Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλο βλακώδες χαρακτηριστικό που απέκτησε είναι ότι πλέoν όταν πας να βγάλεις μια wide photo in raw, δε στη βγάζει. Βγάζει 2 φώτος , μια raw(dng) σε μικρότερη αναλογία κ μια Jpg στο wide mode 16:9 Που έχεις επιλέξει........

Οπότε για μένα το τελείωσε κ ως κάμερα.......

Εντελώς πληροφοριακά στο g6 έτσι ακριβώς έκανε και με την οχτάρα...αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα αφού θες ανόθευτη την πληροφορία του αισθητήρας της κάμερας τι σε ενοχλεί το format στην έβαλε;;;αφού αν θες να τη χρησιμοποιήσεις έτσι κι αλλιώς πρέπει να κάνεις επεξεργασία, εκεί δηλαδή δεν μπορείς να τις αλλάξεις τις αναλογίες;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντελώς πληροφοριακά στο g6 έτσι ακριβώς έκανε και με την οχτάρα...αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα αφού θες ανόθευτη την πληροφορία του αισθητήρας της κάμερας τι σε ενοχλεί το format στην έβαλε;;;αφού αν θες να τη χρησιμοποιήσεις έτσι κι αλλιώς πρέπει να κάνεις επεξεργασία, εκεί δηλαδή δεν μπορείς να τις αλλάξεις τις αναλογίες;;

Μα έχεις χάσει κάδρο....

Εχεις χάσει πληροφορία .........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Μα έχεις χάσει κάδρο....

Εχεις χάσει πληροφορία .........

 

Πώς έχεις χάσει κάδρο πόσο έχεις χάσει πληροφορία;;; Μήπως μπερδεύεσαι το ίδιο κάδρο είναι απλά με περισσότερο εύρος πάνω και κάτω της φωτογραφίας.. αντί να κάνεις crop εσύ το κάνει το λογισμικό.. ίσα-ίσα έχεις πολύ περισσότερη πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

Τι αναλογίας είναι ο αισθητήρας; Στη στοκ κάμερα τι επιλογές έχει για ανάλυση σε 16:9 και τι σε 4:3; Το ratio που έχει τη μεγαλύτερη ανάλυση αποτελεί και το ratio του αισθητηρα ενώ οποιοδήποτε άλλο ration είναι κροπάρισμα. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τι αναλογίας είναι ο αισθητήρας; Στη στοκ κάμερα τι επιλογές έχει για ανάλυση σε 16:9 και τι σε 4:3; Το ratio που έχει τη μεγαλύτερη ανάλυση αποτελεί και το ratio του αισθητηρα ενώ οποιοδήποτε άλλο ration είναι κροπάρισμα.

 

Αυτό λέω και εγώ ότι η ανάλυση που βγάζει στο raw αρχείο είναι η native ανάλυση του αισθητήρα.. η LG έχει εγκαταλείψει το 16 9 από την εποχή του g5.. όλα τα μεταγενέστερα είναι 4 προς 3 .. το κινητό μία χαρά δουλεύει απλά μάλλον ο φίλος κάπου μπερδεύεται με τα ratio της φωτογραφίας και νομίζει ότι έχει θέμα το κινητό.. και οι dslr έτσι ακριβώς κάνουν το αρχείο raw πάντα θα είναι στην φυσική ανάλυση του αισθητήρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ενδιαφερεται φιλος μου να παρει το V30 καινουριο.Υπαρχει σε καποιο μαγαζι?Γνωριζει κανεις?Στο skroutz δεν το βρισκω.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ενδιαφερεται φιλος μου να παρει το V30 καινουριο.Υπαρχει σε καποιο μαγαζι?Γνωριζει κανεις?Στο skroutz δεν το βρισκω.Ευχαριστω.
Πριν σου απαντήσω θα σου πω πως είμαι φαν του ν30

Το κινητό θα το βρεις γύρω στα 270/300 ευρώ

Με αυτά τα λεφτά περνεις κάτι πάρα πολύ καλύτερο με 6gb ram και Snapdragon 845+

Κοίταξε και για μεταχειρισμένο θα το βρεις κοντά στα 200

 

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι γίνεται ρε παίδες, 12 μέρες νεκρική σιγή στο θέμα...Το V40 ήξερα ότι δεν θα έχει κίνηση γιατί είναι και ελάχιστα αυτά που κυκλοφόρησαν, αλλά και το V30? Είμαστε ακόμα ζωντανοί;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παίδες, 12 μέρες νεκρική σιγή στο θέμα...Το V40 ήξερα ότι δεν θα έχει κίνηση γιατί είναι και ελάχιστα αυτά που κυκλοφόρησαν, αλλά και το V30? Είμαστε ακόμα ζωντανοί;:worry:

 

Χάχα ζωντανοί είμαστε αλλά δεν έχουμε και τίποτα σημαντικό να συζητήσουμε νομίζω πλέον για την συσκευή. Μετά την τελευταία αναβάθμιση προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πλήρως απροβλημάτιστη η χρήση της από όλες τις απόψεις. Άλλη σημαντική αναβάθμιση δεν πρόκειται να δούμε οπότε ηρεμία. Εγώ έχω βάλει στο μάτι lg g8x thinq κάποια στιγμή μέσα στο νέο έτος, αλλά μέχρι να πέσει η τιμή του και να έρθει η ώρα συνυπάρχω αρμονικά με το v30. Από τις πιο πετυχημένες μου αγορές το συγκεκριμένο κινητό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Χάχα ζωντανοί είμαστε αλλά δεν έχουμε και τίποτα σημαντικό να συζητήσουμε νομίζω πλέον για την συσκευή. Μετά την τελευταία αναβάθμιση προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πλήρως απροβλημάτιστη η χρήση της από όλες τις απόψεις. Άλλη σημαντική αναβάθμιση δεν πρόκειται να δούμε οπότε ηρεμία. Εγώ έχω βάλει στο μάτι lg g8x thinq κάποια στιγμή μέσα στο νέο έτος, αλλά μέχρι να πέσει η τιμή του και να έρθει η ώρα συνυπάρχω αρμονικά με το v30. Από τις πιο πετυχημένες μου αγορές το συγκεκριμένο κινητό.

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Το V30 ήταν η καλύτερη αγορά που έκανα ποτέ, παρόλο που πήγα στο V40 το V30 συνεχίζει ακάθεκτο χωρίς το παραμικρό καθώς το κληρονόμησε ο γιος μου. Πάντως και το V40 έβλεπα σήμερα έκανε μια σημαντική μείωση, το dual sim 413,00 ευρώ. Αρχές Σεπτέμβρη που το πήρα εγώ έκανε 599,00 το dual και 540 κάτι το single

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το κρατήσω σίγουρα για ενάμιση χρόνο ακόμα . Την προηγούμενη εβδομάδα η μπαταρία μου έβγαλε 3 μέρες (2μιση για την ακρίβεια, απλά το έβαλα στην φόρτιση το βράδυ της 3ης ημέρας) και με 5 ωρες οθόνη . Σταθερά η μπαταρία μου βγάζει 2 μέρες με 6-7ωρες οθόνη . Το έχω χωρίς επαναφορά απ την αρχή (1 χρόνο και 9 μήνες) και με πόσα σκουπίδια μέσα εγκατάστασης απεγκατάστασης πολλών εφαρμογών , τεστ διαφόρων gcam κλπ !

Το χω λατρέψει! Με την τελευταία αναβάθμιση είναι σούπερ

 

Άσε που ακόμα είναι απ τα ομορφότερα και λόγω του ότι δεν είναι τόσο μακρόστενο .

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ενημερωση ασφαλειας σημερα...

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ενημερωση ασφαλειας σημερα...

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξερω τι αλλο κάνανε, αλλα η διαθεσιμη ram αυξηθηκε κι αλλο...ευχαριστες εκπλήξεις απο την lg

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι αλλο κάνανε, αλλα η διαθεσιμη ram αυξηθηκε κι αλλο...ευχαριστες εκπλήξεις απο την lg

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποσα mb ηταν θυμασαι?

Μεσω ota τη πηρες?

Εμενα δεν μου εχει ερθει τπτ ακομα..

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι αλλο κάνανε, αλλα η διαθεσιμη ram αυξηθηκε κι αλλο...ευχαριστες εκπλήξεις απο την lg

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα

Ποια έκδοση έχεις τώρα ....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ποια έκδοση έχεις τώρα ....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την 31a πρεπει να πηρε 600mb.

Εμενα απο ota τπτ ακομα

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Την 31a πρεπει να πηρε 600mb.

 

Εμενα απο ota τπτ ακομα

Αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot με της πληροφορίες λογισμικού?

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot με της πληροφορίες λογισμικού?

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου αν θυμαμαι καλα ετσι οπως το ειδα στο xda ελεγε μονο για security patch.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν θυμαμαι καλα ετσι οπως το ειδα στο xda ελεγε μονο για security patch.

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Για ποίον μήνα είναι το τελευταίο security update ; Εμένα είναι ακόμα στου Σεπτεμβρίου δεν έχει έρθει κάτι καινούργιο. Όχι ότι με απασχολεί ιδιαίτερα μια χαρά τρέχει το κινητό, από περιέργεια ρωτάω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Για ποίον μήνα είναι το τελευταίο security update ; Εμένα είναι ακόμα στου Σεπτεμβρίου δεν έχει έρθει κάτι καινούργιο. Όχι ότι με απασχολεί ιδιαίτερα μια χαρά τρέχει το κινητό, από περιέργεια ρωτάω.

 

Χρόνια Πολλά σε όλους....

1η Νοεμβρίου είναι το security patch... Ούτε εμένα είχε έρθει και την πέρασα manual από xda....

31a είναι η rom version.... Ίσως λίγο καλύτερη μπαταρία... Κατά τα άλλα όλα κομπλέ... Με upgrade την πέρασα..μ

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους....

1η Νοεμβρίου είναι το security patch... Ούτε εμένα είχε έρθει και την πέρασα manual από xda....

31a είναι η rom version.... Ίσως λίγο καλύτερη μπαταρία... Κατά τα άλλα όλα κομπλέ... Με upgrade την πέρασα..μ

Μήπως έχεις εύκαιρο link μήπως βρω χρόνο και όρεξη να την περάσω; Αλλιώς θα περιμένω να έρθει ΟΤΑ.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έσπασε η οθόνη του κινητού.Το έδωσα στους δικούς μου και το έριξαν από τον 2ο όροφο.Ρωτησα και μου είπαν 200 ευρώ για επισκευή οθόνης.Ξερετε κάποιο μαγαζί που να το επισκευάζει φθηνότερα;
Link to comment
Share on other sites

Στην procordia ρώτησες; Σου είπαν χωρίς απόδειξη; Εντυπωση μου κάνει..

Αν δεν είναι στο επίσημο service πρόσεχε για την αδιάβροχοποίηση...

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...