Jump to content

Κοσμήματα


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δλδ αυτές θα ανοίγουν το στόμα τους και θα λάμπει κάτι από τα δόντια τους? :lol:

Άντε, και σε χρυσό δόντι τους εύχομαι... :p

 

Ε δεν ειναι και τοσο μεγαλο.Εχει μια συμμαθητρια μου.Πιο πολυ ...παραξενο θα το χαρακτηριζα παρα ωραιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δεν ειναι και μεγαλα για να ξεχωριζουν..

1,8mm-2mm ειναι...

 

προσωπικα δεν μου αρεσει οπως ειπα σε προηγουμενο ποστ μου,αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιταhttp://s16.rimg.info/0542f4c88463186a0060a156bde32048.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera! λατρευω τα κοσμηματα!

Θελω την βοηθεια σας! Θελω να κανω δωρο σε ενα ατομο ποθ αγαπω ενα δαχτυλιδι που να εχει χαραγμενο απο την μεσα μερια το ονομαι μου..σε στυλ βερας δηλαδη αλλα οχι σε τετοια τιμη...οικονομικο και ασημενιο

Μενω Αθηνα και δεν ξερω που να βρω ενα τετοιο μαγαζι ποθ να κατασκευαζει αυτο ποθ ζηταω...ενω στο νησι μου εχω βρει βεβαια αλλα θα παω το καλοκαιρι παλι και θα το ηθελα συντομοτερα..

Pleaseee βοηθηστε μεε γτ εχω απελπιστει...

Σε κανονικο κοσμηματοπωλειο δεν τολμαω να μπω γτ φοβαμαι την τιμη ποθ θα ακοθσω

Link to comment
Share on other sites

να μην φοβασαι...ασημενιο δαχτυλιδι,απλο ζητας.οχι λευκοχρυσο με πολυτιμους λιθους..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή ο Καίσαρης ο μεγάλος κοσμηματοπώλης, στην ΤΑΤΙΑΝΑ ΑΝΤ1. Μιλάει για όλα και λέει πως πλέον κοσμήματα εκεί μπορεί άνετα να αγοράσει και η μεσαία τάξη.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Λετε δηλαδη να παω σε κοσμηματοπωλειο? Δεν υπαρχει αλλη λυση να παω σε κανενα εργαστηρι

 

Θα σου προτεινα να πας σε κοσμηματοπωλείο ώστε αν γίνει το οτιδήποτε (πχ να λερωθεί, να στραβώσει από κάποια λάθος πίεση) να μπορεί το άλλο άτομο να το πάει για φτιάξιμο..Και πραγματικά τον τελευταίο καιρό το να μπεις σε ένα κοσμηματοπωλείο δεν είναι κάτι τρελό από άποψη ότι μπορείς να βρεις ωραία δαχτυλίδια σε πολύ καλές τιμές και που μάλιστα δεν το περίμενες και αυτό το τελευταίο στο λέω από προσωπική εμπειρία δώρου που μου έκαναν.

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Λετε δηλαδη να παω σε κοσμηματοπωλειο? Δεν υπαρχει αλλη λυση να παω σε κανενα εργαστηρι

Σε εργαστήρι θα σου πέσει πολύ πιο φτηνα απότι σε κοσμηματοπωλείο..Δοκιμασμένο..Ξερω εργαστηρι στον Πειραια δεν ξερω αν σε εξυπηρετει η περιοχη, αν θες στηλε pm για διεύθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Σε εργαστήρι θα σου πέσει πολύ πιο φτηνα απότι σε κοσμηματοπωλείο..Δοκιμασμένο..Ξερω εργαστηρι στον Πειραια δεν ξερω αν σε εξυπηρετει η περιοχη, αν θες στηλε pm για διεύθυνση...

 

Μέχρι το Πάσχα σκέφτομαι να κάνω πρόταση γάμου οπότε είμαι στο ψάξιμο για την βάση του e-ring :)

 

Για την κεντρική πετρα έχω σχεδόν καταλήξει θα είναι

 

1.50 Carat Asscher Diamond GIA cert

Ideal cut,F colour,SI2 clarity

 

ή

 

1.38 Carat Cushion Diamond GIA cert

Ideal cut,Ι colour,VS2 clarity

 

(η αγορά θα γίνει από το εξωτερικό γιατί την βρίσκω 60-70% ποιο φτηνά από εδώ)

αλλά την βάση και το κάρφωμα θα τα κάνω εδώ.Το πρόβλημα είναι ότι το σχέδιο που θέλω δεν το έχω δει σε κάποιο εργαστήριο.

 

http://www.pricescope.com/idealbb/files/DGBE_00758.jpg

http://www.pricescope.com/idealbb/files/DGBE_00765.jpg

 

Ξέρει κανένας καποιον που να μπορει να φτιαξει το παραπάνω σε 18Κ λευκόχρυσο ή πλατίνα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
καποιο σαιτ για να παρω ιδεες για ανδρικο μενταγιον υπαρχει??
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καποιο σαιτ για να παρω ιδεες για ανδρικο μενταγιον υπαρχει??

 

http://www.luxe.gr/index.php?cPath=131

http://www.e-watch.gr/products_detail.asp?e_product_id=1800&ref=pathfinder

http://www.diapiro.gr/el/e-shop.html?page=shop.browse&category_id=2&vmcchk=1 (δεν ξέρω αν θα σου "ανοίξει" πάντως εμένα δεν μου "ανοίγει" λόγω cookies :p).

Link to comment
Share on other sites

τα 2 πρωτα τα βρηκα κι εγω απο το Google..

το 3ο δεν ανοιγει..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ξέρεις κανείς που μπορώ να βρω γυναικία μακρία σκουλαρίκια... μου αρέσουν τα μονά, μακρία (φτάνουν περίπου μέχρι τον ώμο) μαύρα που έχουν π.χ. στο τέλος ενα μικρό κυβάκι... ξέρετε τπτ online κατάστημα είτε κατά μαγαζι στην θεσσαλονίκη?
Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

ασημι?χρυσο?faux?

τι ψαχνεις?

για τα 2 πρωτα σε οποιοδηποτε κοσμηματοπωλειο,θα βρεις.

για το 1ο και το 3ο δοκιμασε στον "κωνσταντινο".οπως κατεβαινεις την αριστοτελους στο δεξι σου χερι,μετα τα χοντος.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

θεώρησε με ασχετο... αλλά το faux τι είναι? για μαύρο ψάχνω... υπάρχει? εψαξα σε 5-6 κοσμηματοπωλεία κ δεν βρήκα τόσο μακρύ.. έστω και ασημί.
Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

το ψευτικο...ουτε ασημι,ουτε χρυσος..τενεκεδακι1

 

εσυ τι μαυρο ψαχνεις??

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τπτ σε μαυρο? οτι να ναι μαύρο.. όχι δεν ψάχνω σε τενεκε... κάτι ποιο αξιολογο.
Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να ξαναπούμε ότι η γραφή SMS απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ..???!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα Folli Follie τι λένε; Πρόσφατα έμαθα ότι είναι "μάρκας" (νόμιζα ότι είναι κρουασάν μέχρι πρόσφατα, μην βαράτε :p).

Βασικά θέλω να πάρω δώρο σε κοπέλα μέχρι 100€ και έψαχνα στο site τους. Από τιμές πως είναι; Θέλω κάτι σε κολιέ ή βραχιόλι αλλά να είναι ό,τι καλύτερο μπορώ να πάρω με μέχρι 100€!

Freak εσύ τα ξέρεις αυτά, πες μου! :)

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι,εχω ρολοι απο φολι φολιε και δε μου βγηκε...φολα!(

 

ηταν η πρωτη εταιρεια που ειχε λανσαρει τοτε δαχτυλιδι -ρολοι. κατι που τοτε ηταν προχω(αν και δε μου αρεσε ποτε γιατι δεν ειναι και πρακτικο) ενω τωρα κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι κιτς.

 

επιμενεις στο να ειναι μαρκα??

γιατι δεν πας βολτα στον φωκα της τσιμισκη??προσφατα μου πηραν απο εκει ενα δαχτυλιδι vogue ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ.

αν επιμενεις στα κρουασανοκοσμηματα, να ξερεις πως οι τιμες σχετικα με αυτο που προσφερουν ειναι σχετικα νορμαλ προς το αλμυρο.

δλδ υπολογισε για δαχτυλιδι κατωτερη τιμη τα 50ε,κολιε το 80ρι(του αγιου βαλεντινου ειχαν βγαλει "προσφορα" μια απλη ασημενια καρδουλα με κορδονακι δερματινο 90ε και αν το ηθελες με αλυσιδα 110ε),σκουλαρικια απο 50-60.

τα σχεδια τους ειναι νεανικα,συχνα λιγο ογκωδη η φορτωμενα.μπορεις ωστοσο να βρεις και κατι απλο,λιτο.

 

με 100ε παντως παιρνεις κατι απλο σε σβαροφκσι:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να είναι "μάρκας" γιατί η παραλήπτρια του δώρου είναι ολίγον fashion victim :p

Θα πάω στο Cosmos σύντομα να δω τι παίζει.... Κέντρο δεν θέλω να κατέβω γιατί γίνεται πανικός λόγο Έκθεσης. Από την άλλη ξέρω ότι ο Φωκάς έχει καλές τιμές και πως στο Cosmos τις τσιμπάνε περισσότερο λόγω υψηλών ενοικίων.:rolleyes:

Τεσπα είδωμεν! Thnx φορ δε ινφο! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εχω μια απορια. Τα κοσμηματα και ειδικα τα δαχτυλιδια στον αντρα υποδηλωνουν κατι? Χωριζονται σε κατηγοριες? Υπαρχει κανενας αγραφος νομος ή κατι αντιστοιχο οσο αφορα την εκαστοτε περισταση και ντυσιμο που καλο ειναι να φορας και καποιο αναλογο κοσμημα?

Περα απο τα ρολογια που μου αρεσουν κ εχω μερικα διαφορων κατηγοριων υπαρχει κατι αντιστοιχο και στα αντρικα κοσμηματα?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Παιδια και εγω φοραω ενα ρολοι και ενα σταυρο χρυσο. γενικα τα δαχτυλιδια δε μαρεσουν και πολυ στον αντρα. Εχω τρελα με τους σταυρους και τους αλλαζω συχνα. Τους παιρνω απο τον Πετροπουλο Γρηγορη φθηνα και δημιουργει προτοτυπα σχεδια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...