Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

Υπάρχει κάποιος οδηγός για root σχετικά ευκολος;

Ειμαι στην V31a-EU έκδοση

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Υπάρχει κάποιος οδηγός για root σχετικά ευκολος;

Ειμαι στην V31a-EU έκδοση

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εδώ θα βρεις τα πάντα....

τώρα αν είναι κάποιος που το έχει κάνει και μπορεί να σε βοηθήσει να το κάνεις πιο γρήγορα ....!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος επειδή δεν έχω πλέον το τηλέφωνο ποιο keyboard χρησιμοποιεί από default?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος επειδή δεν έχω πλέον το τηλέφωνο ποιο keyboard χρησιμοποιεί από default?

 

Ένα της lg.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ένα της lg.

 

ξερουμε ποιο? αλλαξα κινητο και τολμω να πω οτι με ειχε βολεψει πολυ εκεινο. ψαχνω στο Play store αλλα δεν το βρισκω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

 

Επειτα απο απειρες δοκιμες βρήκα το τελειο screen protector για το κινητο!

 

Ουτε περιμεριμετρικο αυτοκολητο με κενο στην υπολοιπη οθονη με αππτελεσμα θαμπη εικονα, ουτε κολλες και uv πατεντες, ουτε επιπεδα τζαμακια που δεν καλυπτουν την οθονη.

 

Αυτο που βρηκα ειναι κυρτο , καλυπτει ολη την οθονη, και εχει αυτοκολητη επιφανεια ολοκληρο. Μαλιστα εφαρμοσε με την μια.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Nuglas-Curved-5D-Edge-2-Edge-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LG-V30-BLACK/263757262320?pageci=9781a9ac-8597-4473-b79e-48db4206e559

Να είσαι καλά ρε φίλε.......... Σε άκουσα κ το πήρα...... Αλλη αίσθηση..........Σαν να άλλαξα κινητό... Ευχαριστώ

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά ρε φίλε.......... Σε άκουσα κ το πήρα...... Αλλη αίσθηση..........Σαν να άλλαξα κινητό... Ευχαριστώ

 

Ειχες χρησιμοποιησει ποτε εκεινα με το αυτοκολλητο γυρω γυρω και το κενο στη μεση;κανει μεγαλη διαφορα;

Και παρεπιπτοντως..μετα απο ποσες μερες παρελαβες;το εχω παραγγειλει απο 15 Μαιου κι ακομα περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά ρε φίλε.......... Σε άκουσα κ το πήρα...... Αλλη αίσθηση..........Σαν να άλλαξα κινητό... Ευχαριστώ
Για πες από που ? Στείλε λινκ please!
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ειχες χρησιμοποιησει ποτε εκεινα με το αυτοκολλητο γυρω γυρω και το κενο στη μεση;κανει μεγαλη διαφορα;

Και παρεπιπτοντως..μετα απο ποσες μερες παρελαβες;το εχω παραγγειλει απο 15 Μαιου κι ακομα περιμενω.

 

Οχι δε το είχα.........

21 Μαΐου

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά ρε φίλε.......... Σε άκουσα κ το πήρα...... Αλλη αίσθηση..........Σαν να άλλαξα κινητό... Ευχαριστώ

 

Ναι ηταν σωτηρια το συγκεκριμενο. . Αυτα που καλυπταν ολο το κινητο με το αυτοκολητο γυρο γυρο δεν εφαρμοζαν στην οθονη με αποτελεσμα να φαινοταν ξεθωριασμενη και τα αλλα τα ισια που κολαγαν στην οθονη δεν την καλυπταν στα curved σημεια. Ημουν ετοιμος να το δώσω λογω αυτου του προβληματος. Πηρε παράταση μεχρι το επομενο( λογικα το V60 αν το φερουν Ελλαδα)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ήρθε και μένα μετά από 15 μέρες ! Για να δούμε .... έχω σκοπό να το κρατήσω τουλάχιστον άλλο ένα χρόνο το V30 , το χω ερωτευτεί!

 

Θήκη μπαίνει άνετα μ αυτό το γυαλί ? Έχω της spiegen ruged armordaea6dc677813150f4f3b745fa162014.jpg

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και μένα μετά από 15 μέρες ! Για να δούμε .... έχω σκοπό να το κρατήσω τουλάχιστον άλλο ένα χρόνο το V30 , το χω ερωτευτεί!

 

Θήκη μπαίνει άνετα μ αυτό το γυαλί ? Έχω της spiegen ruged armordaea6dc677813150f4f3b745fa162014.jpg

 

Θεωρητικα δεν θα εχεις προβλημα..εγω χρησιμοποιω τη Liquid crystal που ειναι διαφανη για να χαιρομαι το χρωμα του,και εφαρμοζει αψογα..αφηνει 1 με 2 χιλιοστα κενο γυρω γυρω απο το γυαλι ουτως ωστε να μην το πιεζει και να κινδυνευει να ξεκολλησει..το ειχα παθει με θηκη αλλης μαρκας,επισης απο τις πιο γνωστες και στιβαρες,και στο μηνα επανω μου γεμισε το γυαλι σκονη απο κατω και ξεκολλουσε,ακριβως επειδη ακουμπουσε η θηκη με το γυαλι και το συμπιεζε ενοσω το ειχα στην τσεπη μου.

 

Παντως βρε παιδια,ωραιο γυαλι δε λεω,αλλα δεν ειδα καποια διαφορα απο το Mocolo που πουλαει ενα κινεζικο σαιτ.

Κι αυτο που πηραμε τωρα,παλι αυτοκολλητο εχει γυρω γυρω.

Χρησιμοποιω ενα απο το καθενα μιας και κατεχω κι ενα V35,κι ειναι ακριβως τα ιδια,και σε εμφανιση αλλα και σε συμπεριφορα και αποδοση ευκρινειας οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα δεν θα εχεις προβλημα..εγω χρησιμοποιω τη Liquid crystal που ειναι διαφανη για να χαιρομαι το χρωμα του,και εφαρμοζει αψογα..αφηνει 1 με 2 χιλιοστα κενο γυρω γυρω απο το γυαλι ουτως ωστε να μην το πιεζει και να κινδυνευει να ξεκολλησει..το ειχα παθει με θηκη αλλης μαρκας,επισης απο τις πιο γνωστες και στιβαρες,και στο μηνα επανω μου γεμισε το γυαλι σκονη απο κατω και ξεκολλουσε,ακριβως επειδη ακουμπουσε η θηκη με το γυαλι και το συμπιεζε ενοσω το ειχα στην τσεπη μου.

 

 

 

Παντως βρε παιδια,ωραιο γυαλι δε λεω,αλλα δεν ειδα καποια διαφορα απο το Mocolo που πουλαει ενα κινεζικο σαιτ.

 

Κι αυτο που πηραμε τωρα,παλι αυτοκολλητο εχει γυρω γυρω.

 

Χρησιμοποιω ενα απο το καθενα μιας και κατεχω κι ενα V35,κι ειναι ακριβως τα ιδια,και σε εμφανιση αλλα και σε συμπεριφορα και αποδοση ευκρινειας οθονης.

Κι εγώ θα πάρω μια διάφανη . Η κινέζικη τι τιμή έχει? Από alliexpress ?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα πάρω μια διάφανη . Η κινέζικη τι τιμή έχει? Από alliexpress ?

 

Ναι απο aliexpress το πηρα,στα 6.80 ευρω ειναι η τιμη του,αλλα δυστυχως χρεωνουν πολλα για αποστολη,τουλαχιστον για εδω Κυπρο που μενω..για Ελλαδα ισως εχει αλλη χρεωση.

Ειχα προλαβει και παραγγειλα 2 πριν την καραντινα και μου ηρθαν φτηνα.

 

https://m.aliexpress.com/item/32860169277.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32860169277&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=9216amp-3J6eP5R3nVUfM-EPD0ZJIA1594793518911&browser_id=ce4b6164bbba49019fdbb3bd2911ee5e&is_c=Y

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο aliexpress το πηρα,στα 6.80 ευρω ειναι η τιμη του,αλλα δυστυχως χρεωνουν πολλα για αποστολη,τουλαχιστον για εδω Κυπρο που μενω..για Ελλαδα ισως εχει αλλη χρεωση.

 

Ειχα προλαβει και παραγγειλα 2 πριν την καραντινα και μου ηρθαν φτηνα.

 

 

 

https://m.aliexpress.com/item/32860169277.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32860169277&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=9216amp-3J6eP5R3nVUfM-EPD0ZJIA1594793518911&browser_id=ce4b6164bbba49019fdbb3bd2911ee5e&is_c=Y

Άρα αντίστοιχη τιμή με το άλλο . Και δεν κάνει και κοντά 2μηνες να έρθει από Κίνα . :D
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Άρα αντίστοιχη τιμή με το άλλο . Και δεν κάνει και κοντά 2μηνες να έρθει από Κίνα . :D

 

Χαχαχαχα..ποσο;2 μηνες;αστο..3 εκανε αλλα ευτυχως δεν ειχα θεμα γιατι ειχα ηδη προστασια.

Το αλλο εκανε εναμιση μηνα να ερθει απο Αγγλια,που συνηθως σε 2 βδομαδες το αργοτερο παραλαμβανα.

 

Οπως και να εχει παντως,θεωρω και τα 2 πολυ καλης ποιοτητας..λιγους ποντους παραπανω θα εδινα στο ευρωπαικο γιατι το κινεζικο καποιες φορες οταν το εχω στην πισω τσεπη και πιεζεται,μου εμφανιζει στη μεση της οθονης ενα μικρο rainbow effect,το οποιο βεβαια εξαφανιζεται μετα απο λιγο,ενω αυτο το φαινομενο δεν εχει εμφανιστει προς το παρον στο ευρωπαικο.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και μένα μετά από 15 μέρες ! Για να δούμε .... έχω σκοπό να το κρατήσω τουλάχιστον άλλο ένα χρόνο το V30 , το χω ερωτευτεί!

 

Θήκη μπαίνει άνετα μ αυτό το γυαλί ? Έχω της spiegen ruged armordaea6dc677813150f4f3b745fa162014.jpg

Mια χαρά είναι....μου κάθετε ίσα ίσα με τη διάφανη spiegen Που έχω.......

βέβαια βγαίνει κάτι τις πιο ψηλά απο τα πλάγια της θήκης με αποτέλεσμα όταν είναι τούμπα να ακουμπάει το τζάμι κ όχι τα πλαγια της θήκες. Οπότε είδη κονόμησα μια καλή γραντζουνιά, κακό αυτό, αλλα ακόμα το κινητό μου δίνει μια πολύ καλή κ συμπαγή αίσθηση.....

Κ γλυστράει πού ωραία το δάχτυλο, ακόμα............

 

Πάνω απο 1 χρόνο θα το κρατήσω το κινητό ακόμα........ Τέτοιο ήχο κ οθόνη δε θα βρω πουθενά... Μόνο στις κάμερες πλέον μένει πίσω, αλλα μη ξεχνάμε ότι ήταν πρωτοπόρο όταν βγήκε.......

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Πάνω απο 1 χρόνο θα το κρατήσω το κινητό ακόμα........ Τέτοιο ήχο κ οθόνη δε θα βρω πουθενά... Μόνο στις κάμερες πλέον μένει πίσω, αλλα μη ξεχνάμε ότι ήταν πρωτοπόρο όταν βγήκε.......

 

Κι εγώ , έχω ευχαριστηθεί το μέγεθος του, που δεν είναι σαν τηλεκοντρόλ , την οθόνη του και τον ήχο φυσικά . Από κάμερα λογικό να υστερεί πλεον ειδικά στις βραδυνές αλλά έχω και DSLR για σοβαρές φωτο .

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ , έχω ευχαριστηθεί το μέγεθος του, που δεν είναι σαν τηλεκοντρόλ , την οθόνη του και τον ήχο φυσικά . Από κάμερα λογικό να υστερεί πλεον ειδικά στις βραδυνές αλλά έχω και DSLR για σοβαρές φωτο .

μωρέ DSLR έχω και εγώ αλλα δε τη κουβαλάω συνεχώς μαζί.......

Πάντως πιστεύω ακραδαντα ότι το κινητό το χάλασα η αναβάθμιση σε 9 αντρόιντ.......... Ειδικά τις ρυθμίσεις τις κάμερες στη νύχτα το κατέστρεψε.......Κ αλλα πολλά προβλήματα.

Ηταν πολλές κλάσεις καλύτερα με το 8.

Δηλαδή, αν είχα χρόνο να ασχοληθώ με ρολ μπάκ σε 8, θα το έκανα με κλειστά μάτια........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mια χαρά είναι....μου κάθετε ίσα ίσα με τη διάφανη spiegen Που έχω.......

βέβαια βγαίνει κάτι τις πιο ψηλά απο τα πλάγια της θήκης με αποτέλεσμα όταν είναι τούμπα να ακουμπάει το τζάμι κ όχι τα πλαγια της θήκες. Οπότε είδη κονόμησα μια καλή γραντζουνιά, κακό αυτό, αλλα ακόμα το κινητό μου δίνει μια πολύ καλή κ συμπαγή αίσθηση.....

Κ γλυστράει πού ωραία το δάχτυλο, ακόμα............

 

Πάνω απο 1 χρόνο θα το κρατήσω το κινητό ακόμα........ Τέτοιο ήχο κ οθόνη δε θα βρω πουθενά... Μόνο στις κάμερες πλέον μένει πίσω, αλλα μη ξεχνάμε ότι ήταν πρωτοπόρο όταν βγήκε.......

 

Μηδένα προ του τέλους μακάριζε λέγανε............

Τελικά το σούπερ τζαμάκι βγήκε μη αντοχής....

Απο τις πρώτες μέρες, άρχισε να γρατζουνιέται με τον αέρα........... Είχε γεμίσει γραντζουνιές.

Υστερα κ απο μια τούμπα προχθές, που έσκασε με τη μούρη κ όπως έχω γραψει, εξέχει παραπάνω απο τα πλαϊνά της spiegen, έγινε σκόνη κ θρύψαλα..........

Πλήρης απογοήτευση........

Τώρα πρέπει να βρω κάτι κ μάλιστα άμεσα εγχώρια, γιατί δε μπορώ να το αφήσω έτσι 1 μήνα να έρθει κάτι απο κίνα.......

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον προστάτεψε κι έσωσε την οθόνη...αυτό έχει σημασία και αυτή είναι η χρησιμότητά του ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γρατζουνιές? Ωχ μη μου λες τέτοια! Και το προηγούμενο των 2 ευρώ ήταν σκύλος απλά δεν έπιανε όλη την οθόνη Α και κάποια στιγμή σε πέσιμο έκοψε , λογικό μετά από 2 χρόνια!
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον προστάτεψε κι έσωσε την οθόνη...αυτό έχει σημασία και αυτή είναι η χρησιμότητά του ;)

 

Στο πάτωμα που έπεσε, δε θα χτύπαγε η οθόνη......... Θα τη σώζανε τα πλαϊνά της θήκης...........

Απλά το τζάμι βγαίνει πάνω απο τα άκρα της θήκης..........

ΕΠΙΣΗΣ, είδη είχε 4,5 γραντζουνιές μεγάλες, πριν σπάσει, χωρίς λόγο και αιτία...........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

παίδες, τώρα που με απογοήτευσε κ αυτή, τι να βάλω, δε βρίσκω θήκες σοβαρές στο εμπόριο.......

Κ κάθε μέρα γίνεται όλο κ ο θρύψαλα η βλακεία...

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...