Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τη στιγμή που όταν μιλάω Στη μία η άλλη λέει ότι η γραμμή είναι κατειλημμένη Γιατί να υπάρχει χρέωση!?

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει χρέωση κανονικά και αρκετή μάλιστα. Την έχω πάθει.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που όταν μιλάω Στη μία η άλλη λέει ότι η γραμμή είναι κατειλημμένη Γιατί να υπάρχει χρέωση!?

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατειλημμενη κεει εαν σεκαλεσουν στη ιδια που μιλας.αν σε παρουν στην αλλη σιμ,θα φαινεται πως καλει κανονικα και σε σενα θα φαινεται πως σε καλουν και θα μπορεις να απαντησεις.αλλα εινα προωθηση κλισης ουσιαστικα.δν εναι ενεργες και οι δυο σιμ.δεν ειναι dual active αλλα dual standby

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί και αλλού και αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος, αλλά μου εμφανίζει το εξής πρόβλημα η συσκευή:

 

Στην side bar έχω βάλει 5 τηλέφωνα. Το τελευταίο συνεχώς εξαφανίζεται. Το βάζω πάλι και ξανά από την αρχή. Αυτό μου το κάνει σίγουρα όσο έχω την 8άρα επάνω. Δεν θυμάμαι, όμως, αν μου το έκανε με την 7άρα. Υπάρχει καμιά λύση για το πρόβλημα αυτό;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί και αλλού και αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος, αλλά μου εμφανίζει το εξής πρόβλημα η συσκευή:

 

Στην side bar έχω βάλει 5 τηλέφωνα. Το τελευταίο συνεχώς εξαφανίζεται. Το βάζω πάλι και ξανά από την αρχή. Αυτό μου το κάνει σίγουρα όσο έχω την 8άρα επάνω. Δεν θυμάμαι, όμως, αν μου το έκανε με την 7άρα. Υπάρχει καμιά λύση για το πρόβλημα αυτό;

 

Ευχαριστώ.

Έχω πέντε επαφές και γω και ποτέ δε μου κάνει κανένα πρόβλημα.

Δες μήπως βάζεις κάποια συγκεκριμένη επαφή και έχει αυτή το θέμα. Αν είναι έτσι, δοκίμασε να τη σβήσεις και να τη ξανά περάσεις από την αρχή στις επαφές σου και μετά να τη βάλεις στη side bar.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!

Κατά την εγγραφή βίντεο,δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την δεύτερη κάμερα (2x) ?

Καλό μήνα.

Αν τραβάς βίντεο σε FHD και κάτω σου δίνει την επιλογή να χρησιμοποιήσεις το 2x.

Αν τραβάς σε FHD 60 καρέ/δευτερόλεπτο και πάνω, δεν σου δίνει την επιλογή να το χρησιμοποιήσεις.

Send from Tapatalk (SM-N950F)

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Κατειλημμενη κεει εαν σεκαλεσουν στη ιδια που μιλας.αν σε παρουν στην αλλη σιμ,θα φαινεται πως καλει κανονικα και σε σενα θα φαινεται πως σε καλουν και θα μπορεις να απαντησεις.αλλα εινα προωθηση κλισης ουσιαστικα.δν εναι ενεργες και οι δυο σιμ.δεν ειναι dual active αλλα dual standby
Φίλε μου ενώ μίλαγα στη SIM 1 εκανα κλήση SIM 2 και μου είπε ότι είναι κατειλημμένο!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου σε ολα τα Νοτάρια. Εχω ενα τρελο θεμα το οποιο θα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας για να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο. Μου εχει ερθη η αναβαθμιση σε Oreo την εκανα ολα μια χαρα μετα εκανα εργοστασιακη επαναφορα του κινητου μου για να κατσει καλα πανω η εκδοση αυτη αφου το χρεισιμοποιησα λιγες μερες πριν να το κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Στο κινητο αυτο πριν ενα μηνα που πηγα στην Αγγλια εβαλα μεσα την καρτα SIM της CytaVoda ενω πιο παλια ειχα την καρτα sim της MTN Cyprus.

Τωρα δεν εχω καμια καρτα SIM μεσα. Οταν το εκανα επαναφορα ειδα καποια προγραμματα της Vodafone μεσα σε ενα φακελλο "Vodafone" ενω το κινητο αυτο το εχω αγορασει απο τον Stephanis οταν πρωτοκυκλοφορισε και φορουσε Offical Rom πανω του Κυπριακη (οχι ελληνικη της Vodafone) αλλα κυπριακη χωρις αυτα τα προγραμματα της Vodafone. Βγαζετε κανενα συμπερασμα τι εγινε ; Συγνωμη αν σας κουρασα. Ειχατε κανενα παρομοιο θεμα με αλλο κινητο Samsung ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εαν πας στις εφαρμογες ,οι συγκεκριμενες διαγραφονται εντελως η απλα απενεργοποιουνται;

Καποιες διαγραφονται εντελως και καποιες απενεργοποιουνται η μονη που ουτε διαγραφετε ουτε απενεργοποιηται ειναι η start.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καποιες διαγραφονται εντελως και καποιες απενεργοποιουνται η μονη που ουτε διαγραφετε ουτε απενεργοποιηται ειναι η start.

 

Την σταρτ την ειχα εγκατεστησει και εγω για να δω τι φαση ειναι . Αλλα την διαγραψα κανονικα μετα.

Link to comment
Share on other sites

ccypruss000 εχεις κανει την αναβαθμιση ota? Εισαι σιγουρος πριν δεν ειχες αυτες τις εφαρμογες;θα μου κανει εντυπωση αν ειναι unbranded και μεσω ota πηρε εκδοση παροχου(με εφαρμογες τις εταιρειας)
Link to comment
Share on other sites

Αν η εργοστασιακή επαναφορά έγινε με την SIM της Vodafone μέσα στο κινητό, το λογισμικό από unbranded γίνεται Vodafone, κάτι που παλιότερα δεν ίσχυε. Ίσως αν ξανακάνεις εργοστασιακή επαναφορά χωρίς την SIM μέσα ξαναπάρει unbranded λογισμικό.
Link to comment
Share on other sites

ccypruss000 εχεις κανει την αναβαθμιση ota? Εισαι σιγουρος πριν δεν ειχες αυτες τις εφαρμογες;θα μου κανει εντυπωση αν ειναι unbranded και μεσω ota πηρε εκδοση παροχου(με εφαρμογες τις εταιρειας)

 

Καλησπερα και καλο βραδυ. Πριν να παρω την ενημερωση Oreo δεν ειχα αυτες τις εφαρμογες πανω στο κινητο μου σκεφτηκα οτι παιξει ρολο που πηγα στην αγγλια μαζι του και ειχα την καρτα της CytaVodafone μεσα αλλα τωρα θα μου πειτε αν ειναι με αυτη την λογικη επρεπε να σου εμφανιζε τις εφαρμογες αυτες μολις εβαλα την καρτα ή μολις το ενεργοποιησα στην αγγλια ;

Την αναβαθμιση Oreo την εκανα στην Κυπρο οταν ηρθα απο την Αγγλια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν η εργοστασιακή επαναφορά έγινε με την SIM της Vodafone μέσα στο κινητό, το λογισμικό από unbranded γίνεται Vodafone, κάτι που παλιότερα δεν ίσχυε. Ίσως αν ξανακάνεις εργοστασιακή επαναφορά χωρίς την SIM μέσα ξαναπάρει unbranded λογισμικό.

 

Δεν ειχα καρτα SIM μεσα οταν εκανα την εργοστασιακη επαναφορα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Odin, πέρασα διαδοχικά,, Oreo:

Γαλλική

Cosmote

Greece EUR,

αλλά είχα sim της cosmote.

Κατεβάστε από το play store, την εφαρμογή: phone info * Samsung*, και τι γράφει στο scs????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Odin, πέρασα διαδοχικά,, Oreo:

Γαλλική

Cosmote

Greece EUR,

αλλά είχα sim της cosmote.

Κατεβάστε από το play store, την εφαρμογή: phone info * Samsung*, και τι γράφει στο scs????

 

Τι να ξανα flashάρω τωρα την ευρωπαικη ή την Κυπριακη ;

 

31760061_1665589873562762_6479193848051400704_n.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ανοιξα σημερα το Bixby να δω πως ειναι. Ειναι καλο ακουει γρηγορα τις εντολες. Αλλα τωρα πως το κλεινω τελειως ??:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Τι να ξανα flashάρω τωρα την ευρωπαικη ή την Κυπριακη ;

 

Φίλε,

 

εγώ έχω την ευρωπαϊκή, η συσκευή είναι αγορασμένη από Cyta

CSC Country: SEGR/GR

Active CSC Code: EUR

Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Τι να ξανα flashάρω τωρα την ευρωπαικη ή την Κυπριακη ;

31760061_1665589873562762_6479193848051400704_n.jpg

 

Γερμανικό Νote8 έχεις, με κυπριακό product code (CYV). Το VD2 που λέει στο active CSC code, είναι Vodafone. Που σημαίνει ότι, όταν έβαλες τη SIM της Cyta-Vodafone και σου ζήτησε να κάνει επαναφορά ρυθμίσεων, τότε άλλαξε το active CSC code και εγκαταστάθηκαν και οι εφαρμογές της.

 

Φίλε,

εγώ έχω την ευρωπαϊκή, η συσκευή είναι αγορασμένη από Cyta

CSC Country: SEGR/GR

Active CSC Code: EUR

 

Greece unbranded είναι η EUR.

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε,

 

εγώ έχω την ευρωπαϊκή, η συσκευή είναι αγορασμένη από Cyta

CSC Country: SEGR/GR

Active CSC Code: EUR

Καλημερααααα ναι φιλε μ αλλα εγω την αγορασα απο τον Stephanis πως γινεται αυτο το κουφο ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γερμανικό Νote8 έχεις, με κυπριακό product code (CYV). Το VD2 που λέει στο active CSC code, είναι Vodafone. Που σημαίνει ότι, όταν έβαλες τη SIM της Cyta-Vodafone και σου ζήτησε να κάνει επαναφορά ρυθμίσεων, τότε άλλαξε το active CSC code και εγκαταστάθηκαν και οι εφαρμογές της.

Greece unbranded είναι η EUR.

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/

 

Καλημερα και σε σενα φιλε prime να στο ξανα πω οτι οταν εβαλα την sim μεσα δεν μ ζητηθηκε καμια εργοστασιακη επαναφορα.

 

Edit 13:06: Σκεφτηκα να δοκιμασω να ξανα βαλω μεσα την καρτα SIM της MTN και να το κανω ξανα εργοστασιακη επαναφορα να δουμε αν θα πετυχει και τι θα μ εμφανισει λογικα θα με επιστρεψει πισω στην Κυπριακη καθαρη ROM. Τι λετε ;

 

Edit2 13:20: Δυστοιχως παιδια μου τσιφος μου εχει μεινει μονο ο κοπος να το ξανα στησω απο την αρχη τωρα.

Τι να κανω να του περασω την Ευρωπαικη ή την Κυπριακη μεσω odin με προσοχη ομως ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φίλος θέλει να πάρει το Note 8 και το έχει βρει σε χρυσό, αλλά φοβάται μην τυχόν είναι πολύ 'γυναικείο ' χρώμα... Εγώ είχα το S7 σε χρυσό και μου άρεσε πιο πολύ από όλα τα άλλα, σα δεν ξέρω πόσο έντονο είναι στο Note8... Είναι όπως στο S7 η πιο έντονο;;;

Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φίλος θέλει να πάρει το Note 8 και το έχει βρει σε χρυσό, αλλά φοβάται μην τυχόν είναι πολύ 'γυναικείο ' χρώμα... Εγώ είχα το S7 σε χρυσό και μου άρεσε πιο πολύ από όλα τα άλλα, σα δεν ξέρω πόσο έντονο είναι στο Note8... Είναι όπως στο S7 η πιο έντονο;;;

Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

Ευχαριστώ

Δεν ξέρω για το s7 , αλλά στο νοτε δεν είναι έντονο το χρυσό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σε σενα φιλε prime να στο ξανα πω οτι οταν εβαλα την sim μεσα δεν μ ζητηθηκε καμια εργοστασιακη επαναφορα.

 

Δεν έχει σημασία. Όταν αγόρασες το κινητό, η πρώτη SIM που έβαλες μέσα για να το ενεργοποιήσεις, λογικά ήταν CYTA-VODA. Αυτό το θυμάται το κινητό. Επαναφορά ρυθμίσεων έγινε με την εγκατάσταση του android 8.0.

 

Αν θέλεις τόσο πολύ να αλλάξεις το CSC code δοκίμασε:

1. Κάνε backup τα δεδομένα σου.

2. Βγάλε τη SIM της CYTA από το κινητό.

3. Κάνε flash την κυπριακή rom.

4. Χρησιμοποίησε το CSC_ και όχι το HOME_CSC_ για να σβηστούν όλα από το κινητό.

5. Η πρώτη SIM που θα βάλεις και θα χρησιμοποιήσεις στο κινητό να είναι MTN.

Όλα αυτά χωρίς να είμαι σίγουρος 100% ότι θα δουλέψει η μέθοδος για αλλαγή CSC code.

Προχωράς καθαρά με δική σου ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...