Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη είναι καλύτερο στην.ρυθμιση του φωτισμού, το αυτόματο η κάπου που επιλέγουμε εμείς

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με το καινούριο update που βγήκε πριν μερικές μέρες σε εμένα δεν ήρθε ακόμα εντωμεταξύ είμαι σε 8 και το κινητό δεν έγινε ποτέ ροοτ.

Παίζει να μην μου έρχετε γιατί είμαι στην 8 μου ανακλήθηκε;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με το καινούριο update που βγήκε πριν μερικές μέρες σε εμένα δεν ήρθε ακόμα εντωμεταξύ είμαι σε 8 και το κινητό δεν έγινε ποτέ ροοτ.

Παίζει να μην μου έρχετε γιατί είμαι στην 8 μου ανακλήθηκε;;;

Σε πολλους χρηστες δεν εχει ερθει ακομα δεν τρεχει κατι απλα το βγαζουν σιγα σιγα γιατι ειναι πολλες οι συσκευες. Εγω εκανα ενα factory reset και μετα μου ηρθε αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχοντας λάβει την τελευταία ενημέρωση χθες, συνεχίζει να υφίσταται το βασικό μου πρόβλημα (μετά τη μετάβαση σε android 8): με συνδεδεμένο ΒΤ handsfree σε εισερχόμενη κλήση δεν ενεργοποιείται η οθόνη.

Έχετε παρατηρήσει το ίδιο; Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

 

Φίλε αυτό πιθανόν είναι bug του android 8 oreo!!!και εγώ που έχω pixel xl με android 8.1 υπάρχει το πρόβλημα που λες!!!!οπότε κάνουμε υπομονή!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλους χρηστες δεν εχει ερθει ακομα δεν τρεχει κατι απλα το βγαζουν σιγα σιγα γιατι ειναι πολλες οι συσκευες. Εγω εκανα ενα factory reset και μετα μου ηρθε αμεσως.
Έκανα και εκκαθάριση των υπηρεσιών google αλλά όχι δεν ήρθε η ενημέρωση.

 

Εντάξει αν είναι γιατί έρχετε σταδιακά η ενημέρωση έχει καλώς, απλά να επιβεβαιώσω ότι θα έρθει σίγουρα και σε αυτούς οι οποίοι έκαναν την ενημέρωση σε 8 ή οποία ανακλήθηκε και ότι δεν χρειάζεται να προβώ σε άλλη κίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχοντας λάβει την τελευταία ενημέρωση χθες, συνεχίζει να υφίσταται το βασικό μου πρόβλημα (μετά τη μετάβαση σε android 8): με συνδεδεμένο ΒΤ handsfree σε εισερχόμενη κλήση δεν ενεργοποιείται η οθόνη.

Έχετε παρατηρήσει το ίδιο; Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

 

Φίλε κι εγώ αυτό πρόσεξα το πρωί και με λίγο ψάξιμο βρήκα τη λύση.Δεν είναι bug του κινητού αλλά του phone app της google (η τελευταία έκδοση έχει το bug, το ίδιο πρόβλημα έχουν και χρήστες OnePlus). Πήγαινε στο play store και κάνε uninstall το Phone app (Δε θα απεγκατασταθει η εφαρμογή,θα φύγουν όμως τα updates) και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

ξέρετε αν το παρακάτω glass screen protector κάνει για το Μ1 Α1.

https://www.e-smartbuy.gr/screen-protector/nillkin-xiaomi-mi5x-mia1-amazing-h-pro-glass-screen-protector-proion

Σας ρωτάω διότι βλέπω ότι η τρύπα που έχει για την κάμερα είναι ποιο αριστερά από το σημείο που βρίσκεται η κάμερα στο κινητό μας.

Edited by nikpapvolcan
Link to comment
Share on other sites

Τη είναι καλύτερο στην.ρυθμιση του φωτισμού, το αυτόματο η κάπου που επιλέγουμε εμείς

Αρχικα στην μπαρα ειδοποιησεων βαζεις την φωτεινοτητα σχεδον στο τερμα.Επειτα πας ρυθμισεις-προβολη και ενεργοποιεις την προσαρμοστικη φωτεινοτητα.Ετσι στο εντονο φως σου δινει σχεδον το μεγιστο ενω σε κανονικες συνθηκες προσαρμοζεται μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα στην μπαρα ειδοποιησεων βαζεις την φωτεινοτητα σχεδον στο τερμα.Επειτα πας ρυθμισεις-προβολη και ενεργοποιεις την προσαρμοστικη φωτεινοτητα.Ετσι στο εντονο φως σου δινει σχεδον το μεγιστο ενω σε κανονικες συνθηκες προσαρμοζεται μονο του.

Σε ευχαριστώ για την αμεση απάντηση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κι εγώ αυτό πρόσεξα το πρωί και με λίγο ψάξιμο βρήκα τη λύση.Δεν είναι bug του κινητού αλλά του phone app της google (η τελευταία έκδοση έχει το bug, το ίδιο πρόβλημα έχουν και χρήστες OnePlus). Πήγαινε στο play store και κάνε uninstall το Phone app (Δε θα απεγκατασταθει η εφαρμογή,θα φύγουν όμως τα updates) και είσαι έτοιμος.

 

Αδερφέ μας εσωσες!!! Ήταν το μόνο πρόβλημα που είχα από όταν έκανα το update και το είχα ψάξει παντού αλλά ούτε στο xda είχαν ιδέα ότι μπορεί να φταιει η εφαρμογή του τηλεφώνου!

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ μας εσωσες!!! Ήταν το μόνο πρόβλημα που είχα από όταν έκανα το update και το είχα ψάξει παντού αλλά ούτε στο xda είχαν ιδέα ότι μπορεί να φταιει η εφαρμογή του τηλεφώνου!

 

Πραγματικά μας έσωσες!!!! Εγώ θα περίμενα μέχρι να βγεί κανένα update από την google χαχαχα!!! Τώρα σούπερ!!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω και εγώ στην αγορά του A1 αντί του Note 4x τις επόμενες ημέρες, αλλά με προβληματίζει που υπάρχουν αναφορές για δυσλειτουργία του proximity sensor.

Όντως υπάρχει πρόβλημα ή είναι θέμα software και έχει λυθεί;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το κιν εδω και ενα μηνα περιπου δεν λεω ωραιο κιν αλλα απο την ωρα που εκανα αναβαθμιση σε ορεο κολλαει σαν τρελο!!!παταω το κουμπι να ανοιξει και κανει 4 5 δευτερα δεν αναγνωριζει ωρες ωρες το δαχτυλικο!!!και φυσικα στα game απο εκει που πηγαινε smooth τωρα κολλαει δεν ξερω τι να κανω...
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το κιν εδω και ενα μηνα περιπου δεν λεω ωραιο κιν αλλα απο την ωρα που εκανα αναβαθμιση σε ορεο κολλαει σαν τρελο!!!παταω το κουμπι να ανοιξει και κανει 4 5 δευτερα δεν αναγνωριζει ωρες ωρες το δαχτυλικο!!!και φυσικα στα game απο εκει που πηγαινε smooth τωρα κολλαει δεν ξερω τι να κανω...

Του έκανες restore μετά την αναβάθμιση;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Του έκανες restore μετά την αναβάθμιση;

οχι πως το κανω αυτο?

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελληνικη γλωσσα λεγεται--Επανεκκινηση--

 

Χωρίς καμία πρόθεση ειρωνίας, απλά για να μην μπερδευόμαστε:

Restore=Επαναφορά

Επανεκκίνηση=Restart

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς καμία πρόθεση ειρωνίας, απλά για να μην μπερδευόμαστε:

Restore=Επαναφορά

Επανεκκίνηση=Restart

Ωπα σωστα.Εχεις δικιο.Απλα καποιοι μπερδευονται με τα αγγλικα γι αυτο το εγραψα.Δεν ηθελα να θιξω κανεναν.Οπως και εγω.

Edited by makmanak
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι απο μενα.Μολις το ανοιξα το σεταρα ολα οκ.Ξερει κανεις πως βγαζουμε την μπαρα επανω με την αναζητηση της google?Δοκιμασα να το τραβηξω με το δαχτυλο για απεγκατασταση αλλα δεν κουνιεται.

Κατι ακομα.Υπαρχει η δυνατοτητα να εμφανιζεται το widget που ειχε στην σειρα το WiFi την τοποθεσια και καποια αλλα για να μην κατεβαζω συνεχεια την κουρτινα για να διαλεγω καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Δε βγαίνει, μόνο με κάποιον launcher πχ Nova.

Όσοι ήμασταν τυχεροί τον αγοράσαμε με 0.50€ οι υπόλοιποι ας τρέξουν τον free

 

Πάντως και 4.50€ που έχει το premium αξίζει κατ'εμέ

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω τον pixel 2 launcher και δεν βάζω Nova, παρόλο που τον έχω αγορασμένο.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδί μου, έναν launcher κάτι τεσπα να σουλουπωσει την μπάρα και να την πάει δεξιά πλευρά ή αριστερά...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω τον pixel 2 launcher και δεν βάζω Nova, παρόλο που τον έχω αγορασμένο.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Για πες, για ποιους λόγους?

 

Δοκίμασα Nova και μου έκατσε πολύ ωραία, και έβγαλα και το google search bar.

 

Στον pixel 2 launcher βγαίνει το searchbar? Χρειάζεται να έχω Oreo για να μπει?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Πώς κλειδώνουμε την μπάρα ειδοποιήσεων ώστε όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο να μην κατεβαίνει, και κατ' αναλογία τη δυνατότητα να μην μπορεί κάποιος να απενεργοποιήσει το κινητό εάν δεν το ξεκλειδώσει πρώτα;

Προφανώς ρωτάω για το ενδεχόμενο απώλειας...

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνεις αν κρατήσεις το power αρκετή ώρα πατημένο το κινητό θα κλείσει από κατασκευής, οπότε μη το ψάχνεις αλλιώς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...