Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα σκρολαρεις όλες τις εφαρμογές προς τα κάτω και φτάσεις στην πρώτη, πρώτη θα σου πετάξει πάνω δεξιά "διαγραφή όλων"

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε κατι με το μαζικο clear cache ή ακομα μια μια απο τις εφαρμογες καθαριζουμε?

Μπα δεν νομίζω ......... Μία μία.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το κιν κανα χρονο ολα καλα ειναι τελειο σαν κιν αλλα σαν καμερα πολυ χαλια!!!κατι λενε στο ιντερνετ οτι πρεπει να κατεβασεις ενα προγραμμα για να γινει ποιο καλη η καμερα???κατι ακομα το κιν μπορει με καποιο τροπο να τραβαει σε 1080p 60fps???υπαρχει περιπτωση να φτιαχνει και μπροστα καμερα?σορρυ αν λεω χαζομαρες αλλα ειμαι λιγο ασχετος!!!
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Αμα σκρολαρεις όλες τις εφαρμογές προς τα κάτω και φτάσεις στην πρώτη, πρώτη θα σου πετάξει πάνω δεξιά "διαγραφή όλων"

 

Thanks αλλα δεν ρωταω αυτο. Ειχε επιλογη απο τις ρυθμισεις και το storage ,να κανεις clear cache ολων των εφαρμογων μαζικα,κατι που πλεον δεν υπαρχει... :) Αναμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Thanks αλλα δεν ρωταω αυτο. Ειχε επιλογη απο τις ρυθμισεις και το storage ,να κανεις clear cache ολων των εφαρμογων μαζικα,κατι που πλεον δεν υπαρχει... :) Αναμενουμε

 

Ναι το διάβασα μετά τι έγραφες και λέω "πάλι πατάτες γράφω" αλλά βαρέθηκα να το διορθώσω :p

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Thanks αλλα δεν ρωταω αυτο. Ειχε επιλογη απο τις ρυθμισεις και το storage ,να κανεις clear cache ολων των εφαρμογων μαζικα,κατι που πλεον δεν υπαρχει... :) Αναμενουμε

 

Στο Oreo , έχει καταργηθεί αυτή ή δυνατότητα.Ή διαχείριση της μνήμης cache γίνεται πλέον από τό λειτουργικό. Μπορείς να διαγράψεις όμως την μνήμη cache, από κάθε εφαρμογή χωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Στο Oreo , έχει καταργηθεί αυτή ή δυνατότητα.Ή διαχείριση της μνήμης cache γίνεται πλέον από τό λειτουργικό. Μπορείς να διαγράψεις όμως την μνήμη cache, από κάθε εφαρμογή χωριστά.

Ή να βάλεις έξτρα εφαρμογή γι' αυτή τη δουλειά. Εγώ χρησιμοποιώ το Norton clean.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

 

εγω είμαι ακομα με την έκδοση 8.0.0 security update απο αρχές μαιου. Έχει βγει κάτι αλλο?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

 

εγω είμαι ακομα με την έκδοση 8.0.0 security update απο αρχές μαιου. Έχει βγει κάτι αλλο?

Έχει βγει η 8.1 αλλά την απέσυραν, γιατί σε κάποιους έσβηνε τα sms κατά την αναβάθμιση και έχει μια ευπάθεια ασφαλείας. Λογικά, τις επόμενες ημέρες θα δοθεί ξανά.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω και εγώ ότι μετά την ενημέρωση Μαϊου τα ακουστικά είναι πολύ χάλια σε σχέση με πρίν. Όσο το πάνε και το χειροτερεύουν μου φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις θελω να κανω παιδια που λιγο που διαβασα δεν ειδα να αναφερονται,η πρωτη ειναι για το μεγεθος του κινητου αν βολευει σε κρατημα ,χωραει σε τσεπες κλπ??ναι δεν το εχω δει ακομη γτ σε κανα δυο μαγαζια δεν το χαν και θα ψαξω παλι οταν βρω λιγο χρονο...η αλλη ερωτηση ειναι για την οθονη:εχει καλη φωτεινοτητα?ειχα δει καπου οτι ελεγαν εχει ξεπλυμενα χρωματα.,ισχυει κατι τετοιο? Αυτα ηθελα να ρωτησω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σωστε με πηγα να κανω αυτο με την google camera και πρεπει να κλειδωσε το κιν μου!!μου διεγραψε τα παντα και φυσικα παω να το ανοιξω και μου λεει ενα fastboot και δειχνει ενα ανθρωπακι και ειναι σαν να τα τεζαρε η συσκευη μου λεει your device cant the checket for corruption plz load the bootlocker κατι τετοιο λεει δεν προλαβαινω Edited by lostmangr
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να με σωσει ανοιξε το κιν αλλα νομιζω οτι εχει κλειδωσει η κατι εχει γινει τελος παντων
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

παλι καλα βρηκα εναν τυπο στο youtube και ολα οκ τωρα!!!
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παω να περασω την google camera χωρις root και παλι το κιν μου κανει bootloader και κολλαει και λεει your device cant the checket for corruption plz load the bootlocker τι ακριβως πρεπει να κανω εμαθα τωρα να το ξεμπλοκαρω αν και δεν ξερω οτι ειναι οκ και οτι ειναι η stock rom
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παω να περασω την google camera χωρις root και παλι το κιν μου κανει bootloader και κολλαει και λεει your device cant the checket for corruption plz load the bootlocker τι ακριβως πρεπει να κανω εμαθα τωρα να το ξεμπλοκαρω αν και δεν ξερω οτι ειναι οκ και οτι ειναι η stock rom

 

Έχεις μπερδέψει λίγο τις εννοιες.ο bootloader δεν είναι κάτι που κάνει το κινητό,είναι ας πούμε ένα "κλειδί" της συσκευής που το κλειδώνεις και το ξεκλειδώνεις για να κάνεις διάφορες διαδικασίες με το λογισμικό.πες μας πιο συγκεκριμένα τι εννοείς έμαθες να το ξεμπλοκαρεις?με ποια διαδικασία πας να περάσεις τη gcam?γίνει λίγο πιο σαφής. Επίσης αν δεν έχεις περάσει custom rom είσαι στη stock αυτό είναι δεδομένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επανήλθα στο mi A1 ως δεύτερη συσκευή μιας και είχα μείνει σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος και πριν.

Το μόνο που με χαλάει είναι το θέμα της φωτογραφίας. Μπορεί να μου πει κάποιος σε ποιό Post περιγράφεται η διαδικασία για να βάλω gcam;

είμαι με stock rom 8.0.0, αν χρειάζεται root δεν θα ασχοληθώ γιατί δεν θέλω να χάσω την εγγύηση της infoquest!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ ότι οι οθόνες στα a1 πρέπει να είναι διαφορετικές παρτίδες από διαφορετικούς προμηθευτές

 

επειδή έχω polarized γυαλιά ηλίου, πάντα το έχω άγχος να μη μου σκουραίνει η οθόνη και ευτυχώς στο δικό μου όταν το έχω σε portait φαίνεται κανονικά, όταν το γυρνάω landscape μαυρίζει οπότε είμαι μια χαρά γιατί στη περισσότερη χρήση έξω το κρατάω σε portrait

 

χθες έπιασα της αδερφής μου όμως και είδα ότι συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο

 

και πάλι καλά δηλαδή που ήμουν τυχερός και έκατσε έτσι στο δικό μου, γιατί αλλίως θα έπρεπε να σηκώνω το γυαλί όποτε είμαι έξω για να δω την οθόνη

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επανήλθα στο mi A1 ως δεύτερη συσκευή μιας και είχα μείνει σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος και πριν.

Το μόνο που με χαλάει είναι το θέμα της φωτογραφίας. Μπορεί να μου πει κάποιος σε ποιό Post περιγράφεται η διαδικασία για να βάλω gcam;

είμαι με stock rom 8.0.0, αν χρειάζεται root δεν θα ασχοληθώ γιατί δεν θέλω να χάσω την εγγύηση της infoquest!

 

Καλή σου μέρα.

Εγώ χρησιμοποίησα τον τρόπο που προτείνεται στο παρακάτω post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7513164#post7513164

Μετά από μερικές προσπάθειες (γιατί το pc δεν έβλεπε το κινητό) τελικά τα κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...