Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

Εχθές, εκεί που προσπαθούσα να ρυθμίσω το bxaction να μου ανοίγει την εφαρμογή του τηλεφώνου με το πάτημα, ανακάλυψα ότι μέσα στο μενού υπάρχουν κρυμμένες λειτουργίες που δεν φαίνονται. Να διευκρινίσω ότι έχω το μονόκαρτο,ε!

Δηλαδή πάτησα

2017-11-09%2015.38.14.jpg?dl=0

2017-11-09%2015.38.39.jpg?dl=0

2017-11-09%2015.39.10.jpg?dl=0

 

και άρχισαν να βγαίνουν επιλογές:

2017-11-09%2015.37.59.jpg?dl=0

2017-11-09%2015.39.49.jpg?dl=0

2017-11-09%2015.40.00.jpg?dl=0

2017-11-09%2015.40.27.jpg?dl=0

2017-11-09%2015.42.32.jpg?dl=0

2017-11-09%2015.42.47.jpg?dl=0

 

Μήπως και τα μονοκαρτα με παραμετροποίηση ή με άλλη ρομ γίνονται δικαρτα;Δεν το έχω ψάξει γιατί δεν μου είχε βγεί ποτέ... έχετε γνώση για κάτι τέτοιο;

Η Rom είναι ίδια για δικαρτα και μονοκαρτα. Δηλαδή και τα μονοκαρτα έχουν το λογισμικό που έχουν τα δικαρτα . Νομίζω η ενοποίηση έγινε από το s6 και μετά.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Ειμαι κατοχος s6 edge 64gb 2 χρονια τωρα και σκεφτομαι να παρω το note 8.

 

Πριν το s6 edge ειχα το note 3 το οποιο με ικανοποιουσε στις καθημερινες μου αναγκες με μικρη χρηση s pen. Το αλλαξα λογω καμερας και μεγεθους. Το μεγεθος του s6 edge δε με εχει βολεψει κυριως στο texting και μετα σε browsing. Ενω μου εχει λειψει η σπιρταδα του note 3.

 

Ηθελα να ρωτησω λοιπον αν καποιος εχει κανει τη μεταβαση απο s6 edge σε note 8 και αν αξιζει στο συνολο τα χρηματα.

Με προβληματιζει λιγο το μεγεθος κυριως στο μακρος γιατι στο πλατος ειδα ειναι στενοτερο του note 3, αρα δε θα εχω θεμα θεωρω.

 

Δεν το εχω δει απο κοντα.

 

Εχω σκεφτει να το παρω και απο το http://www.eglobalcentral.eu το οποιο βεβαια μου κανει εντυπωση που το πουλα τοσο φτηνα. Αν καποιος αγορασε θα με ενδιεφερε να μοιραστει την εμπειρία του. Αν δηλαδη το κινητο ειχε προβληματα, ειχε ελληνικα κτλ.

 

Καλησπέρα ήμουν κάτοχος s6 και πήγα note 8 . Μην το σκέφτεσαι καθόλου αξίζει η αλλαγή.

Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες θα το καταλάβεις αμέσως . Το κινητό δεν υπάρχει είναι άπαιχτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήμουν κάτοχος s6 και πήγα note 8 . Μην το σκέφτεσαι καθόλου αξίζει η αλλαγή.

Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες θα το καταλάβεις αμέσως . Το κινητό δεν υπάρχει είναι άπαιχτο.

 

Καλησπέρα. Με βλέπω να το παίρνω προς Χριστούγεννα και μετά. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το βάρος/μέγεθος στη μεταφορά και φυσικά η τιμή.

Θα το δω και από κοντά και θα αποφασίσω.

 

Σήμερα είδα στο ebay αυτό με 2 χρόνια εγγύηση λέει από το κατάστημα. Εμένα με νοιάζει να έχει 2 χρόνια εγγύηση από Samsung Ελλάδας αν χρειαστεί να το πάω. Δεν έχω σκοπό να στέλνω το κινητό ξανά πίσω κτλ.

https://www.ebay.com/itm/Nuevo-Samsung-Galaxy-Note-8-Dual-SIM-128GB-N9500-LTE-Unlocked-Black-Negro/272876230965?hash=item3f88b0d935:g:CKAAAOSwR21Z1yju

 

Απ' ότι κατάλαβα βγαίνουν συνέχεια τέτοιες προσφορές στο ebay και αναρωτιέμαι πόσο ρίσκο περιέχει μια αγορά σαν αυτή και αν αξίζει πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,κάτοχος και εγώ Note 8 και θέλω να σας ρωτήσω αν ξέρετε γιατί δεν υπάρχει πια για το Spen και Snote η εφαρμογη easy chart της samsung με την οποία έκανες εισαγωγή πίνακες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με βλέπω να το παίρνω προς Χριστούγεννα και μετά. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το βάρος/μέγεθος στη μεταφορά και φυσικά η τιμή.

Θα το δω και από κοντά και θα αποφασίσω.

 

Σήμερα είδα στο ebay αυτό με 2 χρόνια εγγύηση λέει από το κατάστημα. Εμένα με νοιάζει να έχει 2 χρόνια εγγύηση από Samsung Ελλάδας αν χρειαστεί να το πάω. Δεν έχω σκοπό να στέλνω το κινητό ξανά πίσω κτλ.

https://www.ebay.com/itm/Nuevo-Samsung-Galaxy-Note-8-Dual-SIM-128GB-N9500-LTE-Unlocked-Black-Negro/272876230965?hash=item3f88b0d935:g:CKAAAOSwR21Z1yju

 

Απ' ότι κατάλαβα βγαίνουν συνέχεια τέτοιες προσφορές στο ebay και αναρωτιέμαι πόσο ρίσκο περιέχει μια αγορά σαν αυτή και αν αξίζει πραγματικά.

 

Το κατάστημα είναι 11 χρόνια στο ebay, έχει 14000 θετικές αξιολογήσεις και καμία αρνητική ουσιαστικά. Φαίνεται απόλυτα αξιόπιστο. Φυσικά εγγύηση στην Ελλάδα δε θα έχεις. Αυτά τα ερωτήματα όμως δε θα έπρεπε να συζητούνται στο θέμα της διαθεσιμότητας;;;; Εδώ είναι εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα είναι 11 χρόνια στο ebay, έχει 14000 θετικές αξιολογήσεις και καμία αρνητική ουσιαστικά. Φαίνεται απόλυτα αξιόπιστο. Φυσικά εγγύηση στην Ελλάδα δε θα έχεις. Αυτά τα ερωτήματα όμως δε θα έπρεπε να συζητούνται στο θέμα της διαθεσιμότητας;;;; Εδώ είναι εκτός θέματος.

 

Εχεις δικιο βγηκα λιγο εκτος θεματος.

Λογικο να μην εχεις εγγυηση Ελλαδα.

Ευχαριστω για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα έχει εγγύηση Γιατί αν παρατηρήσετε γράφει ότι το στέλνουν από Γαλλία Οπότε είναι εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης......
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα έχει εγγύηση Γιατί αν παρατηρήσετε γράφει ότι το στέλνουν από Γαλλία Οπότε είναι εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης......

 

αμφιβαλλω αν εχει ,αφου ειναι ασιατικο ,επισης και αυτο θα επρεπε να να μας προβληματισει,What's in the box :

Samsung Galaxy Note 8 (item box was open for quality check)

Link to comment
Share on other sites

αμφιβαλλω αν εχει ,αφου ειναι ασιατικο ,επισης και αυτο θα επρεπε να να μας προβληματισει,What's in the box :

Samsung Galaxy Note 8 (item box was open for quality check)

Μια χαρά δίνουν ένα χρόνο εγγύηση αλλά θα πρέπει να το στείλεις πίσω. Το κουτί το ανοίγουν μόνο και μόνο για να βάλουν την ασιατική sim μέσα ώστε να ξεκλειδώσει και να το χρησιμοποιείς οπουδήποτε θέλεις. Εγώ παράγγειλα από άλλο κατάστημα βέβαια και όλα τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα έχει εγγύηση Γιατί αν παρατηρήσετε γράφει ότι το στέλνουν από Γαλλία Οπότε είναι εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης......

 

Πωλείται από τη Γαλλία αλλά συνήθως είναι έκδοση από τα Εμιράτα ή Κίνα και δεν έχει εγγύηση στην Ελλάδα παρα μόνο την εγγύηση του πωλητή ( 1 χρόνο ) + την εγγύηση στη χώρα προέλευσης

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις εγγυηση απο το καταστημα του εξωτερικου δυο χρονια ειναι οκ. Θα το σκεφτομουν αν γλιτωνα και αρκετα στην αξια αγορας του.

Τωρα αν η εγγυηση ισχυε και Ελλαδα μονο καποιος που πηρε απ' εξω το κινητο και δοκιμασε να το στειλει στην επισημη αντιπροσωπεια μπορει να μας λυσει την απορια.

 

Βλεπω και αυτο το μπλε που δεν υπαρχει καν στην Ελλαδα και νομιζω του παει περισσοτερο απο ολα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω ηθελα το 256 αλλα η εγγυηση με φρεναρε,ουτε ειναι φτηνο να το στειλεις εξω και να ξαναερθει ,ουτε και ευκολη διαδικασια,απο την αλλη ποτε δεν με ετυχε να στειλω κινητο σε αντιπροσωπεια λογω προβληματος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζετε αν η "συνδεση με ενέργεια" που είχε στο note 4 γίνεται και στο note 8...πχ άνοιγα το σημείωμα έγραφα ενα αριθμό τηλεφώνου και μετά μπορούσα απευθείας να το στείλω στην δημιουργία επαφής ή να κάνω άμεσα κλήση και διάφορες άλλες ενέργειες!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σημερα πηρα το note 8 και βλεπω στην καμερα οτι δεν εχει την επιλογη για dual camera οπως s7 και s8
Link to comment
Share on other sites

Guys να ρωτησω κατι το οποιο ισως ειναι ακυρο.

 

Δε φοβομαστε για κανενα burn in με το aod ε? Φανταζομαι θα ειχαν παρατηρηθει διαφορα και σε προηγουμενα μοντελα αν συνεβαινε κατι τετοιο, απλα ρωταω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Guys να ρωτησω κατι το οποιο ισως ειναι ακυρο.

 

Δε φοβομαστε για κανενα burn in με το aod ε? Φανταζομαι θα ειχαν παρατηρηθει διαφορα και σε προηγουμενα μοντελα αν συνεβαινε κατι τετοιο, απλα ρωταω :)

 

Όχι δεν υπαρχει κάποια αναφορά για burn in γιαυτό άλλωστε αλλάζει θέση (aod) κάθε λίγα λεπτά

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπαρχει κάποια αναφορά για burn in γιαυτό άλλωστε αλλάζει θέση (aod) κάθε λίγα λεπτά

 

Το φανταστηκα αυτο :)

 

Βεβαια το Home Button παραμενει σταθερο στην ΑΟD αν το εχεις επιλεγμενο, αλλα και παλι θα υπηρχαν αναφορες οντως.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το φανταστηκα αυτο :)

 

Βεβαια το Home Button παραμενει σταθερο στην ΑΟD αν το εχεις επιλεγμενο, αλλα και παλι θα υπηρχαν αναφορες οντως.

 

Μην ανησυχείς, ούτε και για το home button https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8+/how-to/home-button-aod-screen-burn-t3595932

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι αναλογα το δικτυο και ποσο μακρια εισαι απο μια κυψελη.Αναλογα το δικτυο και την ισχυ θα σου κλεισει τα δεδομενα για να μην προκαλεσει drop.Οσο ποιο κοντα εισαι σε μια κυψελη κινητης τοσο καλυτερα σου τα κρατα ενεργα και τα δυο.Διαφορετικα λειτουργουν τα δικτυα vodafone-wind σε σχεση με τα δικτυα της cosmote.

 

εννοεις πως ειναι πιο πιθανο να κρατησουν κ τα δυο αν εχεις νοd η wind?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζετε αν η "συνδεση με ενέργεια" που είχε στο note 4 γίνεται και στο note 8...πχ άνοιγα το σημείωμα έγραφα ενα αριθμό τηλεφώνου και μετά μπορούσα απευθείας να το στείλω στην δημιουργία επαφής ή να κάνω άμεσα κλήση και διάφορες άλλες ενέργειες!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εάν γράψεις έναν αριθμό τηλεφώνου και αποθηκεύσεις το σημείωμα μετά εάν περάσεις το pen πάνω από τον αριθμό σου τον εμφανίζει με μια σκίαση και σου δίνει την επιλογή για κλήση.

 

Αυτό με την δημιουργία επαφής δεν το έχω ανακαλύψει ακόμη ούτε το είχα στο Note 3.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Επειδη με το πεν ειμαι καινουριος, θα μπορουσε καποιος να φτιαξει εναν οδηγο ή ενα κειμενακι με τετοιες λειτουργιες που κανει το πενακι και που αν δεν τις ξερεις και δεν παει το μυαλο σου και δεν τις βρισκεις? εγω περα απο το να προσπαθησω να γραψω, λιγα πραγματα κανω με το πενακι και νιωθω οτι παει αχρηστο. Γιαυτο θα ηθελα αν μπορειτε να φτιαξουμε κατι τετοιο, με ο,τι ξερει ο καθε ενας και να μπει στην πρωτη σελιδα εδω να βλεπουμε και εμεις οι πρωταρηδες του Note.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την δημιουργία επαφής δεν το έχω ανακαλύψει ακόμη ούτε το είχα στο Note 3.

 

Στο ΝΟΤΕ 4 γίνεται αυτό.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Επειδη με το πεν ειμαι καινουριος, θα μπορουσε καποιος να φτιαξει εναν οδηγο ή ενα κειμενακι με τετοιες λειτουργιες που κανει το πενακι και που αν δεν τις ξερεις και δεν παει το μυαλο σου και δεν τις βρισκεις? εγω περα απο το να προσπαθησω να γραψω, λιγα πραγματα κανω με το πενακι και νιωθω οτι παει αχρηστο. Γιαυτο θα ηθελα αν μπορειτε να φτιαξουμε κατι τετοιο, με ο,τι ξερει ο καθε ενας και να μπει στην πρωτη σελιδα εδω να βλεπουμε και εμεις οι πρωταρηδες του Note.

 

Μια χαρά είναι η ιδέα σου αλλά αν θελήσεις πατα στο you tube tips with pen for note 8 η κάτι τέτοιο πιστεύω κάτι θα βρεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζετε αν η "συνδεση με ενέργεια" που είχε στο note 4 γίνεται και στο note 8...πχ άνοιγα το σημείωμα έγραφα ενα αριθμό τηλεφώνου και μετά μπορούσα απευθείας να το στείλω στην δημιουργία επαφής ή να κάνω άμεσα κλήση και διάφορες άλλες ενέργειες!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο ΝΟΤΕ 4 γίνεται αυτό.

 

Αναλυτικές οδηγίες για την χρήση των Action Memo και λύση στην παραπάνω ερώτηση εδώ:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, να κάνω μια ερώτηση..υπάρχει δυνατότητα μέτρησης stress στο shealth αλλά είναι απενεργοποιημένο..υπάρχει κάποιο tip για ενεργοποίηση ή το ξεχνάμε εντελώς..θυμάμαι στο s5 λειτουργούσε κανονικά..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...