Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιες εβαλες φίλε;

Έγώ περιμένω να μου έρθουν οι neoflex από spigen (2 τμχ) που είναι συμβατές με την liquid air.

 

 

Η μια ηταν η Invisible Defender, η αλλη θα σε γελασω (την ξεχασα τελειως γιατι ηταν και χαλια τελειως!:lol:).

Η Invisible Defender φαινοταν αρκετα καλη αλλα μεσα σε 1 βδομαδα αρχισε να ξεκολλαει....

Δεν ξερω μηπως φταιει η alcantara θηκη της samsung γι αυτο...

Παντως θελω να μου πεις γνωμη για τη neoflex οταν σου ερθει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Το βρήκα εχτές σε public αλλά ο ενδοιασμός μου είναι ότι 1- με την Alcantara θήκη βρίσκει στις άκρες και θα την σηκώνει και παράλληλα επειδή με το πενάκι είμαι συνέχεια άποψη μου πάντα ίσως η μεμβράνη είναι καλύτερη στο να μην βρίσκει η μύτη από το πενάκι στο σκαλοπάτι που κάνει το τζάμι. Για αυτό και ρώτησα για μεμβράνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ..

Πέρασα πριν μερικές μέρες την προστασία οθόνης της spigen neoflex υγρής τοποθετησης ..

Δεν με ικανοποίησε μια και παρότι την τοποθέτησα άψογα και ακολουθούσε τις οδηγίες σωστά ,πέρασαν 3 μέρες και το αποτέλεσμα δεν είναι το επιθυμητό.

Υπάρχει μια αίσθηση πλασικουρας και άσχημη αισθηση στην οθόνη και το δάκτυλο κολαει στο scrolling .

Ίσως έτσι να είναι το προϊόν δεν ξέρω αλλά από εμένα έφαγε χ και βγήκε ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ..

Πέρασα πριν μερικές μέρες την προστασία οθόνης της spigen neoflex υγρής τοποθετησης ..

Δεν με ικανοποίησε μια και παρότι την τοποθέτησα άψογα και ακολουθούσε τις οδηγίες σωστά ,πέρασαν 3 μέρες και το αποτέλεσμα δεν είναι το επιθυμητό.

Υπάρχει μια αίσθηση πλασικουρας και άσχημη αισθηση στην οθόνη και το δάκτυλο κολαει στο scrolling .

Ίσως έτσι να είναι το προϊόν δεν ξέρω αλλά από εμένα έφαγε χ και βγήκε ..

 

Ωχ..πεταμένα χρήματα δηλαδή; εγώ περιμένω να μου έρθει σήμερα :(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ωχ..πεταμένα χρήματα δηλαδή; εγώ περιμένω να μου έρθει σήμερα :(

Καλημέρα !!

Όχι πεταμένα λεφτά δεν είναι και πιάνει σχετικά καλά από άκρη σε άκρη ...

Αλλά η ποιότητα υφής είναι κατώτερη των προσδοκιών μου ,ισως γιατί είχα συνηθίσει σε ζελατίνες στεγνής τοποθέτησης και τζαμακια αντίστοιχα ..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει και το προτείνεις με τόση σιγουριά ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Όχι πεταμένα λεφτά δεν είναι και πιάνει σχετικά καλά από άκρη σε άκρη ...

Αλλά η ποιότητα υφής είναι κατώτερη των προσδοκιών μου ,ισως γιατί είχα συνηθίσει σε ζελατίνες στεγνής τοποθέτησης και τζαμακια αντίστοιχα ..

 

Κι εγώ πρώτη φορά πάω σε υγρής τοποθέτησης. Τι διαφορά δηλαδή έχουν από τα στεγνά;

πχ. αυξημένη τριβή; γλιστράει λιγότερο το δάχτυλο;

 

 

 

Ξέρουμε με ποιες θήκες είναι συμβατό και συγκεκριμένα αν είναι με την liquid air;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει και το προτείνεις με τόση σιγουριά ;
Το φοράω είδη .

Απίστευτη αίσθηση στο χέρι.

 

Nikos

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε με ποιες θήκες είναι συμβατό και συγκεκριμένα αν είναι με την liquid air;

Εγώ την φοράω με την liquid air και την rugged armor. Το κόλπο είναι να κόψεις στρογγυλεμενα τις 2γωνιες στο κάτω μερος. Ελαχιστο κοψιμο... χιλιοστα. Στην πρώτη ζελατινα που δεν το είχα κάνει την ανασηκωνε ελαφρώς μετά από λίγη ώρα χρήσης. Η 2η που πέρασα έκοψα με ψαλιδάκι τις 2 κατω πλευρές και πλέον έχει καθίσει άψογα . Ουτε και φαινεται το κοψιμο γιατι πεφτει πανω στο μαυρο μπεζελ. Απο τα πλαγια δεν εχει το παραμικρο θέμα εδώ και 20 ημέρες . Ποιότητα ίδια με την γνήσια της samsung. Ούτε κάτι το εξαιρετικό , ούτε χάλια. Αποδεκτή θα την έλεγα .

Link to comment
Share on other sites

Το φοράω είδη .

Απίστευτη αίσθηση στο χέρι.

 

Nikos

 

Και εγω το επιβεβαιώνω, πανεύκολη τοποθέτηση με σίγουρα αποτελέσματα.:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την φοράω με την liquid air και την rugged armor. Το κόλπο είναι να κόψεις στρογγυλεμενα τις 2γωνιες στο κάτω μερος. Ελαχιστο κοψιμο... χιλιοστα. Στην πρώτη ζελατινα που δεν το είχα κάνει την ανασηκωνε ελαφρώς μετά από λίγη ώρα χρήσης. Η 2η που πέρασα έκοψα με ψαλιδάκι τις 2 κατω πλευρές και πλέον έχει καθίσει άψογα . Ουτε και φαινεται το κοψιμο γιατι πεφτει πανω στο μαυρο μπεζελ. Απο τα πλαγια δεν εχει το παραμικρο θέμα εδώ και 20 ημέρες . Ποιότητα ίδια με την γνήσια της samsung. Ούτε κάτι το εξαιρετικό , ούτε χάλια. Αποδεκτή θα την έλεγα .

Έχεις Dome Glass;

Και το έκοψες;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις Dome Glass;

Και το έκοψες;

Γράψε λάθος! Αναφερόμουν στην Spigen Neo Flex που ρωτούσε ο Ηρακλής νωρίτερα.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Η γνήσια θήκη led αξίζει τι λέτε;

Σκευτομαι να πάρω την led και την spigen neo Hybrid.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Την είχα πάρει 2 φορες στο s7 edge... Και οι δύο παρουσίασαν πρόβλημα μετά από λίγο καιρό και δεν λειτουργούσαν τα led.

Κατα την γνώμη μου στερείται και πρακτικότητας. Δύσκολα θα την ξαναπάρω από την πλευρά μου.

Link to comment
Share on other sites

Την είχα πάρει 2 φορες στο s7 edge... Και οι δύο παρουσίασαν πρόβλημα μετά από λίγο καιρό και δεν λειτουργούσαν τα led.

Κατα την γνώμη μου στερείται και πρακτικότητας. Δύσκολα θα την ξαναπάρω από την πλευρά μου.

 

Τι εννοείς στερείται πρακτικότητα;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς στερείται πρακτικότητα;

Είναι flip με πολύ περιορισμένες ειδοποιήσεις σε led. Όποτε πάει περίπατο το always on display , το led notification καθώς και το άμεσο ξεκλείδωμα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Είναι flip με πολύ περιορισμένες ειδοποιήσεις σε led. Όποτε πάει περίπατο το always on display , το led notification καθώς και το άμεσο ξεκλείδωμα της συσκευής.

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Προσωπικά την θεωρώ και ακριβη αλλά και με χωρίς καμία χρηστικότητα.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Για τις προστασίες της x one τί γνώμη έχετε αν τις έχετε χρησιμοποιήσει παλιότερα;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τις προστασίες της x one τί γνώμη έχετε αν τις έχετε χρησιμοποιήσει παλιότερα;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Είχα tempered της x one στο iPhone 6s plus και 7plus και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι flip με πολύ περιορισμένες ειδοποιήσεις σε led. Όποτε πάει περίπατο το always on display , το led notification καθώς και το άμεσο ξεκλείδωμα της συσκευής.

Μόλις με γλιτώσατε από τσάμπα λεφτά και σας ευχαριστώ θα πάρω μια spigen σγουρά που μου αρέσει η neo Hybrid.

Αν έχετε κατά νου καμία καλή flip θα με ενδιέφερε.

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Προσωπικά την θεωρώ και ακριβη αλλά και με χωρίς καμία χρηστικότητα.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με γλιτώσατε από τσάμπα λεφτά και σας ευχαριστώ θα πάρω μια spigen σγουρά που μου αρέσει η neo Hybrid.

Αν έχετε κατά νου καμία καλή flip θα με ενδιέφερε.

 

Χθες την πήρα την Spigen neo hybrid black !!! πολύ καλή φαίνεται στιβαρή άλλα θα ήθελα εγώ λίγο πιο " τρακτερωτο " το σχέδιο της πλάτης για καλύτερη συγκράτηση στο χέρι !!!

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το spigen neoflex. Πριν λίγο την έβαλα και την έβγαλα. Παρολο που κοίταζα το βίντεο κατά την εφαρμογή εν τούτης πέρασαν χνούδια μέσα, στις κάτω ακριες την σήκωνε η liquid air (παρόλο που αναφέρουν ότι είναι συμβατή!!) αλλά αυτό που με ενόχλησε πιο πολύ από όλα ήταν ότι δεν γλιστραει το δαχτυλο πανω στην οθονη!! Προς το παρόν το έχω δίχως screen protector μέχρι να αποφασίσω τι θα κάνω.

Επίσης σκέφτομαι να το αφήσω γυμνό η οθόνη ξερετε αν γρατζουνιεται εύκολα;

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...