Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πάλι μπράβο απο εμένα στη smartec. 9:00 το πήγα 10:30 παρέλαβα με ολοκαίνουργια πλακέτα. Άριστοι και απίστευτα γρήγοροι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και πάλι μπράβο απο εμένα στη smartec. 9:00 το πήγα 10:30 παρέλαβα με ολοκαίνουργια πλακέτα. Άριστοι και απίστευτα γρήγοροι

 

 

 

Δεν είχαμε καμία αμφιβολία, τους πηγες απόδειξη για την εγγύηση; Είχαν θέμα τελικά που είναι από Skroutz?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου την έχω χάσει την απόδειξη. Ωστόσο είναι από cosmote

 

Στάλθηκε από το note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@sosimple επικοινώνησες με το service?? Είμαι πολύ περίεργος να δω τι σου είπανε σχετικά με την πλακέτα...

Οπως ειπε και ο φίλος παραπάνω, απο οτι φαίνεται όντως (αν και δεν το περίμενα καθολου) το software του μονοκαρτου φλασαρεται στο 2καρτο.

Με αλλαγη του software δουλευει κανονικά πλεον.. Με τοσους κωδικούς και τοσες ελαφρώς παρόμοια software, προφανώς θελει μεγαλη εμπειρία για το τι να φλασαρεις.

Δε φλασαρε ολοκληρη τη ρομ . Η ρομ είναι κάπου 4 γιγα αν θυμάμαι. Ειμουν εκει μαζι με τον τεχνικο, κανα 2ωρο, μηπως το φτιαξει γρηγορα να το παρω αμεσα. Δεν είχε και πολυ μεγάλη ταχύτητα το ιντερνετ οπότε ήθελε κανα μισαωρο να κατεβει το αρχειο των 2 γιγα.

Το φλασαρε με odin βαζοντας το στο ΑP. Καθε φορα του έβγαζε fail το odin.

Οσο ειμουν εκει κατεβασε 3, ολα fail. Καπου εκει εφυγα και πηγα αλλη μερα και το πηρα.

Εκανε φιλότιμες προσπάθειες ο τεχνικός, δεν εχω παράπονο τελικα, απλα στην αρχη νόμισα οτι εβαλε λαθος πλακετα ισως και εκ του πονηρου. Τα λαθη συνχωρουνται, επαρχια εδω, προφανώς δεν εχει την εμπειρία που εχουν στην Αθήνα με 10πλασιες επισκευες.

Τελος καλο, ολα καλα, αν και με πολυ ταλαιπωρία..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Το Odin δεν είναι ο official τρόπος, είναι ανεπίσημος, και το ανέχεται η Samsung, και δεν κλειδώνει- γράφει ο Knox

(Το διαβάσα στο ίντερνετ).

Link to comment
Share on other sites

Το Odin δεν είναι ο official τρόπος, είναι ανεπίσημος, και το ανέχεται η Samsung, και δεν κλειδώνει- γράφει ο Knox

(Το διαβάσα στο ίντερνετ).

Τη ρομ δεν την εγκατεστησε με odin μου είπε πάντως, οχι πλεον είπε για την ακρίβεια οταν τον ρωτησα.

Αυτο το αρχειο των 2 γιγα το φλασαρε με odin παντως.

Link to comment
Share on other sites

Το Odin δεν είναι ο official τρόπος, είναι ανεπίσημος, και το ανέχεται η Samsung, και δεν κλειδώνει- γράφει ο Knox

(Το διαβάσα στο ίντερνετ).

 

Tο odin το χρησιμοποιεί και η samsung. Tο οτι δεν το έχει στο site τις δεν σημαίνει τίποτα εδώ και χρονια. Λάθος κανεις με το odin δεν σε γραφή ο knox με odin σε καμια περίπτωση. Για να σε γράψει ο knox πρέπει να ξεκλειδώσεις το bootloader. Που για να το κανεις αυτό σημαίνει πως θα κανεις root. Tο odin δεν ξεκλειδώνει τον bootloader απλά κάνει flash οποιον bootloader θέλεις από οποια rom θες, είτε είναι moded για root είτε είναι official. O μονος τρόπος για να σε γράψει ο Knox είναι όταν κανεις root που πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader για να περάσεις root. Στα μοντέλα με snapdragon για παράδειγμα, μπορείς να κανεις root και να μην σε γράψει ο knox. Aυτό με το γράψιμο του knox μονο στα exynos γίνετε. Aκόμα μπορείς να κανεις flash οποια rom θες ακόμα και αν δεν είναι η official rom σου στα samsung μονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τη ρομ δεν την εγκατεστησε με odin μου είπε πάντως, οχι πλεον είπε για την ακρίβεια οταν τον ρωτησα.

Αυτο το αρχειο των 2 γιγα το φλασαρε με odin παντως.

 

Oτι αρχείο και να κανεις flash γίνετε με odin. Γιατί είναι το μονο flashtool που υπάρχει για samsung. Λογικό να το κάνει με odin γιατι πρεπει να περασει BL και CSC. Για παράδειγμα η lg έχει το flashtool και ένα άλλο που ξεχνάω το όνομα του. H lg τα έχει κατοχυρωμένα σαν official και σου τα δίνη έτοιμα. Aυτό δεν σημαίνει τίποτα. Tο odin δεν θα σταματήσει ποτε να λειτουργεί. Oύτε θα το κάνει block καμια samsung. Γιατί τοτε ούτε αυτή δεν θα μπορεί να κάνει flash την rom της.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

. Στα μοντέλα με snapdragon για παράδειγμα, μπορείς να κανεις root και να μην σε γράψει ο knox. Aυτό με το γράψιμο του knox μονο στα exynos γίνετε.

Αυτό ίσχυε πρίν 3 χρόνια, s6 εποχές. Πλέον το development σε snapdragon είναι σχεδόν ανύπαρκτο τόσο στα περυσινά μοντέλα και πολύ περισσότερο στα φετινά. Εδώ καλά καλά πριν λίγο καιρό ούτε ρουτ δεν έπαιζε για snapdragon. Μερικές εκδόσεις μάλιστα δεν είχαν καν επιλογή για OEM unlock στα developer options που ξεκλειδώνει το bootloader. Καλά για root χωρίς να γράψει ο Knox ούτε λόγος.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσχυε πρίν 3 χρόνια, s6 εποχές. Πλέον το development σε snapdragon είναι σχεδόν ανύπαρκτο τόσο στα περυσινά μοντέλα και πολύ περισσότερο στα φετινά. Εδώ καλά καλά πριν λίγο καιρό ούτε ρουτ δεν έπαιζε για snapdragon. Μερικές εκδόσεις μάλιστα δεν είχαν καν επιλογή για OEM unlock στα developer options που ξεκλειδώνει το bootloader. Καλά για root χωρίς να γράψει ο Knox ούτε λόγος.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Σε πιο note με snapdragon δεν έχει root? Oλα έχουν... το note4 note5 που έχω με snap... έχουν root από όταν κυκλοφόρησαν. Tο development είναι υπαρκτό γιατί υπάρχουν roms και kernels και modes για τα snapdragon. Tα snapdragon κιόλας είναι πρώτα που περνούν root και kernel και μπορείς και να τα κανεις και unroot και δεν σε γραφει κανεις μα κανεις. Kαι το note8 κανονικότατα με samfail εχει. Ti τρία χρονια και βλακείες μου λες. Kαι έχουν και καλύτερες roms και kernels από το note 8 exynos κιόλας. Aυτό το ποίημα ότι τα snapdragon είναι πιο πίσω από τα exynos δεν ισχύει. Iσα ισα τα snapdragon έχουν και καλύτερη αυτονομία και support day 1.

 

Note4 https://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev

Note5 https://forum.xda-developers.com/note5

Note8 https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/development/root-samfail-galaxy-note8-t3685340

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Σε πιο note με snapdragon δεν έχει root? Oλα έχουν... το note4 note5 που έχω με snap... έχουν root από όταν κυκλοφόρησαν. Tο development είναι υπαρκτό γιατί υπάρχουν roms και kernels και modes για τα snapdragon. Tα snapdragon κιόλας είναι πρώτα που περνούν root και kernel και μπορείς και να τα κανεις και unroot και δεν σε γραφει κανεις μα κανεις. Kαι το note8 κανονικότατα με samfail εχει. Ti τρία χρονια και βλακείες μου λες. Kαι έχουν και καλύτερες roms και kernels από το note 8 exynos κιόλας. Aυτό το ποίημα ότι τα snapdragon είναι πιο πίσω από τα exynos δεν ισχύει. Iσα ισα τα snapdragon έχουν και καλύτερη αυτονομία και support day 1.

 

Note4 https://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev

Note5 https://forum.xda-developers.com/note5

Note8 https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/development/root-samfail-galaxy-note8-t3685340

Τα νήματα για τα note 4 και 5 τι μου τα βάζεις καταρχάς? Σου έγραψα και πριν ότι αυτά ίσχυαν μέχρι s6 όπως τα θυμάσε. Από s7 και μετά ξεκίνησαν οι κλειδωμένοι bootloaders και οι snapdragon έπαψαν να είναι ο παράδεισος των developers. Ωραίο επίσης και το link του samfail. Αλήθεια το άνοιξες πριν το στείλεις? Για άνοιξέ το και δες τι γράφει. Αλλά και να μην ήταν πλέον παρατημένο, το ίδιο είναι να έχεις κανονικό ρουτ με custom recovery κτλ κτλ και το ίδιο το samfail χωρίς ξεκλείδωτο bootloader,με φόρτιση μέχρι το 80% κι όλα τα υπόλοιπα αστεία; Επίσης κάνε ένα κόπο και σύγκρινε πόσες ρομ και κίνηση έχει το exynos note 8 και πόση το snap? Και για πέρνα και μια τελευταία βόλτα από τα νήματα των s9/s9+/note9 και πες μου τι γίνεται εκεί από custom? Μιλάμε για το τι γίνεται τώρα, όχι για εποχές note 4.. αυτή τη στιγμή το snap note 9 έχει 1 custom και 1 recovery ενώ το exynos 15 roms, 2 recoveries κι 1 custom kernel... Στα φετινά μοντέλα τα πράγματα είναι τραγικά για το snapdragon από άποψη development κι από ότι δείχνει στο xda και το reddit δε θα αλλάξει η κατάσταση.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ευρωπαικό Samsung έρχεται με κλειδωμένο bootloader;

Ανεξαρτήτως επεξεργαστή, Ευρώπη έρχονται ξεκλείδωτα, εκτός αν έχω χάσει επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

Τα νήματα για τα note 4 και 5 τι μου τα βάζεις καταρχάς? Σου έγραψα και πριν ότι αυτά ίσχυαν μέχρι s6 όπως τα θυμάσε. Από s7 και μετά ξεκίνησαν οι κλειδωμένοι bootloaders και οι snapdragon έπαψαν να είναι ο παράδεισος των developers. Ωραίο επίσης και το link του samfail. Αλήθεια το άνοιξες πριν το στείλεις? Για άνοιξέ το και δες τι γράφει. Αλλά και να μην ήταν πλέον παρατημένο, το ίδιο είναι να έχεις κανονικό ρουτ με custom recovery κτλ κτλ και το ίδιο το samfail χωρίς ξεκλείδωτο bootloader,με φόρτιση μέχρι το 80% κι όλα τα υπόλοιπα αστεία; Επίσης κάνε ένα κόπο και σύγκρινε πόσες ρομ και κίνηση έχει το exynos note 8 και πόση το snap? Και για πέρνα και μια τελευταία βόλτα από τα νήματα των s9/s9+/note9 και πες μου τι γίνεται εκεί από custom? Μιλάμε για το τι γίνεται τώρα, όχι για εποχές note 4.. αυτή τη στιγμή το snap note 9 έχει 1 custom και 1 recovery ενώ το exynos 15 roms, 2 recoveries κι 1 custom kernel... Στα φετινά μοντέλα τα πράγματα είναι τραγικά για το snapdragon από άποψη development κι από ότι δείχνει στο xda και το reddit δε θα αλλάξει η κατάσταση.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Γιατί έπαψε να είναι ο παράδεισος τον devs? γραφεις roms και kernels και είδες κάποια διαφορα από τους παλιούς στους καινούργιους snap? Οι snapdragon ξεκλειδώνουν και ξανά κλειδώνουν. Οι exynos άμα ξεκλειδώσουν δεν ξανακλειδώνουν. Kαλά εσύ κάτσε μετρα ποσα recovery έχει. Eγώ απλά βλέπω ποιοι καταξιωμένοι devs γράψαν rom για snap και ποιοι για exynos. Το Νοτε9 δεν έχει roms γιατί κοστίζει ένα σκασμό λεφτά και πλέον το σκέφτονται όλοι, και στο exynos και εκεί κορεσμός υπάρχει. Από εδώ και πέρα που τα κινητά ξεφεύγουν σε τιμές και που πλέον δεν χρειάζεται ούτε στα 4 χρονια να αλλάξεις άλλο. Πάντα έτσι θα είναι στα ακριβά μοντέλα. Aσε που τα samsung σου προσφέρουν το 99% του xposed δωρεάν και official από την εταιρία. Δεν υπάρχει λόγος για root στο Note9. Με ένα adhell3 και ένα vanced youtube είσαι πλήρης, όλα τα αλλα τα έχει η stock rom. Kαι δεν χρειάζεται καμια αλλη παραμετροποίηση που να σε κάνει να θες root σε Note9.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έπαψε να είναι ο παράδεισος τον devs? γραφεις roms και kernels και είδες κάποια διαφορα από τους παλιούς στους καινούργιους snap? Οι snapdragon ξεκλειδώνουν και ξανά κλειδώνουν. Οι exynos άμα ξεκλειδώσουν δεν ξανακλειδώνουν. Kαλά εσύ κάτσε μετρα ποσα recovery έχει. Eγώ απλά βλέπω ποιοι καταξιωμένοι devs γράψαν rom για snap και ποιοι για exynos. Το Νοτε9 δεν έχει roms γιατί κοστίζει ένα σκασμό λεφτά και πλέον το σκέφτονται όλοι, και στο exynos και εκεί κορεσμός υπάρχει. Από εδώ και πέρα που τα κινητά ξεφεύγουν σε τιμές και που πλέον δεν χρειάζεται ούτε στα 4 χρονια να αλλάξεις άλλο. Πάντα έτσι θα είναι στα ακριβά μοντέλα. Aσε που τα samsung σου προσφέρουν το 99% του xposed δωρεάν και official από την εταιρία. Δεν υπάρχει λόγος για root στο Note9. Με ένα adhell3 και ένα vanced youtube είσαι πλήρης, όλα τα αλλα τα έχει η stock rom. Kαι δεν χρειάζεται καμια αλλη παραμετροποίηση που να σε κάνει να θες root σε Note9.

 

Η μόνη διαφορά στα φετινά μοντέλα είναι οι κλειδωμένοι bootloaders στις ΗΠΑ να κάνουν τη ζωή δύσκολη στους devs.Μιλάω πάντα για samsung συσκευές κι όχι γενικά για το snapdragon σαν επεξεργαστή. Πάντα για την εποχή τους οι ναυαρχίδες ένα σκασμό λεφτά κόστιζαν ωστόσο υπήρχε έντονη κίνηση στο development. Συμφωνώ απόλυτα πάντως πως το root σε top samsung συσκευή είναι αχρείαστο ακόμα και για τους πιο απαιτητικούς.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά στα φετινά μοντέλα είναι οι κλειδωμένοι bootloaders στις ΗΠΑ να κάνουν τη ζωή δύσκολη στους devs.Μιλάω πάντα για samsung συσκευές κι όχι γενικά για το snapdragon σαν επεξεργαστή. Πάντα για την εποχή τους οι ναυαρχίδες ένα σκασμό λεφτά κόστιζαν ωστόσο υπήρχε έντονη κίνηση στο development. Συμφωνώ απόλυτα πάντως πως το root σε top samsung συσκευή είναι αχρείαστο ακόμα και για τους πιο απαιτητικούς.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Φίλε τι μας νοιάζουν τα αμερικάνικα;

Αυτά είναι κλειδωμένα σε παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τι μας νοιάζουν τα αμερικάνικα;

Αυτά είναι κλειδωμένα σε παρόχους.

Καρφί δε μας καίγεται, αν και παίζουν και unlocked συσκευές για όποιον θέλει οπωσδήποτε snapdragon. Η συζήτηση ξεκίνησε με το ποια έκδοση soc έχει πλέον τη περισσότερη υποστήριξη από devs. Τέλος πάντων ας το κλείσω εδώ το snap vs exynos γιατί είναι και off topic.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν ειναι exynosVSsnap αλλα rootVSnonroot και πλεον η πλάστιγγα εχει γυρει ως προς το δεύτερό, τα έχουμε ξαναπεί πολλάκις άλλωστε, είναι τόσο πλήρεις οι συσκευές που με 2-3 παρεμβάσεις οπως adhell sabs vanced κλπ δεν χρειάζονται τίποτα παραπάνω, ειδικά για όσο υπάρχει η εργοστασιακή εγγύηση και η υψηλή αξία αγοράς.

Όταν το note8 πέσει στα 300 μετάχειρισμενο σε κάνα 2 χρόνια που δεν θα έχουν κι εγγύηση, μόνο τότε θα αξίζει κάποιος να ασχοληθεί με root κι αυτό όχι γιατί του λείπει κάτι, αλλά έτσι για αλλαγή πείραγμα κλπ.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω την κάμερα, και κάνω swipe από αριστερά, και βγάζει μενού, auto, slow motion, κλπ.,αλλά μερικές φορές ψάχνω νυχτερινή λήψη, η όπως λέγεται, και δεν το βρίσκω..

Σίγουρα κάνω κάτι λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω την κάμερα, και κάνω swipe από αριστερά, και βγάζει μενού, auto, slow motion, κλπ.,αλλά μερικές φορές ψάχνω νυχτερινή λήψη, η όπως λέγεται, και δεν το βρίσκω..

Σίγουρα κάνω κάτι λάθος...

Δεν υπάρχει μενού για νυχτερινή λήψη στο note 8... το έψαχνα κι εγώ. Απλά ακολουθείς τα βήματα που λέει το link

https://www.samsung.com/ae/support/mobile-devices/galaxy-note8-how-do-i-take-the-best-pictures-at-night/

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάνεις κάποιο άλλο πληκτρολόγιο, που να είναι συμβατό και με το s pen? Δηλαδή, όταν βγάζεις το πενάκι να γυρνάει απευθείας σε χειρόγραφο. Γιατί αυτό της Samsung είναι τραγικό σε swipe. Ότι να ναι βγάζει. Άσε που, αν η πρώτη λέξη κάθε πρότασης τελειώνει σε "ς", και κάνεις κύλιση μέχρι εκεί, την σβήνει και βάζει απλώς έναν κενό χαρακτήρα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μενού για νυχτερινή λήψη στο note 8... το έψαχνα κι εγώ. Απλά ακολουθείς τα βήματα που λέει το link

https://www.samsung.com/ae/support/mobile-devices/galaxy-note8-how-do-i-take-the-best-pictures-at-night/

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα λέω κ;ι εγώ... Δεν μπορεί να υπάρχει και δεν το βρίσκω.. Ευχαριστώ παντος

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και περίπου έναν μήνα (ίσως και λιγότερο) εάν χτυπήσει δεύτερη γραμμή ενώ είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο στο Bluetooth του αυτοκινήτου, αποσυνδέεται.

 

Το ίδιο μου ανέφεραν δύο ακόμα γνωστοί ότι συμβαίνει το τελευταίο διάστημα και σε αυτούς, ο ένας με Samsung και ο άλλος με Huawei, οπότε σκέφτομαι μήπως είναι κάποιο θέμα του Android με τελευταία ενημέρωση ασφαλείας.

 

Πάντως είναι από εκνευριστικό έως επικίνδυνο εάν οδηγείς, μέχρι και να βγάλω την δεύτερη γραμμή σκέφτομαι αν και μου είναι απαραίτητη λόγω δουλειάς.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και περίπου έναν μήνα (ίσως και λιγότερο) εάν χτυπήσει δεύτερη γραμμή ενώ είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο στο Bluetooth του αυτοκινήτου, αποσυνδέεται.

 

Το ίδιο μου ανέφεραν δύο ακόμα γνωστοί ότι συμβαίνει το τελευταίο διάστημα και σε αυτούς, ο ένας με Samsung και ο άλλος με Huawei, οπότε σκέφτομαι μήπως είναι κάποιο θέμα του Android με τελευταία ενημέρωση ασφαλείας.

 

Πάντως είναι από εκνευριστικό έως επικίνδυνο εάν οδηγείς, μέχρι και να βγάλω την δεύτερη γραμμή σκέφτομαι αν και μου είναι απαραίτητη λόγω δουλειάς.

Το ιδο εχω και εγω. Μολις χτυπησει 2η γραμμη η κληση μεταφερεται στο τηλεφωνο (απο το bt)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το ιδο εχω και εγω. Μολις χτυπησει 2η γραμμη η κληση μεταφερεται στο τηλεφωνο (απο το bt)

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Το ίδιο και άτομο με Sony XZ premium

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Το ίδιο και άτομο με Sony XZ premium

Μάλλον είναι κάποιο μαζικό θέμα. Το είχα αναφέρει και εγώ πριν λίγες μέρες εδώ, προσωρινά είχε στρώσει με αποδέσμευση και επαναδέσμευση του BT.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...