή ενσύρματα; Έχετε να προτείνετε κανέναν καλό συνδυασμό;
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω κι εδώ μιας και το dex θεωρείται αξεσουάρ. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς το τηλέφωνο να φορτίζει παράλληλα; Ποντίκι και πληκτρολόγιο συνδέονται ασύρματα ή ενσύρματα; Έχετε να προτείνετε κανέναν καλό συνδυασμό;
Αυτό ενδιαφέρει κι εμένα

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την αγόρασα σήμερα και περιμένω να την δοκιμάσω. Αν είναι καλή θα βγάλει κάποιους από τον μπελά να κουβαλάει powerbank.

 

Επίσης αγόρασα την original θήκη με αλκανταρα. Είναι ωραία σαν υφή αλλά δεν αξίζει για κανένα λόγο τα 50 που ζητάνε.

 

 

Αγόρασα και την original Ruged protective case. Κάνει το κινητό μπαούλο και πολύ βαρύ. Ναι μεν προσφέρει προστασία και βολεύει το kickstand αλλά πραγματικά θες δύο χέρια για να κρατήσεις το θηρίο που γίνεται.

 

P.S κάνει και για βαράκι...

 

http://www.ebay.com/itm/132335878484

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις τη Whitestone Dome? πρεπει να ειναι αρκετα καλή ... το θεμα ειναι αν μετα βγαινει ευκολα...ειδικα αν σπασει ... Edited by gmaister22
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω κι εδώ μιας και το dex θεωρείται αξεσουάρ. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς το τηλέφωνο να φορτίζει παράλληλα; Ποντίκι και πληκτρολόγιο συνδέονται ασύρματα ή ενσύρματα; Έχετε να προτείνετε κανέναν καλό συνδυασμό;

 

Αυτό ενδιαφέρει κι εμένα

 

Δεν δουλευει χωρις ρευμα παιδες. Το δοκιμασα σημερα. Επισης μπορεις να συνδεσεις και ασυρματα και ενσυρματα οπως στον υπολογιστη.

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Screen protectors επομένως δεν κάνουν με όλες τις θήκες - σωστά; Υπάρχει κάποιο κατάστημα που να εγκαθιστά screen protectors;

Ομολογώ είμαι αδέξιος. Και έχω πελαγώσει.

Link to comment
Share on other sites

Screen protectors επομένως δεν κάνουν με όλες τις θήκες - σωστά; Υπάρχει κάποιο κατάστημα που να εγκαθιστά screen protectors;

Ομολογώ είμαι αδέξιος. Και έχω πελαγώσει.

Μπορείς να αγοράσεις ένα ScreenKnight από ebay στα 5 6 ευρώ πάνω κάτω που είναι υγρής τοποθέτησης. Αν κάνεις κάποιο λάθος το βγάζεις το βάζεις σε νερό με σαπούνι και το ξανά περνάς. Μπορείς επίσης να πας σε media markt και να σου περάσουν αυτοί μεμβράνη στα 15 ευρώ με 6 μήνες εγγύηση. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε στο s8 Plus.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις ένα ScreenKnight από ebay στα 5 6 ευρώ πάνω κάτω που είναι υγρής τοποθέτησης. Αν κάνεις κάποιο λάθος το βγάζεις το βάζεις σε νερό με σαπούνι και το ξανά περνάς. Μπορείς επίσης να πας σε media markt και να σου περάσουν αυτοί μεμβράνη στα 15 ευρώ με 6 μήνες εγγύηση. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε στο s8 Plus.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και στα public υποτίθεται σου κάνουν την τοποθέτηση και μάλιστα στη χρεώνουν και 5€ κι εμένα κατέστρεψαν 2 τζαμάκια και τελικά δεν με χρέωσαν για την τοποθέτηση γιατί τα έκαναν μαντάρα. Εμπιστοσύνη μόνο σε ένα μαγαζί έχω στα δυτικά προάστια που δυστυχώς ακόμα δεν έχει φέρει τίποτα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στα public υποτίθεται σου κάνουν την τοποθέτηση και μάλιστα στη χρεώνουν και 5€ κι εμένα κατέστρεψαν 2 τζαμάκια και τελικά δεν με χρέωσαν για την τοποθέτηση γιατί τα έκαναν μαντάρα. Εμπιστοσύνη μόνο σε ένα μαγαζί έχω στα δυτικά προάστια που δυστυχώς ακόμα δεν έχει φέρει τίποτα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Στείλε pm και ειδοποίησε όταν έχεις νέα! Αλλιώς με βλέπω για mediamarkt.

Υπάρχει πιθανότητα να σου κάνουν ζημιά όμως στο κινητό; Πχ να μείνει κόλλα; Η γρατζουνιά; Η βάζουν γάντια;

Link to comment
Share on other sites

Στείλε pm και ειδοποίησε όταν έχεις νέα! Αλλιώς με βλέπω για mediamarkt.

Υπάρχει πιθανότητα να σου κάνουν ζημιά όμως στο κινητό; Πχ να μείνει κόλλα; Η γρατζουνιά; Η βάζουν γάντια;

Ευχαρίστως θα σε ενημερώσω. Θέλω να ελπίζω ότι τουλάχιστον δεν δημιουργείται πρόβλημα στην οθόνη.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Σας έχω ζαλίσει λίγο με το dex αλλά με ενδιαφέρει γιατί θα το χρησιμοποιήσω μάλλον αρκετά, εκτυπωτή μπορείς να συνδέσεις ενσύρματα;

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Την αγόρασα σήμερα και περιμένω να την δοκιμάσω. Αν είναι καλή θα βγάλει κάποιους από τον μπελά να κουβαλάει powerbank.

 

Επίσης αγόρασα την original θήκη με αλκανταρα. Είναι ωραία σαν υφή αλλά δεν αξίζει για κανένα λόγο τα 50 που ζητάνε.

 

 

Αγόρασα και την original Ruged protective case. Κάνει το κινητό μπαούλο και πολύ βαρύ. Ναι μεν προσφέρει προστασία και βολεύει το kickstand αλλά πραγματικά θες δύο χέρια για να κρατήσεις το θηρίο που γίνεται.

 

P.S κάνει και για βαράκι...

 

http://www.ebay.com/itm/132335878484

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με γεια το κινητό και τις θήκες!!

 

Η original Ruged protective case και μάλλον θα είναι η επικρατέστερη όταν με το καλό πάρω το ΝΟΤΕ 8.

 

Η 2η που πήρες (http://www.ebay.com/itm/132335878484) όταν κουμπώνει το κινητό, τροφοδοτεί αποκλειστικά με την μπαταρία της το κινητό, ή δουλεύουν παράλληλα και οι 2 μπαταρίες; Ρωτώ γιατί αν ακυρώνει την μπαταρία του κινητού, δηλαδή χωρίς να τροφοδοτεί το κινητό, αυτό σημαίνει προστασία και μακροζωία της ενσωματωμένης μπαταρίας του! Αν ισχύει τότε για μένα είναι εξαιρετική περίπτωση+ την τεράστια αυτονομία.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Με γεια το κινητό και τις θήκες!!

 

Η original Ruged protective case και μάλλον θα είναι η επικρατέστερη όταν με το καλό πάρω το ΝΟΤΕ 8.

 

Η 2η που πήρες (http://www.ebay.com/itm/132335878484) όταν κουμπώνει το κινητό, τροφοδοτεί αποκλειστικά με την μπαταρία της το κινητό, ή δουλεύουν παράλληλα και οι 2 μπαταρίες; Ρωτώ γιατί αν ακυρώνει την μπαταρία του κινητού, δηλαδή χωρίς να τροφοδοτεί το κινητό, αυτό σημαίνει προστασία και μακροζωία της ενσωματωμένης μπαταρίας του! Αν ισχύει τότε για μένα είναι εξαιρετική περίπτωση+ την τεράστια αυτονομία.

 

Aν κρινω απο την εμπειρια με αναλογη θηκη στο Ν5 μου, λειτουργει σαν power bank η θηκη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...