Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχασα SMS, και έχασα τη δυνατότητα να μπαίνω στις εφαρμογές των τραπεζών, εθνική και Πειραιώς, με δακτυλικο Αποτύπωμα...

 

Εμένα στην άλφα δουλεύει ακόμα το αποτύπωμα, αλλά σε παλιότερη αναβάθμιση που είχε φάει ανάλογη κομπλα έπρεπε να απεγκατστησω τελείως την εφαρμογή και να την περάσω από την αρχή ώστε να ξαναδουλέψει το αποτύπωμα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αν βρει κάποιος τρόπο να επαναφέρουμε τα sms από το αυτόματο backup στο Google drive ας το γράψει.

 

Από διάφορες μιας και έχω Nova launcher δεν έχω δει σχεδόν τίποτα. Θέλω να δω αν η ενεργοποίηση του neural networks API θα δώσει καλύτερες φωτογραφίες με gcam.

 

Επίσης να δούμε τι γίνεται με τον proximity sensor αν και μετά το τελευταίο update του Μαίου και την τελευταία έκδοση του Google phone ήταν αρκετά καλύτερα τα πράγματα (όχι τέλεια)

 

[irony mode on] πάντως άλλαξε η ζωή μου τώρα που έχω 8.1... Περιμένω τώρα πως και πώς την Ρ για να ξαναλλάξει η ζωή μου... Άντε xiaomi μην αργείς! [/irony mode off]

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογές της alpha μπαίνω κανονικά με δαχτυλικό αποτύπωμα.

 

Όποιος έχει ένδειξη μπαταρίας του bt, ας μας πει πιο bt έχει και αν είναι εύκολο ένα screenshot.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογές της alpha μπαίνω κανονικά με δαχτυλικό αποτύπωμα.

 

Όποιος έχει ένδειξη μπαταρίας του bt, ας μας πει πιο bt έχει και αν είναι εύκολο ένα screenshot.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Όχι, δικια μου φωτογραφία,αλλά την βρήκα σε ένα subredditf5867fc4b13a96da9351174ce4ca4a64.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω για τα SMS το Textra και βλέπω τα μηνύματα κανονικά. Η πλάκα είναι ότι με την εφαρμογή της Google για τα μηνύματα δεν εμφανίζεται τίποτα. :blink:

Για το ΒΤ μου εμφανίζει την στάθμη της μπαταρίας σε ένα Plantronix hands-free που έχω.

Άλλες ουσιαστικές αλλαγές δεν βλέπω για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το να είναι ο ήχος των ακουστικών δυνατός είναι ουσιώδες και δεν πήγα στην δεύτερη Μαΐου λόγω αυτού. Όλοι έχετε παρατηρήσει χαμηλότερο ήχο στα ακουστικά;
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το να είναι ο ήχος των ακουστικών δυνατός είναι ουσιώδες και δεν πήγα στην δεύτερη Μαΐου λόγω αυτού. Όλοι έχετε παρατηρήσει χαμηλότερο ήχο στα ακουστικά;

 

Σε μένα τουλάχιστον ο ήχος είναι απαράδεκτος δεν ακούω σχεδόν τίποτα . Στην αρχή νόμιζα ότι φταίνε τα ακουστικά μετά κατάλαβα ότι φταίει η αναβάθμιση Μαΐου και συνεχίζει το πρόβλημα με την 8.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πήραν πίσω την 8.1, χτες μου την έβγαζε για εγκατάσταση, τώρα μου βγάζει τη δεύτερη Μαΐου πάλι που δεν έχω κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε και λέμε μέχρι στιγμής: δεν έχασα sms, δεν μου δείχνει στάθμη μπαταρίας bt (έχω ένα plantronics explorer 10) , και στην εφαρμογή της αλφα μου λέει ότι έχει απενεργοποιηθεί το αποτύπωμα για λόγους ασφαλείας και ζητάει τους κωδικούς που δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή και τους έχω σπίτι
Link to comment
Share on other sites

Για εσάς που χάσατε τα sms καθαρίστε την cache και τα data της εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις, για να επανέλθει στην εργοστασίακή και όταν την ανοίξετε ξανά, θα κατεβάσει το back up. Θα κολλήσει για λίγο αλλά θα κατέβουν όλα. Τουλάχιστον αυτό είχε δουλέψει παλαιότερα σε εμένα όταν μου τα είχε σβήσει ο μικρός.

 

Όσον αφορά τη μπαταρία του Bluetooth και έκανα με Samsung level U δεν δείχνει τίποτα.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε Plantronics E50 δεν δείχνει ποσοστό μπαταρίας, ενώ το ίδιο στο p smart και σε iPhone δείχνει.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ την αναβάθμιση. SMS δεν έχασα, έχω την εφαρμογή Messages της Google.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω:

Έχασα μηνύματα. Ο proximity φαίνεται να έφτιαξε. Αποτύπωμα κ τράπεζες όλα κομπλέ.

Μόνη Φόλα για μένα η έλλειψη treble,για τους ανωτέρω λόγους.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εσάς που χάσατε τα sms καθαρίστε την cache και τα data της εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις, για να επανέλθει στην εργοστασίακή και όταν την ανοίξετε ξανά, θα κατεβάσει το back up. Θα κολλήσει για λίγο αλλά θα κατέβουν όλα. Τουλάχιστον αυτό είχε δουλέψει παλαιότερα σε εμένα όταν μου τα είχε σβήσει ο μικρός.

 

Όσον αφορά τη μπαταρία του Bluetooth και έκανα με Samsung level U δεν δείχνει τίποτα.

Δεν εκανε τίποτα.Το εκανα και επανεκκίνηση αλλα τζιφος.Καμια αλλη ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Για εσάς που χάσατε τα sms καθαρίστε την cache και τα data της εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις, για να επανέλθει στην εργοστασίακή και όταν την ανοίξετε ξανά, θα κατεβάσει το back up. Θα κολλήσει για λίγο αλλά θα κατέβουν όλα. Τουλάχιστον αυτό είχε δουλέψει παλαιότερα σε εμένα όταν μου τα είχε σβήσει ο μικρός.

 

Όσον αφορά τη μπαταρία του Bluetooth και έκανα με Samsung level U δεν δείχνει τίποτα.

Δεν δούλεψε δυστυχώς.ευτυχωσ δεν τα χρειαζομουν

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω bluetooth το jabra classic και βλέπω το ποσοστό μπαταρίας που απομένει μετά την αναβάθμιση σε 8.1

Έχω μια ερώτηση. Ο dialer της Google γιατί δεν έχει ταχείες κλήσεις;

Πριν κάνω αναβάθμιση στα 8.0 είχε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα ακόμα δεν μου ήρθε, πατάω διαγραφή προσωρινής μνήμης στις υπηρεσίες Google και πάλι τπτ. Γιατί;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Έχω bluetooth το jabra classic και βλέπω το ποσοστό μπαταρίας που απομένει μετά την αναβάθμιση σε 8.1

Έχω μια ερώτηση. Ο dialer της Google γιατί δεν έχει ταχείες κλήσεις;

Πριν κάνω αναβάθμιση στα 8.0 είχε.

Φαντάζομαι αναφερεσαι στα αγαπημένα.Εχουνε παει στο τηλέφωνο.Τωρα το ειδα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να έχεις αντιστοιχήσει τους αριθμούς του dialer με κάποιο νούμερο τηλεφώνου και πατώντας παρατεταμένα πχ το 2 να καλεί το αντίστοιχο νούμερο
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και εγω το update.

Επίσης να πω ότι δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

Και τα μηνύματα στην θέση τους, και οι αισθητήρες λειτουργούν τέλεια, και ο ήχος είναι οκ. Δεν έχω συσκευή όμως Bluetooth για να τεστάρω το ποσοστό μπαταρίας.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογή της αλφα μου λέει ότι έχει απενεργοποιηθεί το αποτύπωμα για λόγους ασφαλείας και ζητάει τους κωδικούς που δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή και τους έχω σπίτι

Αυτό το κάνουν οι εφαρμογές τραπεζών ανά τακτά χρονικά διαστήματα για λόγους ασφαλείας.

Ίσως να "έκατσε" τώρα μαζί με την αναβάθμιση σε σένα.

Εμένα πάντως Alpha και Eθνική λειτουργούν κανονικά.

 

Με μηνύματα επίσης δεν είχα κανένα πρόβλημα. Περιέργο (και κακό) που έτυχε σε κάποιους.

Link to comment
Share on other sites

Σ εμάς που δεν μας ήρθε;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Σ εμάς που δεν μας ήρθε;
Θεωρητικά υπομονή. Αν και υπάρχει μια συζήτηση ότι την πήραν πίσω λόγω προβλημάτων.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ εμάς που δεν μας ήρθε;
Ίσως τη σταμάτησαν λόγω των bugs που αναφέρθηκαν, ίσως απλά λόγω υπερφόρτωσης δικτύου, ούτε και σε μένα τη βρίσκει ακόμα την αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...