Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω το ιδιο , μεχρι βραδυ με βγαζει ανετα , και ελεγξα την μπαταρια ειναι σε κατασταση 97% δηλαδη δεν εχει χασει και τιποτα, βεβαια η φορτιση ειναι σταθερη και δεν το φορτιζω οποτε να ναι ωστε να χαλασει.
Και εμενα 96% λεει, αλλα απο το 20%-0% παει σε 3 λεπτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά... κάτι πρέπει να προσέξουμε. Λένε πολλοί εδώ μέσα έχω 3 ώρες Sot... έχω 4 ώρες... έχω 7 ώρες..... και κανένας σχεδόν δεν αναφέρει σε τί ρύθμιση είναι η φωτεινότητα. Είναι κάτι που μπορεί να κάνει τεράστια διαφορά. Επίσης αν είναι η αυτόματη φωτεινότητα ενεργοποιημένη.

Φιλικά.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... κάτι πρέπει να προσέξουμε. Λένε πολλοί εδώ μέσα έχω 3 ώρες Sot... έχω 4 ώρες... έχω 7 ώρες..... και κανένας σχεδόν δεν αναφέρει σε τί ρύθμιση είναι η φωτεινότητα. Είναι κάτι που μπορεί να κάνει τεράστια διαφορά. Επίσης αν είναι η αυτόματη φωτεινότητα ενεργοποιημένη.

Φιλικά.

 

Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που παίζουν ρόλο στην αυτονομία. Παράδειγμα ένα κακό σήμα της κινητής μπορεί να αλλάξει δραματικά την αυτονομία. Πολύ περισσότερο και από την φωτεινότητα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... κάτι πρέπει να προσέξουμε. Λένε πολλοί εδώ μέσα έχω 3 ώρες Sot... έχω 4 ώρες... έχω 7 ώρες..... και κανένας σχεδόν δεν αναφέρει σε τί ρύθμιση είναι η φωτεινότητα. Είναι κάτι που μπορεί να κάνει τεράστια διαφορά. Επίσης αν είναι η αυτόματη φωτεινότητα ενεργοποιημένη.

Φιλικά.

Καλησπέρα το έχω σε αυτόματη φωτεινότητα και συγκεκριμένα στην μέγιστη ανάλυση οθόνης όταν το έχω σε FHD ανάλυση μου βγάζει μέχρι και 5 ώρες και η υγεία της μπαταρίας είναι στο 96%

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που παίζουν ρόλο στην αυτονομία. Παράδειγμα ένα κακό σήμα της κινητής μπορεί να αλλάξει δραματικά την αυτονομία. Πολύ περισσότερο και από την φωτεινότητα.

 

Έτσι είναι, σε Αγγλία, Γερμανία σε βγάζει 2 μέρες, θέλοντας κάθε βράδυ φόρτιση στην Ελλάδα.

Μιλάω για προσωπική χρήση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, σε Αγγλία, Γερμανία σε βγάζει 2 μέρες, θέλοντας κάθε βράδυ φόρτιση στην Ελλάδα.

Μιλάω για προσωπική χρήση.

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου.... αλλά εγώ που έμενα Γερμανία, δεν είδα διαφορά με την κατανάλωση στην Ελλάδα. Και πριν αναφερόμουν στο γεγονός οτι η φωτεινότητα οθόνης είναι πολύ μεγάλος επιβαρυντικός παράγοντας για την μπαταρία.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ μαζί σου.... αλλά εγώ που έμενα Γερμανία, δεν είδα διαφορά με την κατανάλωση στην Ελλάδα. Και πριν αναφερόμουν στο γεγονός οτι η φωτεινότητα οθόνης είναι πολύ μεγάλος επιβαρυντικός παράγοντας για την μπαταρία.

 

Αυτό που σου είπα είναι ότι υπάρχουν πολλοί παράγοντες που επηρεάζουν στην κατανάλωση. Μη κολλάς μόνο στη φωτεινότητα. Το κακό σήμα μπορεί να εξαφανίσει την μπαταρία πολύ πιο γρήγορα από την υψηλή φωτεινότητα. Σημαντικό ρόλο παίζουν οι συγχρονισμοι, οι εργασίες στο παρασκήνιο κλπ. Πχ πήγα μια εκδρομή και έβγαλα άπειρες φωτογραφίες και βίντεο. Την άλλη μέρα στο σπίτι το άφησα να τις ανεβάζει στο Google photos (με σβηστή οθόνη) και το sot έπεσε στο μισό. Τεράστια διαφορά.

Άρα αν θέλεις να αυξήσεις την αυτονομία πρέπει να κάνεις πολλά πράγματα και όχι ΜΌΝΟ την φωτεινότητα (που και αυτή παίζει σημαντικό ρόλο). Και για να πιάσεις 7 ώρες sot όπως ανέφερες πως πιάνουν κάποιοι, θα πρέπει να το δουλέψεις σαν Nokia 3310..... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου είπα είναι ότι υπάρχουν πολλοί παράγοντες που επηρεάζουν στην κατανάλωση. Μη κολλάς μόνο στη φωτεινότητα. Το κακό σήμα μπορεί να εξαφανίσει την μπαταρία πολύ πιο γρήγορα από την υψηλή φωτεινότητα. Σημαντικό ρόλο παίζουν οι συγχρονισμοι, οι εργασίες στο παρασκήνιο κλπ. Πχ πήγα μια εκδρομή και έβγαλα άπειρες φωτογραφίες και βίντεο. Την άλλη μέρα στο σπίτι το άφησα να τις ανεβάζει στο Google photos (με σβηστή οθόνη) και το sot έπεσε στο μισό. Τεράστια διαφορά.

Άρα αν θέλεις να αυξήσεις την αυτονομία πρέπει να κάνεις πολλά πράγματα και όχι ΜΌΝΟ την φωτεινότητα (που και αυτή παίζει σημαντικό ρόλο). Και για να πιάσεις 7 ώρες sot όπως ανέφερες πως πιάνουν κάποιοι, θα πρέπει να το δουλέψεις σαν Nokia 3310..... :)

 

Σωστός.... (οπότε είναι άσκοπο να έχεις ένα τέτοιο εργαλείο και να το έχεις σαν dump phone)

Πάντως, μεταξύ μας, μέχρι τώρα τα κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου, την καλύτερη αυτονομία με διαφορά την είχε το S7 Edge. Έβγαζε άνετα 6 με 7 ώρες, με πολυ βαριά χρήση, GPS κτλ.... αλλά ας μην φύγουμε off topic.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό τζαμακι έχει κάποιος να προτείνει;;;

 

https://www.skroutz.gr/s/17434260/PanzerGlass-Case-Friendly-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Galaxy-Note-8.html?from=catspan&keyphrase=note+8+panzer

 

Πάρα πολύ καλό και δεν ξεκολλάει.

Το έχω 2 μήνες και ειμαι πολύ ευχαριστημένος.

Για τα λεφτά του είναι εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα Σάββατο πρωί το συγκεκριμένο κ Κυριακή είδα ψιλοραγισμα στα αριστερά..Δευτέρα πρωί τους πήρα τηλέφωνο και τους εξήγησα οτι το κινητό δεν μου έχει πέσει κάτω κ δεν ξέρω πως έγινε. Το πήγα το είδαν κ μου έκαναν αντικατάσταση άμεσα αλλά έβαλα της celly αυτή την φορά ,γιατί το πρώτο δεν μου έκατσε..ίσως ατυχία..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι ο φορτιστής του ΝΟΤΕ 8 γιατί τον έχασα και θέλω να πάρω τον ίδιο;

 

Εγώ τον έχω στο κουτί του και το φορτίζω με έναν blitzwoil ταχυφορτιστη...βρίσκεις δεν είναι ανάγκη να είναι ο δικός του...

Link to comment
Share on other sites

Έχω Samsung από το note 4, δυστυχώς όμως δεν ξέρω να δουλέψω το bixby, τα βασικά αγγλικά ξέρω. η ερώτηση : μπορεί ο bixby, να δουλέψει ως voice reminder σε ελληνική γλώσσα ; ( δηλαδή να ηχογραφήσω πχ να πάω στο super market, και να το ακούσω στις πχ 5 ώρα το απόγευμα)

μπορεί να γίνει αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα,

 

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

Είμαι κάτοχος του Samsung Note 8 και πριν από λίγο διάστημα έγινε αντικατάσταση της οθόνης από εξουσιοδοτημένο σέρβις, διότι είχε παρουσιάσει burn-in.

Διαπίστωσα με την νέα οθόνη όταν την κοιτάζουμε σε εξωτερικό φυσικό φως εσωτερικά πάνω στην οθόνη υπάρχει μια αποτύπωση κύκλου και από κάτω του, ένα ορθογώνιο παραλληλόγραμμο σχήμα. (τα έχω επισημάνει με κόκκινη ένδειξή).

 

Αυτές οι αποτυπώσεις είναι φυσιολογικές η αστοχία της οθόνης?

Παραθέτω φωτογραφία:

 

https://www.dropbox.com/s/c18h1rnyg0grk2u/20190708_011655.jpg?dl=0

Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

Είναι απο την προστασία οθόνης... Κακή εφαρμογή ίσος,γενικά αν δεν είναι παρά πολύ ποιοτικό το τζαμακι που βάλεις υπάρχουν διαφορές στην απόδοση του και σε ευκρίνεια και σε γωνία θέασης κάτω από τον ήλιο...
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε αναβάθμιση γύρω στα 900mb...Βέβαια λέει επίπεδο ασφάλειας 1 Ιουνίου, αλλά μάλλον Ιουλίου θα εννοεί...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα,

 

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

Είμαι κάτοχος του Samsung Note 8 και πριν από λίγο διάστημα έγινε αντικατάσταση της οθόνης από εξουσιοδοτημένο σέρβις, διότι είχε παρουσιάσει burn-in.

Διαπίστωσα με την νέα οθόνη όταν την κοιτάζουμε σε εξωτερικό φυσικό φως εσωτερικά πάνω στην οθόνη υπάρχει μια αποτύπωση κύκλου και από κάτω του, ένα ορθογώνιο παραλληλόγραμμο σχήμα. (τα έχω επισημάνει με κόκκινη ένδειξή).

 

Αυτές οι αποτυπώσεις είναι φυσιολογικές η αστοχία της οθόνης?

Παραθέτω φωτογραφία:

 

https://www.dropbox.com/s/c18h1rnyg0grk2u/20190708_011655.jpg?dl=0

Ναι εχει τζαμι προστασιας... αυτες τις αποτυπωσεις τις εχει και χωρις τζαμι προστασιας.
Εφοσον στο κανει και χωρις την προστασια οθονης και δεδομενου οτι εχεις καθαρισει καλα την οθονη σου, τοτε θα πρεπει να πας ξανα στο σερβις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε η απορία μου...

https://www.sammobile.com/news/newer-galaxy-note-8-june-security-update-brings-qr-code-scanner

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον στο κανει και χωρις την προστασια οθονης και δεδομενου οτι εχεις καθαρισει καλα την οθονη σου, τοτε θα πρεπει να πας ξανα στο σερβις.

 

Και τι θα τους πω παμε εξω να το δειτε στον ηλιο??? χαχαχα τιποτα δεν 8α μου πουν οτι ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...