Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω ενα θεμα με την μπαταρια το εχω για να ειμια ειλικρινης .

 

δεν ειναι οπως ηταν .

Απο την αλλη το κινητο εχει και περισσοτερο lag ειδικα σημερα .

δεν ξερω αν ειναι τυχαιο

Θα δουμε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δειχνει να στρωνει η μπαταρια, δεν εχω τις χθεσινες αποτομες απωλειες.Μια βοηθεια σας παρακαλω.Θελω να αντιγραψω φωτο και βιντεο απο τον εσωτερικο χωρο του κινητου σε ενα usb στικ που εχω βαλει επανω.Κανω επεξεργασια-επιλογη στοιχειων-αντιγραφη και μετα το...χαος..δεν μου δινει επιλογη για το στικ Καμια ιδεα κανεις??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To stick είναι σε fat, ??

Ναι , αναγκαστικα γιατι ηθελα να δω ταινιες στην τηλεοραση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2019/05/27/galaxy-note-8-diathesimo-to-neo-update-ma-oy-stin-ellada/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι , αναγκαστικα γιατι ηθελα να δω ταινιες στην τηλεοραση

 

Σε άλλο κινητό, , xiaomi, από τα 5 στικ που έχω, έβλεπε μόνον ένα,, δοκιμάστε με άλλης μάρκας.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως υπαρχουν εταιριες στην χωρα μας που λειτουργουν πραγματικα αψογα οπως η Smartec Greece και αξιζει να τις αναφερουμε

Σαββατο πρωι εστειλα το τηλεφωνο μου απο Πατρα με Acs κουριερ και το ελαβα σημερα πρωι με καινουργια μπαταρια και οθονη εντος εγγυησης βεβαια χωρις να πληρωσω ουτε ευρω :):):):)

Μπραβο σας Κυριοι εισαστε αψογοι !!!!

Link to comment
Share on other sites

Και ομως υπαρχουν εταιριες στην χωρα μας που λειτουργουν πραγματικα αψογα οπως η Smartec Greece και αξιζει να τις αναφερουμε

Σαββατο πρωι εστειλα το τηλεφωνο μου απο Πατρα με Acs κουριερ και το ελαβα σημερα πρωι με καινουργια μπαταρια και οθονη εντος εγγυησης βεβαια χωρις να πληρωσω ουτε ευρω :):):):)

Μπραβο σας Κυριοι εισαστε αψογοι !!!!

 

Είχες burn in και το έστειλες;;;

Link to comment
Share on other sites

Είχες burn in και το έστειλες;;;

Οχι φιλε μου απλα για την μπαταρια το εστειλα μια και το ειχα εναμιση χρονο και ειχε χασει οσο ναναι

απλα για την οθονη το μονο που τους ειπα ηταν πως πολυ σπανια βεβαια 1-2 φορες ολο το διαστημα που το εχω πατουσα και δεν ανταποκρινοταν

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου απλα για την μπαταρια το εστειλα μια και το ειχα εναμιση χρονο και ειχε χασει οσο ναναι

απλα για την οθονη το μονο που τους ειπα ηταν πως πολυ σπανια βεβαια 1-2 φορες ολο το διαστημα που το εχω πατουσα και δεν ανταποκρινοταν

 

Και εγω σκρφτομαι να.το στειλω απλα.ρπειδη ειμαι.επαρχια.πρεπει να.βρω συσκευη οσο χρειαστει να.το κρατησουν

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκρφτομαι να.το στειλω απλα.ρπειδη ειμαι.επαρχια.πρεπει να.βρω συσκευη οσο χρειαστει να.το κρατησουν

Μπαινω σε πειρασμο...Μετα το προχθεσινο update κατι εγινε και η μπαταρια εκανε ..ελευθερη πτωση!Τλπ μετα απο 24 ωρες και ενα hard reset ηρθε στα ισα της.Το εχω περιπου 10 μηνες και η υγεια μπαταριας στο 95,8%.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκρφτομαι να.το στειλω απλα.ρπειδη ειμαι.επαρχια.πρεπει να.βρω συσκευη οσο χρειαστει να.το κρατησουν

Και εγω φιλε Πατρα ειμαι και σε δυο μερες το ειχα παλι πισω και μεσολαβησε Σαββατοκυριακο

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδια θα παει σιγουρα για αλλαγη μπαταριας, καθοτι, οταν φτασει στο 12-13% η συσκευη εντος ενος λεπτου σβηνει απο μπαταρια. Παροτι εχει υποστει ευλαβικη χρηση!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Η μπαταρια του κινητου τον τελευταιο καιρο ζεστενεται παρα πολυ.Αν δω βιντεο στο youtube kai ειναι συνδεδεμενο με ηχειο bluetooth ζεστενεται πολυ, επισης οταν το φορτιζω μονο με τον ταχυφορτιστη, και γενικα οταν το ζοριζω ζεστενεται.Αυτο συμβαινει απο το τελευταιο update και μετα.Εχεις κανεις αλλος το ιδιο προβλημα ή μπαταρια μου τα εχει παιξει??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update η συσκευή τρελάθηκε.. Η μπαταρία όταν φτάσει 15% μέσα σε ένα λεπτό κλείνει το τηλέφωνο. Έχει γίνει υπερβολικά ζεστό. Και το χειροτερο πριν 2 μέρες η οθόνη έχασε τα χρώματα της για μια ημέρα περίπου 20 ώρες . έγινε κιτρινοπη το έχω αποδώσει στην αύξηση θερμοκρασιας και την δυσλειτουργία της μπαταρίας. διότι έκανε κάτι παλαβά από 50% έπεφτε σε 15 λεπτά στο 20% με χρήση μόνο browser
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update η συσκευή τρελάθηκε.. Η μπαταρία όταν φτάσει 15% μέσα σε ένα λεπτό κλείνει το τηλέφωνο. Έχει γίνει υπερβολικά ζεστό. Και το χειροτερο πριν 2 μέρες η οθόνη έχασε τα χρώματα της για μια ημέρα περίπου 20 ώρες . έγινε κιτρινοπη το έχω αποδώσει στην αύξηση θερμοκρασιας και την δυσλειτουργία της μπαταρίας. διότι έκανε κάτι παλαβά από 50% έπεφτε σε 15 λεπτά στο 20% με χρήση μόνο browser

Μμμμμ, φαινεται οτι το τελευταιο update εχει γενικοτερα θεματα.Και στα s10 δημιουργησε προβληματα, εκει για αλλους λογους.Γεγονος ειναι παντως οτι αναγκαστικα να κανω εργοστασιακη επανεκκινηση και παλι εχω θεμα , ζεστενεται παρα πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update η συσκευή τρελάθηκε.. Η μπαταρία όταν φτάσει 15% μέσα σε ένα λεπτό κλείνει το τηλέφωνο. Έχει γίνει υπερβολικά ζεστό. Και το χειροτερο πριν 2 μέρες η οθόνη έχασε τα χρώματα της για μια ημέρα περίπου 20 ώρες . έγινε κιτρινοπη το έχω αποδώσει στην αύξηση θερμοκρασιας και την δυσλειτουργία της μπαταρίας. διότι έκανε κάτι παλαβά από 50% έπεφτε σε 15 λεπτά στο 20% με χρήση μόνο browser

 

Εγω δεν εχω καταλαβει αυξηση της θερμοκρασιας, αλλα αυτο με το κλεισιμο στο 15% το εχω και το ειχα και πριν. Το διαπιστωσα οταν αναβαθμισα στην 9 και η μπαταρια δεν μου εφτανε καποιες φορες, με αποτελεσμα να πεσει κατω απο το 20% και να σβησει τελικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το nicelock, υπάρχει οδηγός, λινκ , για να κατεβάσω το goodlock 2019 ??

 

το φτιαξα..

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ως δια μαγειας το θεμα με την μπαταρια τελος.Δυο μερες τωρα δεν κανει καμια υπερθερμανση :wacko:Εχει επανελθει στα φυσιολογικα του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες το πήρα το εργαλείο κ έκανα την τελευταία αναβάθμιση..εικόνα δεν έχω πως ήταν πριν με την προηγούμενη αλλά θα το δω τώρα το σκ με ησυχία για να σχηματισω εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Με σχεδόν τέρμα την ένταση του ήχου κ πάνω στο μηχανάκι δεν το ακούω τις περισσότερες φορές...σε σχέση με άλλες συσκευές που γκαριζαν..έτσι είναι η έχω θέμα????
Link to comment
Share on other sites

Με σχεδόν τέρμα την ένταση του ήχου κ πάνω στο μηχανάκι δεν το ακούω τις περισσότερες φορές...σε σχέση με άλλες συσκευές που γκαριζαν..έτσι είναι η έχω θέμα????
Γενικα, δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με την ενταση του ηχου. Μηπως φταει το ringtone που εχεις? Σαν ενταση το ηχειο ειναι οκ. Σαν ποιοτητα υστερει, σε σχεση με τα σημερινα στανταρς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...