Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε στο 13888 και πες τους ότι το πήρες από εξωτερικό συνεργάτη τους και πήγες σε κατάστημα και έμαθες ότι δε το γύρισαν σε σένα. Σε 10 λεπτά θα έχουν βρει τα στοιχεία της εξωτερικής εταιρείας και θα τους βάλουν να σε καλέσουν. Εκείνοι θα σου πουν το γνωστό παραμύθι" χάθηκε το ψηφιακό δείγμα ταυτότητας" και θα σου δώσουν email να τους τη στείλεις ξανά.

Αφού τα κάνεις όλα αυτά στο τέλος της ημέρας θα έχει γίνει η αλλαγή...

Απλά να φανείς ναι μεν ευγενικός μα και συνάμα πιεστικός και απόλυτος κατά τη συνομιλία με το 13888 για να ασχοληθούν και να το ψάξουν. Εγώ πάντως αυτά έκανα και όλα οκ.

Ελπίζω να τα καταφέρεις και να σε βοήθησα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω.

 

Επίσης σκέφτηκα πως επειδή τη σιμ την έχασα κάπου στο σπίτι, ίσως κάποια στιγμή την ξαναβρώ. Γίνεται να ζητήσω dual sim ή χρειάζεται και η αρχική sim για να στο κάνουν; Φαντάζομαι το κόστος θα είναι το ίδιο οπότε θα έχω και τη dual sim αν ποτέ χρειαστεί για κάποιο tablet κτλ.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

εννοεις προφανως την "διπλη" - twin sim,το κοστος ειναι ιδιο αλλα πληρωνεις για την καθε μια αρα ουσιαστικα θα δωσεις γυρω στα 15. Και δουλευει η μια καθε φορα. Ναι προφανως τις βγαζουν κατευθειαν,δεν θελουν την παλια.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Γνωστός μου πήγε σήμερα ομόνοια και του είπε μία κοπέλα της Cosmote, ότι κυκλοφορεί νέο προνομιακό What's Up, με 500' προς όλους+8 GB. Η κοπέλα είχε πολλή κόσμο να εξυπηρετήσει, οπότε ο γνωστός μου βαρέθηκε να την περιμένει για να ρωτήσει λεπτομέρειες (κόστος και διάρκεια προσφοράς), αφού δεν τον ενδιέφερε κι'όλας (έχει φοιτητικό και προνομιακό όπως κι'εγώ). Γνωρίζει κάποιος τι παίζει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Γνωστός μου πήγε σήμερα ομόνοια και του είπε μία κοπέλα της Cosmote, ότι κυκλοφορεί νέο προνομιακό What's Up, με 500' προς όλους+8 GB. Η κοπέλα είχε πολλή κόσμο να εξυπηρετήσει, οπότε ο γνωστός μου βαρέθηκε να την περιμένει για να ρωτήσει λεπτομέρειες (κόστος και διάρκεια προσφοράς), αφού δεν τον ενδιέφερε κι'όλας (έχει φοιτητικό και προνομιακό όπως κι'εγώ). Γνωρίζει κάποιος τι παίζει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Αν δίνει με κάθε ανανέωση τα 8gb θα είναι μια χαρά. Παλιά είχε ένα τέτοιο φοιτητικό σε cosmokarta που με 10€ σου έδινε 10gb αν θυμάμαι καλά. Αλλα μόνο στην πρώτη ανανέωση.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πάλι θα αλλάζω νούμερο φαίνεται

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Γνωστός μου πήγε σήμερα ομόνοια και του είπε μία κοπέλα της Cosmote, ότι κυκλοφορεί νέο προνομιακό What's Up, με 500' προς όλους+8 GB. Η κοπέλα είχε πολλή κόσμο να εξυπηρετήσει, οπότε ο γνωστός μου βαρέθηκε να την περιμένει για να ρωτήσει λεπτομέρειες (κόστος και διάρκεια προσφοράς), αφού δεν τον ενδιέφερε κι'όλας (έχει φοιτητικό και προνομιακό όπως κι'εγώ). Γνωρίζει κάποιος τι παίζει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Άκυρο, άνθρακες ο θησαυρός! Τα 8 GB, ισχύουν για 10 ημέρες. Απάτη του παμπόνηρου marketing.

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις περισσοτερες λεπτομερειες? Ειναι 8 γιγα που δινονται δωρο με την ανανεωση και μενουν μεσα τα € ? ή ειναι πακετο που το αγοραζεις και διαρκει 10 μέρες ? και εχει και τα λεπτα ομιλίας μεσα?
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις περισσοτερες λεπτομερειες? Ειναι 8 γιγα που δινονται δωρο με την ανανεωση και μενουν μεσα τα € ? ή ειναι πακετο που το αγοραζεις και διαρκει 10 μέρες ? και εχει και τα λεπτα ομιλίας μεσα?

Κατι ακουσα και εγω για αυτο απο εναν γνωστο μου. Frog promo ειναι το πακετο

Δεν ξερω περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην δίναν οι ματζιριδες (αναφέρομαι σε όλες τις εταιρίες) αβέρτα τόσα gb.

 

Είπαμε στην υπόλοιπη Ευρώπη πηγαίνουν μπροστά και εμείς με την όπισθεν.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο cosmote που ληγει σε λιγες ημερες.

 

ενα μικρο πακετο 60 λεπτα προς ολους, 1500 προς cosmote,30 sms και 350mb το μηνα και μου το ανανεωνουν με 14 ευρω τελικη τιμη το μηνα για δυο χρονια φυσικα.

 

Θελω να μεινω cosmote αλλα σκεφτομαι να παω σε καρτα μιας και τα sms και ο χρονος ομιλιας μου υπεραρκουν (ισως γιατι εχω και τα 1500 προς cosmote ) αλλα χρειαζομαι περισσοτερα mb.

 

Με συμφερει νομιζετε να παω σε whatsup αλλα με φορητοτητα νουμερου οχι με καινουργιο ?

 

Εκτος αν μεινω και χρησιμοποιω mb απο αλλη sim μιας και περιμενω δικαρτο τηλεφωνο συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε από 16 Ιαν 18, θα υπάρχει το παρακάτω πρόγραμμα στο what's up:

COMBO CALL THEM ALL PLUS i

 200 λεπτά ομιλίας/βιντεοκλήσεων προς όλα

τα κινητά και σταθερά εθνικά δίκτυα,

 200 γραπτά μηνύματα (SMS) προς όλα τα

εθνικά δίκτυα

 400 λεπτά ομιλίας/βιντεοκλήσεων προς

κινητά WHAT’S UP

 400 γραπτά μηνύματα (SMS) προς κινητά

WHAT’S UP

 200ΜΒ Internet

8,5€ 30 ημέρες

Ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση είναι 3 λεπτά και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο. Σε περίπτωση κλήσης με διάρκεια μικρότερη των 3 λεπτών, ο χρόνος που αφαιρείται από το σύνολο του χρόνου ομιλίας του πακέτου είναι 3 λεπτά.

Αν προσθέσεις και τα δωρεάν Mb με κάθε ανανέωση συν άλλες υπηρεσίες πάρε μοίρασε, πάρε δώσε κτλ, νομίζω υπερκαλύπτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι:

 

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/011217-anakoinvsh.pdf

WU_combo_1_2018.jpg

 

Σε σχέση με τα υπάρχοντα αυτή τη στιγμή πακέτα στο WU:

 

wp_ss_20171210.jpg.Combo_Call_them_all_2017.jpg

WUall.jpg

 

Αντικαθιστούν τα τελευταία Super....με το όνομα Combo....δίνοντας κάτι παραπάνω σε λεπτά προς όλους και ΜΒ,

Με παραπάνω κόστος €.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Φίλε από 16 Ιαν 18, θα υπάρχει το παρακάτω πρόγραμμα στο what's up:

COMBO CALL THEM ALL PLUS i

 200 λεπτά ομιλίας/βιντεοκλήσεων προς όλα

τα κινητά και σταθερά εθνικά δίκτυα,

 200 γραπτά μηνύματα (SMS) προς όλα τα

εθνικά δίκτυα

 400 λεπτά ομιλίας/βιντεοκλήσεων προς

κινητά WHAT’S UP

 400 γραπτά μηνύματα (SMS) προς κινητά

WHAT’S UP

 200ΜΒ Internet

8,5€ 30 ημέρες

Ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση είναι 3 λεπτά και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο. Σε περίπτωση κλήσης με διάρκεια μικρότερη των 3 λεπτών, ο χρόνος που αφαιρείται από το σύνολο του χρόνου ομιλίας του πακέτου είναι 3 λεπτά.

Αν προσθέσεις και τα δωρεάν Mb με κάθε ανανέωση συν άλλες υπηρεσίες πάρε μοίρασε, πάρε δώσε κτλ, νομίζω υπερκαλύπτεσαι.

 

Απο χρονο ομιλιας ειναι υπεραρκετα ακομα και με τα 3 λεπτα μινιμουμ χρεωση. Τα 200 mb ειναι λιγα βεβαια. Υπαρχουν και εξτρα πακετα με λογικες χρεωσεις ?

 

 

Και μια ερωτηση οποιος γνωριζει. Πηγαινοντας απο συμβολαιο cosmote σε whatsup μπορω να συνεχισω να εχω dual sim ?

Link to comment
Share on other sites

Απο χρονο ομιλιας ειναι υπεραρκετα ακομα και με τα 3 λεπτα μινιμουμ χρεωση. Τα 200 mb ειναι λιγα βεβαια. Υπαρχουν και εξτρα πακετα με λογικες χρεωσεις ?

 

 

Και μια ερωτηση οποιος γνωριζει. Πηγαινοντας απο συμβολαιο cosmote σε whatsup μπορω να συνεχισω να εχω dual sim ?

 

Καλησπέρα,

 

Εδώ: https://www.whatsup.gr/el/services

 

Υπάρχουν αναλυτικά όλα τα πακέτα What's Up και οι χρεώσεις τους.

 

Λάβε υπόψιν πως θα μειωθεί το μπόνους ανανέωσης, από 1 μήνα σε 15 ημέρες. Αν θα σε ενδιέφερε και καρτοκινητή άλλης εταιρείας, έχω συγκεκριμένη πρόταση.

 

Όσον αφορά το τελευταίο που ρωτάς: Ναι φυσικά και μπορείς.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που μου κάνει εντύπωση είναι το εξής: ενώ έβαλα το πακέτο, το πάρε-μοίρασε και το Reloadit την ίδια μέρα, βλέπω ότι το πακέτο (μιλάω για τα MB) λήγει μια μέρα πριν από τα άλλα δύο. Πώς το εξηγείτε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που μου κάνει εντύπωση είναι το εξής: ενώ έβαλα το πακέτο, το πάρε-μοίρασε και το Reloadit την ίδια μέρα, βλέπω ότι το πακέτο (μιλάω για τα MB) λήγει μια μέρα πριν από τα άλλα δύο. Πώς το εξηγείτε αυτό;

 

Ίσως παίζει ρόλο η ώρα που έληγε, με την ώρα ενεργοποίησης/ανανέωσής του.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως παίζει ρόλο η ώρα που έληγε, με την ώρα ενεργοποίησης/ανανέωσής του.

 

Πρώτα έκανα το Reloadit και έπειτα ενεργοποίησα το πακέτο. Φαίνεται και στην ώρα: το Reloadit λήγει 18.27, ενώ τα MB από το πακέτο 18.29, αλλά, κατά παράξενο τρόπο, με μια μέρα διαφορά, ενώ σίγουρα τα έκανα την ίδια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

αν μιλαμε για το πακετο των 6€ απλα μαλλον διαρκει 31 μερες,ενω το reload 30 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι το προνομιακό πακέτο των 8.5€, 1500' και 1.5GB.
Για 30 μέρες είναι το προνόμιακο

 

Και έχω την εντύπωση ότι το reloadit είναι για 31 μέρες

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Cosmote xmastv channel για όλους τους συνδρομητές κινητής cosmote. Εμένα με προνομιακό cosmote whatsup μου έστειλε κωδικούς.

https://www.cosmote.gr/cosmotetv/christmas-channel-free-trial

Link to comment
Share on other sites

Cosmote xmastv channel για όλους τους συνδρομητές κινητής cosmote. Εμένα με προνομιακό cosmote whatsup μου έστειλε κωδικούς.

https://www.cosmote.gr/cosmotetv/christmas-channel-free-trial

Ωραίος! Οι κωδικοί δεν έχουν ενεργοποιηθεί ακόμα ε; Επειδή βγάζει ότι έβαλα λάθος κωδικούς. Άλλωστε το πρόγραμμα ξεκινάει απο 15/12 μετά τις 5μιση κάθε απόγευμα.

 

Edit: Οκ τώρα διάβασα προσεκτικά το μήνυμα "OI KΩΔIKOI ΘA IΣXYOYN AΠO 15/12 ΣTIΣ 09:00..."

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Edited by ankostas
Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους εβαλα ακόμα, παρόλο που ήρθε το μνμ. Θα τους δώσω εκείνη την ώρα γιατί μπορεί τότε να ενεργοποιηθούν αυτοί οι προμο κωδικοί.
Link to comment
Share on other sites

Για 30 μέρες είναι το προνόμιακο

 

Και έχω την εντύπωση ότι το reloadit είναι για 31 μέρες

 

Αν όντως είναι 31 μέρες το Reloadit, τότε, είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως είναι 31 μέρες το Reloadit, τότε, είναι λογικό.

Ακριβώς:....

Ένα πράγμα που μου κάνει εντύπωση είναι το εξής: ενώ έβαλα το πακέτο (30 μέρες διάρκειας),

Όχι, είναι το προνομιακό πακέτο των 8.5€, 1500' και 1.5GB.

το πάρε-μοίρασε (31 μέρες διάρκειας) και το Reloadit (31 μέρες διάρκειας) την ίδια μέρα, βλέπω ότι το πακέτο (μιλάω για τα MB) λήγει μια μέρα πριν από τα άλλα δύο. Πώς το εξηγείτε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...