Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Vodafone έχει wificall από όταν πήρα το Note8 λειτουργούσε. Για 2 κάρτες δεν ξέρω. Μια έχω εγώ και το wificall δουλεύει ok. Kαι με λειτουργία πτήσης δουλεύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι οκ ειναι, ετσι πρέπει να ειναι. Mια χαρά είναι το κινητo σου λέμε.

 

Η κάρτα sim που έχω είναι 4ετιας ίσως γιαυτό δεν πιάνω και 4g+? Αλλά τώρα που το σκέφτομαι στην Αθήνα είχα πετύχει 4g+ μάλλον με το s7 edge με την ίδια κάρτα οπότε επαρχία είναι χάλια η Vodafone..

Εγώ με s8 plus και s9 plus είδα wifi call μόνο με Cosmote κ χωρίς να έχω στείλει για ρυθμίσεις κτλ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε έχω πρήξει και σενα.. :p

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Ούτε καν. Γιαυτο μπαίνω στο forum όσο μπορώ να βοηθάω τον κόσμο. Tο κινητό σου πετάει. Eίσαι μια χαρά. Oσο μπορείς να το χειρίζεσαι με μαύρα themes για να μην έχουμε και θέματα με burn in και καντου και ένα καλο debloat.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κάρτα sim που έχω είναι 4ετιας ίσως γιαυτό δεν πιάνω και 4g+? Αλλά τώρα που το σκέφτομαι στην Αθήνα είχα πετύχει 4g+ μάλλον με το s7 edge με την ίδια κάρτα οπότε επαρχία είναι χάλια η Vodafone..

Εγώ με s8 plus και s9 plus είδα wifi call μόνο με Cosmote κ χωρίς να έχω στείλει για ρυθμίσεις κτλ

 

Ναι άλλαξε sim για να φτιάξει το 4g

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν. Γιαυτο μπαίνω στο forum όσο μπορώ να βοηθάω τον κόσμο. Tο κινητό σου πετάει. Eίσαι μια χαρά. Oσο μπορείς να το χειρίζεσαι με μαύρα themes για να μην έχουμε και θέματα με burn in και καντου και ένα καλο debloat.

 

Να σαι καλά. Και εγώ όπου μπορώ να βοηθήσω θα μαι εδώ. Μαύρα theme στο μενού βρήκα μόνο το negative. Λογικά ( ;; ) θα υπάρχουν και στο playstore αντίστοιχα..

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά. Και εγώ όπου μπορώ να βοηθήσω θα μαι εδώ. Μαύρα theme στο μενού βρήκα μόνο το negative. Λογικά ( ;; ) θα υπάρχουν και στο playstore αντίστοιχα..

 

μπες στο samsung themes. Είναι εφαρμογή στο κινητό μας.

 

ερώτηση: Το samsung pay ή κάτι αντίστοιχο δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μας?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπες στο samsung themes. Είναι εφαρμογή στο κινητό μας.

 

ερώτηση: Το samsung pay ή κάτι αντίστοιχο δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μας?

 

Thanks for the tip!

Για το samsung pay βρήκα αυτό:

http://goodbyte.gr/news/%CE%A5%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%B3%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF-%CF%84%CE%BF-samsung-pay/

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Για να σας έχει το εικονίδιο του WiFi call στην κουρτίνα πάνω με κοσμοτε θέλει να το έχεις σε 4g

Με τη Vodafone δεν το βγάζει αν την έχεις σε 4g βέβαια δεν έχω στείλει για κάποια ρύθμιση..

Όταν το ανοίγω με την κοσμοτε και βάζω λειτουργία πτήσης δουλεύει κ με τις δύο εταιρίες με την βονταφον αργεί να χτυπησει λίγο... Κλήσεις όμως δεν με αφήνει να κάνω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν έχει ξανά έχει ειπωθεί, που σίγουρα θα έχει, αλλά πως ενεργοποιείτε το WiFI call;

Έχω unbranded συσκευή ελληνική με σύνδεση συμβολαίου Vodafone.

Επίσης αυτό το << volte >> ή κάπως έτσι που διαβάζω παραπάνω, είναι το ίδιο;

Τέλος και ελπίζω μη σας έπρηξα, αν τελικά μπορώ να ενεργοποιήσω το WiFi call ή το Volte, πως ακριβώς τα χρησιμοποιώ;

Κάνω κλήσεις μέσω WiFi αλλά πως, είναι τόσο απλό όσο ακούγετε;

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι μονο η cosmote εχει.Αλλα θα το επιβεβαιωσει καποιος που εχει vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι μονο η cosmote εχει.Αλλα θα το επιβεβαιωσει καποιος που εχει vodafone.
Σωστά τα λες. Μόνο κοσμοτε προς το παρόν και βονταφον μέσα στο καλοκαίρι (κάτι τέτοιο λένε).

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι ξέρω, αλλά το άλλο το παλικάρι έγραψε ότι έχει wifi call με vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι ξέρω, αλλά το άλλο το παλικάρι έγραψε ότι έχει wifi call με vodafone.

 

Εχω ναι. Αλλα έχω root το κινητό μου και η rom υποστηρίζει VoLTE και παιρνω από Vodafone. Δεν νομίζω πως φταίει η Vodafone. Νομίζω φταίνε τα Firmwares και πρέπει να βάλετε κάποιο firmware που να υποστηρίζει VoLTE. Και τότε θα παίρνετε από Vodafone. Eτσι νομίζω. Eμενα είναι root και είναι ξεκλείδωτο από το System το VoLTE. Όση είστε root μπορείτε να το ξεκλειδώσετε. Mπορεί να να είμαι beta tester δεν ξέρω. Kάποια στιγμή αργά η γρήγορα θα εμφανιστεί μαζικά είναι δεδομένο. 4G+ δείχνει πάνω, μήπως υπάρχει περίπτωση να είναι μονο σε μερικές περιοχές ενεργοποιημένο και σε άλλες όχι? η να έχουνε πολλές πρόβλημα και άλλες όχι? στην Eλλάδα είμαστε imo.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ήρθε η συσκευή μου, από εδώ γράφω πλέον και ήδη προέκυψε το πρώτο πρόβλημα: Ενώ έχω επιλέξει ελληνικά στη γλώσσα, μου βγάζει το μενού μισά αγγλικά και μισά ελληνικά. Έκανα επανεκκίνηση, και τίποτα.. Τι παίζει ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ήρθε η συσκευή μου, από εδώ γράφω πλέον και ήδη προέκυψε το πρώτο πρόβλημα: Ενώ έχω επιλέξει ελληνικά στη γλώσσα, μου βγάζει το μενού μισά αγγλικά και μισά ελληνικά. Έκανα επανεκκίνηση, και τίποτα.. Τι παίζει ;

 

Η βάλε Αγγλικά και σβήσε τα Ελληνικά από τις ρύθμισις και ξανά βάλε Ελληνικά μήπως φτιάξει. Αλλιως επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να κανεις από την αρχή Ελληνικά να εχει. Tο reset δεν είναι τίποτα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Στην αρχή έχει καμιά δεκαριά γλώσσες, χωρίς τα ελληνικά. Και όταν πάω να αλλάξω, πάλι τα ίδια...
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Στην αρχή έχει καμιά δεκαριά γλώσσες, χωρίς τα ελληνικά. Και όταν πάω να αλλάξω, πάλι τα ίδια...

 

Είναι η μετάφραση στη συγκεκριμένη ρομ που έχει η συσκευή.

Ή θα περιμένεις αναβάθμιση μήπως φτιάξει η μετάφραση ή ψάχνεις να βρεις μια ρομ για το συγκεκριμένο μοντέλο που έχει σωστά τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η μετάφραση στη συγκεκριμένη ρομ που έχει η συσκευή.

Ή θα περιμένεις αναβάθμιση μήπως φτιάξει η μετάφραση ή ψάχνεις να βρεις μια ρομ για το συγκεκριμένο μοντέλο που έχει σωστά τα ελληνικά.

Βγάλε μαχαίρι σφάξε με... Φεύγει πίσω χωρίς συζήτηση. Κινέζικα κινητά με 50€ έχουν όλες τις γλώσσες και η Samsung του χιλιάρικου θέλει πατέντες. Πρώτη φορά πήρα Samsung. Και τελευταία. :mad:

Σας ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Το phone info * samsung* κατεβάστε από το play store.

CSC , τι γράφει;

Πώς γίνεται να μην έχει τα Ελληνικά στην αρχική οθόνη;

Διαφορετικά πας για odin, δεν χάνει την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Το phone info * samsung* κατεβάστε από το play store.

CSC , τι γράφει;

Πώς γίνεται να μην έχει τα Ελληνικά στην αρχική οθόνη;

Διαφορετικά πας για odin, δεν χάνει την εγγύηση.

Ποιον αριθμό λες ακριβώς; Original CSC code είναι κενό

CSC Country USA/ US

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μαχαίρι σφάξε με... Φεύγει πίσω χωρίς συζήτηση. Κινέζικα κινητά με 50€ έχουν όλες τις γλώσσες και η Samsung του χιλιάρικου θέλει πατέντες. Πρώτη φορά πήρα Samsung. Και τελευταία. :mad:

Σας ευχαριστώ πάντως.

 

Πόσο το πήρες και ποιο μοντέλο είναι;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όπως φαίνεται είναι Αμερικής.

Ποιον επεξεργαστη έχει; snapdragon;

Στο μενού ρυθμίσεων, στο γλώσσα, δεν μπορεί ς να προσθέσεις τα Ελληνικά;

Προτού κάνεις οτιδήποτε, πάρε γνώμες από εδώ τα παιδιά.!!

Link to comment
Share on other sites

589€ καινούριο, μοντέλο SM-N950U1.

 

Φίλε αυτό είναι αμερικάνικο και δεν έρχεται κανονικά Ευρώπη.

Θα μπορούσε να μην έχει καν τα ελληνικά.

Και για εγγύηση δεν έχεις της Samsung, αλλά του πωλητή (εκτός αν μετακομίσεις Αμερική :p).

Κακώς το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όπως φαίνεται είναι Αμερικής.

Ποιον επεξεργαστη έχει; snapdragon;

Στο μενού ρυθμίσεων, στο γλώσσα, δεν μπορεί ς να προσθέσεις τα Ελληνικά;

Προτού κάνεις οτιδήποτε, πάρε γνώμες από εδώ τα παιδιά.!!

Snapdragon 835. Στο μενού προσθέτω κανονικά την ελληνική γλώσσα αλλά μετά μου βγάζει άλλα μενού αγγλικά κι άλλα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο mitsos, κατοικεί Γερμανία.

Ο επεξεργαστής είναι ο snapdragon????????

Δεν μπορεί να προσθέσει τα Ελληνικά??????

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon 835. Στο μενού προσθέτω κανονικά την ελληνική γλώσσα αλλά μετά μου βγάζει άλλα μενού αγγλικά κι άλλα ελληνικά.

 

Φίλε αυτό είναι αμερικάνικο και δεν έρχεται κανονικά Ευρώπη.

Θα μπορούσε να μην έχει καν τα ελληνικά.

Και για εγγύηση δεν έχεις της Samsung, αλλά του πωλητή (εκτός αν μετακομίσεις Αμερική :p).

Κακώς το πήρες.

Τι να πω, δεν περίμενα τέτοιο ανακάτεμα. :( Από άλλες κριτικές που είδα, δεν υπήρχε πρόβλημα, αλλά προφανώς ήταν για γερμανική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...