Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνω κάτω ίδιες τιμές με τα Samsung... έλεγχος στεγανότητας κλπ χρεώσεις ανεβάζουν το κόστος στα επίσημα εξουσιοδοτημένα σέρβις

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που είναι οι εποχές με g3, g4 έβγαζες καπάκι τοποθετούσες την νέα μπαταρία με ένα 20αρικο μαζί με μεταφορικά ξεμπερδευες...

 

Τα g3/g4 δεν είχαν τη στεγανότητα των σημερινών κινητών. Αν δεν σε νοιάζει η στεγανότητα πας σε ένα μη εξουσιοδοτημενο κατάστημα και σου αλλάζουν τη μπαταρία φτηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ίδια λέμε... Σύγκριση τιμών αλλαγής μπαταρίας σε εξουσιοδοτημένα σέρβις , πάνω κάτω το ίδιο στοιχίζει...

 

@MIB το σκέφτηκα απλά ήταν συρταρωτή και πιθανόν πιο ακριβή ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο procordia. Πληροφοριακά, 42 τελική για αλλαγή μπαταρίας. Η συσκευή μου είναι εντός διετίας. Σε έναν τρίτο που ρώτησα μου είπαν 35 για ΟΕΜ μπαταρία, και φυσικά χωρίς εξασφάλιση στεγανότητας. Καλά ΟΕΜ μπαταρία βέβαια μόνο σε έκτακτη ανάγκη θα έβαζα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο procordia. Πληροφοριακά, 42 τελική για αλλαγή μπαταρίας. Η συσκευή μου είναι εντός διετίας. Σε έναν τρίτο που ρώτησα μου είπαν 35 για ΟΕΜ μπαταρία, και φυσικά χωρίς εξασφάλιση στεγανότητας. Καλά ΟΕΜ μπαταρία βέβαια μόνο σε έκτακτη ανάγκη θα έβαζα.

 

Πάντως θυμάμαι κάποτε για lg g2 η αλλαγή μπαταρίας απο αντιπροσωπεία ήταν κάπου 35 ευρώ που εκει δεν έπαιζε αδιαβροχοποίηση (χαμηλότερα κόστη).

 

Οπότε 42 ευρώ για το v30 πιστεύω πως δεν είναι πολλά για αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Τα g3/g4 δεν είχαν τη στεγανότητα των σημερινών κινητών. Αν δεν σε νοιάζει η στεγανότητα πας σε ένα μη εξουσιοδοτημενο κατάστημα και σου αλλάζουν τη μπαταρία φτηνότερα.

 

Σωστη η επισημανση σου για τα μη εξουσιοδοτημενα,αλλα οι μπαταριες που βαζουν ειναι οι αυθεντικες που βαζει η procordia,η απλες απομιμησεις;

Εχεις κατι τετοιο υποψιν σου;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θυμάμαι κάποτε για lg g2 η αλλαγή μπαταρίας απο αντιπροσωπεία ήταν κάπου 35 ευρώ που εκει δεν έπαιζε αδιαβροχοποίηση (χαμηλότερα κόστη).

 

Οπότε 42 ευρώ για το v30 πιστεύω πως δεν είναι πολλά για αντιπροσωπεία.

 

Eγω προσωπικα παντως δεν θα εδινα εστω και 42 ευρω για αλλαγη μπαταριας σε τηλεφωνο 3ετιας.Τα θεωρω αρκετα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το v30 είναι καλό τηλέφωνο με ωραία οθόνη αδιάβροχο έχει Audio Jack με καλό ήχο...εγώ θα τα έδινα...αυτό που θέλω να πω ότι καθένας ζυγίζει τα θέλω και τις ανάγκες του και αναλόγως πράττει.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι οριακό.

Κοιτώντας στο ebay co uk βρίσκεις μπαταρία από Ευρώπη με σχεδόν 30 ευρώ. Η αλλαγή είναι εύκολη. Άλλαξα οθόνη και πήγαν όλα καλά.

Η ταινία που έχουν για αδιαβροχοποίηση αν είσαι προσεχτικός ξανακολλάει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι οριακό.

Κοιτώντας στο ebay co uk βρίσκεις μπαταρία από Ευρώπη με σχεδόν 30 ευρώ. Η αλλαγή είναι εύκολη. Άλλαξα οθόνη και πήγαν όλα καλά.

Η ταινία που έχουν για αδιαβροχοποίηση αν είσαι προσεχτικός ξανακολλάει πάλι.

 

Αν ειναι 30 ευρω το κόστος της μπαταρίας και να την αλλάξεις μόνος σου, θεωρώ πως τα 42 με εργατικά και εγγύηση αντιπροσωπείας είναι πολύ καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eγω προσωπικα παντως δεν θα εδινα εστω και 42 ευρω για αλλαγη μπαταριας σε τηλεφωνο 3ετιας.Τα θεωρω αρκετα....

 

Κοιτα αν το τηλέφωνο είναι σε άριστη κατάσταση χωρίς χτυπήματα ή burn in γιατί όχι;

 

Από άποψη specs δεν είναι τόσο σάπιο. Μια χαρά στέκεται και σήμερα. Και αν για κάποιον τα οικονομικά κινητά έχουν deal breakers (πχ σε build quality, μικρόφωνο, ηχεία, proximity, αδιαβροχοποίηση, ραδιόφωνο, βίντεο) τότε μπορεί να πρεπει να δώσει πάνω απο 300 ευρώ για να βρει διάδοχο. Οπότε τα 42 ευρώ δεν είναι πολλά. Για κάποιους ίσως ειναι η καλύτερη λύση ώστε να βγάλουν 10-12 μήνες ακόμα.

 

Κατα τα άλλα ούτε εγώ θα τα έδινα αλλα εγώ αλλάζω συσκευή ανα 2-3 μηνες :lol: . Αλλά όπως και να χει μιλάμε για μια συσκευή που στέκεται ακόμα και σημερα αν δεν εχεις υψηλές απαιτήσεις σε οθόνη ή ταχύτητα. Και πάντα εφόσον τα κινητά που είναι κάτω απο 200 ευρω έχουν deal breakers (αν πχ καποιον δεν τον νοιαζει ενα μέτριο proximity ή έλλειψη αδιαβροχοποίηση ή μέτριο βίντεο μια χαρά είναι και ένα redmi note 8t)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Είναι οριακό.

Κοιτώντας στο ebay co uk βρίσκεις μπαταρία από Ευρώπη με σχεδόν 30 ευρώ. Η αλλαγή είναι εύκολη. Άλλαξα οθόνη και πήγαν όλα καλά.

Η ταινία που έχουν για αδιαβροχοποίηση αν είσαι προσεχτικός ξανακολλάει πάλι.

Δεν αξίζει να αλλάξεις μόνος σου για να γλιτώσεις ακόμα και 20 € .... Ίλιγγος είναι απλός χάνεις την αδιαβροχοποιηση.....

Καλοκαίρι έρχεται ποτέ δεν ξέρεις...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να αλλάξεις μόνος σου για να γλιτώσεις ακόμα και 20 € .... Ίλιγγος είναι απλός χάνεις την αδιαβροχοποιηση.....

Καλοκαίρι έρχεται ποτέ δεν ξέρεις...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς είναι.

Αρκετά τίμια τα 42 αν αναλογιστουμε τα 30 της γνήσιας μπαταρίας.

Για κάποιον που έχει σκοπό να κρατήσει τη συσκευή 1 με 1.5 χρόνο ακόμα αξίζει.

Το v30 έχει αποδειχθεί σκυλί από άποψη αξιοπιστίας. Το είχα στο παρελθόν και το έχω κρατήσει για εφεδρεία.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το v30 έχει αποδειχθεί σκυλί από άποψη αξιοπιστίας.

Ισχύει. Και εγώ το είχα πάρει πριν 2,5 χρόνια μετά πήρα το V40 και το έχει πάρει ο γιος μου το έχει ξεσκίσει στη χρήση και δεν έχει πάθει το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος v30 παράλληλα και το op 6 8/128

Πιστεύω πως το v30ειναι ότι πιο τίμιο έχω αγοράσει σε κινητό και αν δεν είχα ένα ατύχημα (να ραγίσει το digitiser) ακόμα το v30 θα είχα σίγουρα για έναν χρόνο ακόμα...!!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδάκια..

Έχω μια πολύ σοβαρή απορία και θα ήθελα την γνώμη σας...

Κάτοχος κι εγώ της συσκευής και απόλυτα ικανοποιημένος σύμφωνα με την χρήση που κάνω... πρόσφατα αγόρασα και το g8s και κάθεται στο κουτάκι του λόγω fm radio...

Υπάρχει πρακτικός και αντικειμενικός λόγος αντικατάστασης της συσκευής από την στιγμή που με καλύπτει απόλυτα λόγω έλλειψης ενημερώσεων ασφαλείας??????

Δεν χρησιμοποιώ social εφαρμογές ούτε περίεργα κατεβάσματα εκτός store...

Δεν είναι τρολ ερώτηση αλλά η σχέση μου με την τεχνολογία είναι επιδερμική και θα εκτιμούσα την άποψη σας και τις γνώσεις σας επί του θέματος...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρόσφατα για την ακρίβεια μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα, είχα και το g4 και μάλιστα για βασική συσκευή όλη την χειμερινή περίοδο. Με στοκ ρομ 6.0 ...δεν αντιμετώπισα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Βέβαια δεν το είχα φορτωμένο με αγνώστου προελεύσεως εφαρμογές... από σένα εξαρτάται και φυσικά αν δουλεύει κάποιος εταιρικά mail που έχω την εντύπωση πως απαιτούν τελευταίας ενημέρωσης να εχεις επίπεδα ασφαλείας. Το v30 πέρα από όμορφη συσκευή , είναι κινητό με εξαιρετικά χαρακτηριστικά όπως amoled, αδιάβροχο, ωραίες κάμερες και άλλα καλουδάκια ... κάποιες συσκευές οι οποίες σε ικανοποιούν δύσκολα τις αποχωρίζεται ο κάτοχος της... έτσι κι εγώ έχω κρατήσει παρέα με το 1+ 7pro το αγαπημένο μου s7 edge και το s8 plus.... γενικότερα δύσκολα αποχωρίζομαι κινητά που ικανοποιούν τα θέλω μου και εμφανισιακά αλλά και σε θέματα χρηστικότητας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Ο αδερφος μου ενδιαφερεται για αγορα της συσκευης,μεσω ebay.Εμεινεπολυ ικανοποιημενος,αλλα η συσκευη αρχισε να καταρρει.Ειναι αναμεσα στην αγορα ενος

xiaomi redmi not 8Τ η ενος V30 απο ebay.Το v30 τον εχει εξυπηρετησει αριστα,αλλα φοβαται τυχον φορους,ενω στο xiaomi,δεν ξερουμε αν θα βλεπουμε τις ειδοποιησεις στην οθονη,γιατι η συσκευη ουτε led εχει,αλλα ουτε και aod.Υπαρχει κανενα θεμα με αγορα απο ebay?αναφερομαι σε διαφορους φορους,τελωνεια κλπ.

Edited by mixalisnaf
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Ο αδερφος μου ενδιαφερεται για αγορα της συσκευης,μεσω ebay.Εμεινεπολυ ικανοποιημενος,αλλα η συσκευη αρχισε να καταρρει.Ειναι αναμεσα στην αγορα ενος

xiaomi redmi not 8Τ η ενος V30 απο ebay.Το v30 τον εχει εξυπηρετησει αριστα,αλλα φοβαται τυχον φορους,ενω στο xiaomi,δεν ξερουμε αν θα βλεπουμε τις ειδοποιησεις στην οθονη,γιατι η συσκευη ουτε led εχει,αλλα ουτε και aod.Υπαρχει κανενα θεμα με αγορα απο ebay?αναφερομαι σε διαφορους φορους,τελωνεια κλπ.

 

Δεν εχει σχέση το ebay αλλά η χώρα απο την οποία θα ερθει το κινητό. Θα σε συμβούλευα να μην πάρετε κινητό που θα το στείλουν εκτώς ΕΕ

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδάκια..

Έχω μια πολύ σοβαρή απορία και θα ήθελα την γνώμη σας...

Κάτοχος κι εγώ της συσκευής και απόλυτα ικανοποιημένος σύμφωνα με την χρήση που κάνω... πρόσφατα αγόρασα και το g8s και κάθεται στο κουτάκι του λόγω fm radio...

Υπάρχει πρακτικός και αντικειμενικός λόγος αντικατάστασης της συσκευής από την στιγμή που με καλύπτει απόλυτα λόγω έλλειψης ενημερώσεων ασφαλείας??????

Δεν χρησιμοποιώ social εφαρμογές ούτε περίεργα κατεβάσματα εκτός store...

Δεν είναι τρολ ερώτηση αλλά η σχέση μου με την τεχνολογία είναι επιδερμική και θα εκτιμούσα την άποψη σας και τις γνώσεις σας επί του θέματος...

Ευχαριστώ.

 

Προσωπικα δε με ενδιαφερει καθολου το θεμα αναβαθμιση, ειδικα ως προς το security κομματι γιατι αν υπηρχε ασφαλεια πραγματικοι δε θα υπηρχαν κινδυνοι...

Πρωτα υπαρχει ο κινδυνος και μετα ερχεται η αναβαθμιση αν τον αποτρεψει..επομενως αν ειναι να την παθεις θα την παθεις, λιγο πιο δυσκολα ισως.

Οσο αφορα τη χρηση, αν προσεχεις δεν εχεις θεμα, πχ να μην ανοιγεις ο,τι λινκ σου ερχεται σε μαιλ, σμσ κλπ. γενικα να μην ανοιγεις αμεσα ο,τι βλεπεις, καλο ειναι να το σκεφτεσαι πριν ανοιξεις κατι τελειως αγνωστο..

2ον αν χρησιμοποιεις τραπεζες θελει λιγη προσοχη.

 

χειριζομαι υπολογιστες 20 χρονια και δεν εχω παθει ποτε ζημια απο ιο, ακομα και οταν σε πειραματα μου καποτε κολλησα. Σε κινητο ομως ποτε κανενα προβλημα αλλα προσεχω τα αυτονοητα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Ο αδερφος μου ενδιαφερεται για αγορα της συσκευης,μεσω ebay.Εμεινεπολυ ικανοποιημενος,αλλα η συσκευη αρχισε να καταρρει.Ειναι αναμεσα στην αγορα ενος

xiaomi redmi not 8Τ η ενος V30 απο ebay.Το v30 τον εχει εξυπηρετησει αριστα,αλλα φοβαται τυχον φορους,ενω στο xiaomi,δεν ξερουμε αν θα βλεπουμε τις ειδοποιησεις στην οθονη,γιατι η συσκευη ουτε led εχει,αλλα ουτε και aod.Υπαρχει κανενα θεμα με αγορα απο ebay?αναφερομαι σε διαφορους φορους,τελωνεια κλπ.

 

Αν μπορεί να το βρει από Amazon Ευρώπης πιο αξιόπιστο είναι.

Από ebay μπορεί να γράφει ο πωλητής ότι είναι από Ευρώπη και τελικά να έρθει από Κίνα με ότι συνεπάγεται αυτό...

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα στα χέρια μου το καινούριο μου κινητό.

Είπα να κάνω την μετάβαση σε Samsung και να πάω στο S20+

Με το που το έβγαλα από το κουτί έβγαλα 2 φωτογραφίες και τις σύγκρινα με 2 ίδιες που έβγαλα με το V30 .

 

Δείτε μια σύγκριση .

Νομίζω το s20 θα πρεπε να ντρέπεται

 

S20 dark

S20.jpg

 

V30 dark

v30-dark.jpg

 

V30 day

V30-day.jpg

 

S20 day

S20-day.jpg

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Πώς έγινε αυτό;;;;

Μόλις έλαβα στα χέρια μου το καινούριο μου κινητό.

Είπα να κάνω την μετάβαση σε Samsung και να πάω στο S20+

Με το που το έβγαλα από το κουτί έβγαλα 2 φωτογραφίες και τις σύγκρινα με 2 ίδιες που έβγαλα με το V30 .

 

Δείτε μια σύγκριση .

Νομίζω το s20 θα πρεπε να ντρέπεται

Link to comment
Share on other sites

Πώς έγινε αυτό;;;;

 

Τι να σου πω...

Η πλάκα είναι ότι ανέβασα τις ίδιες φωτογραφίες στο νήμα του S20 και όλοι βλέπουν καλύτερες φωτογραφίες του S20.

Δεν μπήκαν στον κόπο να ανοίξουν το πλήρες αρχείο και να κάνουν ζουμ να δουν την διαφορά λεπτομέρειας που έχει υπερ του το V30...?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια συμπλήρωσα και συνεχίζω...
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic προκαταβολικά απλά επειδή το νήμα του g4 δεν έχει κίνηση αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει...

Καλησπέρα σας. Μπορεί κάποιο μέλος να μου θυμίσει πως κάνουμε εγκατάσταση τις στοκ εφαρμογές του κινητού μας για ραδιόφωνο υπέρυθρες quick memo κλπ εργοστασιακά apps...

Το έδωσα και το άτομο που το πήρε αναζητά τις στοκ αυτές εφαρμογές κι εγώ δεν θυμάμαι πως ενεργοποιούνται μιας και δεν έχω την συσκευή στα χέρια μου. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Η συσκευή φέρει την official στοκ ρομ με android 6.0.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...