Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολο δουλευουν ρολοι στη συσκευη μεχρι στιγμης.

Το εχω κοντα 5 μηνες και το εχω καταευχαριστηθει.

Δεν την ειχα σε εκτίμηση την lg οσον αφορά την αξιοπιστία αλλα πλεον δειχνει να εχει αλλαξει αυτο.

 

Το μοναδικο bug που εχω εντωπισει είναι πως καποιες φορες οταν μπαινω στο υπομενου των στατιστικων της μπαταρίας δειχνουν να εχουν κολλησει.

Δηλ τι εννοω...μπορει να λενε π.χ 50% και 3 ωρες οθονης αλλα η πραγματικη μέτρηση να ειναι 40% και 3,5 ωρες οθονης.

Σαν να εχουν σταματησει να μετρανε..και μολις περιστρεψω την οθονη οριζόντια στο υπομενου των στατιστικων μου δειχνει τις πραγματικές μετρήσεις.

Το bug συνεχιζει να παραμενει υστερα και απο φορτιση - ξεφορτιση και στρωνει μονο με επανεκκίνηση.

Το εχει προσεξει κανεις αλλος αυτο?

Δεν ξερω αν υπηρχε στη 7 αυτο γιατι εγινε καπακι αναβάθμιση στην 8 μολις πρωτολειτουργησε. Μηπως ειναι bug της oreo?

 

Ναι συμβαίνει συχνά και σε μένα. Δεν ξέρω αν υπήρχε από nougat εποχή γιατί το κινητό το έχω από τη αρχή με oreo.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τρωει βρε παιδιά τόσο μπαταρία ο nova; θα με βάλετε σε διαδικασία τώρα να τσεκάρω το κινητό με στοκ launcher να δω αν θα δούμε διαφορά..

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρωει βρε παιδιά τόσο μπαταρία ο nova; θα με βάλετε σε διαδικασία τώρα να τσεκάρω το κινητό με στοκ launcher να δω αν θα δούμε διαφορά..

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια μπαταρία τρώει ο Nova ρε παιδιά.

Μην τρελαθούμε δηλαδή.

 

Εφόσον όλοι σας τηρείται 5-6 κανόνες όλα όλα θα πάνε ρολοι που πρέπει όλοι να ξέρουν.

 

1.Βαζουμε off WiFi/BT scanning

2.Batery saver mode σε location(δηλαδή χρήση μόνο WiFi και data)

3.Απενεργοποιηση Google backup.

4.Απενεργοποιηση Google location history(που θέλει μέσω google account σε pc δεν φτάνει η ρύθμιση μέσω κινητού.

5.Απενεργοποιηση αυτόματων ενημερώσεων σε play store.

6.Απενεργοποιηση background data usage σε app που δεν χρειάζονται δοδομενα(by default σε όλα τα app είναι στο on και εδώ κρύβεται ένας ύπουλος παράγοντας που τρώει πόρους στο παρασκήνιο και κατ επέκταση μπαταρία)

7.Να υπάρχουν εγκατεστημένα app που κάνετε πραγματική χρήση,οτιδήποτε άλλο περιττό σουταρετε.

8.Οπιιαδηποτε εφαρμογή έχει λειτουργία στυλ send report η send statistics usage εννοείται το βάζουμε off βλέπε google keyboard.

 

Φυσικά μεγάλο ρόλο παίζει και το σήμα κινητής.

 

Όσοι μετακινείστε συνεχώς και εναλλάσσεται σε καλό η μετριο/κακό πολλές φορές μέσα στην ημέρα σίγουρα επηρεάζει αρνητικά μπαταρία.

 

Όσο πιο σταθερό και ικανοποιητικό σήμα χωρίς πολλές αυξομειώσεις τόσο καλύτερα.

 

 

Πολύ μεγαλύτερα ζημιά κάνουν η ενδέχεται να κάνουν social media εφαρμογές τύπου Facebook Twitter,messenger,Skype που συχνά πυκνά παίρνουν αναβαθμίσεις και τρώνε απίστευτες φλάσιες παρά launcher.

με το s7 edge

 

ναι, αυτο εχω σκοπο να κανω.

Επισης, τα περισσοτερα stock δεν τα χρησιμοποιω, αλλο dialer, αλλο launcher, Gmail app, κλπ

τα περισσοτερα stock δυστυχως τα θεωρω μαπα! :lol: :lol:

και δυστυχως δεν ειμαι και ροοτ για να σουταρω τα στοκ! ειπα να κρατηθω αυτη τη φορα!

1η μερα wifi+flightmode

2η μερα σκετο flight mode

3η μερα σκετα data

 

...και βλεπουμε

 

Μπορείς αυτή τη μέθοδο ακολουθήσεις για απενγκατασταση εφαρμογών η υπηρεσιών που δεν σε αφήνει με μαμά ρυθμίσεις χωρίς απαραίτητα root να είσαι.

 

Είναι πολύ αποτελεσματική και ευκολη διαδικασία και την έχω εφαρμόσει σε αρκετές συσκευές διαφόρων κατασκευαστών όπου δεν έχω δυνατότητα root.

 

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τρωει βρε παιδιά τόσο μπαταρία ο nova; θα με βάλετε σε διαδικασία τώρα να τσεκάρω το κινητό με στοκ launcher να δω αν θα δούμε διαφορά..

 

 

δεν ισχυει αυτο......

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν είπα ότι τρώει. Είπα ότι εφόσον βλέπω στα στατιστικά και εφαρμογές στοκ που έχουμε ανενεργες, τότε η χρήση άλλων λειτουργεί αθροιστικα στην κατανάλωση. Επίσης εγώ είχα σχετικά αυξημένη κατανάλωση από Nova παλιά. Δε χάνετε τίποτα για μια δοκιμή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν είπα ότι τρώει. Είπα ότι εφόσον βλέπω στα στατιστικά και εφαρμογές στοκ που έχουμε ανενεργες, τότε η χρήση άλλων λειτουργεί αθροιστικα στην κατανάλωση. Επίσης εγώ είχα σχετικά αυξημένη κατανάλωση από Nova παλιά. Δε χάνετε τίποτα για μια δοκιμή

 

Καλημερα, το προβλημα το δικο μου ειναι το σημα κινητης τελικα..

εβαλα εχτες το κινητο σε 2g με ανοικτο wifi.. στο 9ωρο ειχα πτωση 5%...

στο S7 edge δεν ειχα παρατηρησει τετοιο θεμα γιατι δουλευα Inteli3g αφου ημουν root.

 

Τρωει βρε παιδιά τόσο μπαταρία ο nova; θα με βάλετε σε διαδικασία τώρα να τσεκάρω το κινητό με στοκ launcher να δω αν θα δούμε διαφορά..

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν εχω δει να εμφανιζεται ποτε στα στατιστικα καταναλωσης.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, το προβλημα το δικο μου ειναι το σημα κινητης τελικα..

εβαλα εχτες το κινητο σε 2g με ανοικτο wifi.. στο 9ωρο ειχα πτωση 5%...

στο S7 edge δεν ειχα παρατηρησει τετοιο θεμα γιατι δουλευα Inteli3g αφου ημουν root.

 

 

 

δεν εχω δει να εμφανιζεται ποτε στα στατιστικα καταναλωσης.

Εγώ σε όλα μου τα κινητά το γυρνάω πάντα σε 2G μόλις κλείσω τα δεδομένα. Έχει μεγάλη επίπτωση στην αυτονομία, ειδικά αν το έχεις στο αυτόματο 2g/3g/4g και όχι κλειδωμένο σε 4g, γιατί συνέχεια ψάχνει για βέλτιστο σήμα.

 

 

Άσχετο, έκανα μια βόλτα από τα mods σε XDA και βρήκα καμερούλα Nokia με Pro mode. Πολύ βαρύ πράμα 150mb και τίποτα wow, αλλά έτσι για να παίζουμε με κάτι.

 

LEAKED APK/No Root-Nokia Camera from 7/8 Chinese FW w/Pro Mode, PIP, Tele/Wide, Etc

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3775915&share_tid=3775915&share_fid=3793&share_type=t

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το V30. Ποιο μαγαζί να προτιμήσω που να κόβει και τιμολόγιο;
One thing, προσωπικά και από φίλο πολύ καλή εμπειρία σε 3 μέρες το είχα , άμεση επικοινωνία με τον πωλητή και 2-3 φορές μάλιστα με όρεξη για καθετι απορία που είχα

 

Περίμενε μόνο να ξαναβγαλει σε χαμηλή τιμή το V30 Η κάνα του ένα τηλ, πάντα τα γερμανικά που έχει DE είναι λίγο ακριβότερα αλλα φέρνει και άλλα ευρωπαϊκά

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα πολλά υποσχόμενο τζαμάκι, με καλές κριτικές. Βαρέθηκα τις δαχτυλιές και τα στίγματα στο ZAGG φιλμ του mediamarkt..

Θα ενημερώσω κατά τη παραλαβή.

 

Full Glue Tempered Glass Film for LG V30 Full Screen Coverage 3D UV Light Liquid Sceen Protector Film For V30 Plus 3D Glass Film

https://s.click.aliexpress.com/e/bTDJJbk8

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το κατάστημα της Ελευσίνας με τη χαμηλή τιμή, σε μένα είχα κάνει παραγγελία Τετάρτη, και την επόμενη Δευτέρα το απόγευμα με ειδοποίησαν να παραλάβω. Άρα γύρω στις 3 εργάσιμες.

 

Μόλις παρέλαβα, το κουτί δεν είχε ζελατίνα αλλά οι δύο ταινίες ασφαλείας ήταν εντάξει

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα, το κουτί δεν είχε ζελατίνα αλλά οι δύο ταινίες ασφαλείας ήταν εντάξει
Καλορίζικο, δεν έχω παραλάβει ποτέ lg με ζελατίνες, μόνο με ταινίες ασφαλείας

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, δεν έχω παραλάβει ποτέ lg με ζελατίνες, μόνο με ταινίες ασφαλείας

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι κι εγώ το ίδιο Τάκη

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, δεν έχω παραλάβει ποτέ lg με ζελατίνες, μόνο με ταινίες ασφαλείας

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ, απάντησα στο φίλο που είχε ρωτήσει σχετικά. Ούτε εγώ θυμάμαι να είχαν ζελατίνα, από το g2 ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, απάντησα στο φίλο που είχε ρωτήσει σχετικά. Ούτε εγώ θυμάμαι να είχαν ζελατίνα, από το g2 ακόμη

Δεν είχε ούτε το g2 ούτε και το v10

Ούτε και το Nexus 5 αν θυμάμαι καλά

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε για αυτονομία.....

Ανοιχτά όλα Wi-Fi δεδομένα 4g

Έκανε φοβερή δουλειά ή lg....650cae275811a2a4964df6138a3caf82.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως η τιμη ειναι αρκετα μεγαλυτερη με τιμολογιο που το θελω.
Τι εννοείς?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κάτι να προσέξουμε στην αγορά; Πχ. κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο; ευρωπαϊκό και τα σχετικά; single SIM ή dual; Μας νοιάζει η χώρα; Πχ Γερμανία, Πολωνία, κτλ;

 

Ευχαριστώ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κάτι να προσέξουμε στην αγορά; Πχ. κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο; ευρωπαϊκό και τα σχετικά; single SIM ή dual; Μας νοιάζει η χώρα; Πχ Γερμανία, Πολωνία, κτλ;

 

Ευχαριστώ.

Ευρωπαϊκό μοντέλο σίγουρα για να έχεις εγγύηση και επίσης single sim γιατί με dual SIM δεν θα έχεις εγγύηση. Χώρα συγκεκριμένη δεν μας νοιάζει
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Περήφανος κάτοχος LG V30+ απο σήμερα το απόγευμα.

Μόνο αρνητικό πως το παλικάρι που μου το πούλησε δεν είχε τα ακουστικά και ήθελα να ρωτήσω - Υπάρχει κανείς που δεν τα χρησιμοποιεί και θα σκεφτόταν να μου τα πουλήσει;

Αθήνα βρίσκομαι!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Περήφανος κάτοχος LG V30+ απο σήμερα το απόγευμα.

Μόνο αρνητικό πως το παλικάρι που μου το πούλησε δεν είχε τα ακουστικά και ήθελα να ρωτήσω - Υπάρχει κανείς που δεν τα χρησιμοποιεί και θα σκεφτόταν να μου τα πουλήσει;

Αθήνα βρίσκομαι!

 

Ευχαριστώ!

https://www.ebay.com/itm/Original-B-O-PLAY-Braided-cable-Earphone-for-LG-V30-G6/273065093964?hash=item3f93f2ab4c:m:mC0FihSZq9DyJbZwwtomL5g

 

 

https://www.skroutz.gr/s/14518978/LG-B-O-Play.html?from=catspan

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Περήφανος κάτοχος LG V30+ απο σήμερα το απόγευμα.

Μόνο αρνητικό πως το παλικάρι που μου το πούλησε δεν είχε τα ακουστικά και ήθελα να ρωτήσω - Υπάρχει κανείς που δεν τα χρησιμοποιεί και θα σκεφτόταν να μου τα πουλήσει;

Αθήνα βρίσκομαι!

 

Ευχαριστώ!

 

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για αλλά ακουστικά. Τα μαμά δεν λένε και πολλά κατά την γνώμη μου...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...