Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το λέω εγώ, εγώ απλά παραθέτω τι μου είπε ο υπάλληλος. Εμένα με συμφέρει να κρατήσει για πάντα γιατί θα το βάλω και ως το κύριο νούμερο μου. Με λίγα λόγια θα καταργήσω τον αριθμό πού έχω εδώ και 20 χρόνια και θα συνεχίσω με τον καινούργιο του προνομιακού.
Γενικά πάντως μην ακούς κανένα υπάλληλοι της εξυπηρέτησης πελατών... Οι αποφάσεις παίρνονται σε άλλα γραφεία και τις περισσότερες φορές οι προσωπικές απόψεις του υπαλλήλου είναι ράδιο αρβύλα.

Εδώ πολλές φορές δεν έχουν ενημερωθεί για αλλαγές στα πακέτα τους.

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι; τα 1500λεπτά και το 1,5 GB (+reload it) από to προνομιακό ισχύουν και για περιαγωγή αν θα πάω σε Βουλγαρία-Ρουμανία; ή είναι μόνο για Ελλάδα; Επειδή τον άλλο μήνα θα πάω για 5 μέρες Βουλγαρία-Ρουμανία τι πακέτο whatsup μου προτείνεται;

Ρώτησα και για f2go και θέλω να δω πιο συμφέρει και είναι πιο αξιόπιστο για αυτές τις χώρες.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι; τα 1500λεπτά και το 1,5 GB (+reload it) από to προνομιακό ισχύουν και για περιαγωγή αν θα πάω σε Βουλγαρία-Ρουμανία; ή είναι μόνο για Ελλάδα; Επειδή τον άλλο μήνα θα πάω για 5 μέρες Βουλγαρία-Ρουμανία τι πακέτο whatsup μου προτείνεται;

Ρώτησα και για f2go και θέλω να δω πιο συμφέρει και είναι πιο αξιόπιστο για αυτές τις χώρες.

 

μεσα στην εφαρμογη γραφει οτι δεν ισχυουν.εγω προσφατα ημουν γερμανια-αυστρια και αγορασα το πακετο με τα 200 λεπτα και 100mb.........το θεμα ειναι οτι στα mb ετρωγε κανονικα απο τα 100 αλλα για την ομιλια ετρωγε απο τα 1500

οποτε δες μηπως χρειαζεσαι μονο πακετο δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Τι δηλαδή δεν λύσαμε το τηλεπικοινωνιακό μας πρόβλημα με 8,5 ευρώ τον μήνα εφ όρου ζωής; :blink: Μην μου λέτε τέτοια αν ειναι να πάρω μονοκαρτο που έρχεται και πιο φθηνά Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

, καλησπέρα το ιντερνέτ με ένα ευρώ πως το απενεργοποιώ;;;

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

 

MI στο 1333

Link to comment
Share on other sites

, καλησπέρα το ιντερνέτ με ένα ευρώ πως το απενεργοποιώ;;;

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

 

Ενεργοποιησε το My internet με sms MI στο 1333.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το προνομιακό πακέτο και κοντεύει να λήξει ο πρώτος μήνας. Ανανεώνεται αυτόματα μόλις λήξει η πρέπει να στείλω κάποιο μήνυμα?
Link to comment
Share on other sites

Μια μερα πριν ληξει για να μεταφερθουν και τα mb αν εχεις υπολοιπο στελνεις Z9 στο 1330 η παιρνεις τηλεφωνο στο 1330
Link to comment
Share on other sites

Μια μερα πριν ληξει για να μεταφερθουν και τα mb αν εχεις υπολοιπο στελνεις Z9 στο 1330 η παιρνεις τηλεφωνο στο 1330

 

Χρειάζεται να είναι μια μέρα ή είναι αρκετό να γίνει και λίγα λεπτά πριν λήξει; Γιατί, συγκεκριμένα για τα MB, έχει ημερομηνία λήξης ακριβή, με ημερομηνία, ώρα και λεπτά - πχ: "Λήγουν στις 10/12/2017, 19:47".

Link to comment
Share on other sites

Μια μερα πριν ληξει για να μεταφερθουν και τα mb αν εχεις υπολοιπο στελνεις Z9 στο 1330 η παιρνεις τηλεφωνο στο 1330

 

Γιατί να στείλει μήνυμα? Το app γιατί υπάρχει?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΚΑΙ με τους 3 τρόπους γίνεται.

Για "μεταφορά" ΜΒ λίγο πριν λήξει (λεπτά) το νέο πακέτο, αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις πως θα γινει η χρεωση ;;;

Το πακετο εχει 8,5 ευρω οχι 10

10 ευρω κανεις ανανεωση απο το ιντερνετ για να παρεις επιπλεον 1200mb αλλα το βασικο πακετο εχει 8,5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Τα extra mb τα παιρνεις μεσω του reloadit λογω της ανανέωσης. Καμμία σχεση δηλαδή με το πακέτο των 8.5€.

Με την ανανέωση μέσω Γερμανού το reloadit θα σου δώσει 3 επιλογες μια εκ των οποίων ειναι 600 mb.

Αν η ανανέωση γίνει online, δίνει τα διπλάσια σε όλες τις επιλογές. Η μία θα είναι 1200 mb για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι ενοείτε;

Όταν λήξει ο μήνας θα κάνω μια ανανέωση των 10 € και θα πάρω το πακέτο των 1.500 και του 1,5 γιγα και θα μου μείνουν και 1,5 € περίπου.

Τώρα από όλα τα υπόλοιπα που λέτε δεν τα καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

οταν ληξει το προηγουμενο πακετο θα ανανεωσεις με 10 ευρω και θα μπουν στο λογαριασμο σου 8,93 (τα υπολοιπα πανε υπερ φορων...). Στελνοντας το sms ωστε να ενεργοποιησεις την προσφορα,θα σε χρεωσει με 8,5 ευρω ωστε να παρεις τα 1500' και τα 1500 mb.Δεν ενεργοποιειται αυτοματα με την ανανεωση,πρεπει να στειλεις το μηνυμα. Αρα θα μεινουν στο λογαριασμο σου τελικά 0,43 και οτι αλλο υπολοιπο υπηρχε απο πριν.

 

Παραλληλα (λογω της ανανεωσης των 10€) θα σου ερθει και ενας κωδικος "reloadit" τον οποιο εισαγεις στο whatsup.gr/reloadit ωστε να παρεις δωρεαν επιπλεον δωρα. 3 επιλογες υπαρχουν: 600mb για 1 μηνα,120' προς wu για μια εβδομαδα,και 1 γιγα για μια εβδομαδα.

Αν η ανανεωση εχει γινει μεσω ιντερνετ με χρηση τραπεζικης καρτας,τα δωρα αυτα διπλασιαζονται. Εξ'ου και θα εχεις δυνατοτητα να επιλεξεις π.χ. 1200 mb για ενα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι ενοείτε;

Όταν λήξει ο μήνας θα κάνω μια ανανέωση των 10 € και θα πάρω το πακέτο των 1.500 και του 1,5 γιγα και θα μου μείνουν και 1,5 € περίπου.

Τώρα από όλα τα υπόλοιπα που λέτε δεν τα καταλαβαίνω

 

Από τα 10 που θα βάλεις θα μείνουν 8.93 αν δεν κάνω λάθος, για να ενεργοποιήσεις το πακέτο στέλνεις μήνυμα και σε χρεώνει 8.5 ευρώ για το πακέτο, οπότε μένουν 0.43, αν κάνεις ανανέωση online μέσω PayPal ή πιστωτικής/χρεωστικής παίρνεις από το reload it ακόμη 1200mb μέσω της εφαρμογής του what's up, αν ανανεώσεις από κατάστημα ή κάρτα τα 1200 γίνονται 600

Link to comment
Share on other sites

αν δηλαδή μέσο της εφαρμογής κάνω online ανανέωση των 10 €, θα πρέπει να στείλω μήνυμα για να πάρω το προνομιακό και μετά θα λάβω κωδικό, που θα τον βάλω στο reloaded και θα λάβω και τα extra mb?
Link to comment
Share on other sites

ακριβως. Βασικά όλα,και την ενεργοποιηση του πακετου των 8,5 καθως και το reloadit μπορεις να τα κανεις απο την εφαρμογη του whatsup.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...