Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 ώρες πριν, bill33 said:

Μπορείς να βάλεις ότι πακέτο θέλεις,δεν χρειάζεται να γυρισεις τίποτα.

απλά θα μένουν περισσότερα λεφτά σαν υπόλοιπο. πριν με 10€ έμεναν 1€ και κάτι. Τώρα θα μένουν τουλάχιστον 2,5€. Αν κάνω ανανέωση από τα "ρέστα" δεν θα έχω reload it. Οπότε θα τρώω τα ρέστα, μετά από ένα ποσό, σε ότι πακέτα έχει.

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2023 at 5:11 ΜΜ, vrwmiaR1z said:

Ερώτηση, Πόσο είναι το περισσότερο που δεν έχει ενεργοποιήσει κανείς το πακέτο; για να μη κοπεί η προσφορά

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ το έχω ενεργοποιήσει μια φορά όταν το πήρα. Πριν 3-4 χρόνια, ούτε και θυμάμαι πόσα χρόνια πέρασαν από τότε που τα δίνανε.

Δεν το χρησιμοποιώ το νούμερο, του βάζω απλά μια κάρτα κάθε Γενάρη για να μη χαθεί ο αριθμός (και η προσφορά).

Το προνομιακό πακέτο είναι διαθέσιμο κανονικά. Δεν έχει χαθεί. Θα χαθεί μόνο αν το κόψει η Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Μοιράζανε "προνομιακά 8,5Ε" το καλοκαίρι 2017 και όσοι τα απέκτησαν ΤΟΤΕ και τα ΔΙΑΤΗΡΟΥΝΕ:

Δε τους κόπηκε η συγκεκριμένη "προνομιακή 8,5Ε" παροχή.

Κάποιοι από τότε τα έχουν μοσχοπουλήσει (ενώ τα πήραν δωρεάν και όχι μόνο #1# ο καθένας, αλλά μπορεί και #3# sim ή και #5# sim ο καθένας, εάν τον έπαιρναν τηλέφωνο πολλές φορές για το "προνομιακό")

Κάποιοι τα άφησαν χωρίς ενεργοποίηση (δλδ χωρίς να βάλουν τη sim σε κινητή συσκευή για πάρα πολλούς μήνες, ίσως και χρόνια ως την ημερομηνία λήξης που ανέγραφε το καρτελάκι) και η "προνομιακή" παροχή δεν υπήρχε εάν πχ τα ενεργοποίησαν το 2019 μετά από 2 χρόνια και όχι, έστω, ως τις αρχές του 2018.

 

Υ.Γ.: Παρεπιμπτόντως: Πια ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΙΝΗΤΗΣ δε γίνεται ΜΟΝΟ ταυτοποίηση ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ να γίνει και ενεργοποίηση. Πάνε πακέτο , γίνονται ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΑΖΙ: ΚΑΙ ταυτοποίηση ΚΑΙ ενεργοποίηση. ΔΕ μπορεί ΠΙΑ να γίνει ΜΟΝΟ το 1 από τα 2. {28/3/2023}.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα προνομοικό το οποίο το είχα βάλει στην ακρη περίπου για ένα χρόνο
Σήμερα προσπάθησα να κάνω ανανέωση μεσα απο την εφαρμογή και δεν με αφήνει να βάλω χρήματα "χμ κάτι πήγε στραβα..."
Πως μπορώ να δώ αν έλλειξε και πότε;

Link to comment
Share on other sites

Το καλείς από ένα άλλο τηλέφωνο, και θα  σου πει :

Ο αριθμός δεν υπάρχει ...... 

ή ο αριθμός έχει φραγή εισερχομένων κλήσεων. 

Οπότε είναι αυτονόητο. 

Επίσης μπορεις να μιλήσεις με εξυπηρέτηση πελατών από άλλο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

"ο αριθμός που καλείτε δεν χρησιμοποιείται"

εννοεί πάπαλα;

Edited by vassilis3
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. 

Έχεις βέβαια το δικαίωμα να πάρεις πίσω τον αριθμό,   αλλά δεν θα είναι πια προνομιακό.

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, vrwmiaR1z said:

Το προνομιακό και τα μάτια σας

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στα 12 πηγε η ανανεωση , οπότε τι να προσέξουμε;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσω στην άκρη για 9 μήνες αφού "κύλισα" και πήρα νέο cu με την προσφορά unlimited data και ομιλία με 12€/μήνα. Πότε θα ήταν ασφαλές να κάνω την ανανέωση για να μήν χάσω την προσφορά(ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΟ) μετά το 9μηνο;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και παλιότερα. Έχω το προνομιακό 5-6 περίπου χρόνια από τότε που το έδιναν σωρηδόν.

Δεν τον χρησιμοποιώ καθόλου τον αριθμό, έχω την κάρτα στο συρτάρι. 

Του βάζω κάθε  αρχές Γενάρη μια κάρτα για να μη χαθεί το νούμερο. Η προσφορά του προνομιακού πακέτου παραμένει.

Οπότε αν δεν τον χρησιμοποιείς τον αριθμό, κάνε το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ήθελα να ρωτήσω το 1,5gb που παίρνω  με την ανανέωση των 8,5 ευρώ σε what’s up προνομιακό μπορεί να χρησιμοποιηθεί για περιαγωγή ;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το 1,5gb που παίρνω  με την ανανέωση των 8,5 ευρώ σε what’s up προνομιακό μπορεί να χρησιμοποιηθεί για περιαγωγή ;
 
 

Όχι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος πώς εμφανίζονται οι κωδικοί για το box συνολικά γιατί δεν πάτησα αντιγραφή στο password που πήρα για 4 ευρώ και τώρα δεν μπορώ να το βρω

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο WU app θα πατήσεις "Δες τα Tokens σου"

μετά τέρμα πάνω δεξιά το ρολογάκι

και μετά το Δώρα.

Προκειμένου να δεις τους κωδικούς BOX.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς ....ο γιος μου χρησιμοποιεί ένα what's up προνομιακό με την προσφορά 1500' και 1,5GB , επειδή είναι και φοιτητής θέλει να το εντάξει στα φοιτητικά...θα χαθεί αν το κάνει η προνομιακή προσφορά η ταυτόχρονα μπορεί να είναι και φοιτητικό και προνομιακό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς ....ο γιος μου χρησιμοποιεί ένα what's up προνομιακό με την προσφορά 1500' και 1,5GB , επειδή είναι και φοιτητής θέλει να το εντάξει στα φοιτητικά...θα χαθεί αν το κάνει η προνομιακή προσφορά η ταυτόχρονα μπορεί να είναι και φοιτητικό και προνομιακό?
Βάσει λογικής δε νομίζω να γίνει αυτό

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 23/4/2023 at 3:27 ΜΜ, smetcfu said:

Καλησπέρα, μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς ....ο γιος μου χρησιμοποιεί ένα what's up προνομιακό με την προσφορά 1500' και 1,5GB , επειδή είναι και φοιτητής θέλει να το εντάξει στα φοιτητικά...θα χαθεί αν το κάνει η προνομιακή προσφορά η ταυτόχρονα μπορεί να είναι και φοιτητικό και προνομιακό?

και εμείς το ίδο θέμα έχουμε και θα προτιμήσουμε να πάρουμε νέο φοιτητικό και απλά να συντηρούμε το νούμερο βάζοντας χρήματα κάθε 6-7 μήνες

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, john_who said:

και εμείς το ίδο θέμα έχουμε και θα προτιμήσουμε να πάρουμε νέο φοιτητικό και απλά να συντηρούμε το νούμερο βάζοντας χρήματα κάθε 6-7 μήνες

δες τα νεα DYI.

Και εγω σκεπτόμουν να βγαλω στην κόρη μου νεο φοιτητικό νούμερο αλλα πλεον με τα 13 ευρω ανανέωση θα βαζω στο προνομιακό της κορης μου το πακέτο με τα 4Gb/400 λεπτά. Θα παίρνει και αλλα 4 Gb απο την ανανέωση με payzy.
οπότε δεν βρίσκω λογο για άλλο νούμερο.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

δες τα νεα DYI.
Και εγω σκεπτόμουν να βγαλω στην κόρη μου νεο φοιτητικό νούμερο αλλα πλεον με τα 13 ευρω ανανέωση θα βαζω στο προνομιακό της κορης μου το πακέτο με τα 4Gb/400 λεπτά. Θα παίρνει και αλλα 4 Gb απο την ανανέωση με payzy.
οπότε δεν βρίσκω λογο για άλλο νούμερο.
Καλύτερη προσφορά από το προνομιακό, μη χαθεί όμως

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δες τα νεα DYI.
Και εγω σκεπτόμουν να βγαλω στην κόρη μου νεο φοιτητικό νούμερο αλλα πλεον με τα 13 ευρω ανανέωση θα βαζω στο προνομιακό της κορης μου το πακέτο με τα 4Gb/400 λεπτά. Θα παίρνει και αλλα 4 Gb απο την ανανέωση με payzy.
οπότε δεν βρίσκω λογο για άλλο νούμερο.
Πώς βγαίνει αυτό το dyi;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εφαρμογή, στην ομιλία έχει ένα τετράγωνο που λέει What's Up DIY.

Απλά τα καινούργια πακέτα θα εμφανιστούν από τα μέσα του άλλου μήνα.

Από ότι έχει φανεί αυτά τα χρόνια, εάν συντηρείς το νούμερο, δεν χάνεται το προνομιακό. Ακόμα και αν δεν το χρησιμοποιείς.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εφαρμογή, στην ομιλία έχει ένα τετράγωνο που λέει What's Up DIY.
Απλά τα καινούργια πακέτα θα εμφανιστούν από τα μέσα του άλλου μήνα.
Από ότι έχει φανεί αυτά τα χρόνια, εάν συντηρείς το νούμερο, δεν χάνεται το προνομιακό. Ακόμα και αν δεν το χρησιμοποιείς.
Με 13€ δε βγαίνει αυτό

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...