Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να μου πει καποιος αν η γλωσσα στο Note 8 ειναι στα ελληνικα, μπορει να λειτουργησει ο google assistant στα αγγλικα?Γιατι οταν παταω ρυθμισεις βοηθου κρασαρει.
Νομίζω πως όχι, όταν το είχα ψάξει έλεγε ότι θέλει να είναι στην ίδια γλώσσα το κινητό. Με αγγλικά δουλεύει πάντως κανονικά.

 

Μόνο που δεν έχω καταφέρει να αλλάξω το ok Google σε hey Google που είναι κάπως λιγότερο γελοίο, δεν βρίσκω πουθενά ρύθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω μεγαλη συλλογη απο θηκες για το Note 8 οποιος θελει ας μου στειλει. Εχω παρει το note 9 και τζαμπα καθονται.Ειμαι απο θεσσαλονικη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα λόγο βροχής έκανα δουλειά με το Note, και μου έβγαλε μήνυμα ότι ανιχνεύθηκε υγρασία στη θύρα φόρτισης...

Είναι τπτ ανησυχητικό;;;Και άλλες φορές είχα κάνει δουλειά με βροχή,αλλά πρώτη φορά σήμερα το έβγαλε...

Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοείται δεν είναι ανησυχητικό, έχει αισθητήρα στην θύρα φόρτισης και την απενεργοποιει για να μην γίνει ζημιά. Μόλις στεγνώσει θα είναι κομπλέ.

Μπορείς να το φυσήξεις ή να βάλεις λίγο πιστολάκι μαλλιών αμα το βιάζεσαι.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοείται δεν είναι ανησυχητικό, έχει αισθητήρα στην θύρα φόρτισης και την απενεργοποιει για να μην γίνει ζημιά. Μόλις στεγνώσει θα είναι κομπλέ.

Μπορείς να το φυσήξεις ή να βάλεις λίγο πιστολάκι μαλλιών αμα το βιάζεσαι.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Ευχαριστώ για την απάντηση...Καλά σήμερα έφαγε βροχή,αλλά έκανε και δουλειά ο σκύλος....Αυτός είναι ο λόγος που θέλω οπωσδήποτε αδια βροχή συσκευή,και με το πενάκι,έκανα και τον μισό χρόνο...

Φυσικά αυτή τη στιγμή,έχω 30% μπαταρία,και οθόνη 3 ώρες 5 λεπτα,μαζί με 1 ώρα ομιλίας..Δεδομένα ανοικτά,bluetooth hands free ,ρολόι συνδενενο,και 4 mail....

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μια στιγμή έριχνε τόσο πολύ νερό,εγώ έγραφα στην οθόνη και η απόκριση της ήταν άμεση.. Φυσικά μια δύο φορές που είχε γεμίσει νερό,και όχι απλά βρεγμένη,έκανε κάτι άκυρα,αλλά πιστεύω ήταν φυσιολογικό....

Παντος η χρήση με το πενάκι σε βρεγμένη οθόνη είναι άψογη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω μεγαλη συλλογη απο θηκες για το Note 8 οποιος θελει ας μου στειλει. Εχω παρει το note 9 και τζαμπα καθονται.Ειμαι απο θεσσαλονικη

Θα είμαι Θεσσαλονίκη μέχρι αύριο το απόγευμα. ΣΟΥ εστειλα pm

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μέρες να διαβάσω προηγούμενα posts, έχουμε θέμα με τα screenshots; Πάω να πάρω με επέκταση και μου λέει ότι η εφαρμογή σταμάτησε. Κλείνω την οθόνη και την ξανανοίγω για να δουλέψει ξανά το τηλέφωνο...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα παραλαμβάνω το Note 9 οπότε θα βάλω αγγελία το 8αρι μου. Όποιος ενδιαφέρεται μου στέλνει pm για ανατριχιαστικες λεπτομέρειες.

Πρώτο χέρι αγορασμένο από public.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μέρες να διαβάσω προηγούμενα posts, έχουμε θέμα με τα screenshots; Πάω να πάρω με επέκταση και μου λέει ότι η εφαρμογή σταμάτησε. Κλείνω την οθόνη και την ξανανοίγω για να δουλέψει ξανά το τηλέφωνο...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά δουλευει. Είσαι για factory reset κάποια στιγμή..

Link to comment
Share on other sites

Καλά δουλευει. Είσαι για factory reset κάποια στιγμή..
Ευχαριστώ. Κάποια στιγμή...Μάλλον με την 9, με το καλό...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω μεγαλη συλλογη απο θηκες για το Note 8 οποιος θελει ας μου στειλει. Εχω παρει το note 9 και τζαμπα καθονται.Ειμαι απο θεσσαλονικη

 

Η μπαταρία σε σχέση με το 8 πως είναι;;;Εγώ βασικά αν πάω στο 9 μόνο για αυτό το λόγο θα πάω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι αξίζει τόση μεγάλη διαφορά σε χρήματα η παραπάνω μπαταρία και η ελαφρώς καλύτερη κάμερα.... τα έχουμε ξαναπεί αυτά περί ορέξεως βέβαια..

Εγώ θα πάω κατευθείαν στο note10. Τουλάχιστον να υπάρχει μια διαφορά αισθητή και σε εμφάνιση αλλά και σε επιδόσεις κάμερας-μπαταριας και γενικά εμπειρίας χρήσης.

Με τις επιδόσεις σε ταχύτητες κλπ έχω σταματήσει να ασχολούμαι αφού όλες πλέον οι συσκευές εχουν φτασει ταβάνι, το έχουν τερματίσει. Το να ανοιξει 0,05 sec μια εφαρμογή πιο γρήγορα δεν μου λέει κάτι.

 

Οι βελτιώσεις πλέον αφορούν μόνο κάμερα, εμφάνιση και γενικά εμπειρια χρήσης-έξτρα λειτουργίες.

 

Θεωρώ πως αν κάποιος δεν είναι ιδιαιτερα γκατζετακιας και δεν έχει την μανία της αλλαγης, δεν θα έχει λόγο να αλλάξει το Note8 για μια 4τια τουλάχιστον να μην πω και παραπάνω (αν βέβαια δεν βγάλει προβλήματα κλπ).

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι αξίζει τόση μεγάλη διαφορά σε χρήματα η παραπάνω μπαταρία και η ελαφρώς καλύτερη κάμερα.... τα έχουμε ξαναπεί αυτά περί ορέξεως βέβαια..

Εγώ θα πάω κατευθείαν στο note10. Τουλάχιστον να υπάρχει μια διαφορά αισθητή και σε εμφάνιση αλλά και σε επιδόσεις κάμερας-μπαταριας και γενικά εμπειρίας χρήσης.

Με τις επιδόσεις σε ταχύτητες κλπ έχω σταματήσει να ασχολούμαι αφού όλες πλέον οι συσκευές εχουν φτασει ταβάνι, το έχουν τερματίσει. Το να ανοιξει 0,05 sec μια εφαρμογή πιο γρήγορα δεν μου λέει κάτι.

 

Οι βελτιώσεις πλέον αφορούν μόνο κάμερα, εμφάνιση και γενικά εμπειρια χρήσης-έξτρα λειτουργίες.

 

Θεωρώ πως αν κάποιος δεν είναι ιδιαιτερα γκατζετακιας και δεν έχει την μανία της αλλαγης, δεν θα έχει λόγο να αλλάξει το Note8 για μια 4τια τουλάχιστον να μην πω και παραπάνω (αν βέβαια δεν βγάλει προβλήματα κλπ).

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Κοίτα δεν έχεις και άδικο,αλλα σκεφτομαι μετά τις γιορτές να πάρω το 512 με τιμολόγιο...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν έχεις και άδικο,αλλα σκεφτομαι μετά τις γιορτές να πάρω το 512 με τιμολόγιο...

 

Τώρα είναι ευκαιρία, ειδικά εν έχεις κάρτα της εθνικής τότε τρέξε ΆΜΕΣΑ, μέχρι αύριο που τελειώνει η προσφορά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω μεγαλη συλλογη απο θηκες για το Note 8 οποιος θελει ας μου στειλει. Εχω παρει το note 9 και τζαμπα καθονται.Ειμαι απο θεσσαλονικη

 

Καλησπέρα φίλε μου. Και εγώ Θεσσαλονίκη. Έχεις pm

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι αξίζει τόση μεγάλη διαφορά σε χρήματα η παραπάνω μπαταρία και η ελαφρώς καλύτερη κάμερα.... τα έχουμε ξαναπεί αυτά περί ορέξεως βέβαια..

Εγώ θα πάω κατευθείαν στο note10. Τουλάχιστον να υπάρχει μια διαφορά αισθητή και σε εμφάνιση αλλά και σε επιδόσεις κάμερας-μπαταριας και γενικά εμπειρίας χρήσης.

Με τις επιδόσεις σε ταχύτητες κλπ έχω σταματήσει να ασχολούμαι αφού όλες πλέον οι συσκευές εχουν φτασει ταβάνι, το έχουν τερματίσει. Το να ανοιξει 0,05 sec μια εφαρμογή πιο γρήγορα δεν μου λέει κάτι.

 

Οι βελτιώσεις πλέον αφορούν μόνο κάμερα, εμφάνιση και γενικά εμπειρια χρήσης-έξτρα λειτουργίες.

 

Θεωρώ πως αν κάποιος δεν είναι ιδιαιτερα γκατζετακιας και δεν έχει την μανία της αλλαγης, δεν θα έχει λόγο να αλλάξει το Note8 για μια 4τια τουλάχιστον να μην πω και παραπάνω (αν βέβαια δεν βγάλει προβλήματα κλπ).

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Έκπτωση 24%, επιπλέον 20% της εθνικής με go4more ....δίνεις 400-450 το note και με ελάχιστα χρήματα έχεις το note 9 και δεν χρεριάζεσαι το 10, πας στο 11 :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Έκπτωση 24%, επιπλέον 20% της εθνικής με go4more ....δίνεις 400-450 το note και με ελάχιστα χρήματα έχεις το note 9 και δεν χρεριάζεσαι το 10, πας στο 11 :p :p :p

Από πού οι εκπτώσεις και πόσο βγαίνει τελικά το 9;Εγώ έχω και το 8,και την Go4more,και τα... λίγα χρήματα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Από πού οι εκπτώσεις και πόσο βγαίνει τελικά το 9;Εγώ έχω και το 8,και την Go4more,και τα... λίγα χρήματα.

677 βγαίνει το μικρό και σήμερα

μόνο από Κωτσόβολο

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

677 βγαίνει το μικρό και σήμερα

μόνο από Κωτσόβολο

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Κοίταξα σε Κοτσοβολο,αλλά είδα μόνον για το -ΦΠΑ που λέει.Για την κάρτα δεν είδα κάτι.:confused:

Edit.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα σε Κοτσοβολο,αλλά είδα μόνον για το -ΦΠΑ που λέει.Για την κάρτα δεν είδα κάτι.:confused:

https://www.kotsovolos.gr/site/

στη κεντρική σελίδα είναι

η κατέβασε την εφαρμογή από playstore

του go4more

δεν το έχει χωριστά για κάθε προϊόν να φαίνεται αλλά ισχύει 100%

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.kotsovolos.gr/site/

στη κεντρική σελίδα είναι

η κατέβασε την εφαρμογή από playstore

του go4more

δεν το έχει χωριστά για κάθε προϊόν να φαίνεται αλλά ισχύει 100%

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Κατάβασα όλα τα στοιχεία και τα συμπληρωσα αλλά δε με αφήνει να εγγραφώ.Ισως γιατί δεν συμπλήρωσα ένα από τα δύο που λέε και δεν καταλαβαίνω.Δηλαδή με NFC ή με κάμερα.

Τικάνω εκεί;

Edit

Ακυρον.Εβαλα το NFC και τελικά ενεργοποιήθηκε.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα εγγραφή πρώτα από browser

δεν είχα κάποιο πρόβλημα,έδωσα ότι δικαιώματα χρειαζοταν στην εφαρμογή μετά και όλα καλά

https://www.nbg.gr/go4more/#/profile

edit:το κινητό μου δεν υποστηρίζει nfc

τέλος καλό όλα καλά

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει αναλυτικά την διαδικασία με την Εθνική και τον Κωτσόβολο ,για αγορά Note 9 και πώληση του 8???

Συγνώμη που ρωτάω αλλά δεν έχω εθνική ,και θα χρησιμοποιήσω κάποιου φίλου αν χρειαστεί.

Nokia 5800-->Sony xperia st15-->Lenovo p780-->Lenovo K910-->Samsung Note4 Duos-->Samsung Note 8 Duos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει αναλυτικά την διαδικασία με την Εθνική και τον Κωτσόβολο ,για αγορά Note 9 και πώληση του 8???

Συγνώμη που ρωτάω αλλά δεν έχω εθνική ,και θα χρησιμοποιήσω κάποιου φίλου αν χρειαστεί.

δεν έχει καμμια σχέση η πώληση του note 8 με Κωτσόβολο και κάρτα

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει καμμια σχέση η πώληση του note 8 με Κωτσόβολο και κάρτα

Ωραία πόσο βγαίνει η τελική τιμή του note 9 με την go4more.???

Nokia 5800-->Sony xperia st15-->Lenovo p780-->Lenovo K910-->Samsung Note4 Duos-->Samsung Note 8 Duos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...