Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαγραφή λέξεων στο μαμά πληκτρολόγιο πως κάνουμε??να μην εμφανίζει στις προβλέψεις δηλ. Λέξεις που έχω χρησιμοποιήσει..
Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή λέξεων στο μαμά πληκτρολόγιο πως κάνουμε??να μην εμφανίζει στις προβλέψεις δηλ. Λέξεις που έχω χρησιμοποιήσει..

 

Παρατεταμένο πάτημα στην λέξη, και "διαγραφή"

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα Note 8 από έναν συνάδεφο και δοκίμασα να γράψω video σε 1080 60p.

Με το EIS (σταθεροποίηση video) ενεργοποιημένο το αποτέλεσμα είναι δραματικο.

Προφανως δεν συνεργάζεται σωστά με το OIS και με την παραμικρή κίνηση κάνει κάτι απότομα κουνήματα και το αποτέλεσμα στην θέαση είναι δραματικό.

Όταν το απενεργοποιώ όλα μια χαρά.

Έχετε το ίδιο πρόβλημα, να το παω για service;

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos.

ειχα βάλει το κινητό να φορτίσει το βράδυ μετα τη δουλειά και με ξύπνησε ο ηχος του moisture. χωρις φυσικά να υπάρχει λογος για κατι τετοιο. το πιανω και ηταν ζεστο. οχι πολυ αλλα ηταν θερμο. κανω reset με το καλοδιο στο κινητο, φευγει το moisture warning αλλα το κινητο δεν φορτιζει με τη καμια. δοκίμασα αλλο φορτιστή, reset, safe mode και τιποτα. καμια ιδεα γτ πραγματικα το χρειάζομαι και δεν εχω πολυ μπαταρια ακομα :(:(:(

 

edit: το ειχα στη φορτιση και ξαφνικα ακουσα τον ηχο οταν βαζεις τον φορτιστη. τωρα κανει πως φορτιζει για 10 δευτερα, σταματαει για λιγο και ξανα παλι το ιδιο. τα εχει παιξει ή μπαταρια;

Edited by billraven

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το Στην smartec στο Χαϊδάρι θα σου αλλάξουν μπαταρία σίγουρα,οθόνη κ ότι άλλο βρούνε. Αρκεί να έχεις την απόδειξη κ μα είσαι μέσα στα 2 χρόνια εγγύησης
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos.

ειχα βάλει το κινητό να φορτίσει το βράδυ μετα τη δουλειά και με ξύπνησε ο ηχος του moisture. χωρις φυσικά να υπάρχει λογος για κατι τετοιο. το πιανω και ηταν ζεστο. οχι πολυ αλλα ηταν θερμο. κανω reset με το καλοδιο στο κινητο, φευγει το moisture warning αλλα το κινητο δεν φορτιζει με τη καμια. δοκίμασα αλλο φορτιστή, reset, safe mode και τιποτα. καμια ιδεα γτ πραγματικα το χρειάζομαι και δεν εχω πολυ μπαταρια ακομα :(:(:(

 

εκανε και εμενα κατι κουλα, το ειχα για φορτιση και ΔΕΝ φορτιζε..λεω παει εκαψε φλαντζα...μετα απο reset φορτιζε κανονικα, κατι παιχτηκε μαλλον οταν βρω χρονο θα περασει απο Service...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα Note 8 από έναν συνάδεφο και δοκίμασα να γράψω video σε 1080 60p.

Με το EIS (σταθεροποίηση video) ενεργοποιημένο το αποτέλεσμα είναι δραματικο.

Προφανως δεν συνεργάζεται σωστά με το OIS και με την παραμικρή κίνηση κάνει κάτι απότομα κουνήματα και το αποτέλεσμα στην θέαση είναι δραματικό.

Όταν το απενεργοποιώ όλα μια χαρά.

Έχετε το ίδιο πρόβλημα, να το παω για service;

 

Το εχω αναφερει πολλακις παλιοτερα αλλα μου απαντησανε καποια παιδια οτι δεν τους το κανει. Εχοντας αλλαξει 2 note 8 (μαλλον 3 γιατι στο πρωτο αλλαχτηκε στο χρονο και η μητρικη και η καμερα) το προβλημα που αναφερεις το εκαναν και τα 3. Τους το ανεφερα την πρωτη φορα στο service μαλιστα κ μου ειπαν ελεχτκε και δεν υπαρχει θεμα. 100% κατι συμβαινει με τον σταθεροποιητη και επειδη το εψαξα, το κανει οταν το κινητο "ειναι κρυο" (μεταφορικα) δλδ οταν πας να τραβηξεις με is στα 1080 60p θα στο κανει. Αν το "ζεστανεις" τραβοντας μερικα sec και μετα το κλεισεις και ξενικησεις τοτε ενα βιντεο, δεν θα στο κανει. Τουλαχιστον ετσι συμβαινει στα δικα μου. Δεν ασχολουμαι πλεον κιολας γτ εχω καμερες με πολυ καλυτερη αποδοση, αλλα καμμια φορα που θελω να παρω ενα βιντεακι με το note το κανω με αυτο τον τροπο. Ελπιζω να σε βοηθησα! :)

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στο service και μου είπαν ότι έχει πρόβλημα το γυροσκόπιο.

Όντως μπήκα στο check menu *#0*# και κάνοντας selftest στο γυροσκόπιο, μου έβγαλε fail.

Μου είπε ο τεχνικός ότι η σταθεροποίηση παίρνει data από το γυροσκόπιο για να κάνει τις οποιες διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα απο smartec.

Μου άλλαξαν motherboard γιατί ειχε πρόβλημα το γυροσκόπιο όπως ανεφερα.

Το video τωρα μια χαρα.

Επίσης μου άλλαξαν οθόνη (μου ειπαν ότι είχε κάνει burn in-το είχα δει σε συγκεκριμένα patterns και απλά το θεώρησα δεδομένο μιας και είναι το μοναδικό μειονέκτημα της amoled)

Και εφόσον μου άλλαξαν οθόνη μου είπαν ότι μαζί πάει πακέτο και η μπαταρία όποτε έχω και μκαινούργια μπαταρία.

Όλα τέλεια !!!

Κάτι αλλο τώρα.

Επίσημα firmware samsung από ποιο site προτείνετε να κατεβάσω;

Το τηλέφωνο ήταν από vodafone και μου πέρασνα της vodafone το firmware με αποτέλεσσμα να μην έχω wificalling και HD voice επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Πλακέτα+οθόνη+μπαταρία= τι ?

Καινούριο τηλέφωνο.

sammobile, αλλά θέλει να τους πληρώσει ς, χωρια που μετά κάνουν αυτόματα ανανέωση συνδρομή ς.

Επέλεξε το free, αλλά θα περιμένει ς 4 ώρες για το κατέβασμα του firmware.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι οι ίδιοι μου πρότειναν την αλλαγή οθόνης.

Μπράβο για την καλή δουλειά που κάνουν στην smartec.

Πραγματικά ξεχωρίζουν από όλα τα service centers

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που ρωταω εδω αλλα μου ηρθε μηνυμα στο note 8 μου οτι μια συσκευη που πραγματι δεν γνωριζα συνδεθηκε στο λογαριασμο μου.Αλλαξα τον κωδικο καποιες ωρες μετα.Μπορει να εχει προσβαση στο google ημερολογιο η`στις αγορασμενες μου εφαρμογες μου με τον παλιο κωδικο;Επειδη ειχα και το business callendar εγκατεστημενο και συνδεδεμενο με το λογαριασμο
Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι εγώ σήμερα στο service το άφησα κ σε μιάμιση ώρα με ενημέρωσαν να πάω να το παρω. Απόλυτα ικανοποιημένος, έχω πλέον καινούριο κινητό, δλδ μπαταρία-μητρικη-οθονη. Καλά να είμαστε μας βγάζει άνετα 2 χρονάκια ακόμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που γύρισα σε Samsung είναι αυτός..το service δηλαδή..πουθενά αλλού δεν παίζει τέτοιο πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω σκέφτομαι να το στείλω και εγώ, απλά βαριέμαι την διαδικασία,και ότι είμαι επαρχία και θα λείψει 3-4 μέρες...

Αλλά όταν πάρω την δεύτερη συσκευή μέσα στις επόμενες μέρες θα το στείλω...

Link to comment
Share on other sites

Όταν το γυρνάς οριζοντια δεν θα έπρεπε να παίζει κ το ακουστικό σαν δεύτερο ηχείο???σε YouTube κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Όταν το γυρνάς οριζοντια δεν θα έπρεπε να παίζει κ το ακουστικό σαν δεύτερο ηχείο???σε YouTube κλπ?
Το Note 8 έχει ένα ηχείο από κάτω. Το ακουστικό δεν λειτουργεί σαν ηχείο. Στο 9αρι δουλεύει και σαν ηχείο το ακουστικό

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μήπως ξέρετε τα ανταλλακτικα απο επίσημο servise samsung πόσους μήνες εγγύηση έχουν?

 

Για επισκευή εντός εγγύησης, τα ανταλλακτικά κανονικά και σύμφωνα με τη νομοθεσία, έχουν χρόνο εγγύησης όσο και η αρχική εγγύηση της συσκευής, 2 χρόνια δηλαδή ή 6 μήνες για μπαταρία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

H smarter το τελευταίο καιρό έχει αλλάξει πολιτική. Δηλ. εάν έχεις υπόλοιπο εγγύησης 2 μηνες και αλλάξεις μπαταρία και οθόνη το υπόλοιπο δεν ανανεώνεται. Δηλ αν περάσουν οι 2 μήνες είσαι εκτός εγγύησης. Βέβαια δεν νομίζω να είναι νόμιμο. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν τα παιδιά πού έκαναν κάποια αλλαγή εντός εγγύησης

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι τους ρώτησα κι εγώ, ενώ πριν η εγγύηση στα μέρη που αλλαχτηκαν ήταν 2 χρόνια, τώρα έχουν αλλάξει πολιτική και η εγγύηση παραμένει στα 2 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς. Ελπίζω να είναι κάπως ελαστικοί σε αυτό αλλά αυτό θα φανεί μόνο αν κάποιος βρεθεί σε τέτοια κατάσταση για να δουμε και την αντιμετώπιση που θα εχει

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...