Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω, δεν περίμενα τέτοιο ανακάτεμα. :( Από άλλες κριτικές που είδα, δεν υπήρχε πρόβλημα, αλλά προφανώς ήταν για γερμανική γλώσσα.

 

Δε φταίει και η Samsung όμως φίλε.

Κι εγώ αν σου πουλήσω κανένα αμερικάνικο Ford θα κάνεις παράπονα στην αντιπροσωπεία εδώ επειδή δε θα βρίσκεις ούτε καθρέφτη;

Καταλαβαίνεις τι εννοώ :)

Στείλτο πίσω και γρήγορα και πάρε ευρωπαικό μοντέλο.

Και για τη γλώσσα, αλλά και για να μη μπλέκεις με εγγυήσεις, που αν χρειαστείς είμαι σίγουρος ότι θα μπλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Η samsung έχει περίπου 30 γλώσσες επιλογή αρχικά. Μήπως με το δάκτυλο αρχικά, δεν είδες όλες τις γλώσσες;

Δεν αποκλείω να μην έχει τα Ελληνικά, (αλλά ένα c9 pro, που έχω, προορίζεται για την Κίνα, έχει Ελληνικά.).

Και το φλασαρισμα με odin, snapdragon νομίζω έχει διαφορά από τα ευρωπαϊκά,,

Link to comment
Share on other sites

Η samsung έχει περίπου 30 γλώσσες επιλογή αρχικά. Μήπως με το δάκτυλο αρχικά, δεν είδες όλες τις γλώσσες;

Δεν αποκλείω να μην έχει τα Ελληνικά, (αλλά ένα c9 pro, που έχω, προορίζεται για την Κίνα, έχει Ελληνικά.).

Και το φλασαρισμα με odin, snapdragon νομίζω έχει διαφορά από τα ευρωπαϊκά,,

 

Είναι μοντέλο για άλλη ήπειρο.

Για Ευρώπη μπορεί να έχει και 30, για Αμερική 8, το βιετναμέζικο μπορεί να έχει και 2-3.

Οι κινέζοι που δεν έχουν και τίποτα από δικό τους software έχουν αφήσει τις γλώσσες απο την google.

Δεν κάνουν και πολλά οι ίδιοι.

H Samsung έχει μέσα ένα κάρο πράγματα (και βάζει δικές της μεταφράσεις αναγκαστικά) και γι αυτό έχει και διαφορά σε μέγεθος η ρομ.

Οπότε πολλές φορές δεν έχει νόημα να φορτώνεται και άλλο από γλώσσες που δεν έχουν νόημα εκεί που θα κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

Στο 0:53, έχω αυτή την οθόνη ακριβώς στην αρχή. Και δεν υπάρχει δυνατότητα για να πάω πάνω κάτω.

Οπότε επιστροφή και τέλος, αρκετά ασχολήθηκα. Χαλάστηκα πάρα πολύ βέβαια. Πού να μπλέκω με φλασαρίσματα και τέτοια, καμία μα καμία όρεξη

Edited by mitsos106
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει Ελληνικά.

Μεγάλο σπάσιμο, να αγοράσει ς συσκευή, και να συμβεί κάτι τέτοιο.

Ψυχραιμία, σκέψου τι θα κάνει ς

Το επιστρέφεις

Το κρατάς και το φλασαρεις

Η επιλογή δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ναι. Αλλα έχω root το κινητό μου και η rom υποστηρίζει VoLTE και παιρνω από Vodafone. Δεν νομίζω πως φταίει η Vodafone. Νομίζω φταίνε τα Firmwares και πρέπει να βάλετε κάποιο firmware που να υποστηρίζει VoLTE. Και τότε θα παίρνετε από Vodafone. Eτσι νομίζω. Eμενα είναι root και είναι ξεκλείδωτο από το System το VoLTE. Όση είστε root μπορείτε να το ξεκλειδώσετε. Mπορεί να να είμαι beta tester δεν ξέρω. Kάποια στιγμή αργά η γρήγορα θα εμφανιστεί μαζικά είναι δεδομένο. 4G+ δείχνει πάνω, μήπως υπάρχει περίπτωση να είναι μονο σε μερικές περιοχές ενεργοποιημένο και σε άλλες όχι? η να έχουνε πολλές πρόβλημα και άλλες όχι? στην Eλλάδα είμαστε imo.

Δηλαδή όταν είσαι με airplane mode και wifi κανεις κλήσεις κανονικά;; Με Vodafone γραμμή;

Αρχές Μαρτίου που ρώτησα δεν είχαν ιδέα ποτε θα ξεκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

Νταξει μπορει να φταιει και το firmware εαν εμπαινε καποιο αλλο επισημο παλι για snapdragon θα ηταν ισως διαφορετικο.( Για τον mitso106 εννοω) Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μαχαίρι σφάξε με... Φεύγει πίσω χωρίς συζήτηση. Κινέζικα κινητά με 50€ έχουν όλες τις γλώσσες και η Samsung του χιλιάρικου θέλει πατέντες. Πρώτη φορά πήρα Samsung. Και τελευταία. :mad:

Σας ευχαριστώ πάντως.

Μην απογοητευεσαι εαν δεν μπορεις εσυ να φορτωσεις μια αλλη ρομ πηγαινε στη samsung και θα στο κανουν αμεσως ειναι φανερο οτι κατι δεν εχει καθισει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 0:53, έχω αυτή την οθόνη ακριβώς στην αρχή. Και δεν υπάρχει δυνατότητα για να πάω πάνω κάτω.

Οπότε επιστροφή και τέλος, αρκετά ασχολήθηκα. Χαλάστηκα πάρα πολύ βέβαια. Πού να μπλέκω με φλασαρίσματα και τέτοια, καμία μα καμία όρεξη

 

 

Καλά χαλάρωσε πήρες συσκευή που είναι για εκτός Ευρώπης...

Πήρες μια απτις καλύτερες συσκευές στον κόσμο κ πρόλαβες κ ξενέρωσες επειδή έκανες λάθος επιλογή αγοράς κ είναι κάτι που διορθώνεται κιόλας..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητευεσαι εαν δεν μπορεις εσυ να φορτωσεις μια αλλη ρομ πηγαινε στη samsung και θα στο κανουν αμεσως ειναι φανερο οτι κατι δεν εχει καθισει καλα.

Ρε αμα δεν εχετε καθόλου ιδεα, μη ποσταρετε. Δεν βοηθάτε ετσι, λέγοντας του πράγματα που δε γίνονται. Ποια σαμσουνγκ να παει? Αφού το κινητο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΎΗΣΗ λεμε, είναι για αλλη ήπειρο, η σαμσουνγκ με το που θα το δει θα του πει ΕΓΓΥΗΜΈΝΑ πάρε 3.. Δεν υπάρχει η καμια να του αλλαξει ρομ, ουτε επι πληρωμή.

Φιλε Μιτσος, είναι φανερό οτι δεν κατέχεις απο odin κλπ οποτε δωστο πισω αν μπορείς.

Αλλιώς βρες κανα φιλο, ή κάποιο μαγαζι επι πληρωμή να σου βαλει ρομ με Ελληνικα.

Αμα θελετε να βοηθήσετε τον άνθρωπο, ας του πει κάποιος που έχει μοντέλο ΙΔΙΟ (οχι απλα με snapdragon) ποια ρομ εχει ελληνικά ΑΝ ΥΠΆΡΧΕΙ, δεν ειναι καθόλου σίγουρο οτι υπαρχει πλέον με τις αλλαγές που εχει κανει η σαμσουνγκ.. Ξεχαστε τι γινότανε παλαια.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ρε αμα δεν εχετε καθόλου ιδεα, μη ποσταρετε. Δεν βοηθάτε ετσι, λέγοντας του πράγματα που δε γίνονται. Ποια σαμσουνγκ να παει? Αφού το κινητο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΎΗΣΗ λεμε, είναι για αλλη ήπειρο, η σαμσουνγκ με το που θα το δει θα του πει ΕΓΓΥΗΜΈΝΑ πάρε 3.. Δεν υπάρχει η καμια να του αλλαξει ρομ, ουτε επι πληρωμή.

Φιλε Μιτσος, είναι φανερό οτι δεν κατέχεις απο odin κλπ οποτε δωστο πισω αν μπορείς.

Αλλιώς βρες κανα φιλο, ή κάποιο μαγαζι επι πληρωμή να σου βαλει ρομ με Ελληνικα.

Αμα θελετε να βοηθήσετε τον άνθρωπο, ας του πει κάποιος που έχει μοντέλο ΙΔΙΟ ποια ρομ εχει ελληνικά ΑΝ ΥΠΆΡΧΕΙ, δεν ειναι καθόλου σίγουρο οτι υπαρχει πλέον με τις αλλαγές που εχει κανει η σαμσουνγκ.. Ξεχαστε τι γινότανε παλαια.

+1

10 χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν υπάρχει wordwide εγγυηση όπως έχουν άλλες εταιρίες (ονοματα δεν λέμε); To προιον δεν ειναι γνήσιο; τι σημασία εχει απο που αγοράστηκε;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν υπάρχει wordwide εγγυηση όπως έχουν άλλες εταιρίες (ονοματα δεν λέμε); To προιον δεν ειναι γνήσιο; τι σημασία εχει απο που αγοράστηκε;

 

Γιατί η Apple βγάζει ένα προϊόν για όλο τον πλανήτη. Η Samsung και πολλές άλλες εταιρίες έχουν χωρίσει τον πλανήτη σε εμπορικές ζώνες και μιλώντας για το Note 8, αυτό που κυκλοφορεί στην Αμερική είναι "άλλο" προϊόν. :p :D

Link to comment
Share on other sites

Το αμερικανικο ειναι μια χαρα.Απλα στα csc του firmware που ηρθε ειναι το προβλημα το οποιο θα μπορουσε να διορθωθει αλλαζοντας το με επισημο καναδεζικο η ασιατικο τα οποια ειναι για snapdragon.Επισης η γερμανια μπορει να εχει δικες της πολιτικες και διευκολυνσεις για καποιον που παρει μια συσκευη αλλης ηπειρου.Δεν γνωριζουμε βεβαια ποιες μπορει να ειναι και εαν υπαρχουν και αυτο το βρισκει καποιος που ειναι εκει.Ολα αυτα βεβαια δεν εχουν καμια σημασια εαν ο ιδιος ο κατοχος δεν εχει ορεξη ουτε ειναι υποχρεωμενος να τρεξει να ασχοληθει.Εφοσον μπορει να το στειλει πισω κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος εάν είναι συνδεδεμένο ακουστικό Bluetooth να μην πηγαίνει σε αυτό ο ήχος εισερχόμενης κλήσης εάν απαντηθεί απ' το τηλέφωνο και όχι απ' το ακουστικό;

 

Η πρέπει αναγκαστικά πρώτα να απαντήσω και μετά να πατήσω το σηματακι του Bluetooth ώστε να γυρίσει στο τηλέφωνο η κλήση όπως κάνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας. Το κινητό θα πάρει το δρόμο του για επιστροφή. Δε έχω πρόβλημα να το δουλέψω με γερμανικά ή αγγλικά. Αλλά ειλικρινά αυτή η πολιτική της εταιρίας με ξενέρωσε αφάνταστα. Χτες έχασα 5 ώρες, για να καταφέρω ένα τίποτα. Και όπως είπε κάποιος φίλος παραπάνω, γιατί να ψάχνομαι; Ήθελα να βάλω την κάρτα και να δουλέψει. Όπως έκανα χρόνια τώρα με κάθε κινητό. Δεν έκατσε. Πάμε γι άλλα ;)
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου πει αν υπαρχει δυνατοτητα φωνητικης κλησης για επαφες?

Και κατι αλλο ρωτησα στο αλλο topic αλλα....μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει γυαλι προστασιας για το ΠΙΣΩ μερος του κινητου γιατι δεν θελω να εχω θηκη?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου πει αν υπαρχει δυνατοτητα φωνητικης κλησης για επαφες?

Και κατι αλλο ρωτησα στο αλλο topic αλλα....μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει γυαλι προστασιας για το ΠΙΣΩ μερος του κινητου γιατι δεν θελω να εχω θηκη?

Φωνητική κλήση δε τό χω κοιτάξει καθόλου, αλλά για το γυαλί πίσω υπάρχουν skins dbrand. Για ρίξε μια ματιά.

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Εδω και 4-5 μέρες όταν κάνω επανεκκίνηση εμφανίζεται μήνυμα που αφορά "Νέες λειτουργίες μηνυμάτων" rich communications. Γνωριζει κάποιος τι είναι; Είναι παροχή της cosmote ή της samsung; Έχει χρέωση ή λειτουργεί μέσω wifi; Μήπως εμφανίστηκε επειδή ενεργοποίησα το wifi calling;Bgya0Cuy6LPhmJpz2 Edited by IKAL
Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσεις να φλασαρεις ευρωπαϊκη ρομ,πες να σε βοηθήσω φίλε :)

5 λεπτα υπόθεση αφου κατεβάσεις τη ρομ!

 

Υπάρχει ευρωπαική ρομ για snapdragon;

Δε νομίζω.

 

Μηπως ξερει καποιος να μου πει αν υπαρχει δυνατοτητα φωνητικης κλησης για επαφες?

Και κατι αλλο ρωτησα στο αλλο topic αλλα....μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει γυαλι προστασιας για το ΠΙΣΩ μερος του κινητου γιατι δεν θελω να εχω θηκη?

 

Στα αγγλικά γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950U1/ ,,

αυτά είναι τα firmware για το κινητο του mitsos

δεν ξερω αν καποιο εχει Ελληνικα, και δεν νομιζω ότι μπορει να περασθεί ευρωπαικο firmware, to pio πιθανο θα κολλησει το κινητο.

αν μπορει να το επιστρεψει!

Link to comment
Share on other sites

Το utorrent δεν ειναι διαθεσιμο μου δειχνει ενω πριν την αναβαθμιση δεν υπηρχε θεμα.συμβαινει γενικα με το oreo?http://i67.tinypic.com/2iqo9qd.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου βγάζει αυτή την ειδοποίηση ... ξέρετε τι είναι αυτό και πως φεύγει 0bc1821616047b18d24319cd46ffe7e6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...