Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς όχι γιατί δεν έχω άλλη συσκευή που να παίρνει nano sim, θα προσπαθήσω όμως να δανειστώ.
Είναι σε επαφές τα νούμερα αυτά ?

Αν ναι, δοκίμασε να σβήσεις τα 2 από τα 3 και ξανακαλεσε.

Αν όχι , δοκίμασε να σβήσεις το ιστορικό κλήσεων .

Επίσης δοκίμασε με +30 ή με 0030 ,πως το δοκίμασες ?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by themis999445
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι τη βοήθεια σας για ένα θέμα που μου εχει σπάσει τα νεύρα. Το τηλέφωνο δεν καλεί 3 συγκεκριμένα σταθερά τηλέφωνα (κάνω κλήση και δεν ακούγεται τίποτα). Τα τηλέφωνα έχουν τα τέσσερα πρώτα ψηφία ίδια. Τι έχω δοκιμάσει:

- κλήση απο άλλο τηλέφωνο με twin sim: Καλεί κανονικά

- προσθήκη προθεματος χώρας (δεν καλεί)

- η λίστα με τους blocked αριθμούς του τηλεφώνου ειναι κενή

- Επανεκινηση τηλεφώνου: τα ίδια

-δεν υπάρχει κανενός είδους φραγής στο τηλ.

- τηλ. στον πάροχο: "φταίει η συσκευή σας"

 

Πραγματικά έχω ξεμείνει από ιδέες....οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί (προσπαθώ να γλιτώσω το hard reset...)

 

Διέγραψε τις επαφές και ξαναπέρασέ τες

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε επαφές τα νούμερα αυτά ?

Αν ναι, δοκίμασε να σβήσεις τα 2 από τα 3 και ξανακαλεσε.

Αν όχι , δοκίμασε να σβήσεις το ιστορικό κλήσεων .

Επίσης δοκίμασε με +30 ή με 0030 ,πως το δοκίμασες ?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα 2 από τα τρία ήταν σε επαφή. Επικεντρώθηκα σε ένα εντός επαφής με τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Είχα δοκιμάσει με 0030 δεν δούλεψε με +30 δούλεψε μία φορά με χειροκίνητη κλήση αλλά μετά σταμάτησε να λειτουργεί είτε χειροκίνητα είτε αποθηκευμένο ως επαφή...έσβησα την επαφή, χειροκίνητη κλήση, τίποτα...

Διέγραψα και ιστορικό κλήσεων τίποτα

 

Τέλεια! Ξαφνικά ξεκόλλησε! Ελπίζω να κρατήσει...

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι γιατί δεν έχω άλλη συσκευή που να παίρνει nano sim, θα προσπαθήσω όμως να δανειστώ.
Πιστευω οτι δεν ειναι θεμα του κινητου, αλλα του δκτυου σου. Δοκιμασε αλλου τη σιμ, οπως σου ειπαν και αλλοι. Στην αναγκη πηγαινε σε μια voda/wind/cote (ο,τι εχεις τελος παντων) να το δοκιμασουν αυτοι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουν και samsung neural keyboard beta οι συσκευές σας μαζί με το σκέτο Samsung keyboard?

 

Όταν άνοιξα τη συσκευή (note 9),το είχε προεγκατεστημένο κανονικά κ μπορούσα να το επιλέξω. Έκανα ένα factory reset και εξαφανίστηκε (!).

 

Όχι μόνο δε μπορώ να το βρω αλλά δοκιμάζω κ ξεχωριστά πλέον να κάνω install apk και βγάζει can't install. Έχω φάει 4,5 ώρες να το ψάχνω και να δοκιμάζω αλχημείες από εδώ κ από εκεί για να το εγκαταστήσω. Help!

me > you
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρώτη φόρα κάτοχος σειράς note και πραγματικά σαν συσκευή είναι τρομερή. Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω την μπάρα με τα toggle οταν είναι κλειδωμένο, λόγω ασφαλείας πιστεύω ότι τα εικονίδια wifi, 4G και airplane δεν πρέπει να υπήρχαν στην κλειδωμένη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για να τ' αλλάξεις ρύθμιση πρέπει να ξεκλειδώσεις το κινητό.

 

Καλησπέρα, πρώτη φόρα κάτοχος σειράς note και πραγματικά σαν συσκευή είναι τρομερή. Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω την μπάρα με τα toggle οταν είναι κλειδωμένο, λόγω ασφαλείας πιστεύω ότι τα εικονίδια wifi, 4G και airplane δεν πρέπει να υπήρχαν στην κλειδωμένη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα σήμερα το μονοκαρτο eur και απο update είναι ακόμα στου Μαρτίου ενώ εχει βγει και πιο πρόσφατο, μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια. Όταν πατάω σε ένα πλαίσιο εισαγωγής κειμένου και μου ανοίγει η λειτουργία χειρόγραφου με το s-pen, μερικές φορές διακόπτεται η γραμμή της γραφίδας. Δηλαδή κυλάει η γραφίδα στην οθόνη και δεν αφήνει το ίχνος για να γράψει.

Επί παραδείγματι, στο γράμμα "Κ" που έχει 3 γραμμές, μπορεί τη δεύτερη να μη τη γράψει καθόλου με συνέπεια να μην αναγνωρίζει το γράμμα, αφού έπιασε μόνο τις 2 από τις 3 γραμμές ή ακόμη και την 1 από τις 3.

Δεν το παρουσιάζει πάντα και είναι ανεξάρτητο της γλώσσας εισαγωγής. Παρατήρησε κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο;

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια. Όταν πατάω σε ένα πλαίσιο εισαγωγής κειμένου και μου ανοίγει η λειτουργία χειρόγραφου με το s-pen, μερικές φορές διακόπτεται η γραμμή της γραφίδας. Δηλαδή κυλάει η γραφίδα στην οθόνη και δεν αφήνει το ίχνος για να γράψει.

Επί παραδείγματι, στο γράμμα "Κ" που έχει 3 γραμμές, μπορεί τη δεύτερη να μη τη γράψει καθόλου με συνέπεια να μην αναγνωρίζει το γράμμα, αφού έπιασε μόνο τις 2 από τις 3 γραμμές ή ακόμη και την 1 από τις 3.

Δεν το παρουσιάζει πάντα και είναι ανεξάρτητο της γλώσσας εισαγωγής. Παρατήρησε κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο;

 

Αν έχεις κάποια προστασία οθόνης, αφαίρεσή την και ξαναδοκίμασε. Στη θέση σου θα ανησυχούσα για hardware πρόβλημα της οθόνης. Δεν είναι φυσιολογικό αυτό που περιγράφεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς το Mod για να τραβάει 4k video στα 60 fps?

Δουλεύει καλά και για πόση ώρα;

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια. Όταν πατάω σε ένα πλαίσιο εισαγωγής κειμένου και μου ανοίγει η λειτουργία χειρόγραφου με το s-pen, μερικές φορές διακόπτεται η γραμμή της γραφίδας. Δηλαδή κυλάει η γραφίδα στην οθόνη και δεν αφήνει το ίχνος για να γράψει.

Επί παραδείγματι, στο γράμμα "Κ" που έχει 3 γραμμές, μπορεί τη δεύτερη να μη τη γράψει καθόλου με συνέπεια να μην αναγνωρίζει το γράμμα, αφού έπιασε μόνο τις 2 από τις 3 γραμμές ή ακόμη και την 1 από τις 3.

Δεν το παρουσιάζει πάντα και είναι ανεξάρτητο της γλώσσας εισαγωγής. Παρατήρησε κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο;

 

Για κοίτα και την μύτη της γραφίδας,μην τυχόν και έχει σπάσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια. Όταν πατάω σε ένα πλαίσιο εισαγωγής κειμένου και μου ανοίγει η λειτουργία χειρόγραφου με το s-pen, μερικές φορές διακόπτεται η γραμμή της γραφίδας. Δηλαδή κυλάει η γραφίδα στην οθόνη και δεν αφήνει το ίχνος για να γράψει.

Επί παραδείγματι, στο γράμμα "Κ" που έχει 3 γραμμές, μπορεί τη δεύτερη να μη τη γράψει καθόλου με συνέπεια να μην αναγνωρίζει το γράμμα, αφού έπιασε μόνο τις 2 από τις 3 γραμμές ή ακόμη και την 1 από τις 3.

Δεν το παρουσιάζει πάντα και είναι ανεξάρτητο της γλώσσας εισαγωγής. Παρατήρησε κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο;

 

 

Μήπως φοράς στο τηλέφωνο κάποια flip θήκη; το κάνει λόγο ότι επηρεάζει την οθόνη το μαγνιτακι της θηκης. Το εκανε και σε εμένα αλλάξα θήκη και το πρόβλημα λύθηκε. Δοκίμασε χωρίς θήκη στο τηλέφωνο και πες μάς

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Ούτε προστασία οθόνης έχω (πέρα της θήκης) και η μύτη είναι άθικτη, το τηλέφωνο είναι ενός μήνα.

Μήπως φοράς στο τηλέφωνο κάποια flip θήκη; το κάνει λόγο ότι επηρεάζει την οθόνη το μαγνιτακι της θηκης. Το εκανε και σε εμένα αλλάξα θήκη και το πρόβλημα λύθηκε. Δοκίμασε χωρίς θήκη στο τηλέφωνο και πες μάς

Ναι, ακριβώς! Μία φλιπ θήκη με πορτάκι-τζαμάκι και από ό,τι φαίνεται χωρίς αυτήν το πρόβλημα διορθώνεται. Θα δοκιμάσω αρκετές φορές επειδή δεν το παρουσίαζε πάντα. Πάντως τι μαγνητάκι έχει η θήκη; Για τι χρήση; Δε φαίνεται να εκτελεί κάποια λειτουργία όπως π.χ. να ανάβει η οθόνη αυτόματα όταν ανοίγω το πορτάκι...

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς! Μία φλιπ θήκη με πορτάκι-τζαμάκι και από ό,τι φαίνεται χωρίς αυτήν το πρόβλημα διορθώνεται. Θα δοκιμάσω αρκετές φορές επειδή δεν το παρουσίαζε πάντα. Πάντως τι μαγνητάκι έχει η θήκη; Για τι χρήση; Δε φαίνεται να εκτελεί κάποια λειτουργία όπως π.χ. να ανάβει η οθόνη αυτόματα όταν ανοίγω το πορτάκι...

 

Αυτό είναι το θέμα. Βγάζοντας τη θήκη δεν θα έχει πρόβλημα. Το είχα αντιμετωπίσει στο note 2.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σαν πολύ εύκολα δεν γρατσουνιεται η οθόνη?

Για πες.... Βασικά σε όλα τα κινητά μου είχα τζαμακι, στο Note 8 έχω μια μεμβράνη της Zagg από τα ΜΜ...

Εγώ το συγκεκριμένο κινητό όπως και το Ν9,που αργά ή γρήγορα θα πάρω, δεν υπάρχει περίπτωση να τα άφηνα χωρίς μια προστασία οθόνης...

Εσυ πως απέκτησες την γρατζουνιά;;;

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με το σάπιο νοτε8 είναι ότι το παίρνεις για το πενάκι και μετά από μια βουτιά το πενάκι δεν δουλεύει σωστά αλλού πιάνει αλλού Όχι της πρώτες μέρες δεν το καταλάβαινε καν αν υπάρχει μην ακούσω για υγρασία το έχω στεγνώσει άλλαξα 2 φορές μύτη και τα ίδια απαράδεκτα πράγματα έχω ξενερώσει τελείως με την συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Το κακό με το σάπιο νοτε8 είναι ότι το παίρνεις για το πενάκι και μετά από μια βουτιά το πενάκι δεν δουλεύει σωστά αλλού πιάνει αλλού Όχι της πρώτες μέρες δεν το καταλάβαινε καν αν υπάρχει μην ακούσω για υγρασία το έχω στεγνώσει άλλαξα 2 φορές μύτη και τα ίδια απαράδεκτα πράγματα έχω ξενερώσει τελείως με την συσκευή

 

Εγώ παντος και κάτω από βρύση που το έχω βάλει, και σε πισίνα, μια χαρά δούλευε το πενάκι... Μετά την πισίνα, το ξέπλυνα αμέσως με νερό βρύσης...Εννοειτε το πενάκι ήταν μέσα στην θέση του...

Link to comment
Share on other sites

Σε νερό θάλασσας....κ το ξεπλυνα κανονικα αλλά δεν ...
Σε νερο θαλασσας δεν επρεπε να μπει καθολου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε νερό θάλασσας....κ το ξεπλυνα κανονικα αλλά δεν ...

 

Κοίτα καμία συσκευή δεν είναι αδιάβροχη για θάλασσα... Καμία εταιρεια δεν περιλαμβάνει το θαλασσινό νερό στις προδιαγραφές της.. Δεν σου λέω ότι δεν θα αντέξει, αλλά αν από την άλλη πάθει κάποια ζημιά δεν θα σε καλύψει καμία εγγύηση... Ακόμα και για πισίνα πολλές φορές...

Θαλασσα δεν το έχω βάλει, αλλά κάτω από βρύση και σε πισίνα το έχω βάλει, και δεν είχα κανένα θέμα...

Η θάλασσα είναι διαφορετική περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με το σάπιο νοτε8 είναι ότι το παίρνεις για το πενάκι και μετά από μια βουτιά το πενάκι δεν δουλεύει σωστά αλλού πιάνει αλλού Όχι της πρώτες μέρες δεν το καταλάβαινε καν αν υπάρχει μην ακούσω για υγρασία το έχω στεγνώσει άλλαξα 2 φορές μύτη και τα ίδια απαράδεκτα πράγματα έχω ξενερώσει τελείως με την συσκευή
Σοβαρά τώρα;;; Το βούτηξες μέσα σε θαλασσινό νερό, επιβίωσε, και είναι σάπιο επειδή δε δουλεύει καλά το spen;;; Τι άλλο θα διαβάσω εδώ μέσα... Αν δεν έμεινε κανένα κουσούρι στο digitizer απ'τη βουτιά, με 20€ παίρνεις γνήσιο spen και ησυχάζεις.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...