Jump to content

Κοσμήματα


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο λευκοχρυσος και η πλατινα ειναι αλλο πραγμα? ποια ειναι πιο ακριβη?

επισης, ποια η σημασια μπριγιαν και διαμαντιου?

Ορίστε η απάντηση στο 1ο ερώτημά σου:http://gilletts.com.au/information.php?info_id=13 Το καλύτερο είναι σαφέστατα η πλατίνα,αλλά είναι πολύ ακριβή. Για το δεύτερο νομίζω ότι μπριγιάν και διαμάντι είναι το ίδιο απλά η λέξη "μπριγιάν" χρησιμοποιείται ευρέως στα κοσμηματοπωλεία αντί της λέξης "διαμάντι" :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για το δεύτερο νομίζω ότι μπριγιάν και διαμάντι είναι το ίδιο απλά η λέξη "μπριγιάν" χρησιμοποιείται ευρέως στα κοσμηματοπωλεία αντί της λέξης "διαμάντι" :)

 

Αγαπητή μου valeria,μέγα λάθος κάνεις.Το μπριγιάν είναι τα κομματάκια που "μένουν" όταν κόβουν το διαμάντι και είναι σαφώς φθηνότερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσουν παντως τα ασημικα!

τρελενομαι ειδικα για χειροπεδες!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή μου valeria,μέγα λάθος κάνεις.Το μπριγιάν είναι τα κομματάκια που "μένουν" όταν κόβουν το διαμάντι και είναι σαφώς φθηνότερο.

Σ'ευχαριστώ για τη διόρθωση :) Ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τα διαμάντια και τα συναφή :p

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τη διόρθωση :) Ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τα διαμάντια και τα συναφή :p

 

Δυστυχώς εγώ είμαι fun του είδους.Αν και δεν με χαλάνε καθόλου και τα φο της μοδός,τα οποία φοράω συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω ένα κρικάκι στο αριστερό αυτί.

Κααααααμιά φορά και ένα δαχτυλίδι.

Το αγαπημένο μου με τους λατινικούς αριθμούς από το 1 έως το 12 το έχασα στην θάλασσα με ηλίθιο τρόπο :(

Και τώρα έχω ένα με φύλα κάνναβης. Το φοράω πιο σπάνια.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω συνηθως δεν φοραω τιποτα μονο τη βερα μου...

Τα χρυσα τα συχαινομαι αλλα εχω καποια κοσμηματα φανταστικα αλλα τα χαιρομαι στα κουτακια τους δεν τα φοραω ποτε...

Κανενα δαχτυλιδι που και που...

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω διάφορα,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είμαι λατέρνα.Αν όμως ξεχάσω π.χ τα δαχτυλίδια μου,νομίζω ότι είμαι ξυπόλητη (τι να πει κανείς,για την τρέλλα της αλληνής,ε;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ είμαι fun του είδους.Αν και δεν με χαλάνε καθόλου και τα φο της μοδός,τα οποία φοράω συνέχεια.
Γιατί δυστυχώς; :p Μήπως επειδή όταν λες ότι είσαι fun,εννοείς ότι αγοράζεις κοσμήματα με διαμάντια μια φορά το μήνα ας πούμε; :p Είναι πολύ όμορφα τα διαμάντια,αλλά πάνω μου κάπως μου φαίνονται.Σε άλλες κοπέλες τα βρίσκω καταπληκτικά.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δυστυχώς; :p Μήπως επειδή όταν λες ότι είσαι fun,εννοείς ότι αγοράζεις κοσμήματα με διαμάντια μια φορά το μήνα ας πούμε; :p .

 

Λέω δυστυχώς, γιατί μ' αρέσουν πάρα πολύ και δεν μπορώ να τα αγοράσω όχι μια φορά το μήνα, αλλά ούτε μια φορά το χρόνο.Περνάω από βιτρίνες και κολλάω τη μουσούδα μου.Μόνο φο αγοράζω,όχι πέτρες και τέτοια, που οι τιμές τους είναι προσιτές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα χρυσά και μένα δεν μου αρέσουν καθόλου. Έχω μερικά αλλά είναι στο κουτάκι τους!

Δυο δαχτυλίδια φοράω από λευκόχρυσο, ένα στο δεξί που είναι δώρο :love: :love: :love: :love: και ένα στο αριστερό.

Από σκουλαρίκια πάλι από λευκόχρυσο, μικρούλικα πάντως :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απεχθάνομαι τα χρυσά κοσμήματα :ρ Προτιμώ το λευκόχρυσα.Από πέτρες δεν μπορώ με τίποτα αυτές που λάμπουν (διαμάντια κλπ) Λατρεύω όμως τα μαργαριτάρια.Μου αρέσουν πάρα πολύ και φοράω καθημερινά ένα απλό μενταγιόν με μαργαριταράκι,μία αλυσιδίτσα λευκόχρυση επίσης με μαργαριταράκι και ένα λευκόχρυσο δαχτυλίδι μαντέψτε με τι :p Είναι τόσο απλά που σχεδόν δεν φαίνονται βέβαια,αλλιώς δεν θα τα άντεχα :p Δυστυχώς όμως,δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία στα κοσμηματοπωλεία σε κοσμήματα με μαργαριτάρια,δεν έχουν καθόλου ζήτηση :(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να δώσω σχέδιο για να μου φτιάξουνε σε εργαστήριο χρυσοχοΪο σκουλαρίκια,δαχτυλίδι,βραχιολι,και πολύπλοκο σχέδιο για κολιέ.

αν ξέρετε κάποιο μαγαζί γράψτε μου διεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

δεν ειμαι πολύ του κοσμηματος αλλα προτιμω τον λευκοχρυσο...

η και το τιτανιο...

βλεπεται ειμαι λατρης του body piercing..:p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

δεν ειμαι πολύ του κοσμηματος αλλα προτιμω τον λευκοχρυσο...

η και το τιτανιο...

βλεπεται ειμαι λατρης του body piercing..:p

Που ακριβως εχεις κανει piercing δηλαδη???

Εγω παλι εχω 2 μικρα διαμαντακια (στρασακια πως τα λενε αυτα :p ) ενα στο καθε αυτι. :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι; Να ρωτησω.

 

Εχω τρυπα στο αυτι, φοραω κρικο. Ειναι καλυτερα να παρω κρικο απο λευκοχρυσο; Ποσο θα κοστισει;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καλυτερα και χειροτερα

ειναι αναλογως τα γουστα

σε αλλους αρεσει ο κιτρινος χρυσος,σε αλλους ο λευκος

η τιμη ειναι αναλογα με το βαρος..(και την δουλεια που εχει φυσικα,αλλα σε ενα κρικακι δε νομιζω να εχει και πολλη)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

προτιμησε χρυσο/ασημι

απεφυγε τα φο(ψευτικα)οχι τοσο για μολυνσεις αλλα για αλλεργιες..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως εχεις κανει piercing δηλαδη???

Εγω παλι εχω 2 μικρα διαμαντακια (στρασακια πως τα λενε αυτα :p ) ενα στο καθε αυτι. :)

 

αυτην την στιγμη εχω μονο στην γλωσσα...

ειχα στην κοιλια.κατω απο τα χειλη και 4 στα φρυδια...

λογο δουλειας..κουστουμακι και ετσι...κρατησα μονο αυτο που δε φαινεται...

ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

αναζητω σε κοσμηματοπωλειο της θεσσαλονικης καρφιτσα καμέο.

για οσους δεν γνωριζουν ειναι κατι σαν αυτο

http://www.kosmima.gr/images/KA0036.JPG

http://www.kosmima.gr/images/KA0035(2).JPG

 

καμια ιδεα,γιατι σε οσα και αν πηγα μου ελεγαν πως ειναι σπανια πλεον και λογω της τιμης κανεις δε τα προτιμαει...:(

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις που θα βρω λαμπιριστα (:p) σκουλαρικια για το αυτι?εχω απο το swarovski το μεγαλο και το μικρο το κλασσικο,αλλα νταξει,δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο..
Link to comment
Share on other sites

σε οποιοδηποτε κοσμηματοπωλειο...

αν θελεις Faux δες τον κωσταντινο στην αριστοτελους.οπως κατεβαινεις προς θαλλασα-δεξια

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...