Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ όποιοι έχετε κάνει update τελευταία γράψτε αν η συσκευή έστρωσε από μπαταρία ή ότι άλλο νομίζετε ότι είχε ίσως πρόβλημα..

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όποιοι έχετε κάνει update τελευταία γράψτε αν η συσκευή έστρωσε από μπαταρία ή ότι άλλο νομίζετε ότι είχε ίσως πρόβλημα..

Ευχαριστώ

Εγώ έχω το τελευταίο update του Ιανουαρίου από την πρώτη μέρα που βγήκε. Δε βλέπω καμία διαφορά στην μπαταρία σε σχέση με το προηγούμενο. Ούτε εντοπίζω κάποιο πρόβλημα. Όλα λειτουργούν άψογα όπως πριν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση πριν 5 ημέρες γιατί φοβόμουν τα σχόλια περί απόδοσης μπαταρίας. Τελικά η συσκευή δουλεύει άψογα μεν, με μικρή μείωση αυτονομίας δε. Όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά τις πρώτες μέρες τουλάχιστον ήταν αισθητή. Χθες έβγαλε άνετα 5ωρο οθόνη. Πριν την αναβάθμιση είχα άνετο 6ωρο.Γνώμη μου να την κάνεις, αφού πολύ σύντομα θα έρθει και η pie.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση πριν 5 ημέρες γιατί φοβόμουν τα σχόλια περί απόδοσης μπαταρίας. Τελικά η συσκευή δουλεύει άψογα μεν, με μικρή μείωση αυτονομίας δε. Όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά τις πρώτες μέρες τουλάχιστον ήταν αισθητή. Χθες έβγαλε άνετα 5ωρο οθόνη. Πριν την αναβάθμιση είχα άνετο 6ωρο.Γνώμη μου να την κάνεις, αφού πολύ σύντομα θα έρθει και η pie.
5 ωρες οθονη και αναμονη 24ωρων?

Δεν ξερω παιδια, εγω βγαζω μερα με 1 ωρα ομιλιας και 2,5 ωρες οθονη.

Αν η οθονη εγραφε 5ωρα, δεν θα εβγαζα τη μερα.

Αυτα, απο την πρωτη μερα χρησης του κινητου

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες οθονη και αναμονη 24ωρων?

Δεν ξερω παιδια, εγω βγαζω μερα με 1 ωρα ομιλιας και 2,5 ωρες οθονη.

Αν η οθονη εγραφε 5ωρα, δεν θα εβγαζα τη μερα.

Αυτα, απο την πρωτη μερα χρησης του κινητου

 

Εμενα ένα 20ωρο ή λιγο παραπανω με 5 ωρες οθονη. Όπως ειπε και ο άλλος εβγαζα και παραπανω ωρες με την προηγουμενη ενημερωση αλλα εκανα την βλακεια και περασα την καινουργια.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει κάθε μέρα φόρτιση λίγο μετά τα μεσάνυχτα και βγαίνει ακριβώς 7μιση. Όχι ταχεία φόρτιση. Όλα ανοιχτά εκτός aod και nfc. Ομιλία περίπου 1 ώρα μόνιμα ανοιχτά GPS, Bluetooth, 4g,wifi, 2 sim.
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ η χωρητικοτητα της μπαταριας μου βελτιωνεται.

235 κυκλοι φορτισης και 95,76% χωρητικοτητα.

H χωρητικότητα της μπαταρίας δεν μπορεί να βελτιωθεί.

Είναι σαν να λες ότι ένα μπουκάλι 1 λίτρου χωράει ξαφνικά 1,2 λίτρα.

Άπαξ και πέσει η χωρητικότητα μετά από κάποιους κύκλους δεν μπορεί να ξανά αυξηθεί.

Οι μετρήσεις αυτές είναι ανακριβείς.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες οθονη και αναμονη 24ωρων?

Δεν ξερω παιδια, εγω βγαζω μερα με 1 ωρα ομιλιας και 2,5 ωρες οθονη.

Αν η οθονη εγραφε 5ωρα, δεν θα εβγαζα τη μερα.

Αυτα, απο την πρωτη μερα χρησης του κινητου

Ακριβώς τα ίδια Γιάννη, από την πρώτη μέρα. Το θέμα χρήσης και sot είναι τόοοσο υποκειμενικό... Φορές τελειώνει το 24ωρο με λιγότερο από 2 ώρες sot και είμαι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά η AOD ρουφάει πολύ σχετικά, το βλέπω από το 7edge καμία σχέση με χρήση AOD στο 12ωρο έχει ίσως και παραπάνω από 15% απώλεια σε σχέση με την μη λειτουργία της
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

H χωρητικότητα της μπαταρίας δεν μπορεί να βελτιωθεί.

Είναι σαν να λες ότι ένα μπουκάλι 1 λίτρου χωράει ξαφνικά 1,2 λίτρα.

Άπαξ και πέσει η χωρητικότητα μετά από κάποιους κύκλους δεν μπορεί να ξανά αυξηθεί.

Οι μετρήσεις αυτές είναι ανακριβείς.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Περισσότερο για να τονίσω το "ανακριβείς" το έγραψα.

 

Ακριβώς τα ίδια Γιάννη, από την πρώτη μέρα. Το θέμα χρήσης και sot είναι τόοοσο υποκειμενικό... Φορές τελειώνει το 24ωρο με λιγότερο από 2 ώρες sot και είμαι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, τελικά δεν είναι καθόλου στάνταρ τρόπος υπολογισμού της αυτονομίας η μέτρηση sot.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση του καθενός είναι διαφορετική...

Εγώ π.χ έχω βγάλει και 5+ ώρες μόνο σε χρήση με WiFi,και να ασχοληθώ με την συσκευή...Κάθε μέρα ξεκινώ το πρωί με 100%,ανοικτά όλα, δεδομένα,bluetooth,hands free,smartwatch,ομιλία γύρω στην ώρα,πλοήγηση ανάλογα την δουλειά, φωτογραφίες καμιά δεκαριά, κινούμαι και σε περιοχές με χαλιά σήμα,και πολλές φορές όταν γυρνάω είναι στο 50%+,αλλά μπορεί και να μην έχω κάνει καθόλου πλοήγηση,αν με πιέζει ο χρόνος....Γενικά αν χρησιμοποιείς δεδομένα,η οθόνη είναι πολύ λιγότερη...

Κάθε μέρα είναι διαφορετική....

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση του καθενός είναι διαφορετική...

Εγώ π.χ έχω βγάλει και 5+ ώρες μόνο σε χρήση με WiFi,και να ασχοληθώ με την συσκευή...Κάθε μέρα ξεκινώ το πρωί με 100%,ανοικτά όλα, δεδομένα,bluetooth,hands free,smartwatch,ομιλία γύρω στην ώρα,πλοήγηση ανάλογα την δουλειά, φωτογραφίες καμιά δεκαριά, κινούμαι και σε περιοχές με χαλιά σήμα,και πολλές φορές όταν γυρνάω είναι στο 50%+,αλλά μπορεί και να μην έχω κάνει καθόλου πλοήγηση,αν με πιέζει ο χρόνος....Γενικά αν χρησιμοποιείς δεδομένα,η οθόνη είναι πολύ λιγότερη...

Κάθε μέρα είναι διαφορετική....

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση του καθενός είναι διαφορετική...

Εγώ π.χ έχω βγάλει και 5+ ώρες μόνο σε χρήση με WiFi,και να ασχοληθώ με την συσκευή...Κάθε μέρα ξεκινώ το πρωί με 100%,ανοικτά όλα, δεδομένα,bluetooth,hands free,smartwatch,ομιλία γύρω στην ώρα,πλοήγηση ανάλογα την δουλειά, φωτογραφίες καμιά δεκαριά, κινούμαι και σε περιοχές με χαλιά σήμα,και πολλές φορές όταν γυρνάω είναι στο 50%+,αλλά μπορεί και να μην έχω κάνει καθόλου πλοήγηση,αν με πιέζει ο χρόνος....Γενικά αν χρησιμοποιείς δεδομένα,η οθόνη είναι πολύ λιγότερη...

Κάθε μέρα είναι διαφορετική....

 

Γενικα μπορει να μην είναι και μετρο σύγκρισης η οθονη. Δεν λεω και εγω μπορει να βγαζω καποια μερα λιγοτερη όταν είμαι εξω και χρειαζομαι φουλ φωτεινοτητα ή θελω φωτογραφιες κτλ ( και εννοείται ποτε δεν κανω εξοικονομηση και εχω τα παντα ανοιχτα). Αλλα επειδή καθημερινα κανω συγκεκριμένα πραγματα μετα την ενημερωση πχ μου ηταν αισθητη η μειωμενη αποδοση και γιαυτο το λογο εγω κοιταω την οθονη για συγκριση. Άλλος μπορει να συγκρινει με μια εφαρμογή που χρησιμοποιει συνεχεια ή με τις κλησεις που κανει καθημερινα. Ο καθενας εχει δικο του μετρο συγκρισεις αναλογα πως το χρησιμοποιει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει κανεις pie beta με one ui να μας πει αν αξιζει η αν πρεπει να περιμενουμε να σκασει επισημα

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στο sammobile, δεν έχει την 9.0

Αν τα καταφέρω θα περάσω official beta.

Οδηγός υπάρχει ?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα από sammobile το ινδικο firmware, kai apo xda τα δυο update zip, και περασα την beta 9.0

θα στησω το κινητο, αργοτερα,,, εκανα επαναφορά εργοστασιακών δεδομενων,,.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε 9 μέρες υπομονή και στις 15 του μήνα έρχεται το pie

 

Δεν θα ερθει τον μαρτιο τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Τελικα το περιφημο 9 pie ποτε ερχεται για τις συσκευες μας?? Εχω χασει την μπαλα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε τι καινούριο θα φέρει. Μήπως και γίνει πάλι ενδιαφέρον το Android, γιατί έχει βαλτώσει λιγάκι...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε τι καινούριο θα φέρει. Μήπως και γίνει πάλι ενδιαφέρον το Android, γιατί έχει βαλτώσει λιγάκι...

 

Θα φέρει .πολλα πραγματα.Ειμαι σίγουρος.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...