Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάνει κάποιος τη διαδικασία-σε μη root συσκευή- να μου περιγράψει γενικά τα βήματα γιατί δεν ξέρω από που να αρχίσω!

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Εγω ακολουθησα αυτον τον οδηγο και εγινε κομπλε.Απλα στο 6 βημα επρεπε να βαλω ./adb devices ωστε να δει το κινητο.

Και μετα οταν το δει και εισαι πλεον συνδεδεμενος βαζεις αυτην την εντολη ./adb shell pm grant com.fb.fluid android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Bολευει οντως αρκετα αν και μπερδευει λιγο τωρα στην αρχη,ειδικα αν εισαι σε landscape

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω!!

Εγω ακολουθησα αυτον τον οδηγο και εγινε κομπλε.Απλα στο 6 βημα επρεπε να βαλω ./adb devices ωστε να δει το κινητο.

Και μετα οταν το δει και εισαι πλεον συνδεδεμενος βαζεις αυτην την εντολη ./adb shell pm grant com.fb.fluid android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Bολευει οντως αρκετα αν και μπερδευει λιγο τωρα στην αρχη,ειδικα αν εισαι σε landscape

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το εμφανίζει στη λίστα με τις adb συσκευές!!Τι κάνω λάθος?????!!!

Εγω ακολουθησα αυτον τον οδηγο και εγινε κομπλε.Απλα στο 6 βημα επρεπε να βαλω ./adb devices ωστε να δει το κινητο.

Και μετα οταν το δει και εισαι πλεον συνδεδεμενος βαζεις αυτην την εντολη ./adb shell pm grant com.fb.fluid android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Bολευει οντως αρκετα αν και μπερδευει λιγο τωρα στην αρχη,ειδικα αν εισαι σε landscape

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο και τα animation πολυ smooth αίσθηση! Σε σχέση με του android 9 που έπαιξα σε μια rom για λίγο μακράν πιο πρακτικό. Στο android p τα gestures είναι σκέτη αποτυχία και δύσχρηστα. Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid&rdid=com.fb.fluid

 

Κατεβάστε αυτη την εφαρμογή και ξεχαστε τo navigation bar...

 

Με λίγα λόγια το κινητό γίνεται ΟΛΟ οθόνη και δεν εχεις τα ενοχλητικά back- home - recent apps (3 σχεδιάκια) στην οθόνη .

Kαι να κρύβονται αυτόματα, πάλι ειναι ενοχλητικά. Στα καινουρια ΧΙΑΟΜΙ εχουν την ίδια λογική. Το iPhone X έχει το pill , εδω είναι ακόμα ποιο όμορφο γιατι δε φαίνεται κάν το pill. Κατι προσπάθησαν να κάνουν και στο XDA με μια εφαρμογή αλλά το pill δεν ηταν τόσο "υπάκουο" χώρια ότι φαινόταν. Εδώ είναι όλα καθαρά! swipe up απο την κάτω μερια της οθόνης και μπαμ, Home Screen! swipe δεξιά Back! κτλ. απίστευτα βολικό!

 

 

ΥΓ. Αν δεν είστε rooted θα πρέπει να κάνετε μια διαδικασία (παρόμοια απαιτεί και το παρόμοιο πρόγραμμα του XDA) μέσω ADB για να δώσετε την άδεια στο πρόγραμμα να σας κρύψει την μανίσια navigation bar

Ωραίος. Όντως πολύ καλό και καλαίσθητο. Εγώ έχω 2 τώρα για να τα κάνω όλα αυτά.

Θα πρέπει πρώτα να απενεργοποιήσετε το hide home touch buttons σε όλα τα apps. Επίσης στο previous app κάνει kill το app οπότε προσωρινά έφαγε άκυρο..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Όντως πολύ καλό και καλαίσθητο. Εγώ έχω 2 τώρα για να τα κάνω όλα αυτά.

Θα πρέπει πρώτα να απενεργοποιήσετε το hide home touch buttons σε όλα τα apps. Επίσης στο previous app κάνει kill το app οπότε προσωρινά έφαγε άκυρο..

 

Εγω δεν απενεργοποιήσα το hide home touch buttons, απλά εβαλα το πρόγραμμα και έδωσα μέσω του ADB τα δικαιώματα. Τι εννοείς κάνει Kill την εφαρμογή ? δεν μου το κάνει σε μένα . μπαινω-βγαίνω σε 2-3 εφαρμογές κανονικά και τις εχει ανοιχτές.

 

Όσοι δεν σας βλέπει το κινητό στο ADB , να έχετε βάλει τους drivers της LG απο το σιτε της LG. ειναι ένα γενικό αρχείο για τα κινητά της LG.

Ακόμα , μην ξεχάσετε την ενεργοποίηση USB debuging απο τις ρυθμίσεις για προγραμματιστές

Και τέλος όταν τρέχετε τις εντολές στο CMD , να βρίσκεστε στον φάκελο που βρίσκονται τα adb αρχεία.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το εμφανίζει στη λίστα με τις adb συσκευές!!Τι κάνω λάθος?????!!!

 

Δοκίμασε με επιλογή PTP αντί για mtp

Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα!Πάρα πολύ καλό!!Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Αυτό ήταν!!Ευχαριστώ πολύ!!

Δοκίμασε με επιλογή PTP αντί για mtp
Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν απενεργοποιήσα το hide home touch buttons, απλά εβαλα το πρόγραμμα και έδωσα μέσω του ADB τα δικαιώματα. Τι εννοείς κάνει Kill την εφαρμογή ? δεν μου το κάνει σε μένα . μπαινω-βγαίνω σε 2-3 εφαρμογές κανονικά και τις εχει ανοιχτές.

 

Όσοι δεν σας βλέπει το κινητό στο ADB , να έχετε βάλει τους drivers της LG απο το σιτε της LG. ειναι ένα γενικό αρχείο για τα κινητά της LG.

Ακόμα , μην ξεχάσετε την ενεργοποίηση USB debuging απο τις ρυθμίσεις για προγραμματιστές

Και τέλος όταν τρέχετε τις εντολές στο CMD , να βρίσκεστε στον φάκελο που βρίσκονται τα adb αρχεία.

Το κατάλαβα όταν έγραφα πχ στο tapatalk μία απάντηση και το χρησιμοποίησα. Με πήγε τελείως στο αρχικό μενού και έχασα ότι είχα γράψει.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο previous app κάνει kill το app οπότε προσωρινά έφαγε άκυρο..

 

Σ εμένα πάει κανονικά στο προηγούμενο app ενώ ήθελα επιλογή με κρατημένο το back να κάνω kill την εφαρμογή χαχα το ακριβώς αντίθετο! Να σημειώσω ότι είμαι ρουταρισμένος, αν παίζει ρόλο.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα πάει κανονικά στο προηγούμενο app ενώ ήθελα επιλογή με κρατημένο το back να κάνω kill την εφαρμογή χαχα το ακριβός αντίθετο! Να σημειώσω ότι είμαι ρουταρισμένος, αν παίζει ρόλο.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

OnePlus gestures και μπορείς να ρυθμίσεις τι θα κάνει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για κάποιο λόγο δεν μπορώ να έχω μόνιμα να εμφανίζεται η notification bar. Έχουμε καμία ιδέα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν τη θύμαμαι? Έχω σπάσει το κεφάλι μου και δεν μπορω να βρω κάτι..

Εχω nova, αλλά δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Τον έσβησα και μου το κάνει και στον default launcher..

Εχω την εντύπωση ότι γίνεται μετά το fluid. Αλλά δεν είμαι και 100%σιγουρος.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω δεν έχει για το πλάι εε;;

 

Όχι, μόνο από κάτω, όπως σε OnePlus.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για κάποιο λόγο δεν μπορώ να έχω μόνιμα να εμφανίζεται η notification bar. Έχουμε καμία ιδέα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν τη θύμαμαι? Έχω σπάσει το κεφάλι μου και δεν μπορω να βρω κάτι..

Εχω nova, αλλά δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Τον έσβησα και μου το κάνει και στον default launcher..

Εχω την εντύπωση ότι γίνεται μετά το fluid. Αλλά δεν είμαι και 100%σιγουρος.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

Ο Nova έχει τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις, εμφάνιση και αίσθηση- εμφάνηση της γραμμής ειδοποιήσεων

Εγώ δουλεύω με OnePlus gestures και hide nav bar και δουλεύουν άψογα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivianuu.oneplusgestures

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivianuu.hidenavbar

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το V30 υποστηριζει Volte wifi??Για Cosmote....
Όχι.........
Εδώ κάτι έκαναν https://forum.xda-developers.com/lg-v30/how-to/guide-volte-vowifi-functional-available-t3834267

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάτι έκαναν https://forum.xda-developers.com/lg-v30/how-to/guide-volte-vowifi-functional-available-t3834267

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

Θέλει ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Και ρουτ να έχεις θέλει και λίγο πυρινική φυσική απ' ότι είδα..

 

Νομίζω υπάρχει μια rom που σου δίνει το μενού για volte, το έχουν τα dual sim συνήθως, αλλά και πάλι έχει άλλα bug...

Link to comment
Share on other sites

Και ρουτ να έχεις θέλει και λίγο πυρινική φυσική απ' ότι είδα..

 

Νομίζω υπάρχει μια rom που σου δίνει το μενού για volte, το έχουν τα dual sim συνήθως, αλλά και πάλι έχει άλλα bug...

Ναι θέλει ιστορία και να πιάνουν και τα χέρια σου :D

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Απόλυτη ησυχία έπεσε!

Ποια εφαρμογή για gestures είναι καλύτερη?Η fluid-αυτή έχω τώρα-ή η one plus gestures?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Απόλυτη ησυχία έπεσε!

Ποια εφαρμογή για gestures είναι καλύτερη?Η fluid-αυτή έχω τώρα-ή η one plus gestures?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Για μένα δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από την OnePlus gestures, μιας και είναι ίδια με την native λειτουργία των gestures της OnePlus που δούλευα για μήνες στο 5τ τα συνήθισα αμέσως. Δούλεψα για λίγο και το mi mix 2 με gestures από το πλάι, εντελώς δύσχρηστα αφού μπερδεύονται με λειτουργίες που έχουν αρκετές εφαρμογές με side swipe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Έχει δοκιμάσει κανείς το APTX HD ή το ldac στο Bluetooth με κατάλληλα FLAC και να έχει να προτείνει κάποια ακουστικά. Κατά προτίμηση in ear και όχι εξωφρενικά ακριβά. Έχω κάποια υπόψη μου από Κίνα αλλά δεν είμαι και τόσο σίγουρος αν θα κάνουν αυτό που λένε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...