Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες!

Ήρθε η ultimate shield. Είναι ιστορία ολόκληρη να τη βάλεις, αλλά τώρα έγινα ειδικός.

Τα περιμετρικά της συσκευής δεν καλύπτονται πλήρως, αλλά κατά 90%

Μένει γυμνό το πορτάκι της σίμ (θα μπορούσε να μην έμενε, όπως και το κάτω μέρος του pen). Επίσης, η ζελατίνα στα πλαινά θα έπρεπε να ήταν λίγο πιο πλατιά. Τεσπά, για τα λεφτά της είναι μια χαρά, αλλά η προστασία δεν είναι στο 100%.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχε πει ότι θα μείνω με τη spigen liquid air και την nillkin frosted. Η κάθε μια έχει τη χάρη της. Μετά από ένα βιντεάκι που είδα στο youtube για τις spigen neo hybrid είπα να κάνω αυτό που έκανε ο τύπος για το χρυσό μου. Οπότε παραγγελία την hybrib shiny black και την hybrid Burgundy. H δεύτερη έχει χρυσό δακτυλίδι οπότε έκανα την αλλαγή και τώρα έχω μια γαμάτη θήκη για το χρυσό και μια σπορ. Την άλλη θα την βγάλω φώτο το βράδυ!

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2f6017ad795ba5762f10f0f365d111fa.jpge9b37a6cb8c4886040e5dba7a43bd4b2.jpgfbb6b3ba7eab5965d758b73d031a7e03.jpg

 

Και μια φώτο με την burgundy με το μαύρο δακτυλίδι πλέον. Θεωρώ ότι από την αρχή η spigen έπρεπε να βγάλει τη μαύρη με χρυσό δακτυλίδι και την άλλη με το μαύρο. 9e3164c4a5a946d3b5224120504269fb.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Βαλε καμια φωτο να δουμε την ultimate αν μπορεις!!

 

 

 

https://photos.app.goo.gl/ndGPKt3hiN75kiHs2

Εδω εισαι.

Το πισω εκατσε τελεια. Τα πλαινα ειναι οκ, αλλα θα τα ηθελα πιο πλατια για να καλυπτουν πληρως το μεταλλο.

(Στην οθονη εχω tempered, οχι της ultimate)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την παρεα!μου εχει ερθει spigen crystal ειναι απιθανη θηκη ταιριαζει τελεια στο κινητο για οποιον προτιμα διαφανη θηκη. Εχει ερθει και ενα τζαμακι αλλα μου εχει χαλασει τελειως την αισθηση της οθονης. Εχει κανεις να προτεινει απο ebay η amazon?και μεμβρανη αν εχει καποιος να προτεινει. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε σημερα η zizo bolt . Παρα πολυ καλη θηκη!αντικατεστησε την supcase unicorn beetle που ειχα!εξαιρετικη και εκεινη αλλα προσθετει παραπανω ογκο στο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το Whitestone dome glass. Το τζαμάκι είναι πολύ λεπτό και μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις είναι άριστες. Πολύ καλή διαύγεια και πολύ καλή κύλιση. Αλλά η διαδικασία ήταν πολύ αγχωτική. Η πρώτη απόπειρα ήταν αποτυχημένη. Η κόλλα αν και φαίνεται ότι έχει μικρή ποσότητα είναι αρκετή σε περίπτωση λάθους. Γλιστράει σαν λιπαντικό και τρέχεις να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα. Ευτυχώς που η συσκευασία έχει 2 κόλλες (κάτι ξέρουν). Με τη δεύτερη τα πήγα άριστα. Μένει να φανεί η απόδοση στο χρόνο. Πάντως για τους μελλοντικούς αγοραστές... Το σημείο που θα περαστεί πρέπει να είναι τέλεια αλφαδιασμένο. Το σχεδόν τέλεια είναι αρκετό για να γίνει η ζημιά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατοχος απο χθες του note 8 duos σε χρυσο χρωμα ,αφου εδωσα το s8 plus .ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει την alcantara θηκη της εταιρειας σε συνδυασμο με το gold χρωμα του κιν .πως φαινεται ?μηπως κανει πολυ αντιθεση?μαυρη alcantara με χρυσο χρωμα συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

κατοχος απο χθες του note 8 duos σε χρυσο χρωμα ,αφου εδωσα το s8 plus .ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει την alcantara θηκη της εταιρειας σε συνδυασμο με το gold χρωμα του κιν .πως φαινεται ?μηπως κανει πολυ αντιθεση?μαυρη alcantara με χρυσο χρωμα συσκευη?

Σιγά το χρυσό χρώμα. Η πλάτη είναι χρυσή, τα πλαινά είναι σπασμένο ασημί. Οπότε μια χαρά ταιριάζει πιστεύω. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

κατοχος απο χθες του note 8 duos σε χρυσο χρωμα ,αφου εδωσα το s8 plus .ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει την alcantara θηκη της εταιρειας σε συνδυασμο με το gold χρωμα του κιν .πως φαινεται ?μηπως κανει πολυ αντιθεση?μαυρη alcantara με χρυσο χρωμα συσκευη?

Αντί να δώσεις τα λεφτά στην alcantara πάρε τις 2 spigen neo hybrid όπως έκανα παραπάνω και θα με θυμηθείς!

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσουν καθολου τετοιες θηκες εμφανισιακα .σιγουρα ειναι top για την προστασια ,αλλα προσωπικα προτιμω την εμφανιση - λιγοτερο ογκο ,απο την προστασια .σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσουν καθολου τετοιες θηκες εμφανισιακα .σιγουρα ειναι top για την προστασια ,αλλα προσωπικα προτιμω την εμφανιση - λιγοτερο ογκο ,απο την προστασια .σε ευχαριστω
Oκ..γούστα είναι αυτά! Αλλά δίνει λιγότερο όγκο από τις παλιές spigen. Προσωπικά η alcantara ποτέ δεν μου άρεσε χαχ

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατοχος απο χθες του note 8 duos σε χρυσο χρωμα ,αφου εδωσα το s8 plus .ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει την alcantara θηκη της εταιρειας σε συνδυασμο με το gold χρωμα του κιν .πως φαινεται ?μηπως κανει πολυ αντιθεση?μαυρη alcantara με χρυσο χρωμα συσκευη?

 

Δεν έχω χρυσό αλλά το μαύρο. Η θήκη ταιριάζει τέλεια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ εχει κανεις αποψη για το Keyboard Cover Case? Εστω και σε προηγουμενο μοντελο. Λεει τιποτα ή θα το παρω και θα το εχω να καθεται σαν τη LED θηκη που ειχα παρει?

Παρεμπιπτοντως μεχρι στιγμης η alcantara case ειναι η μοναδικη θηκη που εχω ανεχθει 24/7 σε οποιαδηποτε συσκευη μου. Πολυ ποιοτικη θηκη και το grip φοβερο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σαν την alcantara τιποτα

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν με τρελαίνει ιδιαίτερα και μενα η συγκεκριμένη....ουτε αισθητικα αλλα ουτε και από άποψη προστασίας καθώς οπως σχεδόν ολες οι Samsung θήκες, αφήνει το κάτω μέρος εκτεθειμένο.

Καλύτερη προστασία και κράτημα μέχρι στιγμής (από θήκες που δεν ξεφεύγουν σε μέγεθος) κατά την γνώμη μου είναι η rugged armor και η liquid air της spigen . Δυστυχως ομως αισθητικά αδιάφορες και αυτές.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν με τρελαίνει ιδιαίτερα και μενα η συγκεκριμένη....ουτε αισθητικα αλλα ουτε και από άποψη προστασίας καθώς οπως σχεδόν ολες οι Samsung θήκες, αφήνει το κάτω μέρος εκτεθειμένο.

Καλύτερη προστασία και κράτημα μέχρι στιγμής (από θήκες που δεν ξεφεύγουν σε μέγεθος) κατά την γνώμη μου είναι η rugged armor και η liquid air της spigen . Δυστυχως ομως αισθητικά αδιάφορες και αυτές.

 

Πάνο όπως είπα κι σε εμένα δεν μου άρεσε η alcantara. Έχω την nillkin frosted, την spigen liquid air και τελικά κατέληξα στην neo hybrid. Είναι σαν την liquid air, λίγο πιο μαλακη, και το δακτυλίδι δεν την κάνει τόσο αδιάφορη. Επίσης βγαίνει και σε χρώματα, οπότε είμαι οκ από θήκη!

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου συνδυασμός έχει την θήκη της Nillkin και το αντίστοιχο τζαμάκι. Ταιριάζουν μια χαρά και η αίσθηση είναι πολύ καλή.

https://1drv.ms/i/s!AjsPyMh32gxGgYUlR9j52xcUGz9yuA

 

Είχα πριν μαζί με το τζαμάκι της Nillkin και ένα κάλυμα τζάμι από το Gear Best

 

https://1drv.ms/i/s!AjsPyMh32gxGgYUqU9AaTwq3_CvZtA (έχει δαχτυλικές σορρυ)

 

Η θήκη είναι η εξής: https://1drv.ms/i/s!AjsPyMh32gxGgYUn266ey7gU4ptg_Q

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα έχω το zagg tempered glass από βδομάδα και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει δοκιμάσει κάποιος.

Φυσικά θα πω και την γνώμη μου όταν το περάσω..

 

https://plusmobi.net/mobile-cases/Mobile-Samsung-Cases-galaxy/CASE-THEKE-THIKI-Θήκες-Samsung-Galaxy-Note-8/Case-FRIENDLY-SCREEN-protector-FULL-CURVED-3D-για-Samsung-Galaxy-NOTE-8-BLACK-ΜΑΥΡΟ-Μεμβάνη-προστασίας-CURVED-MAYRO-TEMPERED-GLASS-GYALI-γυαλι-ZAGG-invisibleSHIELD-Γυαλί-προστασίας-Fullcover-CONTOUR-Case-FRIENDLY-FULL-CURVED-3D

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς αυτή τη θήκη;Είναι λεπτή;γύρω γύρω είναι μαλακό bumper;

 

http://www.e-shop.gr/nillkin-burt-back-cover-case-for-samsung-galaxy-note-8-black-p-TEL.045579

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα έχω το zagg tempered glass από βδομάδα και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει δοκιμάσει κάποιος.

Φυσικά θα πω και την γνώμη μου όταν το περάσω..

 

https://plusmobi.net/mobile-cases/Mobile-Samsung-Cases-galaxy/CASE-THEKE-THIKI-Θήκες-Samsung-Galaxy-Note-8/Case-FRIENDLY-SCREEN-protector-FULL-CURVED-3D-για-Samsung-Galaxy-NOTE-8-BLACK-ΜΑΥΡΟ-Μεμβάνη-προστασίας-CURVED-MAYRO-TEMPERED-GLASS-GYALI-γυαλι-ZAGG-invisibleSHIELD-Γυαλί-προστασίας-Fullcover-CONTOUR-Case-FRIENDLY-FULL-CURVED-3D

 

 

Καλησπερα.Εγω ειχα δοκιμασει πολλα τζαμακια και τελευταια και το zagg.Ενω σαν αισθηση ειναι ωραιο εχει καποια σημαντικα μειονεκτηματα.Πρωτον σε καποια σημεια ειδικα στις ακρες το touch δεν πιανει καλα με αποτελεσμα να χανεις πατηματα.Μετα απο καποιο διαστημα ακουγεται και τριξιμο στα σημεια αυτα και πρεπει να τα πατησεις πολυ.Το χειροτερο απο ολα ηταν οτι σε μια πτωση το τζαμακι δεν εσπασε αλλα ξεκολλησε ολο και εφυγε.Συμπερασμα.Μονο white dome.Αυτο εβαλα εδω και ενα μηνα και ειναι σαν να μην εχεις τζαμακι.Το παρηγγειλα απο mobilefun αγγλια και σε 2 3 μερες ηταν εδω.Αλλωστε και το zagg στα 35€ ειναι πολυ ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος που μπορω να αγορασω και να μου τοποθετησουν ζελατινη προστασιας στην οθονη?πειραια αθηνα......πηρα μια και τα κανα αχταρμα.....φουσκαλες και δε συμμαζευεται...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος που μπορω να αγορασω και να μου τοποθετησουν ζελατινη προστασιας στην οθονη?πειραια αθηνα......πηρα μια και τα κανα αχταρμα.....φουσκαλες και δε συμμαζευεται...
Όλες τις απλές ζελατίνες με νερό και μια σταγόνα υγρό σαπούνι και όλα γίνονται πιο εύκολα :)

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...