Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν γράψεις στην αναζήτηση, μέσα στις ρυθμίσεις "flash" θα σου βγάλει απευθείας την ρυθμιση. Είναι μέσα στην προσβασιμότητα>Ακοή (Accessibility>Hearing).

 

Ευχαριστώ...Βασικά το είδα αλλά δεν άνοιξα αυτό το μενού,μιας και δεν πήγε το μυαλό μου στο υπό.ενου ακοη...

 

Κατι άλλο...Σήμερα πρώτη μέρα με την αναβάθμιση που ένα Α χθες,και πρώτη φορά γύρισα το απόγευμα με μπαταρία 44%...Και δεν μίλησα ιδιαίτερα,ούτε γενικά ασχολήθηκα με την συσκευή...

Το μόνο που δίνω είναι ότι κινήθηκα σε περιοχή με πολύ κακό σήμα...Έχει κανείς άλλος παρατηρήσει την μπαταρία να είναι προς το χειροτερο;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...Βασικά το είδα αλλά δεν άνοιξα αυτό το μενού,μιας και δεν πήγε το μυαλό μου στο υπό.ενου ακοη...

 

Κατι άλλο...Σήμερα πρώτη μέρα με την αναβάθμιση που ένα Α χθες,και πρώτη φορά γύρισα το απόγευμα με μπαταρία 44%...Και δεν μίλησα ιδιαίτερα,ούτε γενικά ασχολήθηκα με την συσκευή...

Το μόνο που δίνω είναι ότι κινήθηκα σε περιοχή με πολύ κακό σήμα...Έχει κανείς άλλος παρατηρήσει την μπαταρία να είναι προς το χειροτερο;;;

 

Κάποιοι ανέφεραν ότι έγινε πιο γρήγορο οπότε πιστεύω πως αυτό έχει επιπτώσεις στην αυτονομία (γι αυτό δεν έκανα το update).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε παρατήρησα σχεδόν καμία διαφορά στη ταχύτητα ή μάλλον σε κάποιες εφαρμογές ίσως είναι και ένα κλικ πιο αργό, αλλά τίποτα το σπουδαίο σχεδόν ανύπαρκτο.

Την αυτονομία στα ίδια επίπεδα τη βλέπω, ίσως και λίγο καλύτερη, αλλά μπορεί να έχει να κάνει ( που μάλλον αυτό είναι ) με το ότι η χρήση που του έχω κάνει από εχθές, έτυχε να είναι λίγο πιο light.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ιδίως σήμερα που είχα πολύ τρέξιμο, δεν το χρησιμοποίησα καθόλου... Απλά για πάνω από από 5ωρες ειμουνα σε περιοχή με κακό σήμα... Φυσικά κάποια στιγμή έκανε μία αναβάθμιση στο ρολόι που έχω, αλλά και πάλι υπερβολικό το βλέπω.. Όταν γύρισα και είδα 44% μπαταρία πραγματικά έμεινα... Το έβγαλα από τον φορτιστή κατά τις 6 το πρωί, και έχω πάντα ανοικτά, δεδομένα, Wi-Fi, Bluetooth, ένα Amazfit Bip συνδεδεμένο, από το πρωί στις 8 και ακουστικά, και μου φάνηκε ότι την κατανάλωσε γρήγορα.. Θα το κοιτάξω και αύριο, και βλέπω... Τώρα να σκεφτείς ειμαι με 34% μπαταρία και έχω βάλει την εξοικονόμηση γιατί θα γυρίσω σε κάνα δίωρο σπίτι...
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας εδω ,οντως διαπιστωνω και εγω με την σειρα μου οτι καταναλωνει ποιο γρηγορα την μπαταρια..ελεος ποια, απο πουθενα δεν τους πιανεις στην Samsung...Μια το ενα προβλημα, μια το αλλο...Επισης θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο.Οταν βαζω το κινητο να φορτισει ασυρματα τοτε μου ανοιγει το μενου του s pen και μου γραφει οτι ενδεχεται να μην λειτουργει σωστα το s pen ,κατι που δεν συμβαινει αλλα το αναφερει.Ξερει κανεις κατι σχετικα με αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στον Γερμανό Αθήνα, και ρώτησα, αν ισχύει το:

Δίνω το note 8, το κρατάνε, και αφαιρούν πόσο, για να πάρω το note 9.

Αύριο το απόγευμα, θα πάω στο κατάστημα στα Τρίκαλα.

Σε τι τιμή, να δεχθώ , να το κρατήσουν ?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στον Γερμανό Αθήνα, και ρώτησα, αν ισχύει το:

Δίνω το note 8, το κρατάνε, και αφαιρούν πόσο, για να πάρω το note 9.

Αύριο το απόγευμα, θα πάω στο κατάστημα στα Τρίκαλα.

Σε τι τιμή, να δεχθώ , να το κρατήσουν ?

Δε συμφέρουν αυτα ουτε για πλακα. Στην τιμή που το δινει ο Γερμανός, θα σου κρατήσει το νοτε 8 και παλι θα ειναι ακριβότερο απο το να το πάρεις από σκρουτζομαγαζο. Ποσο μαλλον αν μετα πουλήσεις το νοτε 8.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω note 9 ελληνική ς αντιπροσωπείας.

Λιγότερο από 400€, δεν δίνω το note 8.

Δεν τα εμπιστεύομαι τα σκρουτζομαγαζα.

Την έχω πατήσει κλπ κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει κι ο sosimple, δεν το δίνεις στο Γερμανό ούτε για πλάκα. Θα σε σφάξει κυριολεκτικα

 

 

Όσον αφορά τα σκρουτζομαγαζα, από την στιγμή που πάρεις ένα κινητο samsung το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να είναι ευρωπαϊκό. Η εγγύηση δεν έχει να κάνει με το μαγαζί αλλά με την επίσημη αντιπροσωπεια, όπου (ακόμα και χωρίς απόδειξη αγοράς) καλύπτεσαι για 2 χρόνια. Η απόδειξη προφανώς καλό είναι να υπάρχει αφου έμμεσα παρατείνεται και η εγγύηση, διότι ισχύει από την ημερομηνία αγοράς, ενώ όταν δεν υπάρχει από την ημερομηνία κατασκευής.

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε ενημέρωση και μένα αλλά την έκανα παύση μετά τα σχόλια σας για την χειρότερη μπαταρία τι λέτε να την προχωρήσω?μπορώ να μην κάνω ενημέρωση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δύο μέρες τώρα που το χρησιμοποιώ όπως πάντα, δεν είδα καμιά διαφορά στη κατανάλωση. Ενημέρωση ασφαλείας Νοεμβρίου είναι, δε βλέπω το λόγο να έχει καλύτερη ή χειρότερη μπαταρία.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας εδω ,οντως διαπιστωνω και εγω με την σειρα μου οτι καταναλωνει ποιο γρηγορα την μπαταρια..ελεος ποια, απο πουθενα δεν τους πιανεις στην Samsung...Μια το ενα προβλημα, μια το αλλο...Επισης θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο.Οταν βαζω το κινητο να φορτισει ασυρματα τοτε μου ανοιγει το μενου του s pen και μου γραφει οτι ενδεχεται να μην λειτουργει σωστα το s pen ,κατι που δεν συμβαινει αλλα το αναφερει.Ξερει κανεις κατι σχετικα με αυτο?

Mήπως έβαλες καμιά θήκη με μαγνήτη;Αν ναι,βγάλτη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα πρίν δύο μέρες και καμιά διαφορά στην μπαταρία δεν είδα. Οκ νομίζω είναι

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω δει καμία απολύτως διαφορά από τις 13/11 που έκανα την ενημέρωση. Πως βγάζετε συμπέρασμα για τη μπαταρία με μία μέρα χρήσης δεν το έχω καταλάβει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και εγω διαφορα στην μπαταρια δεν ειδα , νομιζω ομως αισθητα λιγο πιο smooth εγινε.
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας εδω ,οντως διαπιστωνω και εγω με την σειρα μου οτι καταναλωνει ποιο γρηγορα την μπαταρια..ελεος ποια, απο πουθενα δεν τους πιανεις στην Samsung...Μια το ενα προβλημα, μια το αλλο...Επισης θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο.Οταν βαζω το κινητο να φορτισει ασυρματα τοτε μου ανοιγει το μενου του s pen και μου γραφει οτι ενδεχεται να μην λειτουργει σωστα το s pen ,κατι που δεν συμβαινει αλλα το αναφερει.Ξερει κανεις κατι σχετικα με αυτο?
Μήπως ο φορτιστής σου εκτός από ασύρματος είναι και μαγνητικός ή κάτι τέτοιο? Ή μήπως έχεις καμία θήκη που έχει μαγνήτη? Γιατί το S Pen έχει θέμα με τους μαγνήτες

 

Στάλθηκε από το Oneplus 6

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω και εδω την ερωτηση που ειναι και το καταλληλο νημα. Υπαρζει καποιος τροπος το πληκτρο της bixby να μην κανει τιποτα οταν η συσκετη ειναι κλειδωμενη ? Ενω οταν δεν ειναι να λειτουργει κανονικα ? Εννοω οτι δεν θελω να απενεργοποιησω τελειως το πληκτρο, απλως οταν ειναι κλειδωμενο το τηλεφωνο να μην αναβει η οθονη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει Γιάννη. Την απενεργοποίησα, αν και τη δοκίμασα αρχικά, γιατί πατιόταν κατά λάθος και δεν ασχολήθηκα ξανά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω και εδω την ερωτηση που ειναι και το καταλληλο νημα. Υπαρζει καποιος τροπος το πληκτρο της bixby να μην κανει τιποτα οταν η συσκετη ειναι κλειδωμενη ? Ενω οταν δεν ειναι να λειτουργει κανονικα ? Εννοω οτι δεν θελω να απενεργοποιησω τελειως το πληκτρο, απλως οταν ειναι κλειδωμενο το τηλεφωνο να μην αναβει η οθονη.

Bxactions και κανεις ότι θες με το κουμπί της Bixby. Αν κατάλαβα καλά τι θες, ορισε όταν η οθόνη ειναι σβηστή να μη κάνει τιποτα το κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Bxactions και κανεις ότι θες με το κουμπί της Bixby. Αν κατάλαβα καλά τι θες, ορισε όταν η οθόνη ειναι σβηστή να μη κάνει τιποτα το κουμπί.
Σωραιος!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωραιος!!!

 

Δηλαδή εγώ που σου το πρότεινα (στο νήμα του 9) πριν λίγες μέρες δεν είμαι ωραίος??? :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που σου το πρότεινα (στο νήμα του 9) πριν λίγες μέρες δεν είμαι ωραίος??? :lol:

 

Χάχα.. Αν του το πρότεινες πρώτος, είσαι ωραιοτερος! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που σου το πρότεινα (στο νήμα του 9) πριν λίγες μέρες δεν είμαι ωραίος??? :lol:
Μην παρεξηγηθω, αλλα μεχρι τοτε νομιζα οτι μπορω να το κανω χωρις εξτρα εφαρμογη. Τωρα ομως που απογοητευτηκα, ειστε σωραιοι και οι 2!! Χαχαχα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μην παρεξηγηθω, αλλα μεχρι τοτε νομιζα οτι μπορω να το κανω χωρις εξτρα εφαρμογη. Τωρα ομως που απογοητευτηκα, ειστε σωραιοι και οι 2!! Χαχαχα

 

Τι να παρεξηγηθείς βρε Γιάννη? Πλάκα κάνουμε. Άλλωστε εγώ είμαι άσχημος..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...