Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,

Ξαφνικά οι συνομιλητές μου δεν με ακούνε παρά πολύ σιγά.

Είτε με ακουστικά είτε χωρίς μου λένε ότι ακούγομαι πάρα πολύ χαμηλά.

Έχει κάποιος κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Ξαφνικά οι συνομιλητές μου δεν με ακούνε παρά πολύ σιγά.

Είτε με ακουστικά είτε χωρίς μου λένε ότι ακούγομαι πάρα πολύ χαμηλά.

Έχει κάποιος κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ.

Έκανες καμία επανεκκίνηση αρχικά?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις τι κάνει χωρίς να φοράς τη συγκεκριμένη θήκη. Καλού κακού κάνε του και μια επανεκκίνηση όταν τη βγάλεις, πριν κάνεις τις δοκιμές σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις την ευαισθησία οθόνης ( αυτό που είναι για να λειτουργεί με γάντια κτλ, δε θυμάμαι πως λέγεται );

 

δεν ξερω τι είναι αυτό που μου λες να σου πω την αληθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια μονο σε μενα το κανει δλδ αυτό με το πενακι ?

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία τι γίνεται βρε παιδιά,την αλλάζουν έτσι εύκολα με την μία;

Το έχω 7 μήνες με 168 κύκλους φόρτισης και το τελευταίο διάστημα, σαν να έχει πέσει η απόδοση της.

Μέρα δεν μου έβγαζε τις καθημερινές με την χρήση που του κάνω,αλλά τώρα από τις 16.00 και μετά θέλει φόρτιση.

Το πηγαίνω έτσι και την αλλάζουν επί τόπου, ή πρέπει να το κρατήσουν για παρακολούθηση;

Είναι που η σαμσουνγκ εγγυάται οτι χανει μέγιστο 5% σε 2 χρόνια που λεγαν οι "διαφημιστες" / funboy, οταν τους έλεγες ότι είναι μικρη η μπαταρία..

Βαλε phone info: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Ποσο γραφει battery helth στην καρτελα personal?

Link to comment
Share on other sites

Είναι που η σαμσουνγκ εγγυάται οτι χανει μέγιστο 5% σε 2 χρόνια που λεγαν οι "διαφημιστες" / funboy, οταν τους έλεγες ότι είναι μικρη η μπαταρία..

Βαλε phone info: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Ποσο γραφει battery helth στην καρτελα personal?

Το έχω βάλει. Από εκεί είδα τους κύκλους φόρτισης.

95.06% λέει....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει. Από εκεί είδα τους κύκλους φόρτισης.

95.06% λέει....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά είναι η μπαταρία τοτε.. Αλλος πηγε αλλαξε μπαταρία και η "καινούργια" έδειχνε 94%..

Δεν αλλάζουν παντα μπαταρία, σου λένε και οτι την αλλάξανε ακομα και αν δεν την αλλάξουν να νιώθεις ψυχολογίκα ευχαριστημένος..

Οκ η μπαταρία είναι μέτρια αλλα αν βλέπεις μεγαλη διαφορά, ξεκίνα απο factory reset, και βάλε λιγες λιγες εφαρμογές. Πιθανοτατα κατι σου τρωει την μπαταρία.

Εγω προσωπικά εχω σωθει με sabs, και τωρα με adhell 3.. Κλεινω 200 εφαρμογές / services που δε χρησιμοποιώ, συν adblock, + κόψιμο Mobile internet απο τις περισσότερες εφαρμογές που δεν χρειάζεται και πάει αμομα πάρα πολυ καλα η αυτονομια με 300 εφαρμογές εγκατάστημενες.

Και εμενα κάπου τοσο δειχνει το info σε 200 κύκλους ..

Link to comment
Share on other sites

Sabs φοράω κι εγώ.

Οι εφαρμογές βέβαια που έχω κλείσει είναι σίγουρα πολύ λιγότερες γιατί φοβάμαι μην κλείσω κάποια services που δεν πρέπει.

Το στήσιμο από την αρχή μάλλον πρέπει να κάνω, αλλά είναι ψιλό ιστορία γιατί συγχρονίζουν εταιρικά μεηλ και ημερολόγιο που χρειάζεται τους IT για το στήσιμο και τους κωδικούς.

Οκ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και επανεκκίνηση και στήσιμο από την αρχή..

 

Έκανες καμία επανεκκίνηση αρχικά?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να μας τα κάνει τσουρέκια, επειδή δεν έχει την στοιχειώδη λογική να καταλάβει οτι δεν πρέπει να μπαίνει η συσκευή σε θαλασσινό νερό καθώς μπορεί να βγάλει βλάβη (το ίδιο ισχύει με το s pen). Κάνουν την μπούρδα τους και μετά φταίει η σάπια συσκευή και το σάπιο s pen που δεν μπόρεσε να χρησιμοποιηθεί ως ψαρεντούφεκο. Στη τελική πήγαινε το στο service και πες τους οτι το έβαλες στη θάλασσα και δεν δουλεύει το spen να σε καλύψουν... Να τους κάνεις και φασαρία αμα γελάσουν όμως ε?

 

 

Έλιωσα με το ψαροντουφεκο :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα σήμερα να δω τα mail στο κινητό,και είδα ότι είχαν καταχωρηθεί μόνον μέχρι 8 Σεπ.Ημουν σε χώρο με wifi,(ιατρείο),στο οποίο δεν υπήρχε κανείς άλλος να δουλεύει .Τι λέτε να συμβαίνει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η μπαταρία τοτε.. Αλλος πηγε αλλαξε μπαταρία και η "καινούργια" έδειχνε 94%..

Δεν αλλάζουν παντα μπαταρία, σου λένε και οτι την αλλάξανε ακομα και αν δεν την αλλάξουν να νιώθεις ψυχολογίκα ευχαριστημένος..

Οκ η μπαταρία είναι μέτρια αλλα αν βλέπεις μεγαλη διαφορά, ξεκίνα απο factory reset, και βάλε λιγες λιγες εφαρμογές. Πιθανοτατα κατι σου τρωει την μπαταρία.

Εγω προσωπικά εχω σωθει με sabs, και τωρα με adhell 3.. Κλεινω 200 εφαρμογές / services που δε χρησιμοποιώ, συν adblock, + κόψιμο Mobile internet απο τις περισσότερες εφαρμογές που δεν χρειάζεται και πάει αμομα πάρα πολυ καλα η αυτονομια με 300 εφαρμογές εγκατάστημενες.

Και εμενα κάπου τοσο δειχνει το info σε 200 κύκλους ..

Αυτό με το ότι θέλει φροντίδα η μπαταρία για να μην πέσει απότομα η απόδοση δεν ξέρω πόσο ισχύει τελικά...Αν ισχύουν αυτά που γράφει το phone info, έχω 92.27% με 439 κύκλους και πιο άστατη φόρτιση δε νομίζω ότι μπορεί να του είχα κάνει.

 

Επειδή μέχρι το απόγευμα το δουλεύω φουλ, το φορτίζω όπου βρω, μέχρι και στ' αμάξι έχω ασύρματο (γρήγορο) φορτιστή. Και γρήγορη ενσύρματη φόρτιση αρκετά και κάθε βράδυ ασύρματη (αργή). Τι άλλο να της κάνω δηλαδή...

 

Εγώ καταλήγω μάλλον ότι εκτός της δεδομένης μικρής χωρητικότητας, είναι και θέμα πόσο έχει φορτωθεί το κινητό. Το έχω από πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε και όλα τα update τα έχω περάσει από πάνω.

 

Πάντως αν και δεν έχω εικόνα τι ισχύει ακριβώς με το ios, το θεωρώ εξωφρενικό να πρέπει σε κινητό ίδιας αν όχι μεγαλύτερης αρχικής τιμής με iphone να πρέπει να τα ξαναστησεις όλα απ' την αρχή για να μην έχεις απώλειες σε απόδοση και συσκευής και μπαταρίας. Αν είμαστε beta testers να μας το πούνε να ζητήσουμε και καμία έκπτωση στην τελική...

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθει το update Σεπτεμβρίου θα πάρουμε λογικά και Super Slow Motion and AR Emoji*

 

Πηγή:

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-note-8-super-slow-motion-ar-emoji-904173/amp/

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθει το update Σεπτεμβρίου θα πάρουμε λογικά και Super Slow Motion and AR Emoji*

 

Πηγή:

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-note-8-super-slow-motion-ar-emoji-904173/amp/

 

Το είδα και εγώ και διαβάζω στο xda ήδη κάποιοι την έχουν πάρει και έχει κανονικά.

Μπορείς να τη κατεβάσεις και να την περάσεις με odin άλλα καλύτερα μερικές μέρες υπομονή. :)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ και διαβάζω στο xda ήδη κάποιοι την έχουν πάρει και έχει κανονικά.

Μπορείς να τη κατεβάσεις και να την περάσεις με odin άλλα καλύτερα μερικές μέρες υπομονή. :)

 

Για το super slow motion υποτίθεται ότι έχουμε μνήμη πάνω στην κάμερα για να μπορεί να το κάνει.. Το note 8 που την βρήκε την μνήμη ?? Μήπως μας δουλεύουν ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω εαν εχει κάποιος το Dex και εχει δοκιμάσει την εφαρφογή simplemind. Μπορείς να επεξεργαστείς τα αρχεία σου στον Η/Υ μέσω της εφαρμογής. Εαν κάποιος εχει το Dex μπορεί έστω να κατεβάσει την εφαρμογή free για να το δοκιμάσει. Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Για το παιδι που ρωταει σχετικα με το πενακι ,το επαθα 2 φορες ηταν θεμα υγρασιας εψαξα τοσες λυσεις και τελικα ειδα ενα βιντεο στο youtube

το εβαλα στο φουρνο για μιση ωρα τπτ.το αφησα δευτερη φορα 1 ωρα στους 60 και οντως διορθωθηκε.ουτε με αλλαγη μυτης ουτε τιποτα δεν διορθωνε το προβλημα εκτος αυτο που εκανε ο τυπος στο βιντεο.πλεον πηρα το note 9 εδω και μερες αλλα ακομα δεν το εβαλα στο νερο.κατα 99 τοις εκατο θα λυθει με αυτο τον τροπο αν ειναι θεμα υγρασιας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα εκατοστο και εγραφε μονο του απο την οθονη.για να γραψεις κατι με τιποτα.δεν ξερω γιατι το επαθε τους τελευταιους 2 μηνες 2 φορες ενω συνεχεια το επλενα και το πενακι και τη συσκευη ενω γραφει ειναι αδιαβροχο στο γλυκο νερο.

Link to comment
Share on other sites

Για το παιδι που ρωταει σχετικα με το πενακι ,το επαθα 2 φορες ηταν θεμα υγρασιας εψαξα τοσες λυσεις και τελικα ειδα ενα βιντεο στο youtube
το εβαλα στο φουρνο για μιση ωρα τπτ.το αφησα δευτερη φορα 1 ωρα στους 60 και οντως διορθωθηκε.ουτε με αλλαγη μυτης ουτε τιποτα δεν διορθωνε το προβλημα εκτος αυτο που εκανε ο τυπος στο βιντεο.πλεον πηρα το note 9 εδω και μερες αλλα ακομα δεν το εβαλα στο νερο.κατα 99 τοις εκατο θα λυθει με αυτο τον τροπο αν ειναι θεμα υγρασιας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα εκατοστο και εγραφε μονο του απο την οθονη.για να γραψεις κατι με τιποτα.δεν ξερω γιατι το επαθε τους τελευταιους 2 μηνες 2 φορες ενω συνεχεια το επλενα και το πενακι και τη συσκευη ενω γραφει ειναι αδιαβροχο στο γλυκο νερο.

Ότι το βάζεις στον φούρνο και ότι το πλένεις. Μόνο αυτό κατάλαβα.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το πενακι εγραψα τα παραπανω ,στην ερωτηση του παιδιου που εχει το προβλημα.αν ειναι θεμα υγρασιας απλα ας κανει αυτο που εκανε ο τυπος στο βιντεο και φυσικα εκανα και εγω και λυθηκε το προβλημα μου.
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα κι εγώ.

Υποτίθεται πως το super slow video ήταν θέμα hardware που είχε το s9 (και τώρα το Note 9). Παραμύθια....

Μέχρι 1" τραβάει??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα κι εγώ.

Υποτίθεται πως το super slow video ήταν θέμα hardware που είχε το s9 (και τώρα το Note 9). Παραμύθια....

Μέχρι 1" τραβάει??

 

αυτο αναρωτιεμαι.. τι μας ελεγαν οτι εχει μνημη πανω στην καμερα για να καταγραφει τα fps?

Εκτος αν ειναι χειροτερης ποιοτητας κλπ στο νοτε 8 και απλα εδωσαν το feature τυπικα αλλα οχι ουσιαστικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το super slo mo στο note 9 ειναι 0.2 εως 0.4 δευτ.στα 720 p. Στο normal slo mo 240fps full hd απεριοριστο.δεν νομιζω στο note 8 να ειναι ενα δευτερολεπτο το super slo mo.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο το δοκίμασα.

Εκτός του ότι έχει πράγματι το γούστο του, μου αρέσει σαν δυνατότητα και αποτέλεσμα ( τράβηξα δύο δοκιμαστικά τη 12χρονη κόρη μου και της άρεσε πάρα πολύ), αλλά είναι λίγο. Στις << λεπτομέρειες >> του βίντεο , γράφει στα 720ρ και το ένα ήταν 5 δευτερόλεπτα και το άλλο 8. Πιο πάνω δε πήγαινε, σταματούσε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...