Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα φίλος θέλει να πάρει το Note 8 και το έχει βρει σε χρυσό, αλλά φοβάται μην τυχόν είναι πολύ 'γυναικείο ' χρώμα... Εγώ είχα το S7 σε χρυσό και μου άρεσε πιο πολύ από όλα τα άλλα, σα δεν ξέρω πόσο έντονο είναι στο Note8... Είναι όπως στο S7 η πιο έντονο;;;

Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

Ευχαριστώ

 

Αν και είναι γούστα αυτά, εγώ μόνο και πάντα μαύρο.

Θα βρει, δεν χρειάζεται να πάρει το πρώτο που βρήκε.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία. Όταν αγόρασες το κινητό, η πρώτη SIM που έβαλες μέσα για να το ενεργοποιήσεις, λογικά ήταν CYTA-VODA. Αυτό το θυμάται το κινητό. Επαναφορά ρυθμίσεων έγινε με την εγκατάσταση του android 8.0.

 

Αν θέλεις τόσο πολύ να αλλάξεις το CSC code δοκίμασε:

1. Κάνε backup τα δεδομένα σου.

2. Βγάλε τη SIM της CYTA από το κινητό.

3. Κάνε flash την κυπριακή rom.

4. Χρησιμοποίησε το CSC_ και όχι το HOME_CSC_ για να σβηστούν όλα από το κινητό.

5. Η πρώτη SIM που θα βάλεις και θα χρησιμοποιήσεις στο κινητό να είναι MTN.

Όλα αυτά χωρίς να είμαι σίγουρος 100% ότι θα δουλέψει η μέθοδος για αλλαγή CSC code.

Προχωράς καθαρά με δική σου ευθύνη.

Εχω ηδη μεσα την καρτα της ΜΤΝ αλλα ακουσα οτι η Κυπριακη ROM παλιοτερα εμπαινε πανω ναι αλλα δεν ξεκινουσε το κινητο με τιποτα ουτε με wipe cache-wipe data μετα το περασμα της ROM. Μηπως λεω να βαλω την Ευρωπαικη ;

Καποιο σιτε για να τα κατεβασω γρηγορα ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο site που εμπιστεύομαι είναι το sammobile.

Αποδεδειγμένα δεν γράφει ο Knox.

Για να κατεβάσει ς γρήγορα, πρέπει να κάνεις εγγραφή για έναν μήνα, νομίζω 13,5€, με πληρωμή με pay pal.

Για το firmware που θέλει ς, ΔΕΝ ΞΕΡΩ, επειδή είσαι στην Κύπρο.

Εγώ έβαλα την GREECE. EUR, και δεν θυμάμαι, δυστυχώς, αν έχει επιλογή για Κύπρο.

Σε άλλο κινητό! έχει επιλογή Ελλάδα - Κύπρος.

Πάρε γνώμες, εγώ νομίζω ότι πρέπει να έχει μέσα την sim, και τρις φορές που το φλασαρα, επέλεγα το home CSC, ενώ πιο πάνω ένα παιδί είπε να επιλέξει ς το CSC.., νομίζω τα σβήνει όλα,. Ρωτησε εδώ στο σάιτ, μην κάνεις λάθος, και κολλήσει το κινητό.!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο site που εμπιστεύομαι είναι το sammobile.

Αποδεδειγμένα δεν γράφει ο Knox.

Για να κατεβάσει ς γρήγορα, πρέπει να κάνεις εγγραφή για έναν μήνα, νομίζω 13,5€, με πληρωμή με pay pal.

Για το firmware που θέλει ς, ΔΕΝ ΞΕΡΩ, επειδή είσαι στην Κύπρο.

Εγώ έβαλα την GREECE. EUR, και δεν θυμάμαι, δυστυχώς, αν έχει επιλογή για Κύπρο.

Σε άλλο κινητό! έχει επιλογή Ελλάδα - Κύπρος.

Πάρε γνώμες, εγώ νομίζω ότι πρέπει να έχει μέσα την sim, και τρις φορές που το φλασαρα, επέλεγα το home CSC, ενώ πιο πάνω ένα παιδί είπε να επιλέξει ς το CSC.., νομίζω τα σβήνει όλα,. Ρωτησε εδώ στο σάιτ, μην κάνεις λάθος, και κολλήσει το κινητό.!!!!!!

Θα το αφησω ετσι και δεν πειραζει το μονο προγραμμα που δεν φευγει με τιποτα ειναι το Start της Vodafone.

Μην το σκατευω και τρεχω μετααααααααα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μου σκανε συνεχεια Notifications για firmware update αλλα Απο τη μερα που το πηρα δεν εχω κανει κανενα. Τωρα που εσκασε και το ορεο αξιζει λετε? Επισης θελει κανα φορματ, η διατηρεις ολο το σεταπ ως τωρα μαζι με τις ρυθμισεις

 

Δε θελω να μπω σε μπελαδες τωρα που ρολαρω και το χω φερε ιστα μετρα μου

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μου σκανε συνεχεια Notifications για firmware update αλλα Απο τη μερα που το πηρα δεν εχω κανει κανενα. Τωρα που εσκασε και το ορεο αξιζει λετε? Επισης θελει κανα φορματ, η διατηρεις ολο το σεταπ ως τωρα μαζι με τις ρυθμισεις

 

Δε θελω να μπω σε μπελαδες τωρα που ρολαρω και το χω φερε ιστα μετρα μου

Εγώ το πέρασα μόλις μου ήρθε, πριν περίπου δύο εβδομάδες, από πάνω χωρίς << καθαρή εγκατάσταση >> που λένε αρκετοί και μέχρι στιγμής όλα είναι άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα μόλις μου ήρθε, πριν περίπου δύο εβδομάδες, από πάνω χωρίς << καθαρή εγκατάσταση >> που λένε αρκετοί και μέχρι στιγμής όλα είναι άψογα!

 

Οκ το κραταω αυτο στα υποψιν. Η καθαρη εγκατασταση που λενε, πως ακριβως γινεται ετσι για να το ξερω και αυτο

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οκ το κραταω αυτο στα υποψιν. Η καθαρη εγκατασταση που λενε, πως ακριβως γινεται ετσι για να το ξερω και αυτο

 

 

Όταν έρχεται μια μεγάλη αναβάθμιση κάποιοι πατάνε να γίνει χωρίς να κάνουν κάτι άλλο κ παρακολουθούν αν έκατσε καλά κ δουλεύουν όλα οκ.. Μπαταρία κτλ. Αν δουλεύει εντάξει δεν του κάνουν επαναφορά εργοστασιακων κ να το στήσουν απτην απτην αρχή. Κ άλλα παιδιά κάνουν επαναφορά εργοστασιακων πριν κ μετά την αναβάθμιση ώστε να ειναξ καθαρή η εγκατάσταση κ να αποφύγουν τυχόν θέματα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται μια μεγάλη αναβάθμιση κάποιοι πατάνε να γίνει χωρίς να κάνουν κάτι άλλο κ παρακολουθούν αν έκατσε καλά κ δουλεύουν όλα οκ.. Μπαταρία κτλ. Αν δουλεύει εντάξει δεν του κάνουν επαναφορά εργοστασιακων κ να το στήσουν απτην απτην αρχή. Κ άλλα παιδιά κάνουν επαναφορά εργοστασιακων πριν κ μετά την αναβάθμιση ώστε να ειναξ καθαρή η εγκατάσταση κ να αποφύγουν τυχόν θέματα

 

Σε κάθε μεγάλη αναβάθμιση καλό είναι να κανεις επαναφορά μετά την εγκατάσταση και σαν καινούργια συσκευή χωρίς κάποιο back up... Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Μισο γιατι εχω καιρο να κανω. Οταν επαναφερω αρχικες, απλα τις ρυθμισεις συστηματος μου σβηνει η βγαζει και τις εφαρμογες παραλληλα και ολοκληρη την εγκαταστισει και εχεις ενα τηελφωνο σαν στοκ, λες και το ανοιγεις πρωτη φορα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανει καποιος επαναφορα εργοστασιακων σβηνει τα παντα απο τη συσκευη,αρχεια εικονας ηχου εφαρμογες κτλ.ειναι οπως αγοραστηκε αλλα με την τελευταια εκδοση πχ επιπεδο ενημερωσης απριλιου.http://i63.tinypic.com/ka4685.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σκληρο. Πολυ δραστικο το βλεπω. Σβηνει ακομα και απο καρτα μνημης?

 

Τουλαχιστον αξιζει το oreo αυτη τη ταλαιπωρια

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι περασε την oreo.αν δεις οτι εχεις ασταθεια στο τηλεφωνο γρηγορη πτωση μπαταριας κανε επαναφορα μετα την αναβαθμιση.αν ολα ειναι ενταξει δεν χρειαζεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την καρτα μνημης οχι δεν τη σβηνει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει αναφερθει. βρηκα στο youtube to beast mode. Το οποιο λεει και καλα κανει το κινητο λιγο πιο γρηγορο. Ειναι στις ρυθμισεις προγραμματιστη - Κλιμακα κιν. παραθυρων + κλιμακα γραφικων +κλιμακα διαρκκειας προγραμματος . Απο εκει που ειναι στο 1χ λεει να το βαλεις στο 0.5χ . Δηλαδη ειναι για την εναλλαγη παραθυρων ας πουμε ? Ητο ανοιγμα και κλεισιμο ? Το εχει δοκιμασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει αναφερθει. βρηκα στο youtube to beast mode. Το οποιο λεει και καλα κανει το κινητο λιγο πιο γρηγορο. Ειναι στις ρυθμισεις προγραμματιστη - Κλιμακα κιν. παραθυρων + κλιμακα γραφικων +κλιμακα διαρκκειας προγραμματος . Απο εκει που ειναι στο 1χ λεει να το βαλεις στο 0.5χ . Δηλαδη ειναι για την εναλλαγη παραθυρων ας πουμε ? Ητο ανοιγμα και κλεισιμο ? Το εχει δοκιμασει κανεις?

Παρά πολλοί το κάνουμε! (Και 'γω μέσα)!

Στην ουσία δε γίνεται πιο γρήγορο το κινητό, αλλά σου δίνει την αίσθηση ότι είναι πιο γρήγορο!

Μπορείς να το δοκιμάσεις άφοβα, να δεις πως θα σου φανεί!

Εννοείτε μπορείς ανά πάσα στιγμή να το ξαναβάλεις εκεί που ήταν!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο χθες εμφανιζεται στην οθονη μια εικονα σαν του μηνυματος σε ολες τις εφαρμογες,σαν σκια .Δεν ξερω αν επαθε κατι η οθονη. Τι πιστευετε,ετυχε σε καποιον αλλο?

 

Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι οταν βγαλω screenshot δεν φαινεται.

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το oreo firmware δεν το βλέπω πια.

Ενώ μου έδινε download πριν 10 μέρες και το ανέβαλα για αργότερα, ξαφνικά σταμάτησε η υπενθύμιση και όταν πάω χειροκίνητα δεν μου το δίνει.

Έχω το Ασιατικό N9500 ,

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N9500/

Κάποιο κόλλημα στον server, θα είναι, λογικά θα φτιάξει από μόνο του.

Διαφορετικά πάνω στο λινκ.

Η γνώμη μου, περίμενε μερικές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Γκαης σκεφτομαι να κανω ενα hard reset γιατι βλεπω κατι περιεργα drain της ταξης 1% ανα ωρα σε Flight Mode.

Το θεμα ειναι, πως μπορω να παρω πληρες backup της συσκευης? Εχω συνηθισει το Titanium που βασικα ειναι ενα κλικ, αλλα τωρα που δεν ειμαι root δεν εχω αποψη.

Θελω οσο το δυνατον πληρεστερη επαναφορα με εφαρμογες και δεδομενα των εφαρμογων κλπ.

Ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γκαης σκεφτομαι να κανω ενα hard reset γιατι βλεπω κατι περιεργα drain της ταξης 1% ανα ωρα σε Flight Mode.

Το θεμα ειναι, πως μπορω να παρω πληρες backup της συσκευης? Εχω συνηθισει το Titanium που βασικα ειναι ενα κλικ, αλλα τωρα που δεν ειμαι root δεν εχω αποψη.

Θελω οσο το δυνατον πληρεστερη επαναφορα με εφαρμογες και δεδομενα των εφαρμογων κλπ.

Ευχαριστω :)

 

Αποσο ξέρω. έχεις το smart switch στη συσκευή η το κατεβάζεις απτό play store και συνδέεις ένα φλασακι μεγάλο με τον αντάπτορα που έχει μέσα στο κουτί . Μετά μπαίνεις στο smart switch κ κάνεις βήμα ότι λέει. Κ απτον υπολογιστή μπορείς να το κάνεις με εφαρμογή του υπολογιστή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γκαης σκεφτομαι να κανω ενα hard reset γιατι βλεπω κατι περιεργα drain της ταξης 1% ανα ωρα σε Flight Mode.

Το θεμα ειναι, πως μπορω να παρω πληρες backup της συσκευης? Εχω συνηθισει το Titanium που βασικα ειναι ενα κλικ, αλλα τωρα που δεν ειμαι root δεν εχω αποψη.

Θελω οσο το δυνατον πληρεστερη επαναφορα με εφαρμογες και δεδομενα των εφαρμογων κλπ.

Ευχαριστω :)

 

Αν μπεις σε αυτή την διαδικασία τότε το σωστό είναι να στήσεις τη συσκευή από την αρχή.

Αν τώρα έχεις κάποιο θέμα, θα το έχεις και μετά αφού το back up που έχεις "περιεχει" και το πρόβλημά σου.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις σε αυτή την διαδικασία τότε το σωστό είναι να στήσεις τη συσκευή από την αρχή.

Αν τώρα έχεις κάποιο θέμα, θα το έχεις και μετά αφού το back up που έχεις "περιεχει" και το πρόβλημά σου.....

 

Έτσι ακριβώς, το να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων για να λύσεις πρόβλημα και μετά να επαναφέρεις πάλι τα πάντα είναι τσάμπα κόπος. Ίσως βοηθήσει αλλά το πιο πιθανό είναι πως όχι. Το σωστό είναι να επαναφέρει μόνο data και κατάλογο σμσ κλπ και στήσιμο/ρυθμίσεις από αρχή σε όλα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω πλεον συσκευης!δν μπορω να βρω που ειναι το ποσοστο μπαταριας απο την διαχειριση να το βγαλω..μηπως το αφαιρεσαν στην 8 εκδοση?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...